Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?

sanal ofis yasal mı

Sanal ofis nedir? Sanal ofis yasal mı? Sanal ofisler hakkında bu ve benzeri sorular ilk defa duyanların çokça sorduğu sorular. Merak etmeyin bu yazımda sanal ofis nedir konusundan tutun, sanal ofis şirektlerine kadar internette bu konuda bulabileceğiniz en kapsamlı rehberi hazırladım.

Şirket kurulumu aşamasında bir adrese ihtiyaç duyulur. Bir resmi adres olmadan şirket kurulumu yapmak mümkün değildir. Sanal ofis de bu noktada fiziksel bir ofise ihtiyaç duymayıp ancak adres gereksinimi olanlar için sunulan bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Peki kim bu sanal ofise ihtiyaç duyanlar? Genellikle freelance çalışanlar yani bir kuruma veya şirkete bağlı olmadan kendi işlerini yapan kişiler, girişimciler, sürekli iş seyahatine çıkmaları gerekenler, proje tabanlı çalışanlar, danışmanlık işi yapanlar, bilişim ve yazılım firmaları sanal ofis tercih edenler arasında oluyor.

Teknoloji neredeyse her yerden çalışmayı mümkün kılıyor, bu da özellikle yeni başlayanlar için harika bir maliyet tasarrufu anlamına geliyor. Sanal ofisler, fiziksel bir yer tutmanın masrafları olmadan bir iş adresi ve iletişim sistemi sağlayarak insanların işlerini her yerde geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Finansal ve mobilite avantajlarına ek olarak sanal ofisler, çalışanların kendilerine ve müşterilerinin programlarına en uygun zamanlarda çalışmasını sağlamak için esneklik sunuyor. Bir toplantı için geçici toplantı odası kiralamak veya profesyonel bir iş adresi sağlamak da dahil olmak üzere sunulan sanal ofis hizmetleri, büyük işletmelerin profesyonel görünümüne ihtiyaç duyan girişimciler veya küçük işletmeler için ideal çözümler sunuyor.

sanal ofis nedir

Son yıllarda talebi oldukça artan sanal ofisler Türkiye’nin pek çok ilinde hizmet veren hazır ofis firmaları tarafından sunuluyor. Sanal ofis fiyatları da normal ofis fiyatları göz önünde bulundurulduğunda oldukça hesaplı diyebiliriz.

Bu yazımda sanal ofis kimler için gerekli, sanal ofis avantajları neler, sanal ofis vergi dairesi yoklama işlemleri nasıl oluyor, sanal ofis sözleşmesi nasıl yapılır gibi konulara da ayrıntılarıyla değineceğim.

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere diğer pek çok ilin şehir merkezlerindeki plazalarda bulunan ofis adreslerinin kullanımı şeklinde de tanımlanabilir. Elbette yalnızca adres değil seçeceğiniz pakete göre ofis içi hizmetler, sekreterlik hizmetleri, ortak mutfak, kargo takibi, toplantı odası kullanımı, yazıcı ve projeksiyon, güvenlik gibi pek çok hizmetten de faydalanmak mümkün.

Sanal ofis İstanbul için Avrupa yakası ve Anadolu yakası lokasyonları olmak üzere iki farklı şekilde sunulabiliyor. Özellikle şirket kurulumu sanal ofis kiralama ile yapılabildiğinden pek çok kişi bu yöntemi tercih ediyor. Zaten avantajları da göz önünde bulundurulduğunda çok daha cazip bir karar olduğunu görebiliyoruz.

Kendi işini kurmak isteyen genç girişimciler, ofis maliyetleri çok yüksek olduğundan, finansal olarak bu yükü hafifletmek adına günümüzde geliştirilen farklı ofis tiplerini tercih ediyorlar. Geleneksel ofis anlayışından farklı olarak sanal ofislerde mobilya, eşya sıkıntısı olmaz. Bu da maliyetten kurtulma avantajlarından bir diğeridir.

Kiralık sanal ofis sistemi ile aylık uygun fiyatlarla şehrinizdeki prestiji yüksek yerlerde ofis kiralamış olacaksınız. Üstelik yasal adres sahibi olarak herhangi bir hukuka aykırılık ile karşılaşmadan gönül rahatlığıyla işinizi istediğiniz yerden yapabiliyorsunuz.

Başta firmanıza gelen aramaların cevaplanması olmak üzere, siz o gün çalışmıyor dahi olsanız adınıza gelen her türlü resmi belge ofisi kiraladığınız adrese gelir ve teslim alınır. Bu sayede hiçbir şekilde bilgi eksikliğinden ötürü sorun yaşamazsınız.

Ayrıca çoğu ofis kiralama firması farklı seçeneklerde sanal ofis paketleri sunarak farklı ihtiyaçları olan müşterilere de hitap ediyor. Örneğin toplantı odası kullanımı, müşteri karşılama, paylaşımlı ofis kullanımı gibi normalde ekstraya giren hizmeler aldığınız pakete göre daha uygun fiyatlara gelebiliyor.

Ofis adresi gösterme olanağının yanı sıra kurumsal bir kimlik izlenimi vermesi bakımından sanal ofislere olan ilgi giderek artıyor. Hem kolay hem de ekonomik bir çözüm olması nedeniyle fiziksel ofislerin en önemli alternatifi olarak sanal ofisler gösterilmekte.

Ben de sanal ofis arayışında olanların faydalanabileceği bilgileri ve ülkemizde sanal ofis hizmeti veren firmaları ele aldım. Herbirini ayrı ayır değerlendirip birbirleri arasındaki farklılıkları ve benzerlikleri görebileceksiniz. Sundukları hizmetleri ve sanal ofis fiyatları karşılaştırmasını da bulabileceksiniz.

Sanal ofisler, şirket sahibi olup da fiziksel bir ofise ihtiyaç duymayanların kullandıkları bir uygulamadır. Operasyonel anlamda da destek veren firmalardan sanal ofis kiralama yaptığınız zaman toplantı salonları, ortak çalışma alanları, sekreterya ve mutfak kullanımı gibi çeşitli hizmet paketlerinden de faydalanabiliyorsunuz.

