Online Para Kazanma Yolları 2022 | En Karlı 15+ Yöntem

online para kazanma yolları

Online para kazanma yolları neler? Hızlı teknolojik değişimlerin olduğu dijital bir çağda yaşıyoruz ve online para kazanmak ve nasıl yapılacağını öğrenmek, her zamankinden daha kolay.

İnsanlar, bir işe girip çalışmak yerine online olarak evden ya da kendini rahat hissettiği bir yerden çalışmak istemektedir. Bunun için de birçok seçenekleri mevcuttur. Evde para kazanma yolları adlı yazımda bu seçeneklerin bazılarından bahsetmiştim.

Bu yazımda ise sizler için en iyi online para kazanma yolları neler onları anlatacağım.

Online Para Kazanma Yolları 2022

Günümüzde 3.2 milyardan fazla insan aktif olarak internet kullanıyor. İnternet sayesinde artık sınırlamaların olmadığı bir çağda yaşıyoruz.

İnternet bağlantınız varsa ve banka hesabınızda biraz para varsa, online olarak ekstra para kazanmanıza engel olabilecek çok az şey vardır.

Kelimenin tam anlamıyla çevrimiçi para kazanmak için yüzlerce akıllı yol vardır. Online anketler yapmaktan, eski kıyafetlerinizi kiralamaya veya satmaya, iPhone’unuzu farklı bir ülkeden birine çevirmeye ve hatta düşük maliyetli ürünleri yerel olarak satın almaya kadar birçok yol bulunmaktadır.

Fakat kolay online para kazanma yöntemleri, hızlı online para kazanma yolları gibi konulara dikkat edin. Çünkü bu gibi dikkat çekici konuların içine girip, bir anda zengin olacağınızı zannederek hatalı işler yapabilirsiniz.

1. Freelancer Olun

online para kazanma yolları

Uzaktan yapılan işler bugünlerde yüksek talep görüyor. Dijital becerileriniz varsa, serbest meslek kariyerine online olarak başlayabilirsiniz.

Birinci adım, gerçekleştirebileceğiniz uzak işleri anında bulmak için Flexjobs’a kaydolmaktır.

Kaydolduktan sonra, işleri her türlü sektörde görüntüleyebilirsiniz.

Deneyim seviyeniz veya sektör geçmişiniz ne olursa olsun, Flexjobs’ta çok sayıda uzaktan serbest iş vardır.

Doğru çalışanları bulmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Ya da bir işi kendi başınıza yürütmek için yeterli bilgi, deneyim ya da paranız olduğundan emin değil misiniz? CoFoundersLab aracılığıyla hem çalışanlar hem de ortak olacak bir kurucu bulabilirsiniz .

Bağımsız bir iş kurmadan kendi şirketinizi yönetmenin tüm avantajlarını bile kazanabilirsiniz.

Upwork ve Flexjobs gibi serbest siteler, ziyaretçilerin müşteri aramak zorunda kalmadan çevrimiçi tam zamanlı gelir elde etmesini sağlar. Ve mevcut işler grafik tasarım, logo tasarımı, web tasarımı, infographics, seslendirme ve daha fazlasını içeren geniş bir yelpazeyi kapsar.

Başka bir seçenek de, tüm dünyadaki işletme sahipleri için manuel mikro görevleri tamamlamanıza izin veren Amazon Mechanical Turk (MTurk).

Ücret, görev başına oldukça düşük olsa da, ekstra bir miktar nakit elde edilebilir.

2. Bir Niş Web Sitesi Kurun

internetten para kazanmak

İlgilendiğiniz bir niş varsa ve etrafında iyi bir kitle oluşturabilirseniz, bir blog açmak online para kazanmanın inanılmaz bir yoludur.

Öncelikle bir konu belirlemelisiniz. Konu belirlerken o alanda iyi olup olmadığınızı ve yazı çıkartabilecek seviyede bilgiye sahip olup olmadığınızı sorgulamalısınız.

Ardından domain yani websitesinin alan adını almalısınız. Bunun için çeşitli hizmet sağlayıcılar var. Bunların başında Godaddy geliyor. Domaini aldıktan sonra ister sitenizi bir tasarımcıya verip, isteklerinize göre tasarlatabilirsiniz; isterse hazır tasarımları sitenize kurabilirsiniz.

