Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar 2024- En Faydalı 30+ Uygulama

telefonda olması gereken uygulamalar

Her telefonda olması gereken uygulamalar 2023 yılında neler? Son zamanlarda en çok kullanılan uygulamalar hangileri? Peki faydalı uygulamalar nasıl anlaşılır?

Günümüzün teknolojik yenilikleri ile birlikte birçok alanda geliştirilmiş mobil uygulamalar arasında hangilerini tercih etmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Neredeyse her gün yeni bir mobil uygulama geliştiriliyor. Bu alanda rekabet arttıkça geliştirilen her uygulama başarılı olamıyor. En iyi ve en faydalı mobil uygulamayı bulmak da zorlaşabiliyor.

Bu yazıyı ele almadan önce detaylı bir araştırmada bulundum. Birçok seçeneğin arasında en faydalı ve en güzel mobil uygulamalar kategorisi belirleyip hepsini tek tek inceledim.

Yazı içeriğinde muhakkak sizin de aşina olduğunuz ve hali hazırda kullandığınız mobil uygulamalar olabilir. Ama aralarından biri ya da birkaçını hiç duymadığınıza eminim. Yazımı okuduktan sonra merak ettiğiniz uygulamaları telefonunuza indirip deneyebilirsiniz.

Ayrıca yazı içeriğimde İngilizce geliştiren uygulamalarders çalışmak için uygulamalarWhatsapp benzeri uygulamalar ve yürüyerek para kazandıran uygulamalar ile ilgili birçok farklı programı da bulabileceksiniz.

Aşağıda vermiş olduğum mobil uygulamalar, sizin verimliliğinizi arttıracak, işinizi kolaylaştıracak, yabancı dil öğrenmenize katkı sağlayacak ve sizi eğlendirecek türden uygulamalardır.  Merak ettiğiniz uygulamanın başlığına tıklayarak da ilgili konuya direkt geçiş yapabilirsiniz.

Hazırsanız her telefonda olması gereken uygulamalar nelerdir, birlikte inceleyelim.

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar 2023 yılında Hangileri?

Gittikçe daha fazla kullanıcı eski telefonlardan Android destekli telefonlara geçiyor. Telefonda olması gereken kapsamlı bir uygulama listesine duyulan ihtiyaç daha önemli hale geliyor. Böyle bir arayışta olanlar için hazırladığım mobil uygulamalar rehberinin çok faydalı olacağını düşünüyorum.

telefonda olması gereken uygulamalar

Telefonunuzda hangi mobil uygulamalar olmalıdır? Hangileri işinizi kolaylaştırır? Yazımı okuduğunuzda tüm bu sorunların ve daha fazlasının yanıtını bulabileceksiniz.

Her telefonda olması gereken uygulamalar 2023 listesi:

 • Spotify
 • Shazam
 • Storytel – Sesli Kitap Uygulaması
 • Telegram
 • Bip
 • Pinterest
 • Duolingo
 • Busuu: Yabancı Dil Öğren
 • Kare Kod ve Barkod o-Okuyucu
 • Zank Remote – Tv Uzaktan Kumanda Programı
 • MyTherapy İlaç alarmı & Hap Hatırlatıcı
 • Beynex – Beyin Egzersizi ve Zeka Oyunları
 • Sweatcoin: Adım Sayar/ Pedometre Yürüyüş ve Koşu
 • DigiCal+ Takvimi
 • Diğer faydalı uygulamalar

Tam 30 farklı uygulamayı tek tek incelediğim ve birçoğunuda kullandığım bu mobil uygulamalar hakkında en detaylı bilgiye, aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

1. Spotify

telefonda olması gereken müzik uygulamaları

Telefonda olması gereken uygulamalar arasında yer Spotify, müzik dinlemeyi sevenlerin en çok tercih ettiği uygulamalardan birisidir. Ayrıca eğitici podcastler de dinleyebilirsiniz. Spotify benim favorim olan en iyi uygulamalar arasında yer alıyor.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu uygulamada reklamsız olarak devam etmek için taahhütsüz Premium hesaba geçiş yapabilirsiniz. Spotify’i sadece mobil uygulamalar arasında gösteremeyiz. Aynı zamanda tablet ve masa üstü cihazlarınıza da yükleyip kullanabilirsiniz.

2. Fizy Müzik

Ücretsiz müzik uygulamalarından birisi olan Fizy müzik dinlemek için indirebileceğiniz güzel bir program. Fizy’de 1 ay ücretsiz Premium deneme hesabı açabilirsiniz.  Sevdiğiniz müzik tarzına göre size uygun müzik listeleri oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda video klipleri izleyebilirsiniz.

İnternetinizin olmadığı durumlarda çevirim dışı özelliği ile listenizdeki müzikleri ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz. Müzik dinlemeyi seven herkesin telefonunda olması gereken uygulamalar arasında olan bu programı, Google Play’den ve APP Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca farklı müzikler dinleyerek gelir elde etmek istiyorsanız müzik dinleyerek para kazanma yazımı okumanızı tavsiye ederim.

