Para Kazandıran Siteler 2022 | 20+ Güvenilir Kazandıran Site

para kazandıran siteler

Para kazandıran siteler neler? Evden ya da oturduğunuz yerden internete bağlanarak para kazanmak istemez misiniz? İstediğiniz için zaten bu yazıyı okuduğunuzu düşünüyorum. Öyleyse biraz bilgi verdikten sonra size siteleri vereyim.

Para kazanma siteleri ile para kazanmak için çalışırken sitelerin ne kadar güvenilir olduğunu sorgulamalısınız. Yasal para kazanma siteleri arasında mı, siteye üye olanlar daha önce paralarını çekebilmiş mi ve size nasıl garanti veriyorlar gibi soruların cevabını öğrenmelisiniz.

Ülkemizde de geçtiğimiz yıllarda bu gibi sitelerle karşılaştık. İnternetten para kazandıran siteler olarak bir çok firma kaşımıza çıktı. Fakat bu sitelerin en güvenilir olarak görünenleri bile firmayı kapattı ve kullanıcıların parası içeride kaldı.

Siz de bu gibi durumlarla karşılaşmamak için firmalarla bire bir iletişime geçip sözleşmeler imzalayabilirsiniz.

Sosyal medyada yapılan reklamlara da dikkat etmelisiniz. Bu sitelerin bazıları size kısa sürede zengin olmayı vaat edebilir. Fakat bunların aslı yoktur. Size çok iyi sözler verecekler. Hatta öyle profesyonel görünecekler ki birçok kişi inandırıcı bulabilecek. Ne olursa olsun kısa sürede bu şekilde para yatırmadan para kazanma pek mümkün değildir.

Online para kazanma siteleri genellikle asgari bir gelir kaynağıdır. Yani bu siteler veya para kazandıran programlar sizlere geçiminizi sağlayabileceğiniz bir kazanç sağlamazlar. Bu sitelerden elde edilebilecek karlar yıllık olarak düşünüldüğünde, yatırım miktarınızın %25-35’i gibi bir orana tekabül etmektedir.

Sitelerin sizden istedikleri görevleri yerine getirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Her sitede görev yapmak zorunda değilsiniz, sadece üye olmanız ya da para yatırmanız bile bazen yeterli olabiliyor.

Dijital çağın içinde yaşamamızla birlikte günlük ödeme yapan siteler, görev yapma siteleri ve anket doldurarak para kazandıran uygulamalar ülkemizde de zamanla yaygınlaşmaya devam ediyor.

Ancak ben yazımda genel olarak para yatırmadan para kazanma siteleri hangileri ise onları vereceğim.

Para Kazandıran Siteler 2022

Evden çalışmanın yaygınlaştığı bu dönemlerde evde ufak tefek ek gelirler elde etmek isteyenleriniz için aşağıda bir çok alternatif listeledim.

Sizler de yatırımsız para kazandıran siteler arasındaki günlük ödeme yapan siteler, türkçe para kazandıran siteler veya ücretsiz para kazandıran siteleri inceleyerek kendinize uygun bulduğunuzla ilk kazancınızı elde edebilirsiniz.

1. Mobrog

para kazandıran siteler

İnternette yapabileceğiniz işler arasında yatırımsız para kazandıran siteler oldukça sınırlı sayıda. O sebeple mobrog para sitesi de anket uygulamaları ile aynı mantıkta çalışır. Bu sitede anket doldurarak para kazanabiliyorsunuz. Mobrog’da dolduracağınız anketlerden en az 1 tl kazanabilmeniz mümkün. En çok da 10 TL kazanabilirsiniz.

Sitenin içinde çeşitli kategorilerde anketler bulunmaktadır. Bunların bazıları sıkıcı olabilse de bazılarını doldururken oldukça keyif alacaksınız.