İş hayatında pratik çözümler hayati niteliktedir. Kimi zaman bir işi yapabilmek için çok kısıtlı zamanımız olabiliyor. Hatta aynı anda iki işi yapma durumunda da kalabiliyoruz. Bir de üstüne evrak işleri, kargo takibi gibi ekstra vakit isteyen işler eklenince işler içinden çıkılamaz bir hal alıyor. Bu da ister istemez stres yükümüzü artırıyor.

Son zamanlarda adını duymaya başlasak da günümüzün pratik ofis çözümü haline gelen sanal ofisler bir yandan da hayatımızı kolaylaştırıyor. Özellikle iş hayatında vakitten tasarruf yapmak isteyenler için bulunmaz bir çözüm. Sanal ofis avantajları bölümünde bu konulara benzer daha bir çok faydaya değineceğim.

Sanal ofisler bir nevi sanal adres niteliği de taşımaktadır. Fiziksel ofise gereksinim duymayıp ticari faaliyet gerçekleştirmek isteyenler yasal bir adrese ihtiyaç duyar. Bu adresi bağlı bulundukları vergi dairelerine bildirmeleri gerekir. Bu noktada da sanal ofisler ideal çözüm niteliği taşır.

Sanal Ofis Yasal Mı?

Ofis kiralamayı düşünenlerin aklını kurcalayan en temel konulardan biri de sanal ofis yasal mı sorusudur. Çünkü ortada bir ofis yok ancak resmi işlemlerde kullanılabilecek bir adres var. Peki resmi kurumlar bu adresi kabul ediyor mu? Sanal ofis kiralama düşüncesinde olanlar işin yasal boyutunu da göz önünde bulundurmalıdır.

Gelelim sorunun cevabına. Evet, sanal ofis yasaldır. Yani sanal ofis adresi göstererek ticari faaliyet göstermenin herhangi bir sakıncası yoktur. Kanunlara aykırı bir durum söz konusu değildir. Hatta avukatlar bile sanal ofis adresi göstererek hizmet vermektedir.

Ancak dikkat edilmesi gereken nokta ise şirket kurulumu aşamasında adrese gelerek yoklama yapılması sırasında belirtilen adreste bulunmak gerekiyor. Bu da zaten sanal ofisleri kiralayan firmalar tarafından söylenir.

Hali hazırda sanal ofisini kiralamış ve işini yapan pek çok kişi bulunuyor. Zaten kanuna aykırı bir durum olsaydı onlara da izin verilmezdi.

Bir diğer konu ise faaliyet göstereceğiniz sektörde fiziksel bir ofis tutma zorunluluğu olup olmadığıdır. Çünkü her meslek için sanal ofisler uygun olmayabiliyor. Bunun da araştırmasını ilgili meslek kuruluşlarının odalarına veya bağlı bulundukları resmi devlet dairesine giderek yapmanız önemli.

Yasal adres sanal ofis kullananlar tarafından bir numaralı tercih sebebidir. Sanal ofis maliye denetimleri bakımından da bir sorun teşkil etmiyor. Zaten tebligat adresi olarak gösterilebilir olduğundan daha sonra bir sıkıntı yaşamazsınız.

Kimileri sanal ofis kiralama yerine ev adesini yasal adres olarak göstermeyi daha mantıklı bulmaktadır. Ancak işin detaylarına inersek bunun pek mantıklı olmadığını görebiliriz.

Eğer home ofis çalışıyorsanız ve ev adresinizi yasal adresiniz olarak göstermek istiyorsanız bunun için izlemeniz gereken bazı adımlar bulunmakta. Bunlardan ilki eğer ev size ait değilse yani kiracıysanız mutlaka ev sahibinize bu konu hakkında bilgi vermelisiniz. Eğer bu bildirimde bulunmazsanız ev sahibinizin sizi şikayet etme hakkı bulunuyor.

Ayrıca apartmanda yaşıyorsanız tüm dairelerden izin almanız gerekiyor. Eğer bir komşunuz bile karşı çıkarsa bu durumda yasal olarak evinizi ofis olarak kullanamıyorsunuz.

Ev adresiniz şirket adresi olarak kullanılacaksa hukuksal olarak artık orası bir ev değil iş yeri haline geliyor. Bu durumda da ev sahibi emlak vergisini ev olarak değil iş yeri olarak ödemek zorunda. Konutta binde 1 olan bu vergi iş yeri olunca binde 2 ye çıkıyor. Yani ödenecek vergi iki katına çıkıyor.

Home ofis kullanıp tasarruf edeceğini düşünenlerin katlanması gereken bir diğer maliyet de stopajdır. Bu da brüt kira tutarının %20’si olarak belirlenmiştir. Yani 1000 lira kira ödüyorsanız bunun 200 lirası stopajdır. Bunun yanında evinizi iş yeri olarak kullandığınıza dair her yıl dilekçe ile bildirimde bulunmanız gerekiyor.

Ev ofis kullandığınızda müşteri karşılama konusunda da zorluklar yaşanmakta. Sanal ofis kiraladığınız zaman prestijli lokasyonlarda görüşmelerinizi gerçekleştirme şansınız bulunuyor. Ev adresinizin müşteriler tarafından bilinmesi de gizliliğiniz açısından sorun teşkil edebilir.

Hem maddi hem de diğer yönleri ile ev adresinizi iş yeri adresiniz olarak göstermek zannettiğiniz kadar mantıklı olmayabilir. Bu yüzden sanal ofis seçeneklerini değerlendirmeniz gerek tasarruf gerekse prestij bakımından elinizi güçlendirecektir.

Sanal Ofis Avantajları

Fiziksel ofis kiralamak yerine sanal ofisleri tercih edenler aşağıda sayacağım avantajlardan faydalanabiliyor. Öyle ki okuduktan sonra eğer standart ofis ihtiyacınız yoksa siz de sanal ofis tercih etmenin aslında ne kadar mantıklı olduğunu göreceksiniz.

Prestijli ve Yasal İş adresi

Sanal ofis kiralamanın başlıca faydası bir gayrimenkul satın almadan veya kiralama masrafı olmadan prestijli bir yerden iş yeri adresine sahip olunmasıdır. Üstelik sanal ofis yasal adres olarak da kullanılabiliyor.

Bu da müşterilerin profesyonel bir adreste iş yaparken kendilerini güvende hissetmelerini sağlar ve müşteriler geldikleri zaman iyi şekilde karşılanır.

