Kurye Maaşları 2023 – Trendyol Kurye Ne Kadar Kazanıyor?

motorlu kurye maaşları ne kadar

Kurye işinde para var mı? Trendyol Kurye maaşları hakkında çıkan haberler ve röportajlardan sonra herkes kuryeler ne kadar kazanıyor diye merak etmekte. Kimileri kurye maaşları 2023 yılında en yüksek kazanç sağlayan maaşlar arasında derken kimileri ise bu maaşların yetersiz olduğunu düşünüyor.

Trendyol Go Kurye çalışma şartları ve maaşına baktığımızda ekstra hiçbir şey yapmadan bu kadar gelir elde edebileceğiniz nadir işlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Tabi yalnızca Trendyol değil, Getir Kurye, Banabi Kurye, Fiyuu ve Vigo Motor Kurye olmak üzere onlarca seçenek bulunuyor.

Genel itibariyle hepsinin çalışma prensibi aynı. Ya kendinize ait aracınızla motokurye başvuru işlemi gerçekleştiriyorsunuz ya da kurye olarak çalışmak için başvuru gerçekleştiriyorsunuz. Elbette her ikisinde de maaş ücreti farklılık göstermekte.

Ben de bu yazımda hepinizin merak ettiği kurye maaşları ne kadar, Trendyol Go kurye olma şartları neler, Trendyol Kurye ve Getir Kurye maaşları nasıl sorularını cevaplayacağım.

Hazırsanız başlayalım!

Motorlu Kurye Maaşları 2023 Yılında Ne Kadar?

Motorlu kurye maaşları 2023 yılında hangi şirketin bünyesinde çalıştığınıza göre değişse de 5.500₺-20.000₺ arasında değişiklik göstermektedir. Elbette en çok kazandıran Trendyol Go kurye maaşları olsa da en yoğun siparişlerin de yine burada olduğunu söylemeliyim.

Dünyada salgınların artması ne yazık ki hepimizde işlerimizi evimizden halledebilme ihtiyacı doğurdu. Bu nedenle de pandemi ile birlikte hepimiz online alışverişe sarıldık. Elbette yorulmadan oturduğumuz yerden işlerimizin hallolması zamanla daha cazip geldi ve tüketim alışkanlıklarımız değişti. Şimdilerde gencinden yaşlısına sanal market kullanmayan veya online sipariş vermeyen kimse kalmadı.

motorlu kurye maaşları ne kadar
“motorlu kurye maaşları ne kadar?”

İşte bu ihtiyacın doğması üzerine Getir kurye, BanaBi kurye veya Trendyol kurye olma şartları neler diye araştıran ve bu işe girmek isteyenlerin sayısı da arttı. En nihayetinde emeğiniz karşısında gerçekten iyi bir getiri sunan kurye maaşları bu işte para var mı diyenler için yeterli düzeyde sunuluyor.

Peki en yüksek motorlu kurye maaşı ne kadar? Gelin tüm şirketler için motorlu kurye ne kadar kazanıyor, detaylıca inceleyelim.

Trendyol Kurye Ne Kadar Kazanıyor?

Trendyol Kurye maaşları, sektördeki motorlu kurye maaşları arasından en yüksek olanı diyebiliriz. Trendyol Go Motor Kurye işi yapanlar aylık 5.500₺ -20.000₺ arasında para kazanıyorlar. Bunlara ek olarak kuryeler yalnızca maaş değil prim de alarak aylık kazançlarını daha da arttırabiliyorlar.

Trendyol kurye kazancı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir;

Trendyol Go Motorlu KuryeSaatlik Ücreti 25 TL
Trendyol Go Motorlu Kurye18:00-20:00 Saatlik Ücret 35 TL
Trendyol Go Motorlu KuryePaket Başı 5 TL
Trendyol Kurye Maaşları 2022

Trendyol Go veya Trendyol Express kurye maaşları ek olarak prim veya paket başı ücret ile bütünleştiği için sanılanın aksine ortalama getirinin üzerinde bir getiri sağlıyor. Fakat kötü hava koşulları, teslimat süresi gibi etkenler nedeniyle kuryelerin can güvenliği konusunda da dikkatli olunması gerekiyor.

Sizler de Trendyol kurye olmak istiyorsanız merak etmeyin kurye olmak için gerekenler neler, yazımda tek tek listeleyeceğim.

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar?

Getir kurye maaşları 5.500₺ – 8000₺ arasında değişmekte olup buna ek olarak bir de prim almaktadırlar. Getir araçlı kurye maaşları sipariş sayısı ve çalışma saatine göre değişiklik gösterebilir. Motorlu kurye mantığında zaten çok kazanmak çok çalışmaktan geçiyor. Eğer günlük ortalamanın üzerinde sipariş teslim ettiyseniz doğal olarak ortalamanın üzerinde bir getiri elde edersiniz.