3. Shazam

Bir şarkı duydunuz ama kime ait olduğunu bilmiyor musunuz? Bunun için geliştirilmiş harika bir uygulama var: Shazam. O esnada çalan şarkının ismini saniyeler içinde bulabilirsiniz. Sadece şarkının kime ait olduğunu bulmakla kalmaz aynı zamanda şarkı sözlerini de takip edebilirsiniz.

Shazam hem Android hem de IOS cihazlarda kullanıla bilen ücretsiz müzik uygulamaları arasında popüler olan ve mutlaka telefonda olması gereken uygulamalardan birisidir.

4. Starmaker: Karaoke

Müzik severler tarafından en çok indirilen uygulamalar arasında yer alan Starmaker karaoke uygulaması, dünya çapında 50 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Her telefonda olması gereken uygulamalar kategorisinde olan bu program ile tıpkı bir şarkıcı gibi canlı yayın yaparak hayran kitlenizi genişletebilirsiniz.

Starmaker karaoke uygulaması ile neler yapabilirsiniz?

 • Milyonlarca Türkçe ve yabancı şarkıdan en sevdiğiniz şarkıları ve en son hitleri seçebilirsiniz.
 • Karaoke kayıtlarınızı uzak, sıcak, parti, büyüleyici gibi çeşitli ses efektleri ile kaydedebilirsiniz.
 • Geçmiş, paris, gün batımı, şehir, bahar gibi fotoğraf filtreleri ile selfie müzik videoları düzenleyebilirsiniz.
 • Profesyonel bir sanatçı gibi şarkı söyleyebilmek için perde düzeltme özelliğini kullanabilirsiniz.
 • Arkadaşlarınız ile aynı anda canlı bağlantı yaparak düet yapabilirsiniz.
 • Şarkılarınızı yayınlamak ya da kendi konserlerinizi vermek için canlı yayın başlatabilirsiniz.
 • Sizinle aynı zevkleri paylaşan diğer müzik severler ile tanışabilirsiniz.
 • Müzik yoluyla yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Ayrıca bu uygulamada en yeni ve en popüler zil seslerini de indirebilirsiniz. Yetişkinler için daha uygun olan Starmaker karaoke programını, çocukların ebeveyn kontrolünde kullanmasını tavsiye ederim.

5. Wikipedia

telefonda olması gereken uygulamalar nelerdir

Cep ansiklopedisi görevi gören Wikipedia uygulaması, 300 dilde 39 milyondan fazla makale sunuyor. Her konuda bilgi toplayabileceğiniz bu uygulamayı masa üstünde kullanmayan yoktur diye düşünüyorum.

Güncel konulardan tarihi konulara kadar birçok konuda size kaynaklara dayalı bilgiler sunan Wikipedia, mutlaka telefonda olması gereken uygulamalar arasında yer alıyor.

6. E-devlet

E-devlet, tüm Türk vatandaşının telefonda olması gereken uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulamayı kullanmak için adınıza oluşturulmuş e-devlet şifresi ve mobil imzanız olması gerekiyor.

E-devlet’te en sık kullanılan hizmetler:

 • SGK 4A Hizmet Dökümü
 • Adalet Bakanlığı Mahkeme Dava Sorgulama
 • Gelir İdaresi Başkanlığı Vergi Borcu Sorgulama
 • SGK GSS Prim Borcu Sorgulama
 • Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti

Daha birçok alanda resmi evrak işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve işlem takibi yapabilirsiniz. E-devlet uygulamasında hem Android hem de IOS sürümleri mevcuttur. Ayrıca bu uygulamayı indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir.

7. Storytel – Sesli Kitap Uygulaması

Binlerce kitabın seslendirilmiş halini bulabileceğiniz Storytel telefonda olması gereken uygulamalar arasında benim favorilerimden. Kitap okumaya vakit bulamadığım zamanlarda tam bir kurtarıcı görevi görüyor.

Arabamda bir yerden bir yere giderken özellikle trafikte kaybettiğim zamanı verimli bir şekilde değerlendirmemi sağlıyor. 14 gün boyunca kullanımı ücretsiz uygulamalar arasında olan Storytel’i, eğer sizde kitap okumaya zaman bulamıyorsanız mutlaka telefonunuza indirin.

8. Telegram

Whatsapp benzeri uygulamalar arasında alternatif olabilecek bir uygulama olan Telegram bir mesajlaşma uygulamasıdır. Mesajlaşmak için ücretsiz uygulamalar hangisidir diye merak ediyorsanız mutlaka Telegram’ı denemenizi tavsiye ederim. Dünyanın en çok indirilen uygulamalarından birisi olan Telegram, bugüne kadar 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir.

En zayıf mobil bağlantı ile bile sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Her türden belgeyi kolaylıkla gönderebilirsiniz. Hatta bu konuda Whatsapp’tan daha iyi bir uygulama diyebilirim. Ayrıca uçtan uca şifreleme yöntemi ile verileriniz koruma altındadır. Bu sayede güvenle bu uygulamayı telefonunuza indirip kullanabilirsiniz.

