Trendyol Teslimat Noktası Olma Şartları Neler? [Aylık 10.000 Kazanç]

trendyol teslimat noktası olmak

Trendyol Teslimat Noktası olma fikrini hiç düşündünüz mü? Kim işletmesi durduğu yerde para kazandırsın istemez ki? Bu soruya hepimizin cevabı muhtemelen evet olacaktır. Zamanın hepimiz için önemli olduğu bu dönemde Trendyol Gel Al Noktası ile siparişleri alıcılara ulaştırdığı bir sistem getirdi. Bir süredir uygulamada var olan bu özelliği kullanan müşteriler Trendyol Gel Al Noktası‘ndan siparişlerini aldıklarında bir de indirim kuponu kazanabiliyorlar.

Kargonun ne zaman geleceğini bilmeyen ve tüm gün kargo beklemek istemeyen müşteriler, herhangi bir Trendyol Teslimat Noktası seçerek ilgili yerden paketlerini teslim alabiliyorlar.

Peki siz Trendyol Teslimat Noktası olmak isteseydiniz size nasıl bir kazanç sağlayacaktı? Trendyol Teslimat Noktası başvuru formu nereden doldurulur?

İlk olarak bu sorular ile konumuza başlayalım. Daha sonra da Trendyol Gel Al Noktası olmak için gerekenler neler, Trendyol Teslimat Noktası ne kadar kazanıyor detaylı olarak inceleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım!

Trendyol Teslimat Noktası Nedir?

Trendyol Teslimat Noktası; müşterilerin sipariş oluşturduktan sonra siparişlerini teslim aldığı belirli noktalara denir. Trendyol Gel Al Noktası olarak da görebileceğimiz bu özellik ile hem müşteriler siparişlerini tüm kargo beklemek zorunda kalmadan dilediği zaman alabiliyorlar hem de işletmeler için de ek bir gelir fırsatı ortaya çıkıyor.

trendyol teslimat noktası başvuru
Trendyol Teslimat Noktası Olma

Trendyol Teslimat Noktası nasıl olabilirim diye merak eden işletme sahipleri bulunmakta. Öncelikle belirtmeliyim ki Gel Al Noktası olarak onlarca paket teslim edebilir ve paket başına ücret alabilirsiniz. Trendyol Teslimat Noktası kazancı ne kadar diye merak ediyorsanız o konuyu da sonraki başlıklarda detaylı olarak vereceğim.

Trendyol Teslimat Noktası olmak için yapmanız gereken pek de bir şey yok aslında. Yalnızca kargoları tutmak için ufak bir alan yaratmanız gerekecek ve boş bir alan yaratarak oldukça iyi getiri sağlayabileceksiniz.

İşletmelerin yanı sıra müşteriler de Trendyol Teslimat Noktası kuponu alabilmek için genellikle bu yöntemi tercih ediyorlar. Böylelikle hem müşteriler hem işletmeler hem de Trendyol kar etmiş oluyor.

Bildiğiniz üzere Trendyol Esnaf Kurye olma fırsatı da sunuyor. Kurye olarak dilediğiniz kadar çalışıp dilediğiniz kadar kazanabiliyorsunuz. Özellikle dağıtım ağı olarak günden güne daha iyi ve daha hızlı bir hizmet sunmayı hedefledikleri aşikar. Zaten teslimat noktaları veya teslimat otomatları da en hızlı kargo hizmeti için yapılmakta.

Peki Trendyol Teslimat Noktası Olma adımları kolay mı? Trendyol Gel Al Noktası olmak için gerekenler neler? Gelin aşama aşama inceleyelim.

Teslimat Noktası Olma Adımları Neler?

Trendyol Gel Al Noktası olmak için şu adımları izlemelisiniz;

  • Trendyol Teslimat Noktası başvuru formu doldurmak
  • Bir işletme olduğunuza dair gerekli belgeleri sunmak
  • Trendyol dağıtım kargo şirketiyle iletişime geçerek teslimat noktası başvuru formunu doldurmak
  • Başvuru formunun onaylanmasını beklemek

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra eğer Trendyol Gel Al Noktası olma başvurunuz olumlu sonuçlanırsa telefondan iletişime geçiyorlar.

