Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 [EN KARLI 12 SİTE]

müzik dileyerek para kazanma, şarkı dinleyerek para kazanma

Müzik dinleyerek para kazanma artık mümkün! Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Hem müzik dinleyeceksiniz hem de para kazanacaksınız. Belki de bu duyduğunuz en ilginç internetten para kazanma yöntemlerindendir.

Ben de ilk duyduğumda şaşırmıştım. Çünkü genelde müzik dinlediğimiz için ücret ödüyorduk. Spotify, Deezer gibi uygulamaları bilirsiniz. O uygulamaların çoğu özelliğini kullanmak için para ödemeniz gerekiyor. YouTube bile artık premium üyelik çıkardı.

Oysa ne güzel olurdu spotify playlistten para kazanma işi mümkün olsa…

Tüm uygulamalarda müzik dinlerken para alınıyorken şarkı dinleyerek para kazanma olayı nasıl oluyor? Ayrıca şarkı söyleyerek para kazanmak bir iş, bunu da biliyoruz. Artık kariyer fikirleri müzik dinleyerek para kazanma olarak da karşımıza çıkıyor. Gelin beraber öğrenelim.

Müzik dinle para kazan sloganı ile yola çıkan pek çok site bulunuyor. Bunlar arasında en iyileri sizler için bir araya getirdim. Müzik dinleyerek para kazan çeşitli şarkılar dinleme ve video klipleri izleme şeklinde yapılan bir para kazanma şekli.

Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanmak da mümkün. Bunun için yapmanız gereken bu iş için oluşturulan sitelere girip üye olmak ve şarkı dinlemeye başlamak. Bütün siteler dinlenen şarkı başına size para veriyor.

Sizden istenen ise genellikle dinlediğiniz şarkılar hakkında değerlendirme ve yorum yapmak oluyor. Şarkı dinleyerek para kazanma hem eğlenceli hem de getirisi olan bir iş. Üstelik bunu yolda giderken, evdeyken hatta ve hatta çalışırken bile yapabilirsiniz.

Müzik evreninde çıkarılan şarkıların dinlenme sayıları, popülerlik anlamında çok etkili oluyor. Sanatçılar, popülerliklerini korumak istedikleri için ve yeni şarkılarını duyurmak için bazı sitelere şarkılarını yüklerler.

Siteler de daha çok kişiye şarkıları dinletmek için bazı kullanıcılara dinleme başına ücret verirler. Yani kazan kazan taktiğini uygularlar. İşte siz de müzik dinleyicisi olarak para kazanabilirsiniz.

Bazı kişiler bu işe inanmayabilir ve müzik dinleyerek para kazanılır mı sorusunu ısrarla sorabilirler. Ben de o kişiler için aşağıda gerekli açıklamaları yaptım ve müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz siteleri bilginize sundum.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Müzik dinleyerek para kazanma işinde yukarıda da bahsettiğim üzere sadece dinleyerek para kazanabiliyorsunuz.

Bunun dışında ilk defa şarkı çıkaran sanatçıların şarkılarını dinledikten sonra inceleyebiliyorsunuz. Yani değerlendirmek için yorum yapabiliyorsunuz. Böylece şarkılar hem dinlenmiş oluyor hem de yorumlanmış oluyor.

müzik dinleyerek para kazanma yolları

Eğer siz de şarkı çıkarırsanız çok dinlenmesi için bu yolu tercih edebilirsiniz. Fakat konudan sapmamak için burada şarkı dinleyerek para kazanma konusundan bahsedeceğim.

Müzik dinleyerek para kazanmak için bu işi veren siteleri tespit etmeniz gerekiyor. Tabi ki bu sitelerin ne kadar güvenilir olduklarına da bakmalısınız. Çünkü bu işi yapıp daha sonra kapanan birçok site bulunuyor.

Bu sitelerden parasını alamayanlar da olduğu için güvenilir siteleri bulmanızı özellikle tavsiye ediyorum. Aslında spotify çalma listesinden para kazanma işindende yazımın ilerleyen bölümlerinde bahsedeceğim. Ben de aşağıda sizin için bulduğum müzik dinleyerek para kazanma sitelerini vereceğim.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Siteleri 2022

Aşağıda size vereceğim siteler uzun süredir bu işi yapan ve güvenilir siteler. Fakat size yine de araştırma yapmanızı öneriyorum. Çünkü ben burada size şuradan şunu yapın diyemem. Sadece tavsiye veriyorum.

Bu yüzden aşağıdaki siteler hakkında araştırma yaparken forumlardaki yorumlara da bakın derim.