9. Bip

whatsapp benzeri uygulamalar

Bip, Whatsapp benzeri uygulamalar için alternatif olabilecek bir başka programdır. BiP ile anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama özelliklerinin yanı sıra fotoğraf, video, belge, sesli mesaj ve konum gönderebilirsiniz. Whatsapp benzeri uygulama olan Bip’i ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

 • 15 kişiye kadar HD kalitede görüntülü konuşmalar kapabilirsiniz.
 • Çeviri özelliği ile 106 dilde mesajlaşabilirsiniz.
 • Acil Durum Butonu ile tek tuşla durumunuzu bildirebilirsiniz.
 • İnternet olmadığı durumlarda Bluetooth ile kesintisiz iletişim sağlayabilirsiniz.
 • BiP Web masaüstü sürümü ile telefonunuz kapalı olsa bile iletişim, sesli ve görüntülü grup toplantıları yapabilirsiniz.

10. Pinterest

Pinterest yaratıcı fikirler keşfetmenize ve bunları saklamanıza yardımcı olan görsel bir yer işaretleme uygulamasıdır. Yemek pişirmek, seyahatlerinizi planlamak, evinizi dekore etmek ve benzer birçok projeleriniz için Pinterest’i kullanabilirsiniz.

Pinterest’te yapabilecekleriniz:

 • İnternette bulduğunuz güzel her şeyi mobil cihazınıza pinleyin.
 • ev dekorasyonu ve bahçecilik için farklı bir proje planlayın
 • Yemek tarifleri ve satın alınacak hediyeler ile ilgili yaratıcı fikirler bulun.
 • Çizgi romandan kampçılığa, ahşap işçiliğinden dokumacılığa kadar birçok alanda yeni hobiler keşfedin.
 • Kamp maceraları, aile eğlenceleri, yol gezileri ve daha fazlası ile ilgili seyahat fikirleri bulun
 • Moda, ev dekorasyonu, bakım ipuçları ve güzellik fikirleri ile ilgili yeni tarzınızı keşfedin.

Pek çok alanda size güzel fikirler verecek olan bu işaretleyici telefonda olması gereken uygulamalar arasında en eğlencelisidir.

11. Yemek Sepeti

Bugün ne yesem diye düşünenler için mutlaka telefonda olması gereken uygulamalar arasında yer alan yemek sepetinde birçok yemek çeşidini bulabilirsiniz. Ücretsiz uygulamalar arasında Türkiye’de en çok indirilen uygulama olan yemek sepeti birçok farklı özellikle karşımıza çıkıyor.

Özellikler:

 • Beğendiğiniz restoranları Favorilerinize ekleyebilirsiniz.
 • Siparişinizin durumu ile ilgili tüm sorularınız için Canlı Yardım 7/24 boyunca destek alabilirsiniz.
 • Önceki Siparişlerinizi ana sayfa üzerinden görüntüleyerek tekrar sipariş oluşturabilirsiniz.
 • Gelişmiş restoran filtreleme özelliği ile dilediğiniz restoranı kolayca seçebilirsiniz.
 • Kapıda Nakit/Kredi kartı, Online Kredi Kartı ya da Yemeksepeti Cüzdan gibi pek çok ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.
 • Siparişinizi isterseniz hemen ya da ileri bir tarihte gönderilecek şekilde verebilirsiniz.
 • Siparişinize yorum yapabilir, restoranları yorumlara ve puanlara göre inceleyebilirsiniz.
 • Vodafone kullanıcılarına özel promosyonları ile Vodafone Menüleri’ni daha uygun fiyata sipariş verebilirsiniz.

Bence her telefonda olması gereken uygulamalar arasında olan yemek sepetini ücretsiz olarak indirebilirsiniz

12. Getir

Yemek siparişi için en çok indirilen uygulamalar kategorisinde yer alan Getir, sadece ülkemizde değil Avrupa’nın birçok ülkesinde de en çok indirilen uygulamalar arasında yer alır. Getir’de sadece yemek siparişi değil market alışverişi ve diğer ihtiyaçlarınızı da kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Getir’den sipariş edebileceğiniz ürünler:

 • Lezzetli atıştırmalıklar ve şarküteri ürünleri
 • Alkolsüz içecekler ve şişelenmiş su
 • Taze ürünler
 • Dondurulmuş yiyecekler, dondurma ve tatlı
 • Kişisel ve bebek bakım ürünleri
 • Ev ve evcil hayvan temel bakım ürünleri

Sık sık indirim kuponları veren bu uygulama, yemek sepetinin en sıkı rakibi olarak karşımıza çıkıyor.

13. Duolingo

ingilizce öğreten uygulamalar

İngilizce öğreten uygulamalar arasında yer alan Duolingo sadece İngilizce değil, İspanyolca, Almanca ve Fransızca gibi dünyada en yaygı kullanılan dilleri de öğrenebileceğiniz bir yabancı dil pratiği yapma uygulamasıdır.

Açık ara en iyi ucretsiz uygulamalar arasındadır. Günlük ders çalışma hedeflerinizi istikrarlı bir şekilde yerine getirmeniz gerekiyor. Dersler yazma pratiği konuşma pratiği ve dinleme pratiği olarak yapıldığı için çok kısa sürede dilinizi geliştirebilirsiniz.