Sitenizi kurduktan sonra sitenize konunuzla ilgili yazılar girmeye başlamalısınız. Yazdığınız yazıları mümkün olduğunca geniş, anlaşılabilir ve SEO uyumlu olarak yazmalısınız. SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Yani arama motorlarının sitenizi sevmesi için uyulması gereken kurallar gibi düşünebilirsiniz.

Yazılarınızı girdikten sonra siteniz ziyaretçi almaya başlayacak. Tabi ki bir anda binlerce ziyaretçi gelmez. Başlarda sosyal medyada linklerinizi paylaşabilirsiniz. Daha sonra da Google gibi arama motorlarından organik olarak ziyaretler gelmeye başlayacak.

Ziyaretçi sayınız yükseldikçe zaten size de yazma hevesi gelecektir. Ziyaretçi sayınız artık tatmin edecek düzeye gelince sitenize reklamlar almaya başlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle Google Adsense’e başvurabilirsiniz. Eğer uygun görürse, sitenizde reklamlarınız yayınlanmaya başlar ve görüntülenme ve tıklamalardan para kazanırsınız.

Bunun dışında sabit reklamlar da alabilirsiniz. Mesela otellerle ilgili bir yazı yazdınız ve çok ziyaretçi alıyor. Bu yazınıza otel reklamları alabilirsiniz. Böylece daha çok para kazanmış olursunuz. Ayrıca komisyonla da çalışabilirsiniz. Yani sitenizden biri gidip, o otelden rezervasyon yaparsa, o satıştan pay alabilirsiniz.

Satış ortaklığı dediğim kısım aslında tam olarak bu oluyor. Emin olun Adsense ve diğer reklamlara göre daha çok kazanma fırsatınız olacak.

3. Podcast Yayını Başlatın

online para kazanmak

Podcast yayınları, insanlar tarafından ilgiyle dinlenmekte. Ses içeriği olmasından kaynaklı olsa gerek, pazarlanması çok daha kolay ve ilgi çekicidir. Bir araştırmaya göre ABD’de podcast dinleyenlerin oranı %32 civarlarındadır. Ülkemizde de benim tahminim  %20-25 seviyelerinde.

Durum böyle olunca, bir online para kazanma fırsatı daha karşımıza çıkıyor. Kendi podcast’inizi başlatarak kendi şovunuzu oluşturabilir, ilginizi çeken konuları tartışabilir, bir kitle oluşturabilir ve podcast’inize aldığınız reklamlarla ve sponsorluklarla para kazanabilirsiniz.

Podcasting dünyasına başlamak için, dosyalarınızı saklamak ve iTunes, Stitcher, Spotify ve TuneIn gibi tüm önemli platformlarla paylaşmak için bir podcast barındırma şirketi seçmeniz gerekir.

Podcast yayınına başlamak için en iyi podcast barındırma şirketi Buzzsprout olabilir. Sadece kaydolmak için 20$ Amazon hediye kartı veriyorlar.

Ücretsiz bir planın yanı sıra aylık 12-24 $ arasında değişen üç ücretli planı var. Buzzsprout dosyalarınızı süresiz olarak barındırır, sınırsız depolama alanı ve ayda 250 GB bant genişliği sağlar (ayda yaklaşık 20.000 ila 40.000 çalma içerir).

Ayrıca, bir podcast oynatıcısını doğrudan web sitenize yerleştirmenize izin verir ve en iyi bölümlerinizin bir bölümünü veya bir oynatma listesini sergileyebilirsiniz. Genel olarak, podcast kullanmaya başlamak için kolay bir araçtır.

4. Ürünlerinizi Her Platformda Pazarlayarak Satın

evde para kazanma yolları

Bazı işletmeler hala tüm yumurtalarını bir sepete koyuyor ve online para kazanmak için tek bir platforma odaklanıyor. Fakat o kadar çok seçenek varken sadece birini kullanmak yetersiz kalabilir.

