En Çok Para Kazandıran Uygulamalar 2024 [Aylık +60.000 TL]

2022 en çok para kazandıran uygulamalar

Bu yazımda en çok para kazandıran uygulamalar 2023 için hangileri sorusunu ele alıyorum. Hem de sanal para değil gerçek para kazandıran uygulamalar listesinden bahsedeceğiz!

Bildiğiniz üzere teknoloji ilerledikçe uygulamalarla para kazanmak dijital dünyanın bize sunduğu ayrıcalıklar arasında yer alıyor.

Ayrıca, para kazanma uygulamaları içerindeki para kazandıran Türkçe uygulamalar 2023 yılında hangileri olduğunu da yazının içeriğinde bulabileceksiniz.

Tıpkı 2023 yılında olduğu gibi para kazandıran uygulamalar 2023 yılında da yoğun talep görecek. Ödül veren uygulamalar başta olmak üzere, para kazandıran yarışmalar yine mobil kullanıcıların en çok kullandığı para kazandıran uygulama tercihi olacak.

Gelir elde etmek için çok da uzağa gitmeye gerek yok. Her gün kullandığımız hatta elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlardan kolayca para kazanabilirsiniz. Peki ama nasıl? Gelin yazının devamında buna değinelim.

Sizlere sunacağım uygulamalar hem Android hem de iOS işletim sistemleri için kullanılabilir. Bu uygulamalar için günde birkaç dakikanızı ayırarak ek gelir elde edebileceksiniz. Uygulamaları sıralamadan önce cevaplanması gereken bazı sorulara bakalım.

İlk sorumuz ile başlıyoruz; para kazandıran uygulamalar 2023 yılında hangileri?

Para Kazandıran Uygulamalar 2023 Yılında Hangileri?

Gerçek para kazandıran uygulamalar 2023 yılında şu şekilde;

 • Bounty
 • Money App
 • Hadi
 • Oyna Kazan
 • Google Ödüllü Anketler
 • Yandex Toloka
 • Artıway
 • Foap
 • BookScouter
 • Sweatcoin

Para kazandıran uygulamalar hangi türlerden diye bakacak olursak; sadece size verilen görevleri yapıp para kazanacağınız uygulamalar haricinde bilgileriniz ile de para kazanabileceğiniz uygulamalar mevcut.

Özellikle gerçek para kazandıran uygulamalar arasına çok sayıda bilgi yarışması eklendi. Bunları da hazırlamış olduğum para kazandıran mobil uygulamalar listesinde bulabilirsiniz.

Uygulamaların yanı sıra oyunlardan da para kazanmak mümkün. Para kazandıran oyunlar mobil ve bilgisayarlardan oynanabiliyor. Bu sayede e-spor denilen organizasyonlara katılıp gelir elde etmek hatta bunu bir meslek haline getirmek de mümkün.

Peki para kazanma uygulamaları 2023 yılında nasıl kullanılır?

2023 Gerçek Para Kazandıran Uygulamalar Neler?

2023 en çok para kazandıran uygulamalar arasından tercih edebileceğiniz birçok mobil uygulama ile çok güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. Özellikle dolarla para kazanma yollarını deneyerek aylık ortalama 200 dolar kazanabilirsiniz.

Gerçek para kazandıran uygulamalar 2023 listesi aşağıda yer almaktadır;

 • AirBNB
 • Money App
 • Binance
 • LuckyStep
 • Fiverr
 • Tiktok
 • Google Ödüllü Anketler
 • Bounty
 • Yandex Yolaka
 • Hadi
 • Oyna Kazan

Oturduğunuz yerden gerçek para veren uygulamalar ile ek gelir elde edebilirsiniz. Üstelik bu para kazanma uygulamaları ne kadar vakit ayırırsanız o kadar kazanç elde etme imkanı sunuyor.

1. Air Bnb

En iyi para kazandıran uygulamalar arasında yer alan Airbnb; kişilerin daha çok turistlere evini kiralayabildiği dolar kazandıran uygulamalardan biri. Airbnb ile ister evinizi birilerine kiralayabilir isterseniz de birinin evini kiralayabilirsiniz.

Airbnb tıpkı bir satış platformuna bir eşyanızı koyarken belirttiğiniz gibi detayların ve özelliklerin bulunduğu, kiracıların ve ev sahiplerinin puanlarının olduğu avantajlı bir uygulama.

Türkiye’de para kazandıran uygulamalar arasında dolar kazanabileceğiniz bir alternatif arıyorsanız Airbnb ile turistlere ev kiralamak iyi bir seçenek olabilir. Fakat bunun için evinizin düzgün, temiz, konumunun iyi ve yeterli eşyaya sahip olması gerekmektedir.

 • Evinizi kiralayacak kişilerin en önem verdiği konulardan biri de ev sahibi puanınızdır. Evinizi kiralayan herkesin puanı ve değerlendirmesi profilinizde görüntülenebilmektedir. Bu nedenle müşteri memnuniyetini baz alarak evinizi uygun hale getirmelisiniz.

