Pizza Bayiliği Veren Firmalar 2024 | Ücret ve Şartlar

pizza bayiliği veren pizza firmaları, dominos pizza bayilik

Pizza bayiliği veren firmalar neler? Pizza, önceden Avrupa’da talep edildiği kadar ülkemizde talep edilmiyodu. Ama son yıllarda pizza bayilikleri artmaya başladı ve yurdun her köşesinde bir pizzacı görür olduk.

Önceleri pek bilinmediği için uzak durulan pizza, yenilmeye başlandıktan sonra sofralarımızda yerini almaya başladı. Her aile neredeyse ayda en az 1 gün akşam yemeğinde pizza yemeye başladı.

Talep artmaya başladıkça da pizza dükkanı açmak isteyenlerin sayısı arttı ve bu konuda araştırma yapmaya giriştiler. İşlerin daha kolay şekilde hallolması için pizza bayilik sistemleri de merak edilmekte.

Ben de bu rehberimde pizza bayilik veren firmalar neler onları sizlere göstereceğim. Ayrıca hangi şartları istediklerini ve franchise ücretleri neler onları da vermeye çalışacağım. Öyleyse gelin bakalım bayilik veren pizza firmaları neler?

Pizza Bayiliği Veren Firmalar

Ülkemizde birçok pizza firması hizmet vermektedir. Bu firmalardan bazıları bayilik vererek markalarını büyütmekte ve hizmetlerini mümkün olduğunca geniş kitlelere ulaştırmaktadırlar. Bayilik veren bazı pizza firmalarını sizlere göstermek istiyorum.

1. Domino’s Pizza

pizza bayiliği veren pizza firmaları, dominos pizza bayilik

Ülkemizde en çok göreceğimiz pizza markalarından birisi Dominos Pizza’dır. Türkiye’de bayilikleri olduğu kadar yurtdışında da birçok yerde şubesi olan Dominos Pizza’nın bayilikleri her geçen gün artmaktadır. Pizza bayiliği almak isteyen girişimcilerin çok ilgi gösterdiği bir markadır.

Tercih edilmesinde birçok sebep vardır. Bunların başında, Türkiye’de neredeyse herkes tarafından bilinmesidir. Neredeyse her gün televizyonda, internette, bilbordlarda ve sosyal medyada reklamlarına rastlayabilirsiniz. Bu, firmanın ne kadar göz önünde bir marka olduğunu gösterir ve hazır müşteriler getirir.

Dominos Pizza, bildiğiniz üzere 30 dakikada teslimat garantisi vermektedir. Böyle bir teslimat yeteneğinin olması da firmanın büyüklüğünü gösterir. Ayrıca müşteriler hızlıca ürünlerini alabildikleri için mutludurlar.

Pizzalarda çeşitlilik vardır ve fiyatlar mümkün olduğunca uygun tutulmaya çalışır. Bu nedenle de müşterilerin ilgisini çekmektedir.

Dominos Pizza Bayilik Şartları Neler?

 • Dominos Pizza’dan bayilik almak isteyenler öncelikle dükkanını ayarlamalı. Dükkanın büyüklüğü en az 90 metrekare olmalı.
 • Tabi ki bayilik için bir sermaye gerekli ve hazır edilmeli. Bu sermaye en az 150.000 Dolar olmalı.
 • Bir Dominos Pizza bayiliği açmak için 200.000 Dolar + KDV civarında masraf gitmektedir.
 • Ayrıca firma aylık olarak %6 reklam katılım ücreti almaktadır.
 • Yaklaşık olarak 3 yılda yatırım miktarı yani masrafların çıkarılması beklenmektedir.

Dominos Pizza bayiliği almak isterseniz, şirketin iletişim kanallarından iletişime geçebilirsiniz.

Telefon: 0212 280 9636

Fax: 0212 280 9638

E-mail: info@dominospizza.com.tr

Adres: Büyükdere Caddesi No 245 USO Center Maslak, İstanbul

Şimdi de diğer pizza markası olan Terra Pizza’yı inceleyelim.

2. Terra Pizza

terra pizza bayilik, pizza bayiliği veren firmalar

Terra Pizza eski adıyla Pizza Pizza bayilik veren pizza firmaları arasında yer alır. Terra Pizza ayrıca bir Türk markasıdır ve Türkiye’de bilinen büyük pizza markaları arasında yer alır.

1995 yılında kurulan İzmir’de kurulan firmanın Türkiye içinde pizza zinciri bulunmaktadır. Bu firmadan bayilik alanlar da güzel karlar elde etmektedir.

Girişimcilerin bu firmayı tercih etmesinde birçok neden vardır. Bunların başında firmanın büyüme potansiyelinin yüksek olmasıdır. Türkiye çapında şimdiden 300’ün üzerinde bayileri bulunmaktadır.