Resepsiyon ve Telefon Hizmeti

Sanal ofislerin talep edilmesinin bir başka nedeni de genellikle profesyonel resepsiyonist ve telefon hizmeti sunmalarıdır. Bu hizmetler ve resepsiyonist rolleri sanal ofis firmaları arasında farklılık gösterebilir.

Birçok sanal ofis firması kiralama yapan kişinin müşterileri ile doğrudan konuşan veye telefonla irtibata geçen sekreterler çalıştırır. Görevleri arasında çağrı yönlendirme, not alma, bilgilendirme yapma ve gelen müşteriyi kabul edip ağırlama yer almaktadır.

Çoğu sanal ofis müşterileri için sesli posta hizmetleri sağlar. Sesli mesaj depolama veya e-posta transkripsiyon hizmetleri sanal ofis şirketleri arasında farklılık gösterir.

Sanal ofislerde faks hizmetleri de vardır. Hatta bazıları, faks içeriğini istemciye göndermek için bir e-postaya dönüştüren bir transkripsiyon hizmeti de içerir.

Fiziksel Ofis Alanı

Birçok sanal ofis şirketi ek seçeneklerle kiralık fiziksel alanlar sunmaktadır. Görüşmeler için toplantı odalarından açık alan çalışma alanlarına kadar, sanal ofisler müşterilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Sadece çalışmak için alana ihtiyaç duyan müşteriler için sanal ofisler, ortak çalışma ya da bireysel çalışma için açık alan çalışma alanı sağlayabilir.

Çalışmak için daha sessiz bir yere ihtiyaç duyan müşteriler için sanal ofislerde genellikle kilitlenebilir özel ofisler ve kiralık depolama alanları bulunur.

Müşteriler iş toplantıları veya sunumlar için konferans salonlarını profesyonel bir ortamda kiralayabilirler. Bu odalar genellikle projektörler ve diğer gerekli ekipmanlarla donatılmıştır. Ayrıca şirket etkinlikleri düzenleyen işletmeler için, sanal ofisler partiler veya konferanslar için bir toplanma yeri sağlayabilir.

Ofiste Sunulan Olanaklar

Sanal bir ofisten fiziksel alan kiralamak genellikle belirli olanaklarla birlikte gelir. Alan kiralamak için sanal ofis hizmetlerini düşünen kişiler, işlerini yapmak için ofisin gerekli tüm olanaklara sahip olduğundan emin olmalıdır.

Sanal ofis çalışma alanlarının çoğu ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunar. Birçok kiralık çalışma alanı çıktı ve fotokopi hizmetleri sunar. Ayrılan basılı sayfa sayısı ve renkli yazdırma seçenekleriyle ilgili sınırlar ofisler arasında farklılık gösterir.

Çoğu sanal ofis, daha rahat ve açık bir çalışma ortamı için salonlar sağlar. Bazı sanal ofis alanlarında, müşterilerin işe geldiklerinde yemek pişirebilmeleri veya yiyeceklerini koyabilecekleri buzdolabı olan mutfaklar vardır. Ayrıca sunulan yiyecek ve içecekler de bazı firmalar tarafından ücrete tabi tutulabilir.

Esneklik

Sanal ofislerin bir diğer önemli özelliği de müşterilerine sunduğu esnekliktir. Çalışma saatlerinden ölçeklendirilebilir paket seçeneklerine kadar değişen ihtiyaçlara uygun bir sanal ofise sahip olmak dikkate alınması gereken önemli bir özelliktir.

Sanal ofis, müşterilerin kendi saatlerini ayarlamalarına izin verir, ancak resepsiyonist ve çalışma alanı kullanılabilirliği gibi hizmetler genellikle zamanlamalı şekilde çalışır. Potansiyel müşteriler her zaman sanal ofislerinin çalışma saatlerinin farkında olmalıdır. Kimi firmalar esnek çalışma saatleri sunarken kimileri iş saatleri haricinde hizmet vermemktedir.

Yeni kurulan işletmeler için en önemli şey belki de ölçeklenebilirlik. Bu, sanal bir ofisin temel avantajlarından biridir. Bazı sanal ofis üyelikleri, müşterilerin daha fazla olanak eklemelerine veya üyeliklerini ihtiyaçlarına göre ölçeklendirmelerine olanak tanır.

Sanal Ofis Fiyatları

Eğer bir ofis kiralamayı düşünüyorsanız sanal ofis fiyatı öncesinde sanal ofisin ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığından emin olmalısınız. Ancak yine de fiyat önemli bir belirleyici faktördür. Her firma farklı fiyat politikası ve farklı ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Birçok sanal ofis, hizmetlerini farklı fiyatlandırma ile sunar. Daha fazla para harcamak daha fazla premium hizmete erişimin kilidini açar. Bazı sanal ofisler, müşteriler için özel planlar bile oluşturur.

Belirli lokasyonlarda ofis ihtiyacı olan kişiler seçtikleri şehirlere göre farklı ücretlendirme ile karşılaşırlar. Daha prestijli ve merkezi yerlerde sanal ofis kiraları yüksek olur. Elbette firmalar biribiri ile rekabet halinde olduklarından çok firmanın olduğu yerlerde fiyatlar nispeten daha uygundur.

Bazı sanal ofisler aylık sabit kira ücreti karşılığında tutulabilir. Bu paket içeriğinde genellikle resepsiyon hizmeti ve ek ücret karşılığında diğer hizmetler bulunmaktadır.

Saatlik veya günlük olarak fiziksel çalışma alanı kiralamak sanal ofis tutanlar için dışarıdan gelenlere indirimli olarak sunulur. Açık alan olarak bilinen ortak alanları kiralamak özel ofislere göre daha genellikle daha ucuzdur.

1. Plaza Cubes

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Uygun fiyat
Yüksek prestijli lokasyon
Müşteri memnuniyeti
Sanal ofis paket seçenekleri

Türkiye’deki en iyi sanal ofis firmaları arasında yer alan Plaza Cubes, toplam 4 şehir ve 12 lokasyondaki prestijli adreslerde hizmet veriyor. Sanal ofis İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde kiralanabiliyor.

Plaza Cubes sanal ofis fiyatları ise aylık 190 TL + KDV’den başlıyor. Sanal ofis kiralama seçenekleri çeşitli paketlerle sunulmakta. Örneğin; ofis kullanımlı Gold paket 299 TL, Gold Plus paket ise 429 TL şeklinde ücretlendirilmiş. Fiyatlara KDV dahil değil. 