2. Binance

Dolar kazanabileceğiniz uygulamalar 2023 listesindeki bir diğer mobil uygulama da; Binance. Finansal piyasalara biraz ilginiz varsa ve telefon üzerinden nasıl para kazanılır diye merak ediyorsanız Binance bunun için çok iyi bir alternatif.

Binance; birçok farklı finansal ürünün bulunduğu ve düşük maliyetler ile yatırım yapabileceğiniz kripto varlık borsalarından biridir. Dünyanın en büyük borsaları arasında yer alan Binance sayesinde yüzlerce ürünü alıp satabilirsiniz.

 • Binance; gece gündüz demeden 24 saat boyunca kesintisiz işlem gerçekleştirebileceğiniz, işlem hacmi en yüksek ve en avantajlı borsalardan biridir.

3. Lucky Step Uygulaması

Yürüyerek para kazanma 2023 yılında herkesin aşina olduğu ek işlerden biri. Lucky Step de yürüyerek para kazandıran uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulamanın Google Play puanı 4.0 ve 5+ milyon indirmeye sahip.

Lucky Step aslında bir adım atarak para kazanma uygulaması diyebiliriz. Uygulama adımlarınızı sayıyor ve bu süre zarfında size reklamlar yolluyorlar. İzlediğiniz bu reklamlar sayesinde de puan topluyorsunuz. Puanlarınız belli bir seviyeye ulaştığında ise 400 ₺ ödeme yapıyor.

Kullanıcılardan biri “her gün yaptığım bir eylemi yaparken bir yandan para kazanabileceğim hiç aklıma gelmezdi” şeklinde yorumda bulunmuş. Sizler de sürekli ordan oraya koşturan insanlardan biriyseniz işlerinizi hallederken bir yandan da ek gelir elde edebilirsiniz.

4. Fiverr

Fiverr; freelance çalışmak isteyenlerle freelance iş yaptırmak isteyenleri buluşturan bir uygulama. Türkiye’de para kazandıran uygulamalar arasında önemli bir yere sahip olan Fiverr’da yeteneklerinizi ve yaptığınız işleri sergileyerek kendinize freelance iş imkanı yaratabilirsiniz.

Google Play puanı 4.7 ve 10+ milyondan fazla da indirmeye sahip. Para veren uygulamalar arasında bu puanlara ve güvenilirliğe sahip olanlara denk gelmek oldukça zor. Eğer evde para kazanmak gibi bir niyetiniz varsa Fiverr’a üye olarak işleri toplamaya başlayabilirsiniz!

5. Tiktok

Son dönemlerde en iyi para kazandıran uygulamalar arasında yer alan Tiktok aslında bir sosyal medya platformu. Bu platform da tıpkı Instagram gibi iş birlikleri yapabileceğiniz ve bunlardan hatrı sayılı düzeyde gelir elde edebileceğiniz bir uygulama.

Tiktok dolar kazandıran uygulamalar arasında da yer alıyor. Markalarla iş birliği yapmasanız bile belli bir kitleye ulaştıktan sonra açtığınız canlı yayınlardan ve kullanıcıların size verdiği rozetlerden gelir elde edebilmeniz mümkün.

 • Tiktok dünyada en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Google play puanı 4.5 ve 1+ Milyar indirmeye sahip.

6. Google Ödüllü Anketler

Google Ödüllü Anketler para kazandıran güvenilir uygulamalar arasında yer almakta. Google’ın bizzat sunduğu bu imkan sayesinde anket doldurarak ve hatta kendiniz anket başlatarak da para kazanabiliyorsunuz.

Google sizin düşünceleri ve sunduğu hizmetler hakkındaki yorumlarınızı öğrenmek için para ödüyor diyebiliriz. Dolar kazandıran uygulamalar arasında da yer alan Google Ödüllü Anketler’i 30 saniyede bitirebilmeniz mümkün.

Google Surveys tarafından geliştirilmiş bir uygulama olan Google Ödüllü Anketler ile kısa anket sorularını yanıtlayarak Google Play kredisi kazanabiliyorsunuz.

Ankette ‘En iyi logo hangisi?’, “En ilgi çekici tanıtım hangisi?” gibi sorular bulunuyor. İnternetten para kazanma aramalarının da konusu içinde olan Google Ödüllü Anketler uygulamasını telefon veya tabletinize indirip kayıt olduktan sonra sizin bilgileriniz alınıyor.

Kendinizle ilgili bir anket doldurmanız isteniyor. Sonuçlarına göre anket uygulamasına kabul edilmenizi bekliyorsunuz. Ardından uygulama size bildirim gönderecektir. Onay geldikten sonra haftada en az bir tane kısa ve kolay cevaplanabilen bir anket doldurmanız isteniyor.