Mobrog, dünyadaki bir çok ülkede faaliyet gösteren bir para kazanma sitesi. Yani bu işi profesyonel olarak yaptıklarını söyleyebilirim. Eğer siz de bu siteden para kazanmak istiyorsanız, dolduracağınız anketleri dikkatli şekilde doldurmalısınız. Özellikle tutarlı şekilde anketleri doldurmalısınız. Çünkü bir ankette farklı bir ankette farklı cevaplarsanız, sistem sizi tespit edip cezalandırabilmektedir.

2. Myiyo

para kazandıran siteler

Anket doldurarak para kazanma siteleri içinde yer alanlardan biri de Myiyo. Şirketin merkezi Almanya’da. Şirket çeşitli konularda kullanıcılara anketler sunuyor.

Siteye üye olmak için öncelikle Myiyo websitesine gitmeniz gerekiyor. Ardından üye ol butonuna tıklıyorsunuz. Daha sonra karşınıza bir form çıkıyor ve formu dolduruyorsunuz. Ardından karşınıza ilgili olduğunuz konularla ilgili ufak bir anket geliyor. Orada gerekli işaretlemeleri yaptıktan sonra artık sıra beklemeye geliyor.

Siteye düşecek ve sizin doldurmanızı istedikleri anketleri mail yoluyla size iletiyorlar. Gelen mailden anketi açıp doldurduktan sonra da size bir ücret veriliyor. Verilen ücret 1-5 Euro olabilmekte. Bu gibi anketleri doldurduktan ve 20 Euro’ya ulaştıktan sonra paranızı çekebiliyorsunuz.

Para kazanma siteleri 2022 için de oldukça iyi bir gelir kaynağı.  Gittikçe büyüyen bir alan olan internetten para kazanma siteleri, günden güne artmaktadır.

3. Napolyon

para kazandıran siteTürk araştırma şirketlerinden biri olan Napolyon para kazanma sitesi şu anda 1 milyon civarı üyeye sahip. Siteye üye olan kullanıcılar, çeşitli ilgi alanları ve tercihlerine göre ayrılmaktadır. Araştırmaların sağlıklı şekilde işlemesi için bu ilgi alanlarına göre araştırmalar yapılmaktadır. Görev yapma siteleri gibi olmadığı için fiziki bir yorgunluğunuz da olmuyor.

Siteye üye olup araştırmalara katılan kullanıcılar, çeşitli firmalardan indirimler alabilmekte ve çeşitli etkinliklere katılım sağlayabilmektedirler.

Eğer siz de bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız, sitelerine girip üye olabilirsiniz.

4. Joinhiving

Çeşitli ülkelerde 2014 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan Joinhiving bir internetten para kazanma sitesi olarak faaliyetini sürdürmektedir. Ama asıl haber; şimdi de artık Türkiye’de hizmet verecek olması. Ülkemizde hizmet vermesinin en güzel yanı verdiği anketleri Türkçe olarak vermesidir.

Siteye üye olduktan sonra karşınıza çıkacak anketleri en iyi şekilde doldurmanız isteniyor. Daha sonra da anket dolduracağınız için tutarlı şekilde doldurmanız çok önemli.

Anketleri doldurmak 30 dakika zamanınızı alacak. Bunun sonunda ise 1-5 Euro kazanacaksınız. Sadece anketten değil, siteye üye olarak getirdiğiniz kişilerden de gelir elde etmenizi sağlayan para kazanma siteleri arasında. Bunun için iş ortaklığı programını kullanmanız gerekecek. Size verilen linkle ya da referans koduyla üye olanlardan da para kazanabilirsiniz.

Kazandığınız paraları Paypal gibi birçok ödeme yöntemiyle çekebiliyorsunuz. Paypal artık Türkiye’de kullanılmadığı için diğer yöntemleri kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

5. MarketAgent

Marketagent

Anket doldurma siteleri arasında yer alan bir diğer şirket de MarketAgent. Firmanın hali hazırda 900 bin civarı üyesi bulunuyor. Dünyanın birçok yerinde hizmet veren şirket, Türkiye’deki kullanıcılara hizmet vermek için Türkçe destek de sunuyor. Yani rahatlıkla çözebileceğiniz bir para kazanma sitesi.