1. Music Xray ile Para Kazanma

müzik dinleyerek para kazanma, music xray ile para kazanma

Müzik dinleyerek para kazanma siteleri arasında yer alan music xray ile para kazanma konusu ile başlayalım.

Music Xray, 2009 yılından beri müzik sektöründe hizmet vermeye devam etmekte. Şarkı dinleyerek para kazanmak isteyenlerin birçoğu bu site ile çalışıyor. Music xray güvenilir mi diye pek çok kişi de merak ediyor. Yıllardır bu alanda hizmet veren bir site güvenilir ki hala daha açık ve insanlar buradan para kazanabiliyor diye düşünüyorum.

Siz de bu şirketten para kazanmak isterseniz yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle tabi ki websiteye üye olmanız gerekiyor. Üye olurken müzik dinleyicisi olarak üye olacaksınız. Ayrıca üye olurken dinlediğiniz müzik tarzlarını seçmeniz istenecek. O kısmı doğru seçmenizi öneririm.

Üye olduktan sonra Fan Match gelir modeli aktif olacak. Karşınıza hiç duymadığınız şarkılar ve gruplar çıkabilecek. Sizden bunları dinlemeniz ve değerlendirmeniz istenecek.

Peki para kazanmaya ne zaman başlayacaksınız? Üyeliğiniz onaylandıktan sonra, kazanç fırsatlarını, Music Xray size mail yoluyla iletecek. Siz de mailden girip, karşınıza çıkan şarkıları dinleyecek ve yorum yapacaksınız. Music xray para kazanma konusunda oldukça avantajlı bir site olarak karşımıza çıkıyor.

Dinlenilen şarkılardan her şarkı başı 0.10 $ kazanacaksınız. Paranızı çekebilmek için ise 20 $ biriktirmelisiniz. O da yaklaşık 200 şarkı yapıyor. Doların 18 TL olduğunu hesap edersek yani 200 şarkıda 360 TL gibi bir para kazanmış olursunuz.

Müzik dinle para kazan siteleri içerisinde belki de en iyi site bu olabilir. Onun için ilk sıraya koydum.

2. Research.fm ile Para Kazanma

şarkı dinleyerek para kazanma

Research.fm, bir başka müzik dinleyerek para kazanma sitesi. Bu sitenin mantığı biraz daha farklı. Biraz daha piyasa araştırması yapmayı amaçlayan bir site.

Nasıl mı? Şöyle; şarkıları kullanıcılarına iletiyorlar, dinlemelerini ve değerlendirmelerini istiyorlar. Değerlendirmeler sonucunda şarkıya öncelik verip vermemeye ve  hangi gruplarla çalışacaklarına karar veriyorlar.

Kullanıcılara gönderdikleri müziklerin objektif şekilde değerlendirilmesi için özellikle uyarı yapıyorlar. Çünkü en doğru sonuca varmaya çalışıyorlar. Sonuçta onlar da bir yatırım yapıyorlar ve başarılı olmak istiyorlar.

Eğer siz de bu sistemle para kazanmak isterseniz akıllı telefonunuza, android veya IOS farketmez, Research.fm uygulamasını indirmelisiniz.

İndirdikten sonra sisteme kayıt olmalısınız ve size gönderilen kısa şarkıları dinleyemeye başlamalısınız.

Size şarkı gönderildiğinde uygulama bildirim gönderecek. Bildirimlere tıklayarak dinleyebileceğiniz şarkılara gidebilir ve değerlendirebilirsiniz.

Müzikleri dinledikten ve değerlendirdikten sonra kazandığınız puanlar birikecek ve bu puanlar karşılığında şirket size Amazon hediye kartı verecek. Bu kart ile Amazon’dan istediğiniz ürünü alabileceksiniz.

3. Welocalize ile Müzik Dinleyerek Para Kazanma

müzik dinleyerek para kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanmak istiyorsanız, Welocalize adlı siteye üye olabilirsiniz. Ayrıca bu sitede şarkı çevirisi yaparak da para kazanabiliyorsunuz.

Şarkıları dinleyerek değerlendirmeniz isteniyor. Siteye üye olduktan sonra ilgi alanınıza göre size müzikler yollanıyor ve bu müzikleri dinliyorsunuz. Ardından değerlendiriyorsunuz ve para kazanmaya başlıyorsunuz.

Sitenin bir başka özelliği, uluslararası olması ve dolayısıyla çeviri işlerinin de yapılması. Eğer yabancı diliniz varsa bu siteye girip, bir dilden bir başka dile şarkıları çevirebilirsiniz. Bu çevirilerde şarkı başı yaklaşık 4$ kazanabilirsiniz.