Trendyol Gel Al Noktası Kazancı Ne Kadar?

Trendyol Gel Al Noktası kazancı işletmeler için paket başına 1₺’dir. Fakat dükkanınız işlek bir konumdaysa günlük 200-300 paket bile teslim edebilirsiniz. Bu da aylık Trendyol Teslimat Noktası kazancı olarak 6.000₺ -10.000₺ arası bir ek gelire tekabül eder.

trendyol teslimat noktası kazancı
Trendyol Teslimat Noktası kazancı ne kadar?

Fakat işletmelerin bu duruma yalnızca Trendyol Teslimat Noktası ne kadar kazanıyor diye değil, bedavaya reklam yaptırıyorum diye bakmaları gerekmektedir. Çünkü teslimat noktası olan işletmeler hem marka bilinirliği elde edecek hem de potansiyel müşteri sayısını arttıracaktır.

Mesela ara sokakta günlük 50 müşterisi olan bir işletme, ana cadde üzerinde daha çok kişiye ulaşma ve daha çok satış yapma imkanına sahiptir. İşte, Trendyol Teslimat Noktası olmak işletmeler için dükkanlarını ara sokaktan işlek bir caddeye taşımak anlamına gibidir. Hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan potansiyel müşteri sayınızı arttırabilirsiniz.

En nihayetinde dükkanınıza günlük 50 kişi uğrarken Teslimat Noktası olduktan sonra dükkanınıza 100 kişi uğruyorsa, potansiyel müşteri sayınız %100 artmış demektir. Bunu billboardlara astırdığınız reklamlarla bile sağlamak mümkün olmayabilir. Kaldı ki burda hem reklamınızı yaptırıyor hem de reklamınızı yaptırmak için para alıyorsunuz.

Bu nedenle de Trendyol Teslimat noktası olmak istiyorum ama değer mi diye düşünenlerin konuya yalnızca paket başı ücret olarak bakmaları pek mantıklı olmayacaktır. Her gelen müşteri 1 su bile alsa, paket teslim etmenin yanı sıra dükkanınızdan satış yapma fırsatınız bulunuyor.

Yani özetle; Trendyol müşterileri dükkanınıza kadar getiriyor, müşteriyi dükkanda tutma veya alışveriş yapmaya yönlendirme kısmı da sizin elinizde.

Trendyol Teslimat Noktası Nasıl Olabilirim?

Trendyol Teslimat Noktası olmak için yapmanız gerekenler çok basit. Başvuru formunu doldurup Trendyol’a gönderiyorsunuz. Trendyol Teslimat Noktası başvuru formu içinde işletme olduğunuza dair belgeler, işletmenizle alakalı bazı sorular yer alıyor. Bunları doldurup başvurunuzu iletiyorsunuz.

trendyol teslimat noktası
Nasıl Trendyol Teslimat Noktası Olabilirim?

Sonuç eğer olumlu ise Trendyol ekibi sizinle iletişime geçiyor. Daha sonra da Trendyol’un dağıtım kargolarına ulaşarak oraya da Teslimat Noktası Olma Başvurusu yapıyorsunuz. Tüm bu süreçler olumlu sonuçlandıktan sonra artık işletmeniz Trendyolda Gel Al Noktası olarak görünüyor.

Tamam artık Trendyol Teslimat Noktalarından biri oldunuz diyelim, süreç nasıl işliyor?

Öncelikle kendinize bir alan belirleyerek depolama yeri olarak kullanmanızda fayda var. Çünkü ne kadar çok kişinin tercih edeceğini ilk zamanlarda bilemeyeceğiniz için karışıklıklar olabilir. Her gelen müşterinin kimliğini gösterdikten sonra siparişlerini teslim ediyorsunuz. Teslim ettiğiniz her paket için alacağınız ücret 1₺.

Trendyol Teslimat Noktası seçilerek teslim edilecek paketlerin dükkanlarda bekletilme süresi 3 iş günüdür. 3 iş günü dolduktan sonra eğer alıcı pakedini teslim almadıysa paketler iade olarak geri dönecektir.