Sanal ofis anadolu yakası lokasyonlarında Ümraniye, Kozyatağı ve Ataşehir bulunuyor. Sanal ofis İzmir lokasyonu ise Bayraklı olarak belirlenmiş. Ankara sanal ofis lokasyonları da Çukurambar ve Söğütözü şeklinde.

Plaza Cubes sanal ofis fiyatları ve hizmetleri bakımından oldukça iyi bir konumda. Sanal ofis kullananlar aldıkları hizmetten memnun. Sanal ofis şikayet konusunda memnuniyet düzeyi en yüksek firmalardan birisi.

2. Kamara Ofis

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Uygun fiyat
İndirimli paketler
Merkezi konum

Kamara sanal ofis lokasyonu olarak yalnızca İstanbul sanal ofis hizmeti veren bir firma. Ancak sağladığı imkanlar ve sanal ofis kiralama fiyatları bakımından önemli avantajlar sunuyorlar.

Sanal ofis kiralama paketleri arasında başlangıç, kuruluş ve profesyonel paketler yer alıyor. Başlangıç paketi 150 TL, kuruluş paketi 275 TL, profesyonel paket ise 350 TL olarak belirlenmiş. Ancak 6 aylık ve 1 yıllık sanal ofis sözleşmesi yaparsanız indirimli tarifelerden yararlanabilirsiniz.

Paketlere ek özelliklere bakacak olursak çağrı karşılama ve tek seferlik karşılama anonsu, voice mail ve IVR imkanı sunuyorlar. Bunlarda sırasıyla 50 TL ve 100 TL olarak fiyatlandırılmış.

Paket özelliklerine göre değişkenlik göstermekle birlikte ücrtsiz açık ofis kullanımı (1, 3 ve 5 gün) ve müstakil ofis ya da toplantı salonu kullanım hakkı da elde edebiliyorsunuz. Detayları aşağıdaki görselde inceleyebilirsiniz.

3. SERVCORP

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Uluslararası tecrübe
Kaliteli hizmet
Prestijli lokasyon

Dünyanın önde gelen sanal ofis firmaları arasında olan Servcorp toplamda 160’tan fazla lokasyonda hizmet veriyor. Türkiye’de lokasyon olarak İstanbul sanal ofis hizmeti sunan firmanın prestiji oldukça yüksek.

Lüks ve prestijli olması nedeniyle sanal ofis fiyatları yüksek ancak müşteri memnuniyeti açısından en iyi firmalardan biri. Üstelik ilk ay ücretsiz olarak tüm sanal ofis avantajlarından faydalanabiliyorsunuz.

Kendi lokasyonunuz dışında 3 gün ücretsiz özel ofis kullanım hakkı, ortak çalışma alanında günde 3 saat çalışma olanağı gibi ekstra haklara da sahip oluyorsunuz.

Servcorp sanal ofis üyelik paketi, iletişim paketi, adres paketi ve ilk ay ücretsiz sanal ofis paketi sunuyor. Sanal ofis fiyatları ise 125 TL den başlayıp aylık 575 TL’ye kadar çıkıyor. Lokasyon olarak ise Levent ve Nişantaşı mevkilerinde hizmet veriyorlar.

4. e- Ofis

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Fiyat- performans firması
Prestijli lokasyon
Farklı şehir seçenekleri

2010 yılından beri hizmet veren eOfis başta İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası olmak üzere, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Konya ve Mersin şubelerinde Sanal ofis, Hazır ofis ve Toplantı odası kullanımı hizmetleri vermektedir.

Toplamda 33 farklı lokasyonda bulunan eOfis sanal ofis hizmeti bakımından en güvenilir firmalardan biri olarak gösterilmekte. Aylık 200 TL + KDV’den başlayan fiyatlar sunan eOfis seçtiğiniz pakete göre belirli bir limite kadar toplantı odası ve ofis kullanım imkanı da veriyor. Toplantı odası fiyatları lokasyon, kapasite ve toplantı gün ve saatine göre değişiklik gösterebiliyor.

Özellikle farklı illerde ofis hizmeti vermesi eOfis firmasını tercih sebebi haline getiriyor. Üstelik tüm lokasyonları kullanım hakkınız da oluyor. Örneğin Beylikdüzü sanal ofis kiraladıysanız diğer şehirlerdeki herhangi eOfis’te size sunulan hakları kullanabiliyorsunuz. Bu özellik iş seyehatine çıkanlar ve müşterileriyle ofiste görüşmek isteyenler için oldukça önemli.

Sunduğu hizmet kalitesi ve sağladığı imkanlar değerlendirildiğinde sanal ofis arayışında olanların eOfis firmasından teklif almalarını ve ofisleri gezerek karar vermelerini tavsiye ederim.

5. Levent Ofis

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Merkezi konum
Uygun fiyat
Müşteri memnuniyeti

İstanbul sanal ofis firmalarından biri olan Levent ofis 2 ayrı lokasyonda hizmet veriyor. Gerek fiyatları gerekse sunduğu olanaklar ile iyi bir sanal ofis seçeneği olarak değerlendirmek mümkün.

Müşteri memnuniyetine öncelik veren firmanın sanal ofis fiyatları 175 TL + KDV’den başlıyor. Yasal adres, respsiyon, internet ve mutfak kullanımı sunulan başlıca hizmetler. Başlangıç paketinin yanı sıra Standart paket 300 TL ve Gold paket 450 TL şeklinde fiyatlandırma yapılmış.

Levent ofis, sanal ofis sözleşmesi minimum 6 ay olarak belirlenmiş. Yani daha az kiralama yapamıyorsunuz. Bu olumsuz bir özellik diyebilirim. Ancak herhangi bir depozito veya ekstra ücret ödemiyorsunuz. Sanal ofis şirket kuruluşu aşamasında müşterilerine gereken tüm desteği veriyorlar.

Levent ofis yalnızca İstanbul Levent ve 4.Levent lokasyonlarında hizmet verdiğinden diğer şehirlerde kullanım imkanı sunmuyor. Bu bakımdan diğer firmalar ile kıyaslandığında bir adım geride diyebilirim. Ancak eğer diğer şehirlerde işiniz olmuyorsa İstanbul’da tercih edilebilecek sanal ofis firmalarından biri arasında yer alıyor.