Getir motorlu kurye maaşları ne kadar?

Getir kurye maaşları şu şekilde;

Getir Motorlu Kurye Saatlik Ücret26 TL
Getir Araçlı Kurye Saatlik Ücret22 TL
Getir Restoran Paket Ücreti2,90 TL
Getir Market Paket Ücreti1,5 TL
Getir kurye maaşları 2023

Getir kurye maaşları yanı sıra personellerine online bahşiş, yemek kuponu ve daha birçok farklı imkan sağlamaktadır. 2015 yılında kurulsa da çok kısa bir süre içinde dünyaya açılmış ve birçok farklı alanda istihdam imkanı sunmuştur.

Getir kurye maaşları 2023 yılında sektör ortalamasının üzerinde sunulmakta ve personel hakları konusunda iyi bir tablo çizmektedir.

Banabi Kurye Maaşları Nasıl?

Yemeksepeti bünyesinde olan Banabi kurye maaşları nasıl? Banabi kuryeleri 5.500₺- 7.000₺ arasında bir maaş alıyorlar. Buna ek olarak da aylık primleri oluyor. Banabi kuryeleri de maaşın yanı sıra ek haklardan faydalanabiliyorlar. Fakat kötü hava koşullarında personellerin çalışma süreleri konusunda kimi zaman bazı sıkıntılar olabiliyor ve isteğiniz dışında çalışmanız beklenebiliyor.

banabi kuryeler ne kadar kazanıyor
Banabi kuryeler ne kadar kazanıyor?

Yine banabi motorlu kurye olanlar da aylık sipariş sayısı ve çalışma saatlerine göre maaş aldığı için totalde iyi bir kazanca ulaşmış oluyorlar.

Vigo Kurye Maaşları Ne Kadar?

Motorlu kurye maaşları arasından en çok para veren firmalardan biri Vigo’dur. Vigo kurye maaşları 13.000₺-18.000₺ arasında değişmektedir. Buna ek olarak günlük çalışma saati ve teslim edilen paket başına da ücret alırsınız. Üstelik Vigo’da kendi aracınız ile hizmet verirseniz kazancınız maksimum düzeye ulaşır.

Vigo Kurye saatlik ücret olarak 30 TL ödeme yapmaktadır. Bunun yanı sıra saatlik ücrete ek olarak da 5TL vardiya uyum primi sunar.

Vigo Kurye maaşları ve paket başı ücret tablosu;

Vigo Kurye Maaşları13.000₺- 18.000₺
Vigo Kurye Saatlik Ücret35₺
Vigo Kurye Paket Başı Ücret8₺
Vigo kurye maaşları 2023

HepsiExpress Kurye Maaşları Nasıl?

HepsiExpress kurye maaşları da 5.500₺-12.000₺ arasında değişiklik gösteriyor. Hepsiburada kurye maaşları günlük teslim edilen paket sayısına göre belirleniyor. Bu nedenle araçlı kurye maaşları teslim ettiğiniz paket sayısına göre iyi seviyelere çıkmaktadır.

Maaşa ek olarak sunulan yan haklardan da faydalanabilirsiniz.

Fiyuu Kurye Maaşları Ne Kadar?

Fiyuu kurye maaşları günlük teslim edilen paket sayısı ve çalışma saatine göre değişiklik gösterse de aylık 12.000₺-20.000₺ arasında olmaktadır. Fiyuu kuryeleri diğer firmalara nazaran daha yüksek kazanç elde edebilmektedirler.

fiyuu araçlı kurye maaşları
Fiyuu motorlu kurye maaşları 2023

Fiyuu araçlı kurye paket başı 15₺ ödeme alır. Günlük dağıtılan ortalama paket miktarı 60 adet ve totalde 21.600₺ gibi bir kazanç ortaya çıkmaktadır. Fakat motorlu kurye maaşları yüksek olsa da giderleri kuryeye ait olduğu için 3-4 bin gibi bir gideri göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Motorlu kurye giderleri neler, bundan da sonraki başlıklarda detaylı olarak bahsedeceğim.

Motorlu Kurye Olma Şartları Neler?

Motorlu kurye maaşları yüksek olduğu için motorlu kurye olma şartları neler diye merak edenlerin sayısı günden güne artmakta. Araçlı kuryeler yüksek maaş ve prim alsa da çoğu giderin de onlar tarafından karşılandığını bilmelisiniz.

kurye başvuru şartları neler
“kurye başvuru şartları neler?”

Motorlu kurye olmak yalnızca maaşı düşündüğünüzde çok güzel bir gelir kapısı olabilecekken katlanmanız gereken giderleri hesaba katınca emeğinize değmeyebilir. Tabi yine de daha iyi karar verebilmeniz için ben sizlere motorlu kurye başvuru şartları ve sürecinden detaylı olarak bahsedeceğim.