14. Drops İngilizce & Yeni Diller

İngilizce geliştirmek için uygulamalar hangileridir diye merak ediyor ve bu konuda en iyi uygulamayı arıyor olabilirsiniz. Size alternatif alabilecek bir uygulamadan bahsetmek istiyorum.

Drops İngilizce uygulaması alışılmışın dışında bir öğrenme tarzı ile yabancı dilinizi geliştirmenize olanak sağlıyor. Günde yalnızca 5 dakikanızı ayırarak oyun oynar gibi dil öğrenebiliyorsunuz. Bu uygulamada sadece İngilizce’den başka 25 dil daha öğrenebilirsiniz.

Korece, Japonca, Çince (Mandarin & Kanton), İspanyolca (Kastilya & Latin Amerika), İngilizce (Amerikan & Britanya), Fransızca, Almanca, Hollandaca, İtalyanca, Rusça, Portekizce (Avrupa & Brezilya), İbranice, Arapça, Türkçe, Tagalog (Filipin dili), Vietnam dili, Endonezya dili, Danimarka dili, İsveççe, Norveçce, İzlandaca, Macarca, Hintçe, Esperanto dili

Yalnızca pratik yapmaya yönelik geliştirilmiş bu uygulama görsel zekanızı tetikleyerek sizi dili en kolay şekilde öğretmeyi hedefliyor. Ucretsiz uygulamalar arasında yer alan Drops’u Google Play’den indirebilirsiniz.

15. Xeropan: Dil Öğren

İngilizce geliştirmek için uygulamalar kategorisinden en beğendiğim uygulamalardan birisi alan Xeropan, size çeşitli oyunlar sunarak dili eğlenceli bir şekilde öğretmeyi hedefliyor. Bu programda İngilizce ve Almanca dili seçenekleri var.

İstediğiniz seviyeden başlayarak dili sıfırdan öğrenebilir ya da eksik olduğunuz noktalarda kendinizi geliştirebilirsiniz. Ücretsiz uygulamalar kategorisinde yer alana Xeropan uygulamasını Google Play’dan indirebilirsiniz.

16. Busuu: Yabancı Dil Öğren

Google Play’de editör tavsiyesi alan ve benim de telefonda olması gereken uygulamalar arasında gördüğüm Busuu uygulaması, dünyanın her yerinde en çok indirilen uygulamalar arasında yer alıyor. 15 farklı dilde size eğlenceli bir şekilde yabancı dil öğretmeyi hedefleyen bu uygulamanın, dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcısı mevcut.

Yapılan araştırmalara göre bu program ile toplamda 22 saat çalışırsanız, bir sömestr dönemini tamamlamış oluyorsunuz. Özellikle ders çalışmak için uygulamalar hangileridir diye merak edenlere bu uygulamayı indirmelerini önerebilirim.

17. LearnMatch: Dil Öğren Kolayca Yabancı Dil Öğren

ingilizce geliştiren uygulamalar

İngilizce geliştirmek için uygulamalar kategorimizin bir diğer ismi de LearnMatch. Her yaştan kişilere hitap edebilen bu uygulamayı reklamsız bir şekilde kullanabilirsiniz. Ders çalışmak için uygulamalar hangisi diye merak ediyor ve okul, test, sınav için kelime öğrenmek istiyor ya da sonraki İngilizce dil sınavında daha iyi bir sonuç almak istiyorsanız bu uygulama tam size göre.

Kapsamlı bir sözlüğü de bünyesinde barındıran bu programın her telefonda olması gereken uygulamalar arasında olduğunu düşünüyorum.  LearnMatch uygulamasını Google Play’den ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz.

18. Kare Kod ve barkod okuyucu

Artık her telefonda olması gereken uygulamalar arasında yer alan bir diğer uygulama da Kare Kod ve barkod okuyucu programıdır. Kare, Data Matrix, Aztek, UPC, EAN Kod 39 ve daha birçok: tüm ortak barkod biçimlerinin her birini desteklemektedir.

Bu uygulama ile URL adresi açabilir, WiFi kablosuz İnternet noktalarına bağlanabilir, takvim etkinlikleri ekleyebilir, vCard okutabilir, ürün ve fiyat bilgilerini bulabilirsiniz.

Artık yemek menülerinden kartvizitlere kadar birçok alanda kare kod kullanılması nedeni ile bu uygulamanın mutlaka her telefonda olması gereken uygulamalar kategorisinde olduğunu düşünüyorum.