Uygulamayı ücretsiz olarak buradan indirip anketleri doldurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Haftada ortalama 1 adet anket geliyor. Eğer konumunuzu açarsanız da o hafta boyunca gezdiğiniz yerlerle alakalı bazı anketlerin çıkma ihtimali de artıyor.

 • Bu uygulamanın Google Play puanı 4.5 ve yaklaşık 50+ milyon indirmesi mevcut.

7. Money App

Money App para kazandıran Android sürümü olan uygulamalarından biri. iOS versiyonu da bulunan uygulamanın kullanıcı yorumları ve puanları oldukça yüksek.

Money App nedir diye bakacak olursak; video izleyip, anketleri tamamlayıp, ücretsiz oyunlar oynayıp, ücretsiz hizmetleri test edip, görüşler vererek para kazandıran bir mobil uygulama. Her gün güncellenen yeni işler ve özellikler sayesinde para kazanma fırsatları daima güncel kalıyor.

gerçek para kazandıran uygulamalar

Yapmanız gereken ise Money App uygulamasını Google Play veya App Store’dan ücretsiz bir şekilde indirip kendi adınıza hesap açmak ve görevleri tamamlamak.

İstediğiniz her yerden para kazanabilir ve verilen görevler için istediğiniz kadar vakit ayırabilirsiniz. Ayrıca çok karmaşık görevler yer almıyor uygulamada. Bir diğer güzel özelliği ise para yatırmanın hızlı olması.

Money App, diğer uygulamalarının aksine daha hızlı ödeme yapıyor. Diğerleri ödemeleri aylık olarak ve hediye kartı veya indirim şeklinde yaparken, bu uygulama 2-3 gün içinde PayPal hesabına ödemeyi yapıyor.

Herhangi bir sorunla karşılaşmamak ve hesabınızı askıya alınmaması için uyulması gereken birkaç kural var:

 • Birden fazla ve / veya sahte hesap oluşturmayın.
 • IP adresinizi veya konumunuzu değiştirmek için VPN veya proxy kullanmayın.
 • Cihaz kimliğinizi değiştirmeye çalışmayın.
 • Yönlendirme kodunuzu spam yapmayın.

MoneyApp ekibi bu basit kurallara uymayan hesapları askıya alacağını belirtmiş.

8. Bounty

Bounty uygulaması ile basit görevler gerçekleştirip, gezerken ya da oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Para kazandıran Türkçe uygulamalardan biri olan Bounty, oldukça popüler bir para kazanma uygulaması.

para kazandıran mobil uygulamalar

Bounty sizden bazı görevler isteyen ve bu görevleri yapmanız durumunda da size ödeme yapan bir uygulama. Bu görevlerden bazıları; anketler, uygulama testleri kontroller, gizli müşteri vb. şeklinde. Bazı görevler uğraştırıcı olsa da ödemeler de ona göre yüksek oluyor.

Bounty’de para kazanma için aşağıdaki adımları izlemeniz isteniyor:

 • Bounty’yi telefonuna indir ve üye ol,
 • Sana uygun olan görevlere bak ve yapmak istediğini seç,
 • Görev detaylarını oku ve görevde istenenleri gerçekleştir,
 • Görevin onaylansın ve paran bakiyene eklensin,
 • Para çekme isteği gönder ve paran en yakın Cuma günü hesabına yatsın!

Ne Gibi Görevler Var?

Bounty’de sizden istenen çok farklı görevler var! Bazıları bir yere gitmenizi gerektiriyor, bazılarını ise oturduğunuz yerden yapabiliyorsunuz. Peki görevlerde neler yapmanız gerekiyor?

 • Bir mağazaya girip fotoğraf çekmek
 • Markette bir ürün rafının fotoğrafını çekmek
 • Basit bir anket doldurmak
 • Bir restoran veya kafeye gidip sunulan hizmeti değerlendirmek
 • Mağazaya müşteri olarak girip hizmet kalitesini denetlemek

Bounty’le paylaştığınız kişisel bilgiler hiç bir firmayla paylaşılmaz. Konum bilgisi sadece çevrenizdeki görevleri görüntüleyebilmeniz ve gerçekleştirilen görevin doğruluğunu kontrol için kullanıldığı belirtiliyor.

Bounty’yi Android için indirip, Bounty ile her hafta nakit para kazanan binlerce kişiden biri olabilirsin. Yapmanız gereken şey, üye olmak ve beklemeden görevleri gerçekleştirip kazanmaya başlamak. Bounty uygulamasını verdiğim link üzerinden Apple için indirebilirsiniz.

9. Hadi

Hadi uygulaması Türkiye’nin ilk canlı yayınla para ödülü veren bilgi yarışması olma özelliğini taşıyor. Her gün yayın yapan Hadi, çeşitli kategorilerde yarışmalar düzenliyor ve tüm soruları bilenler para kazanıyor.

para kazandıran türkçe uygulamalar

Hadi uygulamasını kullanmak ve yarışmalara katılmak ise oldukça basit. Öncelikle Android veya iOS için Hadi uygulamasını indirin. Daha sonra kullanıcı adınızı belirleyip kayıt olun. Size gelecek olan bildirimlerde yarışma saatini görebilirsiniz.