Aslında bu rakam güzel bir rakam. Tabi ki şarkı çevirisi yapabilecek derecede dil bilmeniz gerekiyor.

Welocalize sitesinde çalışmaya başlamak isterseniz, detayları öğrenmek için sitede bulunan videoyu izleyebilirsiniz. Videoda tüm bilgiler detaylı şekilde verilmiş.

4. Hit Predictor ile Para Kazanma

müzik dinleyerek para kazanma sitesi

Müzik dinleyerek para kazanmak isteyenlerin kullanabileceği bir diğer site de Hit Predictor. Bu site, müzik yapanların ve dinleyenlerin ilgi gösterdiği bir platform.

Şarkılarını popüler hale getirmek ve daha çok dinlenmesini sağlamak isteyen müzisyenler bu siteyi tercih etmekte. Tabi ki müziklerini bu platforma yükledikten sonra yayınlanması için bir ücret ödemekteler. Ücretler de dinleme sayısına göre değişmekte.

Siteye üye olan kullanıcılar da bu müzikleri dinleyerek para kazanabiliyorlar. Kullanıcılardan müzikleri dinlemeleri ve yorum yapmaları bekleniyor.

Siteden kazanılan paraları kullanıcılar, ister çekebiliyor isterse site içerisinde bulunan hediye mağazasından hediye alabiliyor.

Siz de müzik dileyerek para kazanma siteleri araştırıyorsanız, bu siteyi tercih edebilirsiniz.

5. RadioEarn ile Para Kazanma

radyo dinleyerek para kazanma

Müzik dinleyerek para kazan sitelerinden olan RadioEarn, yukarıda bahsettiğim sitelerden daha farklı imkanlar sunuyor.

Sitede iki tür para kazanma yöntemi var. Bunlardan biri normal dinleyici olarak para kazanma, ikincisi ise websitesi sahibi olarak para kazanma.

Dinleyici olarak para kazanma işi, şöyle oluyor; siteye girip üye olduktan sonra karşınıza çıkan radyo kanallarına girip dinliyorsunuz. Burada dinlediğiniz her 15 dakikalık birim için size puan verilir.

Şarkı dinleyerek para kazanma işini web sitesi veya mobil uygulamaya girererek kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Websitesi sahibi olarak para kazanma işi ise RadioEarn tarafından size verilen kodları sitenize ekleyerek oluyor. RadioEarn size bir Api numarası veriyor ve bu numarayı sitenize entegre ediyorsunuz. Bu şekilde sitenize radyo eklenmiş oluyor ve sitenize girip bu radyoyu dinleyenler üzerinden para kazanmış oluyorsunuz.

Sitede, 1 ay sonunda da biriktirdiğiniz puanlar üzerinden Bitcoin ya da Paypal aracılığıyla ödeme alabiliyorsunuz.

6. Playlist Push ile Para Kazanma

playlist push ile para kazanma

PlaylistPush, sanatçılarla müzik dinleyicilerini buluşturan bir diğer platform. Dinleyici sayısını ve dinlenme sayısını artırmak isteyen sanatçılar bu site ile anlaşma yapar ve bir ücret öder.

Sitenin üyeleri de siteye girerek müzikleri dinler ve indirirler. Yaptıkları işleme göre de para kazanırlar.

Playlist Push websitesinde şarkı başına 12 dolara kadar para kazanılabileceği yazıyor. Fakat bu gibi fırsatlar çok az denk gelmekte. Genel olarak şarkı başına 0.10-0.20 $ gibi bir miktar kazanılabiliyor. Müzik dinleyerek para kazanma işini ek gelir olarak düşünürseniz, bu ücretler size yardımcı olabilir.

Playlist Push adlı sitede müzik dinleyicisi olarak para kazanabilmek için bir şart koyulmuş. Spotify, Deezer ya da Apple Music üzerinde en az 400 takipçisi olan bir playliste sahip olmanız gerekiyor. Takipçi sayınıza göre de kazanma şansınız artıyor.

İşte bu şekilde spotify çalma listesinden para kazanma işini sizde yapmış oluyorsunuz.

7. Cash4Minutes ile Para Kazanma

Cash4Minutes isimli şirket, internet radyolarının dinlenme sayılarını artırmayı amaçlayan bir platforma sahiptir.

İnternet radyoları bu siteye radyo yayınlarını koyarlar ve kullanıcıların dinlemelerini ve dinleyici portföyünü genişletmeye çalışırlar. Bunun içinse belirli bir ücret öderler.