6. Workinton

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Farklı şehir seçenekleri
İyi dizayn ve geniş toplantı odası
Müşteri memnuniyeti
Uluslararası hizmet

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, ve Katar’da ofis çözümleri üreten Workinton, şehirlerin prestiiji en yüksek lokasyonlarında yer alıyor.

Ankara Saöğütözü ve Next Level sanal ofis tutmak isteyenler için yer alan seçenekler arasında. İzmir Bayraklı Tower ve Bursa Nilüfer’de de ofisleri bulunuyor. Özellikle dizayn ve estetik açısından diğer firmalardan bir adım öndeler.

Verilen hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti bakımından da iyi durumdalar. Workinton şikayet konularının en az olduğu firmalardan birisi. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası sanal ofis adresleri tutmak için pek çok lokasyona sahipler.

Türkiye’de toplamda şimdiye kadar 16 farklı adreste hizmet veriyorlar. Fiyatlandıramalara gelecek olursak; 180 TL’den başlayan fiyatlarla sanal ofis tutmak mümkün. Bu fiyat tutacağınız konum ve diğer paket seçeneklerine göre değişebilir.

Workinton ofislerinin içerisinde bulunan Pause cafe, molalarınızda yiyecek ve içecek alabileceğiniz bir işletme olarak da hizmet vermekte. Ayrıca müşterilerin yararlanabileceği çözüm ortaklarıyla çeşitli kampanyalar sunuyorlar. Bazı bankalarla, araç kiralama şirketleriyle ve gsm operatörleriyle anlaşarak müşterilere çeşitli ayrıcalıklar tanıyorlar.

7. Endless Office

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Uygun fiyat
Farklı sanal ofis paketleri
Müşteri memnuniyeti

Endless Office her ne kadar fazla lokasyonda hizmet vermese de var olduğu yerlerde memnuniyet oranı bakımından en iyi firmalar arasında olmayı hak ediyor. Sundukları olanaklar ve şartlar göz önüne alındığında sanal ofis kiralama için en iyi seçeneklerden biri olarak gösterebiliriz.

3 farklı sanal ofis kiralama paketi sunuyorlar. Başlangıç paketi ile resmi iş adresinizi prestijli yerlerde gösterebilir ve müşterilerle toplantınızı buralarda yapabilirsiniz. Endless Office sanal ofis fiyatları başlangıç paketi için 219 TL olarak belirlenmiş.

Standart paket sanal ofis fiyatları ise 349 TL. Başlangıç paketine ek olarak numara tahsisi ve sekreterya hizmeti sunuyor. Son olarak Premium paket sanal ofis fiyatları 449 TL’den başlayan fiyatlar şeklinde. Ek olarak ayda 10 saat toplantı salonu kullanma hakkı veriyor. Üstelik tüm paketler 10 ay + 2 ay ücretsiz kullanım şeklinde sunulmakta.

Seçim yapabileceğiniz lokasyonlar ise İstanbul Avrupa yakası Torun Center, Anadolu yakası Ataşehir Vogue Business Center, İzmir Folkart sanal ofis olarak sunuluyor. Endless Office de İzmir sanal ofis firmaları arasında yer alıyor.

8. Office İstanbul

9.5
office istanbul
Uluslararası hizmet
Kaliteli ofis
Müşteri memnuniyeti
Uygun fiyat

14 yılı aşkın süredir hazır ve sanal ofis hizmeti sunan Office İstanbul adından da anlaşılacağı üzere ülkemizde yalnızca İstanbul’da yer alıyor. Ancak yurt dışında New York, Los Angeles ve Londra’da ofisleri bulunmakta.

İstanbul Zincirlikuyu’da 2500 m² büyüklüğünde 7 katlı binada yer alan firma sanal ofis konusunda sektörün en iyilerinden biri. Sanal ofis kiralama ücretleri ise aylık 165 TL + KDV’den başlayacak şekilde belirlenmiş.

3 farklı sanal ofis paketleri bulunuyor. Bunlar; Office Adres, Office Gold ve Office Platinum olarak sunulmakta. Adres paketinde telefon cevaplama ve faks bulunmuyor. Ayda 2 saat toplantı odası kullanımı ve 4 saat Lounge kullanımı paket içeriğinde yer alıyor. Gold pakette ise telefon cevaplama ve faks yer almakta. Platinum paket ise toplantı odası ayda 5 gün kullanılabiliyor. Longue kullanımı ise yine günde 4 saat.

Office İstanbul sanal ofis hizmeti diğerleri ile benzer olsa da en ucuz sanal ofis sunan firmalardan biri. Ayrıca müşteri memnuniyeti de yüksek durumda. Haklarında şikayet yer almıyor ve sözleşmede yer almayan ek maliyetler bulunmuyor. Sanal ofis sözleşmesi 3 aylık olarak yapılıyor. Herhangi bir depozito ve kurulum ücreti ödenmiyor.

9. Galata Business Center

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Merkezi konum
Müşteri memnuniyeti
Uygun fiyat

İstanbul’da 4 farklı lokasyonda hizmet veren Galata Business Center, sanal ofis hizmeti kapsamında 4 farklı paket sunuyor. Bunlar Adres paketi, Galata Base, Galata Plus ve Galata Business paketi.

Adres paketi yalnızca iş adresinizi ve şirketinize gelen evrak ve tebligatların takibini kapsıyor. Base paketi ise bunlara ek olarak telefon numarası tahsisi ve sekreterya hizmeti sunuyor. Plus paket ise açık ofis alanlarının aylık 40 saat kullanımı ve toplantı odasının 6 saat kullanımını da içeren bir teklif sunuyor. Business paketi ise açık ofis alanlarında sınırsız kullanım ayrıcalığı ile geliyor.

Firmanın saygınlığı ve memnuniyet oranı ise oldukça yüksek. Zaten şehrin prestiji en yüksek konumlarında bulunan Galata Business Center İstiklal Caddesi, Kavacık, Maltepe ve Ataşehir gibi merkezi noktalarda hizmet veriyor.