Bazı günler günde 3 yarışma olduğu da oluyor. Hatta gün gün belirli kategorilerde yarışmalar düzenleniyor. Bu kategoriler spor, müzik, futbol, film, magazin, kolay, orta ve zor şeklinde belirlenmiş.

Hadi’yi indirdikten sonra ilgi duyduğunuz kategorilerdeki yarışmaların hangi gün ve saatte yapılacağını öğrenmek için ana sayfada hadi logosunun altında yer alan menüdeki butona tıklayabilirsiniz.

Katıldığınız yarışmada tüm soruları doğru bilirseniz, günün para ödülünü sizin gibi tüm soruları doğru yanıtlayan kişilerle eşit olarak paylaşıyorsunuz. Bir soruya yanlış cevap verirseniz eleniyorsunuz. Ancak jokeriniz varsa yarışmaya devam edebiliyorsunuz. Ancak joker son soruda geçerli sayılmıyor.

Jokerlere ulaşmak için ise Hadi’nin sosyal medya hesaplarını takip edebilir veya arkadaşlarınızı Hadi uygulamasına davet edebilirsiniz. Her gün yarışmadan önce sorulardan biri veya birkaçı hakkında ipuçları da veriliyor.

Eğer yarışma başlamadan Hadi uygulamasına girerseniz geri sayım ekranında bazı zamanlar 3. soruya kadar ekstra ipuçları verilebiliyor.

10. Oyna Kazan

Bu uygulama da yine canlı bilgi yarışması şeklinde para kazandırıyor. Kendisini Türkiye’nin en çok para kazandıran canlı bilgi yarışması olarak tanıtan Oyna Kazan, ödülleri yarışmada en son 1 kişi kalana kadar vermeye devam ediyor.

para kazandıran uygulamalar 2019

Para ödülü sistemi biraz farklı. En sona kalan 1 kişi büyük ödülü alıyor. Ancak kazanan sadece 1 kişi ile sınırlı değil. Kazandıran sorular aşamasına gelindiğinde, yarışma hakkı devam eden herkes para kazanmaya başlıyor.Ödüller de doğru cevap verildikçe artıyor.

Yarışmanın joker sistemi de farklı. 3 farklı joker var. Bunlar; ekstra can, çift cevap jokeri ve cevap eleme jokeri. Yarışmanın kategorileri ise belirlenmemiş. Genel kültüre dayalı sorular soruluyor. İlk sorular kolay olurken sonlara doğru soruların zorluğu artıyor.

Oyna Kazan uygulamasının Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

11. Yandex Toloka

Yandex Toloka aslında bir görev uygulaması. Ancak onu diğer görev uygulamalarından ayıran bir özelliği var: kolay görevler ile çok para kazandırması.

Yandex firması arama, mail, haritalar ve çeviri gibi konularda Google ile yarış halinde. Rekabetin oldukça sıkı olduğu bu konularda Yandex kendisini geliştirmek için gerçek kişilerin geri bildirimlerine ihtiyaç duyuyor.

Örneğin haritalardaki bir mekan hakkında size bir görev veriyor. Ya da arama sonuçlarının iyileştirilmesi için sizden bilgi istiyor. Kimi zaman zor kimi zaman ise kolay görevler bulunuyor. Tabi hangisini yapmak istediğiniz kendi seçiminiz.

Yandex Toloka, özel bir bilgi gerektirmiyor, sadece uygulamayı indirin ve alandaki görevleri tamamlamaya veya web sayfalarının içeriğini analiz etmeye başlayın.

Sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz görevleri gerçekleştirin. Daha yüksek ücretli veya daha çok sevdiğiniz işleri seçin ve para kazanın. İşte bu kadar basit.

Görevleri yaptıktan sonra kazandığınız para, görevi kabul ettiğiniz anda Yandex.Toloka hesabınıza aktarılacaktır. Bu parayı Skrill, PayPal ve Yandex.Money hesaplarınıza aktarabiliyorsunuz.

iOS ve Android versiyonlarını vermiş olduğum link aracılığıyla indirebilir ve para kazanmaya başlayabilrisiniz.

12. Artıway

Globalde ismi Bonusway olan, Türkiye’de ise Artıway ismiyle hizmet veren bu uygulama, internetten alışveriş yapanların işine yarayacak ve aynı zamanda dolaylı da olsa size para kazandıracak bir uygulama.

Çalışma mantığı, anlaşmalı oldukları e-ticaret sitelerinden yapacağınız alışverişlerde hesabınızda para birikmesi şeklinde. Bunun neresi para kazanma uygulaması diyebilirsiniz. Ancak biriken paraları çekebilme özelliği var.