Özetle; Trendyol Teslimat Noktası olmak eğer şartlara uygunsanız oldukça kolay. Üstelik hem ek gelir sağlayabiliyor hem de dükkanınızı tanıtma fırsatı buluyorsunuz. Eğer uygun bir stoklama alanınız varsa Trendyol En Yakın Teslimat Noktası olarak işletmenizi büyütebilirsiniz.

En çok para kazandıran işler neler diye düşünenler için bunun oldukça zahmetsiz bir gelir kaynağı olduğunu belirtmeliyim.

Trendyol Teslimat Noktası Nasıl Seçilir?

Trendyol Teslimat Noktası seçmek için öncelikle siparişinizi sepete ekliyorsunuz. Daha sonraki aşamada ekrana Teslimat Noktasından Al şeklinde bir ifade çıkıyor. Bu seçeneği seçtikten sonra konumunuza veya ilgili adrese en yakın teslimat noktaları harita üzerinden gösteriliyor.

İsterseniz mahallenizdeki bir dükkandan isterseniz de Trendyol Kargo Otomatı’ndan alabilme imkanınız bulunmakta. Haritada dilediğiniz yeri seçtikten sonra işleminiz tamamlanıyor.

trendyol gel al noktası
Trendyol Gel Al Noktası

Gel Al Noktası siparişleri geldikten sonra müşterilere bir bilgilendirme SMS’i gönderiliyor. Siparişinizi teslim almak için 3 iş günü süreniz bulunmakta bu nedenle Trendyol Teslimat Noktası siparişleriniz geri dönmeden teslim almalısınız.

Kimliğinizi göstererek teslimat noktalarından siparişinizi 1 dakikada alabilir, tüm gün kargoları bekleme derdinden kurtulabilirsiniz.

Teslimat Noktası 20 TL Kupon Ne Zaman Gelir?

Trendyol Teslimat Noktası seçilerek verilen siparişlerde müşterilere 20 TL indirim kuponu tanımlamaktadır. Bu kupon kullanıcıların Gel Al Noktası siparişlerini teşvik etmek amacıyla verilmekte. İlk zamanlarda her Gel Al Noktası siparişinizde kupon tanımlanırken şimdi yalnızca ilk kez Trendyol En Yakın Teslimat Noktasından alıyorsanız tanımlanıyor.

Hak kazandığınız kuponlar siz siparişi ilgili noktadan aldıktan sonra hesabınıza belli bir süre içinde kullanmanız şartıyla tanımlanmakta.

Gel Al Noktası Siparişini Kimler Alabilir?

Trendyol Gel Al Noktası siparişlerini siparişi oluşturan kişi kimlik göstererek veya bir yakını TC Kimlik numarası belirterek alıyor. Zaten siparişiniz Gel Al Noktasına ulaştığında tarafınıza SMS ile bir teslimat kodu gönderiliyor. Teslimat sırasında kimlik bilgileriniz ile bu kodu söyleyerek siparişinizi anında alabilirsiniz.

Özetleyecek olursak; Trendyol Teslimat Noktası olma adımları oldukça kolay. Eğer hali hazırda bir işletmeniz varsa ufak bir depolama alanı yaratarak hem aylık 10.000₺’ye varan ek gelir elde edebilir hem de dükkanınızın reklamını bedavaya yapabilirsiniz. Kaldı ki 30 milyonu aşkın Trendyol müşterisi olduğunu göz önünde bulundurunca ulaşacağınız kitlenin büyüklüğü normalde kendi imkanlarınızla ulaşabileceğinizin çok ötesinde.

Trendyol Teslimat Noktası kazanç olarak paket başı 1₺ gibi komik bir ücret sunsa da bunu gün içinde yüzlerce paket teslim ettiğinizi düşünerek yapabilirsiniz. En nihayetinde ekstra bir efor sarfetmenize gerek kalmadan yalnızca durduğunuz yerde ek gelir elde etmekten kimseye zarar gelmez. Üstelik dükkanınız hem marka bilinirliği kazanmış hem de daha işlek bir hale gelmiş olacaktır.

İşletmesi olanlar ve Trendyol Teslimat Noktası olma başvurusunu geçenler bu alternatif sayesinde güzel getiriler elde ediyor. Aranızda deneyen veya denemek isteyen varsa fikirlerini yorum olarak bırakabilir. Hepinize bol kazançlar dilerim!

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general