Trendyol Go Motorlu Kurye Olma Şartları Neler?

Trendyol motorlu kurye olma şartları oldukça dikkat etmeniz gereken bir husus. Bu şartları sağlayabileceğinizden emin olduktan sonra Trendyol Go Motorlu Kurye olma başvurusu yapabilirsiniz.

Trendyol Go Motorlu Kurye Olma Şartları 2023;

 • Psikoteknik teste girmeli ve SRC4 belgesine sahip olmalısınız.
 • Motosiklet ehliyetiniz bulunmalı.
 • Sabıka kaydınız temiz olmalı.
 • Trendyol motorlu kurye olmak için kendi motorunuz olmalı veya kiralamalısınız.
 • Asgari çalışma saatine uyabilmelisiniz.

Bu koşulları sağlayan kişiler Trendyol Go moto kurye olma başvurusu yapabilir. Başvurular sırasında kişilerden bazı belgeler istenmektedir. Onları da eksiksiz olarak sunmalısınız.

Trendyol Kurye Olmak İçin Gerekli Belgeler Neler?

Trendyol kurye olmak için gerekli belgeler şu şekilde;

 • Kimlik fotokopisi
 • Ehliyet fotokopisi
 • İmza beyannamesi
 • Sağlık belgesi
 • Ruhsat fotokopisi
 • Trafik sigorta fotokopisi
 • Vergi levhası
 • Sabıka kaydı belgesi

Tüm bu belgeleri de tamamladıktan sonra Trendyol Go kurye olma başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Web sitesini ziyaret edip başvuru formunu doldurarak gerekli süreci başlatabilirsiniz.

Trendyol Go Kurye olmak için şirket açılışı yapmalı ve vergi mükellefi olmalısınız. Bu nedenle de Trendyol Go kuryesi olabilmek için en az 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Getir Kurye Başvuru Şartları Neler?

Getir Kurye başvuru şartları aşağıda sıralanmıştır;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • En az ilkokul mezunu olmak
 • A1 A2 ehliyetlerinizin olması
 • Aktif olarak motor kullanmak
 • Hızlı ve güvenilir teslim gerçekleştirebilmek
 • Takım çalışmasına yatkın olmak

Bu şartları sağlayan kişiler Getir kurye olma işlemlerine başlayabilir. Yukarıda belirttiğim şartlar Getir Kurye olma şartlarıydı. Bir de Getir Esnaf Kurye olma imkanınız bulunuyor. Esnaf kurye olan kişiler şahıs şirketi kurarak kendi araçları ile iş yapıyorlar. Bu nedenle de Getir Esnaf Kurye başvuru için gerekenler daha farklı.

Getir Esnaf Kurye Başvuru İçin Gerekenler;

Getir Esnaf Kurye başvurusu için gereken koşullar;

 • 100-150 CC büyüklüğünde kendinize ait motorunuz olmalı
 • Şahıs şirketi açmalı ve vergi mükellefi olmalısınız
 • En az 1 yıl motokurye deneyiminiz olmalı
 • 20 yaşı doldurmalısınız
 • Adli sicil kaydınız temiz olmalı
 • Aktif ceza puanı veya ehliyet ceza puanı 50’nin altında olmalı

Getir esnaf kurye olma şartları 2023 yılında bu şekilde. Eğer başvurunuza dönüş alırsanız görüşme sırasında motorun bakımları ve yakıtı konusunda da bilgi alabilirsiniz. Genellikle bu tarz çalışma şekillerinde her türlü masraf kuryenin tarafına ait olsa da Getir kimi zaman bu konularda imkanlar sunabiliyor.

Başvurunuz kabul edilip anlaştığınız takdirde ise Getir tarafından kask, kıyafet, mont ve telefon vb ekipmanlar size verilmektedir.

Banabi Kurye Başvuru Koşulları Neler?

Yemeksepeti Banabi kurye başvuru şartları aşağıda listelenmiştir;

 • En az lise mezunu olmak
 • Sürekli, tam zamanlı veya vardiyalı çalışabilmek
 • Esnek çalışma saatlerine yatkın
 • En az 2 yıllık A2/4 ehliyete sahip olmak
 • En az 6 aylık A1 ehliyete sahip olmak

Bu şartlar Banabi’de maaşlı kurye olma şartlarıdır. Bir de buna ek olarak şirket açarak Yemeksepeti Esnaf Kurye olma imkanı bulunuyor.

Yemeksepeti Esnaf Kurye Olma Şartları Neler?