Artıway’e üye olup uygulama üzerinden alışveriş yaptığınızda belirli oranlarda size bonus veriyor. Size de bu bonusları nakit para iadesi şeklinde geri alabiliyorsunuz. Hemen hemen tüm e-ticaret siteleriyle anlaşmalı olması Artıway uygulamasını oldukça cazip kılıyor.

13. Foap

Foap ise çektiğiniz fotoğrafları satabileceğiniz ve bu şekilde para kazanabileceğiniz bir uygulama. Akıllı telefonunuzdan çektiğiniz fotoğrafları yükleyip satın almak isteyen firmalara bu fotoğrafları satabilirsiniz.

Foap, daha fazla fotoğraf satmanıza yardımcı olmak için Getty Images gibi ortaklarla çalışıyor. Paranızı ise PayPal ile çekebiliyorsunuz.

Foap tamamen ücretsiz bir uygulama. Üstelik, her fotoğraf sattığınızda komisyonun % 50’sini alıyorsunuz. Bazı görevlerde ise 50 dolardan başlayan bir ödül kazanma şansınız mevcut.

14. BookScouter

Bookscouter, adından da anlaşılacağı üzere bir kitap satış uygulaması. Eski kitaplarınızı bu uygulama üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda birçok kitap satın alma sitesindeki fiyatları karşılaştırmayı da sağlıyor.

Uygulama kullanımı adım adım şu şekilde yapılıyor:

 • Telefonunuzun kamerasını kullanarak herhangi bir kitabın ISBN’ini arayın (veya ISBN’yi manuel olarak yazın)
 • Kullanılmış kitaplarınız için 30’dan fazla gerçek zamanlı fiyat teklifini karşılaştırın
 • Kitabınızı nereye satacağınızı ve işlemi hangi web sitesinde tamamlayacağınızı seçin
 • Verilen kargo etiketini kullanarak kitaplarınızı ücretsiz olarak paketleyin ve gönderin
 • Postayla bir çek veya doğrudan PayPal hesabınıza yatırılan parayı alın

15. Sweatcoin

Sweatcoin uygulamasını kullananlar her gün attıkları adım başına ödüllendiriliyor. Yani sizi hem formda tutan üstüne de para ödeyen bir uygulama.

Günde binlerce adım atıyoruz. Ancak hiçbirimiz bunun paraya dönüşebileceğiniz düşünmezdi. Sweatcoin, adımlarınızı “sweatcoins” adı verilen yeni dijital para birimine dönüştürüyor. Satış ortaklarıyla veya diğer kullanıcılarla kazandığınız bu dijital parayı harcayabilirsiniz. Ya da bağışta bulunabilirsiniz.

Uygulamanın sloganı ise ne kadar çok hareket edersen o kadar zinde ve sağlıklı olursun ve o kadar da zengin olursun. Ben beğendim hatta kullanıyorum.

16. Letgo

Uygulama yayınladığı reklamlar ile hemen hemen herkes tarafından biliniyor. Bilmeyenler için ise ikinci el ürünlerin satılabildiği bir uygulama. Her çeşit ürün bulmak mümkün. Ancak ben en başından beri arayüzünü beğenmiyorum bir türlü de düzeltemediler.

İhtiyacınız olan hemen hemen her şeyi bulmak mümkün. Hatta Letgo üzerinden ucuza aldığınız ürünleri üzerine kâr koyarak satmak da fena bir fikir sayılmaz. Kullanmadığınız evde, iş yerinde boş duran eşyalar birilerine lazım olabilir. Letgo kullanarak para kazanmak sanıldığından çok daha kolay.

Kullanıcı sayısı azımsanmayacak derecede ve bu da al-sat yapımını kolaylaştırıyor. Eğer bugüne kadar denemediyseniz bir şans vermenizi tavsiye ederim.

17. Big Time Cash

Big Time, video oyunu oynayarak para kazanabileceğiniz bir uygulama. Yapmanız gereken tek şey oyunlardan herhangi birini oynamak ve sık sık para çekme çekilişlerine katılmak için en az bir bilet toplamak.

Ne kadar çok bilet toplarsanız, para ödülü kazanma şansınız da o kadar yüksek oluyor. İsminizin kazanan bilette olup olmadığını görmek için çekiliş zamanında kontrol etmeniz gerekiyor. Kazanılan ödül ise Paypal para transferi yoluyla ödeniyor.

18. Lucky Day – Win Real Money

Lucky Day, gerçek para ve ödüller kazanma şansı veren kazı kazan, loto ve çekiliş oyunları sunan bir uygulama. Günlük 100.000 $ ‘a kadar anında nakit para kazanma, ödül kazanma ya da çekilişe katılma fırsatı veriyor.