Bu nedenle müşterilerinizin bulunduğu tüm büyük platformlarda online satış yapmanız gerekir. Yani sadece bir eBay satıcısı olmayın. E-ticaret mağazanızı başlatın. Amazon FBA’yı kullanmaya başlayın . Facebook, Instagram ve Pinterest dahil olmak üzere doğrudan sosyal medya platformlarından satış yapın. Ürün veya hizmetinizi Craigslist’te pazarlayın.

Sektörünüzle ilgili niş platformları da göz ardı etmeyin. Örneğin, bir tasarımcıysanız, 99 Designs, Dribbble ve Society6 sitelere ürünlerinizi ekleyin.

Steve Madden adlı şirket, bunun nasıl doğru bir şekilde yapılacağının en iyi örneğidir. Şirket, ürünlerini satın almak için aşağıdaki seçenekleri sunar:

 • Fiziksel mağazalar
 • Çevrimiçi bir mağaza
 • Bir mobil uygulama
 • Amazon (kayıtlı bir satıcı)

Ayrıca Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter’da aktif bir varlığı vardır ve hepsi güvenli alışveriş için web sitesine doğrudan bağlantılıdır.

Online olarak nasıl çok para kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, hedef pazarınızı ve hangi platformlarda takıldıklarını anlayarak başlamanız gerekir.

Ücretsiz e-ticaret araçları, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, mesajlaşma uygulamaları ve sohbet botları gibi şeyleri unutmayın. HubSpot’un ücretsiz CRM ve e-posta pazarlama yazılımı gibi araçlar herhangi bir online mağazada oldukça işe yarayıcıdır.

Hangi platformların hedeflemeye değer olduğunu öğrendikten sonra, her sitede bir varlık oluşturabilirsiniz. Hazır olduğunuzda, tüm satış kanallarınızı birleştirmenize yardımcı olması için Shopify gibi bir e-ticaret platformuyla online işletmenizi kurabilirsiniz.

5. Online Kurs Vererek Para Kazanın

online para kazanma

Başkalarına yardımcı olabilecek değerli bilgiler edindiyseniz, şimdi bu bilgilerinizi gelir elde etmek için kullanabilirsiniz. Online kurslar, uzmanlık alanınız ne olursa olsun hem profesyoneller hem de işletmeler tarafından talep ediliyor.

Udemy gibi online kurs platformları, istediğiniz birçok konu hakkında kurs yayınlamanıza imkan sağlıyor.

İnsanlara nasıl yazacaklarını, vergilerini ödeyeceklerini, araba tamirlerini nasıl yapacaklarını, sosyal medyayı nasıl aktif kullanacaklarını öğretebilirsiniz. Kursunuza kayıt olan kişiler size para ödeyecek ve siz de gelir elde etmeye başlayacaksınız.

Ayrıca, online para kazanmak için online koçluk ve danışmanlık hizmetleri de sağlayabilirsiniz. Zoom gibi bir konferans platformuyla, hatta yalnızca özel bir Facebook grubu ile anlatacağınız konuları kitlenizle paylaşabilirsiniz.

İnsanlar motivasyondan dijital pazarlamaya kadar her konuda antrenör arıyorlar. Ayrıca, herhangi bir uzmanlık alanında bireylere ve hatta işletmelere danışmanlık yapabilirsiniz.

Bir fitness uzmanı mısınız? Artık yerel halka şahsen koçluk ve eğitim vermekle sınırlı değilsiniz. Artık online bir kişisel antrenör veya koç olabilirsiniz. Bir beslenme uzmanı veya diyetisyenseniz, bunu online olarak da yapabilirsiniz.

6. Dropshipping Yapın

evde para kazanma yolları, online para kazanmak

Geleneksel bir e-ticaret mağazası, çalışanları işe almanızı, ürünleri depolamanızı, envanterleri korumanızı ve daha fazlasını gerektirir. Tüm sürecin ne kadar pahalı ve sıkıcı olabileceği açıktır.

Ancak dropshipping ile, geleneksel e-ticaret hizmetleri sunmaktan farklı şekilde hizmetlerinizi sağlayabilirsiniz.