Siteye üye olan kullanıcılar ise siteye girerek, bu radyoları dinlerler ve para kazanırlar. Siteye girildiğinde hangi radyodan ne kadar kazanılacağı yazmakta. Siz de kullanmak isterseniz oradan radyolara bakabilir ve istediğinizi seçerek kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sitede ayrıca para kazanmak için farklı yöntemler de bulunuyor. Bunlardan size uygun olanlarını da seçebilir ve kullanabilirsiniz. Böylece ödeme alabilmek için gerekli olan miktarı kısa zamanda toplar ve paranızı çekebilirsiniz.

8. Earnably ile Para Kazanma

earn ably ile para kazanma

Farklı yöntemlerle para kazanılabilen Earnably isimli platformda şarkı dinleyerek de para kazanabiliyorsunuz.

Sitede bulunan radyo yayınlarına girip dinleyerek puan biriktiriyorsunuz. Para çekmek için alt limit 5 dolar olarak belirlenmiş. Onun için en az 5 dolar biriktirmelisiniz.

Sitede dinlediğiniz radyolarda 5 dakikalık dinlemeye 30 puan veriliyor. Verilen puanlar 500’e ulaştığında 5 dolar kazanmış oluyorsunuz.

Kazandığınız paraları ister Amazon çeki ister Steam çeki isterse Bitcoin ile ödeme olarak alıyorsunuz.

Dediğim gibi bu sitede radyo dinlemenin yanında birçok para kazanma yöntemi var. Video dinleyerek, anket doldurarak ve birçok yöntemle para kazanabilirsiniz.

9. Uniquerewards ile Para Kazanma

Aynı Earnably’de olduğu gibi bu sitede de radyo dinleyerek para kazanmanın dışında video izleyerek ya da anket doldurarak para kazanılabiliyor. Ayrıca websitesi ziyaretlerinden de para kazanılabiliyor.

Yazımız müzik dinleyerek para kazanmak üzerine olduğu için radyo dinlemekten bahsedeceğim.

Uniquerewards adlı siteye üye olduktan sonra karşınıza çeşitli radyo kanalları çıkacak ve bu radyoları dinlediğiniz takdirde ne kadar para kazanabileceğiniz yazacak. Size uygun olanları seçebilecek ve dinleyerek para kazanmaya başlayabileceksiniz.

Puanlarınız biriktikçe kazancınız artacak ve minimum 20 dolar karşılığı puana sahip olduğunuzda para çekebileceksiniz.

10. SliceThePie İle Para Kazanma

Kariyer fikirleri müzik dinleyerek para kazanma platformu SliceThePie, 2007 yılında piyasaya sürüldü. Bu sitede amaç en iyi gelecek vaat eden müzisyenleri belirlemektir.

Kariyer fikirleri müzik dinleyerek para kazanma platformu SliceThePie çoğunlukla Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müzik şirketleri ve bireysel sanat yapan müzisyenleri inceliyorlar.

Burada inceleme aşaması müzisyenin istediğine bağlıdır. Böylece kariyer fikirleri müzik alanında da başlamış oldu.

Tüm bu incelemeler kariyer fikirleri müzik endüstrine yardımcı olmuştur.

Ayrıca web sitesi yıllar içinde gelişti ve 2015 yılında farklı alanlarda inceleme işleri de yapmaya başladı.

Kullanıcının oylaması ve yorumlaması ile birlikte müzik ile para kazanmak için bu yola çıkan kişiler, bu endüstride çalışan herkes gerçek zamanlı bildirimler almaya başladı.

Yurt dışında yaşayan bu uygulama ile müzikle para kazanmanın bir parçası olabilirler. Peki bu nasıl olacak da müzikle para kazanmak?

Tamamen yasal olan bu uygulama ile ilgili müziği dinledikten sonra 1’den 10’a kadar puanlama yaparak incelemeye gerçek zamanlı katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca dinlediğiniz müzikleri yorumlayarak para kazanabilirsiniz. Bu alan çok para kazandırıyor. Fakat yorumların iyi bir bir İngilizce ile yazılmış olması oldukça önemlidir.

Ödemelerinizi PayPal üzerinden alabilirsiniz. Bu uygulamayı yazımda yer vermemin sebebi ise yurt dışında Paypal uygulaması ile para çekebiliyor olmanız. Ama ne yazık ki Türkiye de Paypal artık kullanılmıyor.  Minimum para çekme miktarı 10 ABD Dolarıdır. Genellikle, talep ettiğiniz ödemenin işleme koyulması 5 iş günü sürebilir.