Uygulamanın puanları ise oldukça yüksek. Yani kullanıcılar uygulamayı benimsiyor. Zaten para yatırma gerektirmeyen bir uygulama. Ücretsiz bir şekilde şans faktörüne de bağlı olarak para kazanabilirsiniz.

19. Money Cube – Break Cube

Money Cube, buz küplerini kırarak kolay bir şekilde para kazandıran bir uygulama. Tek yapmanız gereken uygulamaya girip buzları kırıp ödüle ulaşmak.

Buz küpleri daha hızlı nasıl kırılır:

 • Buz küpüne dokunun.
 • Uygulamaları yükleyin ve çalıştırın.
 • Arkadaşlarınızı “Money Cube” kullanmaya davet edin.
 • Her gün kontrol edin.

Arkadaşlarınızı davet ederek daha çok para kazanabilirsiniz. Size verilen kodu paylaşıp davet ettiğiniz her arkadaşınızdan belirli bir tutar elde etme şansınız var.

20. appKarma Rewards

Uygulama tıpkı diğer tanıttığım bazı uygulamalar gibi görev yapmanızı istiyor. Ancak puanı oldukça yüksek. Bu yüzden bu listede yer vermek istedim.

Görevleri yerine getirmek çok zor değil. Nasıl kazanacağınız ise şu şekilde açıklanmış:

 • Temel Ödüller – Ödül kazanmak için uygulamaları yükleyin ve oynayın.
 • Karma Oyunlar – Karma Oyunlarını kazanmak için indirdiğin uygulamaları oynayın ve günlük ödülleri kazanın.
 • Karma Quizleri – Karma Quizleri doğru cevapladığınızda ödülleri kazanırsınız.
 • Başarı Rozetleri – Başarılarınız için bonus kazanın (20 uygulama yükleyin, arkadaşınızı davet edin, vb.)

21. EBATES

Ebates para veren uygulamalar arasında yer alsa da bu uygulamada doğrudan para kazanamıyorsunuz. Size yaptığınız alışverişlere karşılık olarak ek para veriliyor. Yani uygulama içerisinde bulunan mağazalardan alışveriş yapıyorsunuz ve size alışverişinize göre bonus veriliyor. Verilen bonusları başka alışverişlerinizde kullanabiliyorsunuz. 

Diyelim ki 250 TL’lik bir kıyafet aldınız. Size bu alışverişten 50 TL bonus veriliyor ve bu parayı başka bir mağazadan alışveriş yaparken kullanabiliyorsunuz.

22. IBOTTA

Para kazanma uygulamaları içerisinde EBATES ile benzer özelliklere sahip olan uygulamadır. Uygulama içerisindeki mağazalardan yapılan alışverişlerden sonra ek para verirler ve bu paralar ile alışveriş yapabilirsiniz.

IBOTTA adlı uygulamada EBATES’ten farklı olarak bazı görevler vardır. Mesela mekanlara gidip, fotoğraf çekmeniz istenebilir. Eğer bu görevleri yaparsanız, ayrıca gelir elde edebilirsiniz. Kazandığınız para 10 dolara ulaştığında Paypal ya da hediye çekleri vasıtasıyla çekilebilir.

23. SWAGBUCKS

SWAGBUCKS, bir başka para kazandıran uygulama. Uygulamanın içerisinde anketler, uygulama indirme görevleri, test çözme, video izleme ve websitesi ziyareti gibi görevler mevcut. Tüm bu görevleri yaparak para kazanabiliyorsunuz. Kazandığınız paralar PayPal, Amazon gibi yöntemlerle çekilebiliyor.

Bu uygulamanın şuan 20 milyona yakın kullanıcısı var ve günümüze kadar 400 milyon dolar ödeme yapmış durumda.

24. GIGWALK

Para kazanma uygulamaları arasında yer alan ilginç bir uygulama da Gigwalk. Gigwalk adlı uygulama, sizlere görevler veriyor ve bu görevleri tamamlamanız halinde para kazanıyorsunuz.

Uygulamanın içerisinde anket doldurma, video izleme gibi görevler olduğu gibi bir yere gidip fotoğraf çekme gibi görevler de bulunuyor.

Uygulama içerisinde biriken paranız 100 dolar olduğunda çekebiliyorsunuz.

25. PACT

PACT adlı uygulama aslında bir fitness uygulaması. Uygulamanın temel amacı kilo verme ve sağlıklı beslenme. Uygulamayı indirenler bir profil oluşturup, boy ve kilolarını giriyorlar. Ardından uygulama, kullanıcılara yemek ve spor önerileri yapıyor. Ayrıca fitness salonu önerileri de yapıyor. Eğer önerdiği salonlara giderseniz, size ödül olarak ödeme yapıyor.

Uygulamada bazı yemekler de öneriliyor. Bu yemekleri hazırlayıp fotoğraflarını çekerek uygulamaya yüklerseniz de para kazanabiliyorsunuz.