Anketlere göre kazanılan paralar değişebiliyor. Mesela bazı anketlerden 5-10 kuruş kazanabilirken, bazı anketlerden 8-10 TL kazanılabiliyor. Anketlerin türüne ve uzunluğuna göre bu ücretler değişebilmektedir.

Para kazandıran siteler ile iş yaparken en çok karşılaşılan soru parayı çekmek için uygun alternatiflerin olmaması. Fakat MarketAgent çeşitli ödeme yöntemleriyle paranızı çekmenize imkan sağlıyor. Ayrıca paranızı hediye çeklerine de çevirebiliyorsunuz. Buna ek olarak referans sistemiyle beraber yeni kullanıcılar davet ederek de para kazanabiliyorsunuz.

6. Daedalusonline

Diğer anket sitelerinden biraz farklı bir sitedir. Sitede anket sayısı azdır ve bir para kazanma sitesi olarak adlandırılmamaktadır. Sadece anket dolduranlar arasından çekilişle hediye alacak kişi tespit ediliyor ve hediye her neyse o veriliyor.

Bu nedenle henüz çok tercih edilen bir site değil ama yine de aklınızda bulunsun. Burada çok zaman kaybetmenize gerek yok.

7. Link.TL

para kazandıran siteler

Daha önce duymuş ya da görmüş olabileceğiniz bir sitedir. Para kazandıran siteler arasında yer alan Link.TL, linkleri kısaltarak para kazanmanızı sağlıyor. Yani bir websitesine ya da diğer bağlantılara link vermek istediğinizde, linki burada kısaltıp verebiliyorsunuz.

Kullanıcılar da linke tıklayınca önce bir ekran açılıyor ve burada reklamlar çıkıyor. Reklamların gösteriminden ve tıklanmasından para kazanabiliyorsunuz. Bunun için websitelerinize linkleri bu şekilde koyabilirsiniz. Tabi ki sadece websitelerinize koyarak değil, sosyal medya araçlarında da link paylaşarak para kazanabilirsiniz.

Burada genellikle kullanılan taktik, önemli haberlerin linklerinin kısaltılması ve sosyal medyada yayınlanmasıdır. Böylece gösterimler artıyor ve dolayısıyla kazanç da artıyor.

8. Fiverr

internetten para kazanma siteleri

Özellikle freelancerların kolaylıkla para kazanabileceği bir sitedir. Siteye üye olan kullanıcılar, burada yapabildikleri dijital işleri belirtirler ve kendilerine bir nevi bir işyeri açarlar. İşyerlerinde hangi hizmetleri verebildiklerini ve ücretlerini yazarlar.

İş yaptırmak isteyen kullanıcılar ise ilanlara bakarak, iş verirler. Yapılacak işin ödemesi baştan yapılır ve Fiverr bu parayı güvende tutar. İş tamamlandıktan sonra işi yapılan kullanıcı onay verir. Onayın ardından işi yapan kişinin hesabına para geçer. Tabi bu sırada Fiverr da komisyon keser.

Böylece dolandırılma riski olmadan her iki taraf da kolayca işini görebilir. Fiverr’da bilmeniz gereken önemli bir detay da burada rekabetin çok olmasıdır. Dolayısıyla iyi para kazanmak istiyorsanız, rekabeti göz önüne alarak hareket etmelisiniz.

9. Craigslist

para kazandıran siteler

Craigslist, dünyanın en büyük ilan sitelerinden biridir. Burada online olarak yapabileceğiniz birçok iş fırsatı bulunmakta. Bu nedenle evde oturup para kazanmak isterseniz bu siteye girip kendinize göre işlere bakabilirsiniz.