Desteklenen QR kodları:

 • web sayfası linkleri (URL)
 • iletişim bilgileri (MeCard, vCard, vcf)
 • takvimdeki etkinlikler
 • WiFi hotspot erişim bilgileri
 • coğrafi konumlar
 • telefon arama bilgisi
 • e-posta, SMS ve MATMSG

Barkodlar ve iki boyutlu kodlar:

 • Ürün numaraları (EAN, ISBN, UPC, JAN, GTIN-13)
 • Codabar veya Codeabar
 • Kod 39, Kod 93 and Kod 128
 • Interleaved 2 / 5 (ITF)
 • PDF417
 • GS1 DataBar (RSS-14)
 • Aztec Kodu
 • Veri Matrisi

Yukarıdaki tüm işlemlerin hepsini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

19. Canva

En iyi ve en çok indirilen uygulamalar arasında yer alan Canva, Google Play Best of 2021 Ödülleri’nde BEST FOR TABLETS ödülünü kazanmış bir uygulamadır.

Bu uygulama video ve grafik tasarımını herkes için inanılmaz derecede kolay hale getiriyor. Canva ile tasarımda yeni olsanız dahi çok hoş İntagram postları, el ilanları, fotoğraf kolajları ve kartvizitler tasarlayabilirsiniz.

Canva’da yapabilecekleriniz:

 • Video düzenleme – video dosyalarını kırpın, çevirin, kırpın, kesin ve bölün
 • Videolarınıza müzik ekleyin – ücretsiz ses dosyaları ilgi çekici hikayeler yaratın
 • Fotoğraf düzenleyici – fotoğraf filtreleri, arka plan silgisi ve boyutlandırma
 • Arka Plan Kaldırıcı (Pro) – kolajlar ve e-ticaret / çevrimiçi mağazalar için ürün resimlerini düzenleyin.
 • Animasyon – geçiş efektleri ve hareketli metin etiketleri ile tasarımları oluşturun.
 • Fotoğrafa metin ekleyin – her ruh hali için 500’den fazla yazı tipi; kavisli, aksaklık efekti, neon metin stilleri vb. kullanın
 • Çıkartma / GIF oluşturucu – videoları sosyal medya için GIF olarak kaydedin
 • Logo oluşturucu – işletmeniz, markanız veya e-spor oyunlarınız için logo tasarımı ve filigran

Hazır temalar sayesinde tüm bu işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

20. E-nabız

E-Nabız, toplanan kişisel sağlık verilerinize,  sizin ve hekimlerin, internet ve mobil cihazlar üzerinden erişebilecekleri bir uygulamadır.

E-Nabız’da bulunan sağlık bilgileriniz, kayıtlı olan tüm hastalıklarınızla ilgili konulan teşhislerinizi, yaptırılan tahlillerinizi, çekimi yapılan tıbbi görüntülerinizi, yazılan ilaçlarınızı, aşılarınızı, tespit edilen alerjilerinizi ve benzeri bilgilerinizi sağlık hizmeti alınan sağlık kuruluşları tarafından internet ortamda e-Nabız sistemine gönderilmesiyle oluşturulmuştur.

Uygulamayı kullanabilmeniz için “www.enabiz.gov.tr” sitesinde yer alan “E-Devlet ile Giriş” sekmesinden giriş yapmanız ve e-Nabız sistemini aktif etmeniz gerekiyor. Kullanıcı onay verdikten sonra destekleyen mobil cihazınızdan ulaşabilirsiniz.

Sağlıkla ilgili tüm bilgilerinizi bulabileceğiniz için bu uygulama her telefonda olması gereken uygulamalar arasında belki de en önemlisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulamayı tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

21. FaceApp

Faceapp yapay zeka ile geliştirilmiş en iyi mobil uygulamalar arasında yer alıyor. Bir fotoğraf düzenleme programı olan FaceApp bugüne kadar 500 milyonun üzerinde kullanıcı ile en çok indirilen uygulamalar kategorisindedir diyebiliriz. Çok eğlenceli olan bu uygulamada kendinizi şekilden şekle sokabilirsiniz.

en çok kullanılan uygulamalarFaceApp ile yapabilecekleriniz:

 • Impression filtreleri ile fotoğraflarınızı mükemmel hale getirebilirsiniz.
 • Fotoğraflarınıza sakal ve bıyık ekleyebilirsiniz.
 • Saç renginizi ve stilinizi değiştirebilirsiniz.
 • Yaratıcı ışık efektlerini kullanabilirsiniz
 • Yüzünüzdeki sivilceleri ve lekeleri silebilirsiniz
 • Kırışıklıklarınızı pürüzsüzleştirebilirsiniz.
 • Renkli lens ekleyebilirsiniz.
 • Karşı cins olarak nasıl göründüğünüzü merak ediyorsanız cinsiyet değiştirme yapabilirsiniz.
 • Yapay zeka yardımı ile sizin için en uygun saç stilini ve rengini bulabilirsiniz.
 • Yaşlandırma filtresi ile ileriki yaşlarda nasıl görüneceğinizi öğrenebilirsiniz.
 • Doğacak çocuklarınızın nasıl görüneceğine bakabilirsiniz.
 • Yüzünüzü ünlü bir film sahnesine ekleyebilirsiniz
 • Fitre yardımı ile kendinizi daha zayıf ya da kilolu gösterebilirsiniz.