26. EASYSHIFT

Easyshift en iyi para kazandıran uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulama içerisinde verilen görevleri yaptığınızda para kazanıyorsunuz. Genellikle fotoğraf çekme, videolara yorum yapma gibi görevler mevcut.

Bakiyeniz 20 dolara ulaştığında paranızı rahatlıkla çekebiliyorsunuz. 

27. WHAFF REWARDS

İçerisinde çok farklı para kazanma yöntemleri sunan bir uygulama. Anketlerden video izlemelere kadar birçok yöntem mevcut.

Uygulamada en çok para kazandıran yöntem ise oyun indirmek ve bu oyunlarda istenilen seviyeye gelmek. Görevi tamamladığınızda size vaad edilen para hesabınıza geçiyor. Ardından minimum ödeme tutarı tamamlandığında paranızı çekebiliyorsunuz.

28. Twitch

Dünyanın en büyük yayın platformlarından biri olan Twitch, dolar kazandıran uygulamalar arasında yer alıyor. Bu platformu genellikle e-spor ile ilgilenen veya oyun oynarken yayın açan online oyunculardan duysak da Twitch ile programlar yapan kullanıcılar da bulunuyor.

Google Play puanı 4.5 puan ve 100+ milyon indirmesi bulunuyor.

Para kazandıran oyunlar yazıma ve diğer para kazanma yolları için İnternetten Para Kazanma Yolları adlı yazıma göz atabilirsiniz.

Dolar Kazandıran Uygulamalar 2023 Yılında Neler?

dolar kazandıran uygulamalar

Dolar kazandıran uygulamalar şöyle listelenebilir;

 1. Airbnb
 2. Google Ödüllü Anketler
 3. Money App
 4. Fiverr
 5. Binance
 6. Instacart
 7. Userfeel
 8. Tiktok

Dolar ile para kazandıran uygulamalar arasında en çok tercih edilenleri sizin için listeledim. Şimdi birkaç cümle ile bu uygulamaları açıklayalım.

 • Airbnb: Dolarla para veren uygulamalar arasında yer alan Airbnb ile evinizi turistlere kiralayabilir veya başkalarının evini tutabilirsiniz.
 • Google Ödüllü Anketler: Google tarafından haftada bir size gönderilen anketler ile dolarla para kazanabilirsiniz.
 • Money App: Görev yaparak para kazanabileceğiniz uygulamalardan biridir. Ödemeleriniz dolar ile PayPall hesabınıza yapılır.
 • Fiverr: Freelance iş arayabileceğiniz veya freelance iş yapacağınız kişileri bulabileceğiniz ve seçtiğiniz işe göre dolar kazanabileceğiniz bir uygulamadır.
 • Binance: Finansal piyasalarda dolar bazında işlem yapmak ve kazancınızı dolarla elde etmek istiyorsanız dünyanın en büyük piyasaları arasında yer alan Binance’ı tercih edebilirsiniz.
 • Instacart: Bu uygulama birilerinin yerine market alışverişi yaparak 100 dolara kadar kazanabileceğiniz bir uygulamadır. Henüz Türkiye’de çok yaygın olmasa da büyük şehirlerde denk gelebilirsiniz.
 • Userfeel: Adından da anlaşıldığı üzere bazı web sitelerini deneyimleyip test ederek dolar kazanabileceğiniz bir uygulamadır. Test başına 10 dolar alırsınız.
 • Tiktok: Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alan bu mecrada canlı yayınlar açarak ve kullanıcılardan rozet toplayarak dolarla para kazanabilirsiniz.

Para Kazandıran Uygulamalar Nasıl Kullanılır?

Para kazandıran uygulamalar 2023 yılında genellikle size verilen bir görevi yaptırma şeklinde. Örnek olarak en çok bilinen uygulamalar anket doldurma görevleri vermekte.

Sadece verilen görevin yapılması sonucunda para kazandıran uygulamalar yok elbette. Eşyalarınızı satabileceğiniz, alışverişte geri ödeme veren, oyun oynatarak veya reklam izleterek para kazandıran uygulamalar da mevcut.

İnternetten para kazandıran uygulamalar genellikle benzer mantıkla çalışır. Para kazandiran uygulamalar ile size verilen görevleri yerine getirirsiniz ve bunun karşılığında size belirli bir ücret verilir. Ne kadar çok görev yaparsanız, o kadar para kazanırsınız.

Ayrıca uygulamalara vereceğiniz izinler ve kişisel bilgileriniz hakkında endişe etmenize gerek yok. Size önereceğim uygulamaların tümü güvenlidir. Zaten yapılan yorumlar ve geliştiricisinin aldığı puanlar da bunu kanıtlar nitelikte. Bazı insanların daha yüksek kazanç elde etme isteğinden dolayı uygulamaları kötülemelerine aldırış etmeyin.

Uygulamaların herhangi bir dolandırıcılık konusunda kapsamlı olarak kontrol edildiği ve bu gibi girişimlere izin verilmediğini belirteyim. Zaten güvenilir olmasalar Google Play ve AppStore’da bulunamazlar.