Sadece online işler değil, personel arayan firmaların verdikleri işler de burada bulunmakta. Onun için iş aramak istediğinizde Craigslist adlı siteye girip iş bulabilirsiniz.

10. Swagbucks

Genellikle anketler sunan ve anketlerin doldurulması karşılığında kullanıcıları ödüllendiren bir sitedir. Çeşitli ülkelerde kullanıcıları bulunmaktadır. En çok ABD’deki insanlar bu siteye girip üye olduktan sonra para kazanmaktadırlar.

Kullanıcılar anketleri doldurduktan sonra sistem onlara sanal paralar veriyor. Sanal paraları daha sonra ister gerçek paraya çeviriyorsunuz, isterse hediye çekine çevirip ödülünüzü alabiliyorsunuz.

Swagbucks’da anket doldurmanın yanısıra video izleme ve websitelerini ziyaret etme gibi görevler de bulunmakta. İstediğiniz görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz.

11. Freelancer

freelancer.com

Freelancer, isminden de anlaşılabileceği gibi freelance olarak çalışanların tercih ettiği bir platformdur. Burada pekçok ilan bulunur ve serbest çalışanlar gelip buradaki işleri alırlar. Bu sitede çalışma şekli oyun şeklinde yapılmıştır. Yani yaptığınız görevlerden sonra oyunun adımlarını geçiyorsunuz ve sonunda para kazanıyorsunuz.

Bu sitede iş sıkıntısı yoktur ve her şey becerilerinize ve yeteneklerinize bağlı olarak yönlendirilir.

Freelancer’ın rakipleri kadar esnek olan ücretsiz bir seçeneği yoktur ve kendinizi testler yapmak ve belirli görevleri tamamlamak için ödeme yaparsınız.

Bu, taahhütte bulunduğunuzu ve yerleştiğinizi gösterdiği için proje gönderen kişilerin eline geçer, ancak işe yeni başladığınız için dezavantajlı olabilirsiniz.

12. Qmee

para kazandıran siteler

Qmee adlı site ile arama motorlarında gezinerek para kazanabiliyorsunuz. Sitenin amacı Google ve diğer arama motorlarındaki aramaları takip etmektir. Bunun için üye olanlara bir eklenti veriyorlar ve bilgisayarlarına kurmalarını istiyorlar. Daha sonra arama motorlarında yaptığınız aramalardan para kazanabiliyorsunuz.

Ayrıca indirdiğiniz eklentiyle beraber arama motolarında Qmee’nin sisteminden gelen reklamlar da yer alıyor. Eğer bu reklamlara tıklarsanız, buradan da para kazanabiliyorsunuz.

13. Surveytime

Para kazandıran siteler arasında Surveytime da yer alıyor. Sitenin eski adı GiftHulk’dı. Şimdi artık Surveytime olarak hizmet vermekte. Sitede para kazanmak için çeşitli fırsatlar bulunmakta.

Anket doldurma, video izleme ve diğer birçok görevi burada yerine getirebilirsiniz. Yaptığınız görevler sonrasında biriken bakiyenizi ister nakit olarak çekebilir, isterse Amazon gibi alışveriş sitelerinde hediye çeki olarak kullanabilirsiniz.

Siteden para çekmek şuan için kolay görünüyor. Ama ne olursa olsun bakiyeniz çekme düzeyine gelince paranızı çekin derim.

14. Field Agent

Field Agent, telefonunuza indirebileceğiniz bir uygulamadır. Uygulamayı indirdikten sonra size verilen görevleri yerine getiriyorsunuz ve para kazanıyorsunuz. Ancak burada yapacağınız görevler, hareket etmenizi gerektirecek.

Mesela çevrenizde bulunan bazı mağaza ya da marketleri ziyaret edip oradaki ürünleri incelemeniz istenecek. Ürünleri incelerken, fotoğraflarını çekmeniz de gerekecek.