Sanal ofis fiyatları ise 150 TL’den başlıyor. Paketlere göre değişiklik gösteriyor. Dilerseniz firma ile iletişime geçip diğer paketler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

10. Micro Office

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Merkezi konum
Kurumsal kimlik
Müşteri memnuniyeti

İstanbul sanal ofis firmaları arasında yer alan bir diğer firma da Micto Office. Firma, 2012 yılından beri hizmet veriyor. Tek lokasyonda hizmet vermesine karşın oldukça iyi bir kurumsal kimliğe ve profesyonel iş anlayışına sahip.

Hafta içi 9-18 saatleri arasında açık olan ofisler, hafta sonu da 9-13 saatleri arasında yarım gün olarak hizmet vermekte. Diğer pek çok firma hafta sonları kapalı oluyor. Bu yönüyle diğerlerinden ayrışmakta.

Sanal ofis fiyatları ise içeriğinde adres, telefon cevaplama, fax kullanımı ve kargo karşılama olan baz paket 69$ + KDV. Micro paket resmi adresü ayda 4 gün ofis kullanımı ile birlikte 129$ + KDV ve iki pakete ek olarak Macro paket ayda 6 saat özel ofis ve 2 saat toplantı odası kullanım imkanıyla 199$ + KDV şeklinde.

Fiyatlar dolar bazlı olduğundan ve diğer firmalarla karşılaştırdığımızda yüksek gelecektir. Eğer sanal ofis için bu bütçeyi ayırmayı düşünmüyorsanız alternatifleri denemenizde fayda var.

11. Kolay Ofis

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Uygun fiyat
Butik tarzı işletme
Sorunlara hızlı çözüm

Ankara sanal ofis firması olan Kolay ofis, Balgat ve Çankaya gibi merkezi konumlarda hizmet veriyor. Yasal adres temini, posta ve kargo takibi, telefon ve faks tahsisi gibi özellikler sunuyorlar.

Sanal ofis fiayları ise aylık 150 TL gibi uygun bir fiyat olarak belirlenmiş. Eğer sanal ofis Ankara lokasyonu olarak kullanmayı düşünüyorsanız iyi bir alternatif olarak gözüküyor.

Butik ofis hizmeti verdiklerinden yetkililer ile doğrudan iletişime geçersiniz ve bir sorunla karşılaşırsanız rahatlıkla çözüme kavuşturma olanağınız olur. Aşırı kurumsal firmalarda genellikle bu büyük sorun olmakta ve karşınızda sizinle ilgilenebilecek yetkili bir kişi bulmak zorlaşmakta.

12. Ofis Alsancak

9.5
ofis alsancak
Merkezi konum
Uygun fiyatlar
Prestijli ofis
Toplantı odası & Mutfak kullanımı

İzmir sanal ofis firması olan Ofis Alsancak şehrin merkezinde Heris Tower’da bulunuyor. Deniz manzaralı prestiji yüksek ofis çözümleri sunan firmanın sunduğu olanaklar ise diğer firmalarla benzerlik gösteriyor.

Sanal ofis hizmeti için sunulan paketler ise iletişim adresi, sanal baz paket ve sanal sekreterlik paketleri. İletişim adresi paketi yalnızca iletişim adresi, posta hizmeti ve ofislerden indirimli kullanım sunuyor ve 169 TL olarak belirlenmiş.

Sanal baz paket, yasal adres, açılış yoklaması desteği ve posta hizmetiyle birlikte 199 TL’den başlıyor. Son olarak sekreterli paket baz pakete ek olarak çağrılar ve karşılama için sekreterlik hizmeti veriyor. Bu paketin fiyatı ise 299 TL olarak belirlenmiş.

Ofis Alsancak sanal ofis sözleşmesi 1 yıl olarak yapılıyor. Bir de sanal sekreterlik paketi için depozito ve kurulum ücreti yer almakta. Tüm koşulları ve diğer detayları firma ile bağlantıya geçerek öğrenebilirsiniz.

13. SwissOffices

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Uluslararası hizmet
Prestijli lokasyon
Farklı sanal ofis seçenekleri

Uluslararası bir firma olan SwissOffices ülkemizde yalnızca İstanbul’da hizmet veriyor. Bu firmanın diğer firmalardan farkı ise kendi sanal ofis paketinizi oluşturabiliyor olmanız. Bu yüzden sanal ofis fiyatları sizin seçimlerinize göre değişmekte.

Sundukları hizmetler ise prestijli iş adresi, posta ve kargo karşılama / yönlendirme, ziyaretçi ve müşteri karşılama, günlük ofis ve toplantı odası kullanımı, limitsiz internet kullanımı, Cafe Lounge, şirket isminizle telefon cevaplama şeklinde sunuluyor.

İstanbul Levent sanal ofis lokasyonunda bulunan SwissOffices İsviçre menşeili bir firma. Buradan sanal ofis kiralama yaptığınız zaman İsviçre’ye gittiğinizde oradaki ofislerden de faydalanabiliyorsunuz.

14. CorpNeed

Uygun fiyatlar
Merkezi konum
Müşteri memnuniyeti

İstanbul, İzmir, Çorlu ve Londra’da bulunan ofisleriyle hizmet veren CorpNeed Kadıköy sanal ofis hizmetiyle ön plana çıkıyor. Ayrıca İzmir’in en prestijli plazası olan Folkart sanal ofis hizmeti de verilmekte.

Sunulan hizmetler ise prestijli yasal iş adresi, şirketiniz adına özel telefon hattı, Türkçe ve İngilizce çağrı karşılama, özel hattınızı taşıma imkanı, gelen çağrılar şirketinizin adı ile cevaplanıp yönlendirilmesi, posta ve kargolarınızın teslim alınıp teslim edilmesi, siz ofis dışında iken misafirlerinizin karşılanıp ağırlanması, toplantı odaları ve günlük ofislerden indirimli olarak faydalanma imkanı, akıllı telefonlarınızdan ve web üzerinden rezervasyon imkanı olarak verilmiş.

Sanal ofis fiyatları ile ilgili bilgi almak için firma ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Ancak diğer firmalar ile hemen hemen aynı fiyatlandırmaya sahip olduklarını tahmin etmek güç değil. Zaten ekstra sundukları bir hizmet bulunmuyor.