Terra Pizza, bayiliklerin personellerini eğitimden geçirir ve aynı hizmet kalitesini yakalanması için gerekli desteği verir. Çeşitli denetleme mekanizmalarıyla beraber de kaliteyi en üstte tutmaya çalışır.

Terra Pizza bayilik ücreti de diğer firmalara göre biraz daha uygundur.

Terra Pizza Bayilik Şartları Neler?

Firmanın amacı kendisini büyütmek ve aynı hizmet kalitesiyle Türkiye ve daha sonrasında diğer ülkelerde hizmet vermek olduğu için bayilik isteyenlerden kararlı olmalarını beklemektedir. Bunun dışında;

 • Girişimci bir yeteneğe sahip olma
 • Sermaye yeterliliği
 • İş yönetebilme becerisi
 • Mücadeleci yapı
 • İşletme ve yönetim becerisi
 • İletişim yeteneği

Tüm bu yeteneklere ve sermayeye sahip olan kişiler, uygun bulunduğu halde Terra Pizza bayiliği açabilmektedir.

Telefon: 0216 472 2626

Fax: 0216 519 4152

E-mail: info@terrapizza.com.tr

Adres: Aydınevler Mah. Siteler Yolu Cad. No: 1A/5 Hilltown A.V.M Maltepe / İSTANBUL

3. Pizza Hut

pizza hut bayilik şartları

Pizza Hut, Türkiye’de bayileri bulunan en büyük pizza firmalarından biridir. Hem bütçesi itibariyle hem de bayileri itibariyle dünya çapında da bilinen bir firmadır.

Pizza’nın Türkiye’ye girişi Pizza Hut ile oldu diyebiliriz. Firma 1990 yılında Türkiye’de şube açmaya başladı ve pizzaya olan ilgi o zamanlarda başladı.

Şuan Pizza Hut’un bütçesi 40 milyar doların üzerinde ve günden güne de büyümeye devam ediyor. Firmadan bayilik almak isteyenlerden her firmada olduğu gibi bazı şartları sağlaması istenmekte.

Burada işletme yönetme becerisi ve bu alanda tecrübeye sahip olma en önemli kriterlerden biri. İstenilen diğer şartları aşağıda sizlere veriyorum.

Pizza Hut Bayilik Şartları Neler?

 • Restoranın kurulacağı yer en az 200 metrekare olmalı
 • Bayilik için giriş bedeli 50 bin dolar
 • İşletme için olması gereken sermaye 250 bin dolar
 • Toplam maliyet 300 bin dolar ve üzeri
 • Reklam katılım payı aylık %6
 • 3 yıllık restoran işletmesi deneyimi
 • Yönetme becerisi
 • İletişim yeteneği

Tüm bu şartları sağladığınızı düşünüyorsanız, firmaya başvuruda bulunabilirsiniz. Pizza Hut İletişim bilgileri aşağıda.

Telefon: 0212 705 0000

Fax: 0212 705 0099

E-mail: franchising@pizzahut.com.tr

Adres: Asker Ocağı Caddesi Süzer Plaza, No:9 Kat:S2 34367 Elmadağ Şişli/İSTANBUL

4. Little Caesars

pizza bayiliği veren firmalar

1959 yılından beri dünyanın çeşitli yerlerinde hizmet veren ve dünyanın en büyük pizza zincirlerinden birine sahip olan Little Caesars, Türkiye’de de bayilikler veriyor.

Firma, taze ve kaliteli pizzayı müşterilerine sunmayı kendine görev haline getirmiş durumda. Bu görevini tüm bayiliklerinde standart olarak yerine getirmekte de kararlı.

Little Caesars, büyük bir firma olduğu çeşitli sektörlerde alt şirketleri de bulunmaktadır. Bu sebepler bayilik alanlara çeşitli avantajlar da sağlamaktadır. Bayiliğin kurulumu için de işleri hızlandırmaktadır.

Little Caesars Bayilik Şartları Neler?