Bu site hareketli bir görev verdiği için size vereceği ücret de diğer sitelerdekinlere göre daha fazla olacak. Fakat az iş gelecektir. Bunları göz önünde bulundurmalısınız.

15. Shepper

Para kazanılabilecek uygulamalardan biridir. Bu uygulamayı telefonunuza yükleyerek para kazanabiliyorsunuz. Uygulamanız içerisinde bazı görevler veriliyor. Bu uygulamadaki iş ağı oldukça geniş.

Görevlerin içinde AirBNB evlerini kontrol ederek temin etme ve reklam panolarını kontrol etme gibi görevler de bulunmakta.

Uygulama size dediğim gibi bir yerlere gitme görevleri verebiliyor. Bu gibi görevler zaman zaman tehlikeli olabiliyor. Bu nedenle güvenlik önlemi almak gerekiyor. Yalnız gitmemeye özen göstermelisiniz.

Sisteme üye olmak için uygulamayı indirdikten sonra üye ol ekranına gelmelisiniz. Daha sonra sizden kimlik doğrulanması istenecek onu da yaptıktan sonra kısa eğitimlerden geçeceksiniz ve artık para kazanmaya başlayacaksınız.

Kazandığınız ücretleri ay sonunda alabileceksiniz.

16. BeMyEye

para kazandıran siteler

Field Agent ve Shepper tarzında para kazandıran siteler arasında yer alır. Akıllı telefonlarınıza indirebildiğiniz uygulama ile birçok görevi yerine getirip para kazanabilirsiniz.

Uygulama birçok şirketle iş birliği yapmaktadır ve bu iş birlikleri sonucunda kendi üyelerine iş fırsatı sunmaktadır. Verdiği görevlerin içinde ürün test etme, mağazalara giderek ürünleri kontrol etme gibi işler mevcuttur.

Eğer harcama yapmanızı isterse, harcamalarınızın ücretini de öder. Tüm bu görevlerden sonra size iyi ücretler vermektedir. Bu nedenle birçok kişi çıkan işleri hızlıca kapmaktadır.

17. Stockimo

Stockimo, fotoğraf stokları hazırlayan bir sitedir. Fotoğraf çekme becerisi iyi olan kişiler buraya üye olarak para kazanabilmektedir. Bildiğiniz üzere fotoğraf stokçusu siteler genellikle profesyonel fotoğraflara ödeme yapmaktadır. Fakat Stockimo, telefon ile çekilmiş fotoğraflara da para vermektedir.

Ancak her fotoğraftan sonra para kazanacağınızın bir garantisi yoktur. Çünkü fotoğrafları sisteme yükledikten sonra ne kadar satın alınırsa, size de o kadar pay verilir. Eğer fotoğraflarınız beğenilmezse, kazanmamış olursunuz.

Peki ya beğenilirse? Birçok firma fotoğraflarını bu gibi yerlerden alıyor. Bu nedenle onlar fotoğraflarınızı beğenir ve satın alırsa, emin olun çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

18. Shutterstock

internetten para kazanma yöntemleri

En büyük stok fotoğraf sitelerinden biridir. Burada Stockimo’ya nazaran daha profesyonel fotoğraflar kabul edilmektedir. Buraya yüklediğiniz fotoğraflar satın alındıkça para kazanırsınız. Bir nevi pasif gelir kaynağıdır.

Shutterstock’a yüklediğiniz fotoğraflar otomatik olarak lisanslanır. Tabi ki sizin başka bir yerden çalmadığınızı doğrulanmak istenecek. Bu nedenle birkaç adımdan geçtikten sonra sisteme fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz.

19. YouSpotProperty

Diğer uygulamalardan farklı ve daha çok kazanabileceğiniz bir uygulamadır. Uygulama, kullanıcılardan kullanılamaz hale gelmiş evlerin tespit edilmesini istiyor. Eğer çevrenizde gezerken vs. bu gibi evlerle karşılaşırsanız, hemen YouSpotProperty adlı uygulamaya fotoğraflarını çekip yükleyebilirsiniz.