Para Kazanma Uygulamaları Hangi Cihazlarda Kullanılır?

Eğer güncel sayılabilecek bir akıllı cihazınızı varsa, yani uygulamaların uyumlu olduğu Android veya iOS cep telefonu ve tablet bilgisayara sahipseniz para kazandıran mobil uygulamaları cihazınıza kurabilirsiniz.

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Ne Kadar Para Kazandırır?

Örneğin anket doldurmanızı isteyen uygulamalara günlük 1 saat ayırsanız bile en az 10 lira kazandıracaktır. Üstüne reklam izleme, uygulama paylaşımı veya farklı görevler veren uygulamaları kullandığınız zaman günlük kazancınız 100 liraya ulaşabilir.

Bu konuda net bir tutar vermek zor olsa da yine de uygulamaların türüne ve özelliğine göre elde edilecek gelir değişmektedir. Para kazandıran uygulamalar genellikle önce düşük bir tutar kazandırır ancak zamanla kazanç artacaktır.

Ürün satabileceğiniz, eski eşyalarınızı satışa koyabileceğiniz uygulamalarda ise kazanç daha da fazla olabilir. Ayrıca kendinize yapacağınız alışverişlerden geri ödeme veya puan alıp bunları daha sonra kullanabileceğiniz uygulamalardan da kazanç sağlamış olacaksınız.

Sık Sorulan Sorular

Para kazandıran uygulamalar 2023 yılında güzel bir gelir kaynağı haline geldi. Ben de bu yazımda sizler için para kazanma uygulamaları neler ve nasıl kullanacaksınız sorularını ele aldım. Yine de konuyla ilgili aklınıza takılabilecek soruları bu bölümde cevaplayacağız.

Hangi Uygulamalar Para Kazandırır?

Birçok farklı mobil uygulama ile para kazanılır. Yürüyerek para kazanma, anket doldurarak para kazanma, soru çözerek para kazanma, görev yaparak para kazanma olma üzere birçok farklı alternatif bulunmaktadır.

Bu kategorilere ek olarak aklınıza bile gelmeyecek şekillerde bile telefon üzerinden nasıl para kazanılır diye bir bakmalısınız. Çünkü müzik dinleyerek ve hatta oyun oynayarak bile para kazanabilmek mümkün.

İnternetten Para Kazanma Uygulamaları Neler?

2023 para kazanma uygulamaları şu şekilde;

 • Para kazandıran oyunlar
 • Yürüyerek para kazandıran uygulamalar
 • Anket doldurarak para kazanma
 • Müzik dinleyerek para kazandıran uygulamalar
 • Reklam izle para kazan uygulamaları
 • Yorum yaparak para kazandıran uygulamalar

Para kazanma uygulamaları daha birçok farklı türü de kapsıyor fakat en çok karşılaşabileceğiniz türleri yukarıda bulabilirsiniz.

Telefon Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Telefon üzerinden uygulamaları indirerek ve size verilen görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz. Bunun için onlarca seçenek bulunmaktadır. Yediğiniz yemekten gezdiğiniz mağazaya kadar yaptığınız her eylem ile para kazanabilmek mümkündür.

Hatta telefondan dolarla para kazanabilmeniz de hayli kolay. Bunun için sizlere sunduğum onlarca seçenekten birini tercih edebilirsiniz .

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

9 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review
 1. Google Playde Mobile Coin diye bir uygulama var 4 saatte 0.25 mobile coin veriyor isterseniz google play gift kart veya bank transfer ile çekebiliyorsunuz referans kodum JSRMBIF

 2. Money whale uygulama ismi
  Tek ricam lütfen ref yazar mısınız arkadaşlar gönlünüzden geçerse ref kodum 1015975
  Ama amacım ref değil aynı seylerle uğraşıyoruz kendim çekim yaptım kesinlikle tavsiye ederim.

 3. Reply
  Para Kazandıran Uygulamalar 25/09/2020 at 07:13

  Para kazandıran uygulamalar sayesinde gerçekten para kazanmaya başladım. Kısa sürede ek gelir sağlamaya başladım ve ben de benim gibi para kazanmak isteyenlere destek olmak amacı ile bir site kurdum.

 4. Türkiyede paypal ödemesi alamassınız !!

  Test edildi.

  • Reply
   Aydın Karaman 02/06/2020 at 11:28

   Paypal ödemesi almak mümkün aslında. Paypal sahibi olan birine belli bir komisyon verdiğinizde sizin için parayı çekebilir. Çeşitli forumlarda cüzi miktarlara bunun komisyonculuğunu yapan pek çok kişi mevcut.

 5. soru çöz kazan diye bir uygulama var 5 tl olunca çekiyorum tavsiye ederim.

 6. Paraya ihtiyacım var paraya ihtiyacım var

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general