 • Bayilik ismi için 50.000 dolar isim bedeli
 • 000 dolar sermaye
 • Toplamda 250.000 dolar gibi bir maliyet
 • Reklam katılım payı %4
 • Net kardan verilen pay %8
 • İşletme deneyimi
 • Yönetim becerisi
 • İşlek bir yerde dükkan

Yukarıdaki şartlar sağlandığı takdirde, firmadan bayilik alınabiliyor. Bayilik alındıktan sonra firma, bayilik personellerine eğitim vererek Little Caesars standartlarını müşterilere vermeyi sağlıyor. Başvuru için aşağıdaki Little Caesars iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Telefon: 0212 604 1414

Fax: 0212 630 3535

E-mail: info@littlecaesars.com.tr

Adres: 15 Temmuz Mah. Bahar Cad. Polat iş Merkezi No:6 A. Blok Kat:1 34212 Bağcılar-Güneşli/İstanbul

5. Panino Pizza

pizza bayiliği veren firmalar

İzmir’de kurulmuş ve 2009 yılından bu yana pizza sektöründe hizmet veren bir ünlü pizza firmasıdır. Pizza bayiliği veren firmalar arasında da yer alır. Böylece büyüyüp, önce Türkiye’nin sonra da diğer ülkelerin çoğu yerinde bulunmayı hedefler.

Ürünler ekonomik, lezzetli ve kalitelidir. Şubelerinde verdiği hizmetin dışında evlere servis yaparak da müşterilerini memnun etmeyi başaran bir firmadır. Önümüzdeki yıllarda birçok yerde bayilik açması bekleniyor.

Bayilik almak isteyenler için hangi şartlar istendiğini aşağıdan görebilirsiniz.

Panino Pizza Bayilik Şartları Neler?

 • 80.000 – 100.000 TL isim hakkı bedeli
 • 300.000 TL anahtar teslim restoran bedeli
 • İşlek bir yerde dükkan
 • Standartlara uygun tasarım

Şartları sağladığınızı düşünüyorsanız, firmaya gerekli başvuruları yaparak bayilik işlemlerini başlatabilirsiniz. Panino Pizza iletişim bilgileri aşağıda yer alıyor.

Telefon: 0553 337 8668

E-mail: inan@paninopizza.com

Adres: 296/1 sokak no.26/c Bornova-İzmir

6. Pizza Wings

pizza bayiliği veren firmalar

Pizza bayiliği veren firmalar arasında yer alan Pizza Wings, 30’un üstü şubesiyle hizmet vermeye devam ediyor. Bayilik alacak kişilere 24 ayda masrafların dönüşümünü alacaklarını söylüyorlar. Firmadan bayilik alanların kar oranı yaklaşık %30 oluyor.

Firma bayiliklerin personellerine pizza ile ilgili ve pazarlama stratejileri ile ilgili eğitimleri veriyor. Peki bayilik almak için Pizza Wings iletişim adresleri neler?

Telefon: 0232 220 2500

Fax: 0232 220 2500

E-mail: info@pizzawings.com.tr

Adres: Atıfbey Mah. 67 Sokak No:33 Amass İzmir Residance K:4 D:34 Gaziemir/İZMİR

7. Pizza Tomato

pizza tomato bayilik

Pizza bayiliği veren firmalar arasında yer alır fakat bayilik almak pek kolay değildir. Çünkü talep oldukça fazladır ve şartları sağlamak biraz zordur.

Firma 2000 yılından beri pizza sektöründe hizmet vermektedir.

Pizza Tomato Bayilik Şartları Neler?

 • 50 bin TL isim bedeli
 • 200 bin TL sermaye gerekli
 • İş deneyimi
 • Marka bilincini güçlendirmeye dair çalışma gerekli

Genel olarak bu şartları istedikleri bilinmekte. Elbette başvuruda bulunulduğunda istenen başka şartlar varsa iletilecektir. Pizza Tomato iletişim adreslerini aşağıdan görebilirsiniz.

Telefon: 0232 365 2627

Adres: 1716 Sokak, Çarşı Karakolu Karşı Sokağı No:8 Kat:1 35600 Karşıyaka

Yazımda pizza bayilik veren firmalar neler detaylı olarak anlattım. Pizza dükkanı nasıl açılır adlı bir yazı da yazacağım. İsterseniz, çiğ köfte bayilik veren firmalar adlı yazıma da göz atabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Pizza Bayiliği Veren Firmalar Neler?

Bayilik veren pizza firmaları başlıca, Domino’s Pizza, Terra Pizza, Pizza Tomato ve Pizza Hut’dur. Tüm firmaların kendine özgü bayilik şartları bulunmaktadır.

Pizza Bayilik Ücreti Ne Kadar?

Her firmanın bayilik ücreti farklılık göstermektedir. Genelde başlangıç ücreti 50.000 TL’dir ve bazı firmalar 300.000 TL’ye kadar bayilik ücreti talep edebilmektedir.

Pizza Bayiliği Nasıl Alınır?

Pizza bayiliği almak için istenilen firmanın iletişim adresleri yoluyla başvuru yapabilirsiniz. Yapacağınız başvurular sonrasında şartları sağlayıp sağlamadığınız kontrol edilecek ve sağlanması durumunda bayiliği alabileceksiniz.

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general