Dropshippingde, insanları işe almanıza gerek yoktur ve ayrıca herhangi bir yatırıma ihtiyacınız yoktur.

Oldukça basit, tipik bir dropshipping iş modelinin işleyişi şöyledir:

 • İnternette bir web sitesi oluşturuyor ve ürünlerinizin resimlerini yükleyip, fiyatlarını yazıyorsunuz.
 • Müşteri ürünü satın aldığında ve size online olarak ödeme yapar. Siz de bu satın alma işlemini tedarikçiye iletirsiniz.
 • Üretici / tedarikçi siparişi tamamlamak için ürünü müşteriye teslim eder.

Dropshipping, tüketici ve tedarikçi arasında bir aracı gibi davranmanızı gerektirir. Dropshipping’in başlatılması, sürdürülmesi ve önemli kârlar elde edilmesi çok kolaydır.

Dropshipping’in birçok faydası vardır, bazıları:

 • Başlangıçta önemli bir yatırım yoktur (kiralamaya veya işe almaya gerek yoktur)
 • Depo için ödeme yapmanız gerekmez (üretici ürünü depoladığı için)
 • Ürünü teslim etmek zorunda değilsiniz ve bu nedenle nakliye masrafınız da olmaz
 • Müşterilerle doğrudan temas, marka imajı oluşturmanıza yardımcı olur

İnternetten para kazanma yolları ve evde para kazanma yolları yazılarımda da bu yöntemden bahsetmiştim.

7. Web Seminerlerine Ev Sahipliği Yapın

Web seminerlerine ev sahipliği yapmak çeşitli nedenlerle çok mantıklıdır. Web sitenize ziyaretçi çekmenize ve böylece satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur. Ve sadece satış değil, herhangi bir ürün olmadan web seminerlerini kullanarak para kazanabilirsiniz.

Web seminerlerini kolayca sitenizde barındırabilir ve satış ortağı bağlantıları aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Bu şekilde kendi ürünlerinizi satmadan para kazanabilir, kitlenize gerçekten yardımcı olacak faydalı ürünleri yönlendirebilirsiniz. Blog yayınınızdaki satış ortağı bağlantılarını tanıtmak gibidir.

Kitlenize önermek istediğiniz ürünleri tanımlamanız ve potansiyel ziyaretçilerinize sunmak için etkileyici ve ikna edici bir sunum oluşturmanız gerekir.

Ortalama bir web semineri yaklaşık 45 dakika olmalıdır, burada ideal olarak yarım saat konuşmalı ve kitlenizle bir Soru-Cevap oturumu için yaklaşık 10-15 dakika bırakmalısınız. Soru-Cevap, bire bir etkileşime yardımcı olur ve katılımcıların istedikleri cevapları almasına yardımcı olur. İstatistikler bile, canlı web semineri katılımcılarının %92’sinin sonunda canlı bir Soru-Cevap oturumu istediklerini gösteriyor.

Mention’da pazarlama müdürü olan Clement Delangue, ilk web seminerlerinden sonraki ilk iki saat içinde 10.000 dolar kazandı.

8. Kodlama Becerilerinizle Para Kazanın

online para kazanma yolları

Teknolojinin hızlı gelişmesi ve değişmesiyle beraber, kodlama becerileri oldukça değerli hale gelmiştir. Siz de kodlama becerilerine ya da bilgisine sahipseniz, bu pazardan oldukça iyi bir pay alabilirsiniz.

Eğer kodlama bilmiyorsanız da ister kodlama kurslarına giderek isterse online kurslar yardımıyla kodlamayı öğrenebilirsiniz.

Önümüzdeki yıllarda, yapay zekanın da gelişmesiyle birçok alet konuşarak çalışacak. Bunun için makinelerin öğrenimi konuları üzerine gitmek mantıklı bir adım olabilir.

Ayrıca websitesi tasarımları da iyi para kazandıran online para kazanma yolları arasındadır. Websiteleri için hazır tasarımlar yapabilir ve bunları satabilirsiniz.

9. Video ile Online Para Kazanma Yolları

İnsanlar videoları sever. Twitter ve Instagram hikayelerinden YouTube’da para kazanmaya kadar videolar, inanılmaz derecede popüler. Cisco’ya göre, 2022 yılına kadar video tüm internet trafiğinin %82’sini oluşturacak.