15. Work Office

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Uygun fiyatlar
Hafta sonu hizmet
Müşteri memnuniyeti
Sanal ofis seçenekleri

İstanbul Beykoz’da bulunan Work Office sanal ofis hizmeti içeriğinde yasal adres, kargo takibi, sekreter hizmeti, çağrı bildirimi, özel karşılama anonsu, paylaşımlı ofis kullanımı, yüksek hızda limitsiz internet ve mutfak kullanımı gibi hizmetler yer alıyor.

Ayrıca ayda 2 saat toplantı odası kullanımı ve 5 saat hazır ofis kullanımı da sanal ofis paketleri içinde sunulan diğer olanaklar. 4 farklı paket şeklinde sunulan sanal ofis fiyatları 95 TL’den başlıyor. Business paket ise 600 TL’ye kadar çıkabilmekte.

Çalışma saatleri ise hafta içi 9-18.30, Cumartesi 9-14 şeklinde. Firmayla ilgili genel izlenim olumlu olsa da konum bakımından diğerlerinden bir tık geride kalıyor demek mümkün. Ayrıca küçük ölçekli bir firma ve başka lokasyonlarda yer almıyor.

16. Office 570

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Kaliteli hizmet
Müşteri memnuniyeti
Merkezi lokasyon
Toplantı odası ve ofis kullanımı

Sanal ofis İzmir firmalarından biri olan Office 570 şehrin en gözde plazası olan Folkart Towers’ta yer almakta. Müşterilerin oldukça memnun olduğu butik tarzda bir işletme olan firmanın sanal ofis teklifleri de oldukça avantajlı.

Pestijli bir iş adresi, vergi levhasında gösterebileceğiniz bir yasal adres, posta ve kargo takibi, tebligat bildirimi, mutfak kullanımı, yüksek hızda internet, toplantı odası ve özel oda kullanımı gibi hizmetlerin bulunduğu 3 farklı sanal ofis paketi sunuluyor.

Standart pakette yasal adres, posta takibi, tebligat bildirimi, mutfak ve internet kullanımı yer alırken, avantaj paketinde bunlara ek olarak sekreterlik hizmeti, size özel sabit telefon hattı tahsisi, çağrı yönlendirme, faks ve e-posta takibi gibi ek hizmetler yer alıyor.

Full paket ise diğer iki paketteki haklara ek olarak haftanın 6 günü mesai saatleri içerisinde paylaşımlı ofis kullanımı hakkı da veriyor. Bu özellik diğer pek çok firmada yer almayan önemli bir özellik olarak göze çarpıyor.

Office 570 İzmir sanal ofis fiyatları hakkında bilgi almak için firma ile iletişime geçebilirsiniz.

17. Regus

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Uluslararası firma
Merkezi lokasyon
Yetkili bulma sorunu
Beklenmedik ekstra ücretler

Dünya çapında bilinen ofis tedarikçisi olan Regus Türkiye’de de pek çok şehirde hizmet veriyor. Bu lokasyonlar arasında Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir yer almakta.

Firma toplamda 120 ülkede 3000 lokasyonda hizmet veriyor. Elbette bu kadar büyük bir firma olmasından kaynaklı aşırı kurumsallık ve işlerin işleyişinde hantallıklar meydana gelebiliyor.

Regus ne yazık ki yurtdışı kaynaklı bir firma olduğu için müşterilerin sorunlarına acele çözüm getiremiyor. Hatta Regus şikayet konuları gün geçtikçe artıyor. Özellikle firmanın sanal ofis sözleşmesine uygun hareket etmediği hatta hukuki olarak pek çok sorun barındıran sözleşmeler yaptırdığı biliniyor.

Regus sanal ofis fiyatları ise diğerlerine göre daha pahalı. 250 TL den başlayan fiyatlar sunuyorlar. Üstelik buna toplantı odası ve çağrı hizmeti dahil değil. Yalnızca adres için aylık ödeme yapıyorsunuz.

Regus güvenilir mi diye araştırdığınızda hakkında onlarca şikayet olduğunu ve hukuka aykırı birçok eyleme giriştiklerini görüyorsunuz. Örneğin; güvence için 2 kira bedeli depozito alınarak kiranıza zam geldiğinde depozitoya da zam yapılıp farkı isteniyor ve bunu başlangıçta söylemiyorlar. Kiranız 1 gün bile gecikse 500-600 TL gibi geç ödeme cezalarıyla karşılaşıyorsunuz ki bu gecikmeyi sağlamak için müşterilere fatura çıkarılmadığı ve olmayan faturayı ödemedekileri için geç ödeme cezası kesildiği şikayetleri var. 

Yine ofisi size kiralayan müdür istifa edip ayrıldıktan sonra “müdürümüz herkese yalan söylemiş, aslında şu hizmetlerin ücreti var” diyerek geriye dönük toplu masraflar çıkarıldığı şikayetleri mevcut.

Firma hakkında yapılan olumsuz yorumlar arasında eleman yetersizliği nedeniyle işlerin merkezlerde yürümediği ve kargo takibinin de aksadığı şeklinde. Toplantı odası kullanmak istediğinizde sizinle aynı saate başka bir firmaya da aynı odayı kullanıma verdikleri ve müşterileri mağdur ettikleri de gelen şikayetler arasında.Ayrıca birçok müşteri geç ödeme cezası adı altında fahiş cezalar kesildiğinden, 1 sayfa yazıcı ücreti için 5 TL ödediklerinden (başlangıçta size ücretsiz olduğu söylenebiliyor), hukuka aykırı sözleşmelerinden şikayetçi.

Her ne kadar büyük bir firma olsa da Türkiye’deki Regus ofisleri sınıfta kalıyor. Fazla kurumsallık hantallığa yol açıyor. Bazı müşteriler ise yetkililerin maillere cevap vermediğini hatta telefonları açmadığını söylüyor.

18. Kolektif House

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Kaliteli hizmet
Müşteri memnuniyeti
Uygun fiyatlar
Sorunsuz sanal ofis

İstanbul sanal ofis firmaları arasında yer alan Kolektif House 4 farklı lokasyonda yer alıyor. Şişhane, Levent, Maslak ve Ataşehir’de ofisleri bulunan firmanın sanal ofis çözümleri de bulunmakta. Firma sanal ofis paketlerini kullanımlı ve kullanımsız olarak iki farklı pakette sunuyor.