Siteye o evi ilk bildiren sizseniz eğer, site size bir ödeme yapıyor. Ardından ev satılırsa, evin ederinin %1’i kadar daha komisyon alıyorsunuz.

20. Job Spotter

para kazandıran siteler

Job spotter, üye olan kullanıcılardan çevreye asılmış olan ilanların fotoğraflanmasını istiyor. Yani direklere, mekan camlarına asılmış olan iş ilanlarını çekip siteye yollayarak kazanabiliyorsunuz.

Fotoğraf çekerken fotoğraf karesinde insanların çıkmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde fotoğrafınız kabul olmayacak ve tekrar çekmeniz gerekecek.

Aynı zaman telefonlardaki konum özelliğinin de açılması gerekebilir. Böylece uygulama ilanın nereden verildiğini görebilir ve doğrulayabilir.

Görevleri yerine getirdikten sonra kazanacağınız paralar, hediye çeki olarak istediğiniz zaman alınabilmekte. Yani herhangi bir limit bulunmuyor.

Uygulamayı App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

21. Elance

para kazanma siteleri

Elance internetten para kazanma siteleri arasından yalnızca biri. Freelance olarak çalışmak isteyenler için oldukça büyük ve yeterli bir pazar yeri diyebilirim.

Yapmanız gerekenler oldukça basit. Öncelikle kayıt oluyorsunuz ve kayıt olurken hangi alanda hizmet verdiğinizi, beklentilerinizi ve tercihlerinizi belirttiğiniz bir form dolduruyorsunuz.

Sonrası için işlem basit. İşverenler ilanlar yayınlıyor sizler de bu ilanlardan açık arttırmaya katılıyorsunuz. Eğer başvuru yaptığınız alanda henüz yeniyseniz başlarda daha düşük ücret talep etmenizde fayda var.

Elanceücretsiz para kazandıran siteler arasında daha çok iş alternatifi sunmaktadır.  Yazılım, programlama, pazarlama, metin yazarlığı ve tasarım gibi birçok kategoride kendinize uygun bir iş bularak para kazanabilirsiniz.

22. WhatUsersDo

internetten para kazanma sitesi

Adından da anlaşılacağı üzere bu para kazanma sitesi diğerlerinden daha farklı olarak size bazı siteleri veya uygulamaları kullanarak kullanıcı deneyiminizi onlarla paylaşmasını istiyor.

Fakat bunun için belki sizi düşündürebilecek bi noktadan bahsetmeliyim; bu işlemi yaparken ekran hareketleriniz ve sesiniz kaydedilmektedir.

Yine de kullanıcılarından bunun kullanıcıların aleyhine kullanıldığına dair henüz herhangi bir sıkıntıdan bahsedilmemiştir. Kolay bir yöntemi olduğu için online para kazanma siteleri arasında yorulmadan kazanç elde edebileceğiniz seçeneklerden biri.

23. ShopandScan

ücretsiz para kazandıran siteler

ShopandScan yasal para kazanma siteleri içinde ve sizlere alışveriş yaptığınız ürünlerin barkodlarını okutmanız karşılığında puanlar veriyor. Bu puanları maalesef nakite çeviremiyor yalnızca hediye çeki olarak kullanabiliyorsunuz.

Yine de işlevselliği açısından görev yapma siteleri ile kıyaslanacak olursa oldukça kolay bir alternatif gibi duruyor.

24. R10

yasal para kazanma siteleri

R10 en çok kullanılan para kazandırma siteleri arasında yer alıyor. Bu platformda birçok iş için alım-satım ilanları bulunmaktadır.