Markalar, video stratejileri uygulayarak milyonlarca dolar gelir elde etti. Video teknolojisi ve video düzenleme yazılımlarındaki gelişmeler, online para kazanmak için daha da heyecan verici fırsatlara yol açıyor.

Daha geleneksel, ancak yine de karlı yöntemlerden biri, Shutterstock gibi bir sitede online stok fotoğrafları ve stok video içeriği satmaktır.

Video oyunlarını seviyorsanız, artık Amazon’un sahibi olduğu Twitch’te de oyun oynayarak, oyun incelemeleri sağlayarak ve daha fazlasını yaparak para kazanabilirsiniz.

Bir drone yardımıyla, hava fotoğrafçılığı yapabilir ve fotoğraflarınızı satabilirsiniz. Çeşitli firmalar için video çekimleri yapabilirsiniz.

Video ile para kazanmak için, 360 derece kamera, VR teknolojisi veya drone gibi kaliteli donanıma yatırım yapmanız gerekir. Drone fiyatları da gün geçtikçe ucuzlamaktadır.

10. Uygulama Geliştiricisi Olun

Mobil telefonların yaygınlaşmasıyla beraber mobil uygulamalar çok önemli hale geldi ve birçok geliştirici çeşitli alanlarda mobil uygulamalar geliştirerek insanların hayatını kolaylaştırmaya çalıştılar.

Mobil uygulama işinde çok güzel paralar olduğunu baştan söylemeliyim. Eğer kodlama biliyorsanız, daha avantajlısınız fakat bilmiyosanız da çeşitli yöntemlerle bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Harika bir fikriniz olduğunu varsayalım. Şimdi buna dayalı bir uygulama oluşturmak istiyorsunuz. Bu durumda, uygulamanızda nasıl para kazanacağınızı bilmeli ve ilk yılında çok para kazanmayı beklememelisiniz.

Uygulamanızı ücretli olarak piyasaya sürmeniz iyi bir fikir değildir, çünkü hiç kimse bir uygulamayı indirmek için ödeme yapmak istemez. Bu yüzden gördüğünüz uygulamaların çoğu ücretsizdir. Bazılarının içindeki ekstra özelliklerden ücret alınır.

Ancak, yine de uygulamanızdan para kazanabilirsiniz. Nasıl mı?

 • Reklamları gelir modeliniz olarak kullanın.
 • Uygulama içinde abonelikler sunun.
 • Uygulamanızı mal satmak için kullanabilirsiniz.
 • Uygulama içi satın alma seçenekleri koyabilirsiniz.

Bunlar, uygulamanızdan para kazanmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntemdir. Web sayfalarını gözden geçirin ve biraz daha araştırın. Uygulamanızı kullanarak para kazanmak için daha da fazla seçenek bulabilirsiniz.

Kendi uygulamanızı geliştirmenin dışında sabit olarak bir firmada da uygulama geliştiricisi olarak çalışabilirsiniz. Birçok firma uygulama geliştirmek için yetişmiş personel aramaktadır.

11. Alan Adı Alış Satışı Yapmak

Alan adı alıp satmak, her zaman akla gelen online para kazanma yöntemleri arasında değildir. Fakat kazançlı bir yöntemdir. Ancak ek gelir olarak bu işin yapılması daha mantıklıdır. Yani geçiminizi bu işten sağlamanız zor olabilir.

Kârlılık iki önemli şeye bağlıdır:

 • Kaliteli bir alan adına sahip olmak
 • Alan adınızı tanıtma şekliniz

Alan adı alıp satarken nelere dikkat etmelisiniz?

a) Hedef Kitlenizi Daraltın

Alan adı alıp satmak için insanların hangi isimlere önem verdiğini bulabilmek için hedef kitlenizi daraltarak işe başlayabilirsiniz.

Sağlık sektöründen mi gitmek istiyorsunuz? O halde sağlıkla ilgili araştırmalar yapın ve hangi isimlerin tutabileceğine karar vererek alan adı alın.

b) Popüler Anahtar Kelimeleri Bulun

Hedeflediğiniz konu için doğru anahtar kelimeleri belirlemek oldukça basittir.