Eğlenceli mobil uygulamalar arasında yer alan bu programı Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

22. Zank Remote – Tv Uzaktan Kumanda Programı

Evde sürekli uzaktan kumandanızın nerede olduğunu mu arıyorsunuz? Eğer böyle bir probleminiz varsa telefonda olması gereken uygulamalardan birisi olan Zank Remote’u indirmenizi tavsiye ederim. Bu uygulama, Android TV, Amazon Fire TV’yi WiFi bağlantısını kullanarak kontrol etmenize yardımcı olur.

Zank Remote- Tv uzaktan kumanda programının özellikleri:

 • Fare kontrolü
 • Ekran yayıncısıyla doğrudan kontrol edin
 • Game Pad
 • Dpad navigasyonu
 • Ses kontrol
 • Tuş takımı
 • Ekran aç/ kapa
 • Dosya transferi
 • Müzik kontrolörü

Android TV cihazları için, navigasyon özelliğini TV’ye uygulama yüklemeden kullanabilirsiniz, ancak diğer özellikleri kullanmak için mutlaka uygulamayı cihazınıza da yüklemeniz gerekmektedir.

23. Snapseed

Snapseed, Google tarafından geliştirilmiş eksiksiz ve profesyonel bir fotoğraf düzenleyicidir. Hem profesyonel hem de amatör düzenlemeleri bu program üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 • İyileştirme, fırça, yapı, HDR, perspektif de dahil olmak üzere 29 farklı araç ve filtre özelliğini kullanabilirsiniz
 • JPG ve RAW dosyalarını açabilirsiniz.
 • Kişisel görünümlerinizi kaydedebilir ve daha sonra yeni fotoğraflara uygulayabilirsiniz.
 • Seçmeli filtre fırçası özelliği kullanabilirsiniz.
 • Tüm stillerde ve fitrelerde ince ve hassas ayar yapabilirsiniz.

Eğer sizde fotoğraf düzenleme için faydalı uygulamalar arayışı içindeyseniz bu uygulamayı telefonunuza ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

24. Logo Maker

Logo Maker ile logo ve marka kimliğinizi çok kolay bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Birçok hazır ve özelleştirilebilir tema özelliklerini kullanarak güzel işler çıkarabilirsiniz.

Akılda kalıcı ve şık logoları tıpkı bir tasarımcı gibi tasarlayabilirsiniz. Logo Maker Ücretsiz uygulamalar kategorisinde yer alsa da bazı özellikleri için uygulama içi satın alma işlemi yapmanız gerekebilir.

25. MyTherapy İlaç alarmı & Hap Hatırlatıcı

faydalı uygulamalar

Bu uygulamayı düzenli olarak ilaç kullanmam gerektiği zamanlarda kullanıyorum. Özellikle bir ilacı rutin olarak kullanmanız gerekiyor ise sizin de telefonunuzda olmazı gereken faydalı uygulamalar arasında yer alacağını düşünüyorum peki bu uygulama nasıl çalışıyor, biraz bundan bahsedelim.

Uygulamada haplarınız için hatırlatmalar, her tür dozaj için destek (tablet, hap, sprey), şema ve çeşitli hatırlatıcılar mevcut. Uygulama aynı zamanda bir sağlık takip uygulamasıdır. Kullandığınız ilaçların takibini yapabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra ruh hali, kilo, tansiyon ve şeker gibi ölümlerinizi kaydedebileceğiniz bir günlük olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca kadınların en çok kullandığı uygulamalar kategorisinde en çok indirilen uygulamalar olduğunu da görebilirsiniz.

Bu nedenle MyTherapy programının her telefonda olması gereken faydalı uygulamalar arasında yer aldığını belirtmek isterim.

26. AMMA: Gün Gün Hamilelik Takibi

Kadınların en çok kullandığı uygulamalar arasında yer alan bir diğer uygulama da AMMA.  Bu program bir gebelik takip uygulamasıdır. Hamilelik başlangıcından doğuma kadar bebeğinizin gelişimi ile alakalı sizlere faydalı ilgiler verir.

Bebeğinizin T-tahmini doğum tarihinden bulunduğunuz güne kadar geri sayım aracını kullanarak hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Bebeğinizin hangi gelişimini takip edebilir ve doktor randevunuz için hatırlatıcı alamlar oluşturabilirsiniz. Her ebeveyn adayının kullanması gereken faydalı uygulamalar arasında gördüğüm bu programı Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

27. Beynex – Beyin Egzersizi ve Zeka Oyunları

Beynex, benim en sevdiğim ve her telefonda olması gereken uygulamalar kategorisine aldığım çok eğlenceli bir mobil program. Bu uygulama size beyin egzersizi yaptırarak kendinizi geliştirmenize olanak sağlıyor.

Ayrıca son güncellemeden sonra uykuya dalmak için kullanabileceğiniz uyku araçları, nefes egzersizleri, psikolojik değerlendirme testleri, ilham kaynakları, sağlık yazıları ve daha birçok faydalı uygulamalar eklendi.

Bu uygulama alanında uzman nörologlar, psikologlar, veri bilimciler ve bilgisayar mühendislerinin ortak çalışması sonucu geliştirilmiştir. Beynex uygulamasını ücretsiz olarak Google Play’den indirebilirsiniz.