Kullanımlı sanal ofisler resmi şirket adresi, kargo ve posta takibi, sekreterlik hizmeti ayda 3 saat toplantı odası kullanımı, ayda 3 gün ortak çalışma alanı kullanımı gibi seçenekler sunuyor.

Kolektif House sosyallik bakımından diğer firmaların önünde yer alıyor. Newtorking konusuna önem veriyorlar ve Pazartesi günleri kahvaltı düzenleyip müşterilerin sendromsuz bir hafta geçirmelerini sağlıyorlar. Ayırca KoPerks adı verilen bir sistemle başka markalarla yapılan anlaşmalarla müşterilerine özel indirimler sunuyorlar.

Kullanımsız sanal ofis paketi ise yalnızca resmi adres, kargo takibi, KoPerks ve sekreterlik hizmetleri sunuyor. Kullanımsız Sanal Ofis üyelik modelinde, günlük 49 TL + KDV vererek istediğiniz lokasyonu kullanma hakkına sahip oluyorsunuz. Ayrıca, saatlik 120 TL + KDV’ye de toplantı odasını kiralamak mümkün.

Sanal ofis fiyatları ise 250 TL’den başlıyor. Bu fiyatlar 12 aylık sözleşmeler için geçerli. En az 6 aylık sözleşme kabul ediyorlar. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için Kolektif House ile iletişime geçebilirsiniz.

19. Workhaus

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
İndirimli teklifler
Butik işletme tarzı
Müşteri memnuniyeti

Sanal ofis şirket kurulumu aşamasında hizmet veren diğer bir firma da Workhaus. Yalnızca İstanbul Maslak’ta hizmet vermesine karşın son derece iyi müşteri memnuniyetine sahipler. Zaten butik olmanın avantajını da kullanıyorlar.

Workhaus sanal ofis paketinde şirket adresi, posta ve kargo teslim ve gönderimi, toplantı odalarından %20 indirimli faydalanma, ayda 2 tam gün ortak kullanım masalarını kullanma, resepsiyon hizmeti gibi içerikler yer alıyor.

Workhaus sanal ofis fiyatları ise 249 TL + KDV olarak belirlenmiş. Karşılaştırma yapılacak olursa yüksek denebilir. Ancak sundukları imkanlar göz önünde bulundurulduğunda makul bir fiyat. Sanal ofis kullananlar genellikle memnun durumda.

20. Windowist

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Kendisine ait bina
Yüksek prestijli lokasyon
Kaliteli hizmet

2011 yılında Türkiye’nin ilk hazır ofis binası olarak hizmet vermeye başlayan Windowist sanal ofis hizmeti de sunuyor. Windowist Tower İstanbul’un prestijli iş lokasyonu olan Büyükdere Caddesi üzerinde yer almakta.

Sanal ofis paketleri olarak iki ana kategoride sunulmuş. Bunlar, posta adresi sunan ve iş adresi sunan paketler. Posta adresi sunan paketler kendi arasında başlangıç, iş ve gelişim paketi olarak 3 gruba ayrılmış.

İş adresi sunan paketler ise şirket kuruluşu ve adres taşıma işlemleri için oluşturulmuş. Bu paketler ise startup ve tam ve yarı zamanlı ortak ofisler şeklinde. Sanal ofis fiyatları ile ilgili bilgileri firmanın iletişim kanalları üzerinden alabilirsiniz.

21. Office İzmir

9.5
Sanal Ofis Nedir? Yasal Mı? Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?
Merkezi lokasyonlar
Nispeten uygun fiyat
Kaliteli hizmet

İzmir sanal ofis firmalarından biri olan Office İzmir merkezi lokasyonlarda bulunan iki plazada hizmet veriyor. İzmir’de özellikle Folkart sanal ofis arayanların gözdesi durumunda.

Sanal ofis için sundukları hizmetler ise yasal adres, telefon ve kargo karşılama, toplantı salonu ve mutfak kullanımı şeklinde. Sanal ofis paketleri ise standart paket, avantaj paket ve full paket olarak belirlenmiş.

Santdart sanal ofis fiyatları 199 TL + KDV olarak belirlenmiş. Yıllık peşin ödemeye %25 indirim yapıyorlar. Hizmet içeriğine günlük kısa süreli ofis kullanımı da dahil edilmiş.

Avantaj paket ise 299 TL + KDV fiyata sahip. Standart pakete ek olarak aylık 40 saat açık ofis kullanımı ve 4 saat toplantı odası kullanımı içeriyor. Ayrıca sekreterlik hizmetlerinden de faydalanabiliyorsunuz.

Full paket sanal ofis fiyatları ise 349 TL + KDV şeklinde. Diğer paket içeriklerine ek olarak haftanın 6 günü mesai saatleri içinde ofis kullanımı ve aylık 8 saat toplantı odası kullanım hakkı paket içeriğinde yer almakta.

Sıkça Sorulan Sorular

Firmaların incelemelerinden sonra sanal ofis hakkında en çok merak edilenleri bu başlık altında cevapladım. Eğer sizin de konu hakkında sormak istedikleriniz varsa aşağıda bulunan yorum kısmından sorularınızı sorabilirsiniz. En kısa sürede cevaplamaya gayret edeceğim.

Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?

Lokasyon ve verilen hizmete göre sanal ofis fiyatları aylık 175 TL ile 600 TL arasında değişmektedir. Şehir merkezinde prestijli bir konumda yer alan sanal ofis firmaları genellikle daha yüksek fiyatlara sahip oluyor.

Sanal Ofis Ankara Firmaları Hangileri?

Sanal ofis Ankara lokasyonunda hizmet veren firmalar arasında Plaza Cubes, eOfis, Workinton, Regus ve Kolay Ofis firmaları yer alıyor.

Sanal Ofis İstanbul Firmaları Hangileri?

Sanal ofis İstanbul için alternatif çok fazla. Ancak en iyi firmalar arasında Plaza Cubes, Kamara, Levent ofis, SERVCORP, eOfis, Workinton, Office İstanbul, Galata Business Center, SwissOffices, Kolektif House ve Windowist yer almakta.

Sanal Ofis İzmir Firmaları Hangileri?

İzmir sanal ofis firmaları arasında Plaza Cubes, Workinton, eOfis, Endless Office, Ofis Alsancak, Ofis 570, Office İzmir gibi pek çok firma bulunuyor.

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general