Google Anahtar Keyword Planner’a gidin. Endişelenmeyin, bunun için tek bir kuruş ödemek zorunda değilsiniz. Google Anahtar Keyword Planner ile yüksek hacimli arama terimlerini kolayca bulabilirsiniz.

Ucuz Alan Adlarını Nereden Satın Alabilirim?

Ucuz alan adları satın alabileceğiniz birçok platform vardır. Çevrimiçi açık artırmalara katılabilir, yeni bir alan adına kaydolabilir veya doğrudan web barındırma platformlarından satın alabilirsiniz.

Kaliteli bir alan adı satın almak için bazı platformlar:

 • namecheap
 • com
 • GoDaddy

Alan Adlarını Nerede Satabilirim?

Doğrudan alıcı aramak kolay bir iş değildir. Bu nedenle alan adınızı yüksek kârla satabileceğiniz popüler sitelerin bir listesini aşağıda görebilirsiniz.

 • eBay
 • Afternic
 • Flippa
 • com

12. YouTube Fenomeni Olarak Para Kazanın

internetten para kazanma yolları

En popüler YouTuber yıldızlarından bazıları milyoner oldu ve anında ün kazandı. Siz de doğru adımları atarak YouTube’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

YouTube kanalınızdan iki şekilde yararlanabilirsiniz:

 1. İlk olarak, YouTube kanalınızdan para kazanabilirsiniz
 2. Görüntüleyenlerinizi zaten para kazandıran web sitenize yönlendirebilirsiniz.

YouTube’da nasıl viral hale gelirsiniz? Anında şöhret kazanmanın bir sırrı var mı?

YouTube’da viral olmak kolay değildir. Bunun için başlangıç olarak kaliteli videolar yapmak gerekir. Bunu takiben de çeşitli pazarlama yöntemleri devreye girecek.

Ancak, kaliteli videolar hazırlamak artık yeterli değildir. Özellikle de YouTube’daki rekabetin hızla arttığı bu dönemlerde.

YouTube’da Nasıl Başarılı Olunur?

a) Kitlenizin ilgisini çekmek için harika başlıklar yazın

Kullanıcılar tarafından dikkat çekmek için başlıklarınızı çok iyi ayarlamalısınız. Bunun için bazı örneklere göz atmanızı tavsiye ediyorum.

b) Diğer kanallarla karşılıklı tanıtım yapın

Takipçi sayınızı artırmıyor musunuz? YouTube pazarlama araçlarını kullanın, daha sonra nişinizde YouTube yıldızlarıyla işbirliği yapmaya çalışın.

YouTube izleyecileri, kullanıcıların yaptığı içerikleri daha çok severler. Bu nedenle bir marka ismi yerine bir kullanıcıya ait bir kanal paylaşımı yapmanız daha yararlı olacaktır.

c) Kanalda yayınlanacak videolar için bir program oluşturun ve buna uyun

Bir plana sadık kalmak önemlidir, çünkü takipçileriniz ve kitleniz videonuz için ne kadar bekleyeceğini tam olarak bilmelidir.

Bir gecede YouTube yıldızı olmayacaksınız, ancak umudunuzu kaybetmeyin. Sadece bu ipuçlarını takip edin. Bakarsınız bir gün siz de Youtube fenomenleri arasına katılarak, filmler ve müzikler yapabilirsiniz.

13. Anket Doldurarak Para Kazanın

Anket doldurarak para kazanmak, online para kazanma yolları arasında ilgi gören yöntemlerden biridir. Yüzlerce ve binlerce profesyonel, sadece anket sitelerine katılarak ve anketler doldurarak para kazanıyor.

Anket siteleri genellikle tek bir anket için 1 ila 5 ABD Doları arasında bir şey kazanmanızı sağlar. Bu rakamlar yetersiz görünebilir, ancak bir günde birkaç anket yaparsanız, biraz fazladan para kazanmayı başarabilirsiniz.