28. Sweatcoin: Adım Sayar/ Pedometre Yürüyüş ve Koşu

Yürüyerek para kazandiran uygulamalar çok merak ediliyor. Bunun için örnek verebileceğim en faydalı uygulama Sweatcoin.

Hem yürüyüş yaparak sağlıklı kalabilir hem de her 1000 adım karşılığın da 1 Sweatcoin kazanabilirsiniz. 1000 dolar kazandığınızda bu parayı çekebilir ya da hayır kurumlarına bağışlayabilirsiniz.

Bu alanda geliştirilmiş birçok farklı mobil uygulama var. Eğer sizin de ilgi alanınıza giriyorsa para kazandıran uygulamalar yazımı okumanızı tavsiye ederim.

29. DigiCal+ Takvimi

Size her telefonda olması gereken uygulamalar arasında yer alan harika bir takvim uygulamasından bahsetmek istiyorum. Digical Takvimi, Digibites tarafında geliştirilmiş bir zaman planlayıcısı uygulamasıdır.

Bir ajanda gibi kullanabileceğiniz bu uygulamayı Google takvim, Outlook ve Exchange hesaplarınız ile eşleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra ayrıntılı hava durumu bilgilerini görüntüleyebilir, hava şartlarına göre planlarınızı yeniden revize edebilirsiniz.

30. Forest – Odaklan

ders çalışmak için uygulamalar

Ders çalışmak için uygulamalar kategorisine uygun olacağını düşündüğüm bir diğer programda Forest uygulaması. Bu uygulamanın çalışma prensibi şu şekilde; kendinize bir ağaç belirliyorsunuz ve belli bir süre telefonu hiç elinize almazsanız bir ormana sahip oluyorsunuz.

Diyelim ki 1 saat kitap okuyacaksınız fakat bir türlü telefondan uzaklaşıp da dikkatinizi toplayamıyorsunuz. Belirlenen sürede hiç telefonunuza dokunmazsanız seçtiğiniz ağaç büyüyor. Burada bir amaç doğrultusunda hareket ettiğiniz için verimliliğinizde de artmış oluyor.

Aynı zamanda da günlük telefon kullanım sürenizi de azaltmış oluyorsunuz. 2015-2016 yılın en iyi uygulaması seçilen Forest yeni alışkanlık edinmek isteyenler için faydalı uygulamalar kategorisinde yer alıyor. Sizin de böyle bir motivasyon aracına ihtiyacınız varsa bu uygulamayı mutlaka telefonunuza indirmelisiniz.

Android En İyi Uygulamalar 2023 Yılında Neler?

Android telefonlarda en iyi uygulamalar 2023 yılında hangileri? Kullanıcılar için telefonda mutlaka olması gereken uygulamalar android ve IOS olmak üzere değişiklik gösterebilmektedir. Ben de sizlere bu başlığın altında android için en iyi uygulamaları listeleyeceğim.

Android telefonlarda en iyi uygulamalar 2023 listesi;

 • AirBNB
 • Snapseed
 • CapCut
 • Yandex Navi
 • Shazam
 • Telegram
 • BlaBla Car
 • Dolap

Günlük hayatınızı kolaylaştıran uygulamaları yukarıda görüntüleyebilirsiniz. Her biri farklı kategorilerde ücretsiz uygulamalar arasında yer almaktadır.

1. AirBNB

AirBNB, ev sahipliği yapabileceğiniz veya birine misafir olabileceğiniz android için en iyi uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu uygulama otellerin veya evlerin günlük/haftalık şekilde kiralanabildiği bir mobil uygulamadır.

Bir bölge seçtikten sonra otelleri ve daireleri görüntüleyebiliyor, bütçenize göre filtreleme gerçekleştirebiliyorsunuz. Komisyon ücretleri biraz fazla olsa da oldukça kullanışlı ve ekonomik bir uygulama olduğunu söyleyebilirim.

AirBNB, aynı zamanda para kazandıran mobil uygulamalar arasında da yer almaktadır.

2. Snapseed

Snapseed; en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alıyor. Bu uygulama sayesinde fotoğraflarınızın arka planını düzenleyebilir, efekt ayarları yapabilir veya ışık ayarları ile ilgilenebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı düzenleyip net olarak kaydedebileceğiniz ve birçok ince ayar yapabileceğiniz android için uygulamalardan biridir.

3.CapCut

En iyi video düzenleme uygulamaları arasında yer alan CapCut, özellikle içerik üreticileri için oldukça özgün özellikler barındırıyor. Birçok farklı düzenleme özelliği ve ücretsiz olması ile bir video düzenleme uygulamasından bekleyebileceğiniz her şeyi karşılıyor.

CapCut, Tiktok ve Instagram trend müzikleri de ekleyebileceğiniz ve videoları müziğe göre düzenleyebileceğiniz bir uygulama olması nedeniyle de tercih edilmekte.

4. Yandex Navi

Yandex Navi; her telefonda bulunması gereken bir navigasyon uygulamasıdır. Android telefonlar için en faydalı uygulamalar içinde görüyorum. Çünkü haritalar kimi zaman kafa karıştırabiliyor, donma takılma sorunları oluyor.