İnternetten para kazanma sitesi olan r10, işlerinizi satışa sunabileceğiniz ve satışa açılan ilanları alabileceğiniz oldukça büyük bir pazar yeri. Fakat son zamanlarda birçok kategorideki ilanlar için birçok insan başvuruda bulunduğu için iş başına fiyatlar biraz düşük olabiliyor.

25. Görev Burada

görev yapma siteleri

Görev yapma siteleri arasında yer alan Görev Burada para kazanma sitesi, size günlük olarak Kolay Görev ve Yüksek Kazançlı Görevler olmak üzere seçenekler sunuyor. Elde etmek istediğiniz gelir düzeyine ve ne kadar vaktinizin olduğuna bağlı olarak kendinize uygun olan işleri alabilirsiniz.

GörevBurada‘nın en büyük avantajı günlük ödeme yapan siteler arasında yer alıyor olması. Geçim sağlayabileceğiniz bir gelir kaynağı olmasa da görev yaparak para kazanma siteleri içinde adını oldukça sık duyduğumuz bir platform diyebilirim.

Para kazandıran site listesini sizlerle paylaştım. İçlerinden aklınıza yatanlarla çalışabilirsiniz. Ayrıca para kazandıran uygulamalar adlı yazımı da inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Türk para kazanma siteleri veya herhangi bir para kazandıran site üzerinden ek gelir elde etmek istiyorsanız bazı hususlara dikkat etmeniz gerekebiliyor. Ben de aklınıza takılabilecek soruları sizler için aşağıda cevapladım.

2022 Yılında Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanma son yıllarda oldukça yaygınlaşan bir gelir elde etme seçeneği. Peki 2022 yılında nasıl para kazanabilirsiniz?

bu kategorilerden hangisi sizin için daha zevkliyse onu seçip internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Hangi Web Sitesi Para Kazandırır?

Aşağıda yer alan listede yazımın içinde bulunmayan ve göz atabileceğiniz internetten para kazanabileceğiniz web siteleri mevcuttur.

 • Odesk
 • Instagram
 • Youtube
 • Streetsportr
 • LionBridge
 • TextBroker
 • SlicetHepie
 • TakeNote
 • Roamler

Görev Burada Güvenilir Mi?

Bazı kullanıcılardan görev onaylanma konusunda aksaklıklar yaşandığına dair birkaç negatif eleştiri bulunmaktadır. Fakat görev yaparak para kazanabileceğiniz uygulamalar veya siteler zaten çok yüklü gelirler sağlamadığı için en kötü durumda bile kaybınız çok az olacaktır.

Ben deneyimlerime ve görevburada’nın çalışma stiline bakarak kolay ve uygulanabilir bir site olarak değerlendirdim.

Para Kazandıran Siteler Mantıklı Mı?

Para kazanma siteleri veya uygulamaları ile gelir elde etmek istiyorsanız bilmelisiniz ki bu sizin geçiminizi sağlamanıza yetecek bir iş değildir. Genellikle cüzi miktarlar karşılığında oturduğunuz yerden para kazanabilmeniz mümkün.

Tabi bu durum kategoriye göre de değişebilir. Örneğin görev yaparak para kazanma anket doldurarak para kazandıran sitelere göre daha yüksek ödeme yapmaktadır.

Bu noktada önemli olan harcadığınız zaman, aldığınız paraya değiyor mu? Değiyorsa, ödemenizi alabiliyor musunuz? Bu soruya da cevabınız evet ise bu platformlar ile para kazanmak mantıklı diyebiliriz.

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

4 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review
 1. harika paylaşım

 2. beyler kayıt olun 5 lirada para çekebiliyorsunuz ve ayrıca görevler çok kolay tavsiye ederim her gün yeni görevler de ekleniyor beni dinlerseniz kaydolun ben 3 gün önce başladım 25 lira çektim şimdiye kadar

 3. Ev De boncuk dizme işi yapmak istiyorum yardımcı olur musunuz

 4. Çok güzel bir içerik olmuş elinize sağlık.

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general