Survey Junkie adlı sitede, profilinizi oluşturduktan sonra anket yapmanıza izin veriyorlar. Profilinizi oluşturduktan sonra, seçiminize ve tercihlerinize göre sizi bir anketle eşleştirecekler ve doldurmaya başlayacaksınız.

Ödemelerinizi ister PayPal ile isterse hediye kartları olarak alabiliyorsunuz. Aldığınız her anket için 50 ila 450 puan arasında bir puan kazanırsınız. 1000 puan 1 Dolara eşittir.

Anket sitesi Inbox Dollars, 57 milyon dolardan fazla nakit ödül verdiğini iddia ediyor.

Açıkçası, bir anket sitesine katıldıktan sonra, iyi bir pasif gelir elde etme fırsatı elde edersiniz.

Hızlı para kazanmanız gerekiyorsa ve zamanınız darsa, bir anket sitesine katılmak sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

Bir anket sitesine katılmanın bazı artıları:

 • Zorunlu çalışma saatleri yoktur; her an ankete katılabilirsiniz.
 • İşe gidip gelmenize gerek yok (evden çalışma)
 • İş basit
 • Hiç zaman alıcı değil

14. Instagram İle Online Para Kazanma

instagramdan para kazanma 2019

Instagram, günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Her geçen gün kullanıcısı artmaktadır ve her geçen gün yeni fenomenler ortaya çıkmaktadır.

Eğer sizin de Instagramda takipçi sayısı yüksek sayfanız varsa, para kazanmanız için güzel bir fırsatınız var demektir. Bunun için ister hesabınız üzerinden ürün satışı yapabilir, isterse reklam yapabilirsiniz.

Ürünlerinizi hesabınıza koyarak satışa çıkarabilirsiniz. Hangi ürününüz varsa, güzel ve ilgi çekici şekilde hesabınızda yayınlamalısınız. Ardından ürünlerinizi müşterilerinize kargo yoluyla ulaştırmalısınız.

Ödeme yöntemleri için ister online ödeme yöntemlerini kullanabilir, isterse de kapıda ödeme yöntemini kullanabilirsiniz. Kapıda ödeme müşteriler açısından daha çok tercih edilmektedir.

Ürün satışının dışında reklam yaparak da para kazanabilirsiniz demiştim. Elinizde bulunan popüler hesaplar üzerinden işletme veya ürünlerin reklamlarını yaparak da para kazanabilirsiniz. Buradan ne kadar kazanacağınızı, hesabınızdaki takipçi sayısı, reklam süresi ve anlaşmanız belirleyecek.

15. Forex’te İşlem Yapın

en iyi yatırım aracı

Forex, döviz ticareti başta olmak üzere, altın, hisse senetleri ve çeşitli emtiaların alınıp satılabildiği bir platformdur. Elinizde bulunan sermayeniz ile burada bir hesap açıp işlemler yapabilirsiniz.

Forex, dünyanın en büyük piyasası olduğu için her gün yüzbinlerce kişi tarafından işlem yapmak için kullanılıyor. Siz de doğru yatırımlarla buradan karlı kazançlar elde edebilirsiniz.

Forexte yatırım yapmanın ne gibi avantajları var?

 • Forex, kaldıraçlı bir piyasadır. Bu nedenle az sermayeyle daha büyük işlemlere girebilir ve karınızı artırırsınız.
 • Forexte 5 gün 24 saat işlem yapabilirsiniz. Böylece canınızın istediği her an fırsatları değerlendirebilirsiniz.
 • Ürünlerin alış ile satış fiyatları arasındaki makas dardır. Böylece kara geçmek için çok beklemenize gerek kalmaz.
 • Çift yönlü işlemler sayesinde hem fiyat artışından hem de fiyat düşüşünden kar elde edebilirsiniz.

Forexte işlem yapmak için firmaların demo hesaplarında denemeler yaparak, deneyim kazanmanızı tavsiye ederim. Piyasada işlem yapmak için forex şirketleri ile çalışmanız gerektiğini unutmayın.

Yazımda online para kazanma yolları arasında yer alan en önemli 15 yolu sizlere detaylı olarak anlattım. Evde para kazanma yolları adlı yazıma bakarak evde oturarak hangi işleri yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general