Yandex Navi ise trafik yoğunluğundan tutun yolda denk gelebileceğiniz çalışmalara kadar göstermekte. Ben de uzun zamandır bu uygulamayı kullanan biri olarak 2023 en iyi uygulamalar listemde de Yandex Navi’yi önerebilirim.

5. Shazam

Shazam; kullanıcıların şarkıları dinleterek şarkı adını ve söyleyeni bulabildikleri uygulama. Bu uygulama çok uzun yıllardır müzik sektörüne öncülük eden oldukça işlevsel bir uygulama.

Android için en çok kullanılan uygulama listesi içinde önemli bir yere sahip olduğunu söylemeliyim. Üstelik ücretsiz olması nedeniyle de pratik bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

6. Telegram

Whatsapp’a rakip olarak çıkan yararlı uygulamalar arasında yer almakta. Fakat sunduğu özellikler ile whatsapptan çok daha kullanışlı ve verimli olduğunu söylemeliyim. Kullanıcılar bu uygulamayı kullanarak görüntülü sohbet edebilir, yakınlardaki kişileri bulabilir, kanallara abone olup bilgilendirmelerden faydalanabilir ve hatta mesajları anlık olarak translate edebilir.

Whatsapp ve daha birçok uygulamada meydana gelen gizlilik açıkları nedeniyle çoğu kullanıcı Telegramı aktif olarak kullanmaya başladı. 2023 en çok kullanılan uygulamalar arasında Telegram önemli bir yere sahiptir.

7. Bla Bla Car

Ücretsiz en çok indirilen uygulamalar arasında yer alan Bla Bla Car; arabasına yolcu almak isteyenleri ve birinin aracında yolculuk yapmak isteyenleri birleştiriyor. Başta kulağınıza pek güvenilir gelmese de bu uygulamada ödemeyi yolculuk sonrası nakit olarak yaptığınız için bir sıkıntı olmuyor.

Ayrıca kişilerin değerlendirme yorumları ve puanları da görünmekte. Uygulamayı ilk kez kullanacak olanlar çok değerlendirmesi olan ve puanı yüksek bir kişiyi tercih edebilirler. Tek dikkat edilmesi gereken husus; kişilerin telefon numarasını mutlaka istemeniz gerekmesi. Aksi takdirde bir ödeme yapmadığınız için araç sahipleri üşenip yolcu almadan gidebilmekte.

Yine de telefonunuzda mutlaka olması gereken yararlı uygulamalar 2023 listesinde hayat kurtarıcı olduğunu söylemeliyim.

8.Dolap

Hepimiz eskiyen bazı eşyalarımızı veya alıp hiç giymediğimiz kıyafetlerimizi satmak için bir platforma ihtiyaç duyabiliriz. İşte dolap, adeta e-ticaret siteniz varmışcasına satış yapabileceğiniz veya ürün alabileceğiniz bir uygulama. Bu uygulama sayesinde ev eşyasından kıyafete kadar satabilmeniz mümkün.

Üstelik 2018 yılında Trendyola satılması nedeniyle de ürünleriniz Trendyola düşebiliyor ve oldukça iyi satışlar yapabiliyorsunuz. En iyi ikinci alışveriş siteleri arasında yer alan Dolap, en faydalı uygulamalar arasındadır.

Sık Sorulan Sorular

Telefonda olması gereken uygulamalar nelerdir konusunu detaylı bir şekilde işledik. Bu bölümde ise faydalı uygulamalar hakkında en sık soruların cevaplarını bulabilirsiz.

İngilizce Öğreten Uygulamalar Hangileri?

Birçok yazılım firması İngilizce geliştirmek için uygulamalar çıkarmıştır. En faydalı ve işe yarayan İngilizce öğreten uygulamalar aşağıdadır.

 • Duolingo
 • Drops İngilizce & Yeni Diller
 • Xeropan: Dil Öğren
 • Busuu: Yabancı Dil Öğren
 • LearnMatch: Dil Öğren Kolayca Yabancı Dil Öğren

Yürüyerek Para Kazandıran Uygulamalar Hangileri?

Yürürken para kazanabileceğiniz mobil uygulamalar mevcuttur. Bunlardan en işlevsel olanları şu şekilde;

 • Sweatcoin
 • Achievement
 • Higi
 • StepBet

Ders Çalışmak İçin Uygulamalar Var Mı?

Öğrencilerin düzenli ders çalışmalarına katkı sağlayan faydalı mobil uygulamalar vardır. Bunlar arasında en iyi ve en sık indirilen uygulamalar şu şekilde:

 • Duolingo
 • Evernote
 • CamScanner
 • Any Do
 • Memorado

Telefonda olması gereken faydalı uygulamalar hakkında artık bilgi sahibisiniz. Eğer sizinde faydasını gördüğünüz ve mutlaka her telefonda olması gerektiğini düşündüğünüz mobil uygulamalar var ise bana yorumlar kısmında bildirebilirsiniz.

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general