11. Radio Loyalty İle Para Kazanma

Radio Loyalty para kazanma işi, “UniversalPlayer”larını kullandıkları için ödüllendiren bir internet ve mobil radyo istasyonudur. Müziği çevrimiçi olarak dinlerken, müzik dinleme ve inceleme için puan kazanırsınız.

Ayrıca platform üzerinden video izleyerek para kazanma imkanınız da var. İzlediğiniz videolardan puan kazanabilirsiniz. Puanlarınızı her gün artırmanıza yardımcı olabilecek başka birçok ücretli puan fırsatları davardır.

Radio Loyalty para kazanma, çevrimiçi veya mobil cihazınızda müzik dinlediğiniz için size puan ödeyen yasal bir sitedir. Uygulamayı kullandığınız ve platformlarını kullanarak müzik dinlediğiniz her 10 dakika için puan kazanacaksınız. Evet biraz yavaş kazandıran bir site, bunu belirtmem gerekiyor.

Normalde 25$’lık bir hediye kartı talep etmek için yeterli puan kazanmanız birkaç ayınızı alabilir. Fakat hesabınıza daha fazla tavsiye alırsanız puan kazanmanız daha hızlı ve kolay olacaktır.

Bu site sizi zengin etmeyecek bunu kabul edelim. Ama temelde pasif bir gelir, yani ek gelir elde etmiş olacaksınız. Hesabınızı gün boyu açık tutarsanız ve müzik akışına izin verirseniz gün içinde daha çok ve hızlı puan biriktirebilirsiniz.

12. Current.us İle Para Kazanma

Kariyer fikirleri müzik dinleyerek para kazanmak olanları bir diğer gözdesi de Current.us. Mevcut müzik ekranı uygulamasıyla müzik dinleyerek, oyun oynayarak ve anket doldurarak nakit ve para ödülleri kazanabilirsiniz. Bu çeşitlilik bu platformu tam bir gözde haline getirmiş.

Düşünsenize; müzikle para kazanmak… Harika değil mi? Hem de istediğiniz radyo istasyonunu seçebiliyorsunuz. Çünkü bünyesinde 100.000’den fazla radyo istasyonu mevcut. İstediğini seç ve para kazanmaya başla!

Müzik dinleyerek para kazanma 2022 yılında şöyle kategorilendi;

 • Müzik trend listelerini dinlemek.
 • Gerçek zamanlı olarak dünya çapında sınırsız müzik istasyonu akışı.
 • Müzik türü listelerini dinlemek.
 • Kilit ekranınızda müzik çalma.
 • Radyodan kaydedilen çevrimdışı müzik akışı.
 • Yayın dışı dinleme ile para kazanın.
 • Müzik arka planda çalma.
 • En iyi radyo müzik karışımlarını çalma.

Özellikle yurt dışında yaşıyorsanız Paypal ile ödeme alabildiğinizi belirtmek isterim. Yurt dışı kullanıcıları yılda 600 dolar kazanabildiklerini bazı platformlarda belirtmişler.

Ayrıca müzikle para kazanmak isteyenlerin bu puanları hediye çekine çevirip kullandıklarını da belirtmek isterim.

Yukarıda şarkı dinleyerek para kazanma ve radyo dinleyerek para kazanma siteleri hangileri verdim. Hatta kariyer fikirleri müzik dinleyerek para kazanma olanlara da yol gösterdim. Bu sitelerin bazılarında Türkiye’den dinleyici alınmamakta. Siz de siteleri inceleyip, Türkiye’den kullanıcı kabul edenlere üye olarak kazanmaya başlayabilirsiniz. İyi kazançlar 😉

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

7 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review
 1. Para kazanmak istiyorum 05346573899

 2. Müzik dinleyerek para kazanmak istiyorum

 3. Ben sarkl beste ledim satmak istiyorum

 4. Ve ben dolar değil türklirası kazanmaak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

 5. Ben şifremi unuttum e postami blmiyorum e mailimi bilmiyorum uygulamalar sifre istiyor bu siteye nerden uye olunacağına dahi bir bilgi yok giriemiyorum siteye napicam

 6. ÇOK ÖZÜR DİLERİM TÜM RADYO WEB SİTELERİNDEN SADECE PAYPAL İLEMİ PARA KAZANILIYOR.BAZILARINI AÇIKLAMISŞSINIZ AMA DİĞERLERİ HK.BİLGİ VERİRİMİSİNİZ.

 7. MERHABA Music Xray ile Para Kazanma PAYPAL hesabımı gerekiyor payeer hesap kullanılabilirm i.yanıt verirseniz çok sevinirim.iyi günler.

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general