Yemeksepeti esnaf kurye olmak için gereken şartlar;

 • Kendinize ait bir şahıs şirketinizin olması
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • En az 2 yıllık A2/4 ehliyete sahip olmak
 • En az 6 aylık A1 ehliyete sahip olmak
 • Garanti Bankası hesap numaranızın olması
 • MEB onaylı hijyen sertifikası almak
 • Erkekler için askerlik belgesi göstermek

Bu şartları yerine getiren kişiler Yemeksepeti esnaf kurye olma başvurusunu gerçekleştirebilir. Esnaf kuryeler paket başına 12,5₺ gibi bir ödeme alırlar.

Yemeksepeti Esnaf Kurye sisteminde haftalık maaşınıza ek olarak bonus sistemi üzerinden de ek gelir elde edebilirsiniz.

Vigo Kurye Olma Şartları Neler?

Vigo kurye başvuru şartları 2023;

 • En az A1-A2 sürücü belgenizin olması
 • Görev yapmaya engel sağlık sorunu bulunmaması
 • 2012 model ve üzeri en az 110 CC motor sahibi olmak
 • Aktif olarak motosiklet kullanmak
Vigo kurye olmak isteyen kişilerin illa şahıs şirketi kurmalarına gerek yoktur. Yalnızca kendi aracı ile motokurye olmak isteyen kişilerin şahıs şirketi kurması gerekmektedir.

Araçlı Kurye Çalışma Saatleri Nasıl?

Araçlı kurye olarak çalışmak isteyenler en az 6 en fazla 18 saat olmak üzere çalışabiliyorlar. Fakat her firma farklı vardiya saatleri belirleyebilmekte. Örneğin Trendyol go motorlu kurye çalışma saatleri part time olarak da ayarlanabilmektedir.

Fakat bu hususta dikkat etmeniz gereken bir durum var. Çoğu yerde kuryelerin 18 saat çalıştıklarını duyuyoruz. Halbuki bu 18 saat kurye çalışma şartları olarak sunulan zorunlu bir süre değil. Minimum paket sayısını veya çalışma saatini doldurmanız yeterli. Bu nedenle 18 saat çalışan bir motokurye duyuyorsanız bunun kendi talebiyle motokurye maaşı yüksek olsun diye çalıştığını bilmelisiniz.

Sık Sorulan Sorular

2023 Motorlu Kurye Maaşları konusunda aklınıza takılabilecek tüm bilgileri yazımda verdim. Eğer sizin de böyle bir deneyiminiz varsa yorumdan benimle paylaşarak okuyucuları bilgilendirebilirsiniz.

Bu bölümde ise Motorlu kurye çalışma şartları ve maaşları hakkında aklınıza gelebilecek soruları kısa kısa cevaplayacağım.

Kurye İşinde Para Var Mı?

Türkiye’de herhangi bir yetkinliğe sahip olmanıza gerek kalmadan en yüksek maaşı alabileceğiniz işlerden biri kuryeliktir. Özellikle Trendyol Go Esnaf Kurye mantığı gibi kendi aracınızı kullanarak motorlu kurye olmayı planlıyorsanız geliriniz daha da artacaktır. Günde ortalamanın biraz üzerinde çalışan bir araçlı kurye maaşı 12.000₺-18.000₺ arasında değişmektedir.

Kurye Ne Kadar Maaş Alır 2023?

Motorlu kurye maaşları 2023 yılında ortalama 5.500₺-20.000₺ arasında değişiklik göstermektedir. Kendi aracınız ile veya maaşlı çalışan olarak dilediğiniz şekilde iş yapabiliyorsunuz. Kendi aracını kullanan motor kurye maaşları 20.000₺’ye kadar çıkabiliyor.

Esnaf Kurye Nedir Nasıl Olunur?

Esnaf Kurye; şahıs şirketi açıp kendi aracınızı ve masraflarınızı karşılayarak çalıştığınız sisteme denir. Esnaf Kurye maaşları normal kuryelere göre daha yüksektir. Çünkü araç sigortasından yakıta kadar giderler tarafınıza yansıtılır. Bu giderler nedeniyle de motor kurye maaşları arasında en yüksek maaşı alanlar genellikle kendi aracı ile kuryelik yapanlar olmaktadır.

Esnaf kurye olmak için yapmanız gerekenler oldukça basit; öncelikle bir şahıs şirketi açıp, vergi mükellefi olmalısınız. Daha sonra gerekli evrakları tamamlayarak esnaf kurye başvuru işlemini yapabilirsiniz.

Getir Kuryelere Motor Veriyor Mu?

Getir kuryesi olmak istiyorsanız evet Getir motor veriyor ve maaşlı olarak çalışıyorsunuz. Eğer kendi motorunuz ile çalışmak istiyorsanız o zaman Esnaf Kurye adı altında çalışıyorsunuz. Esnaf Kurye’ler çalışma saatlerini dilediği gibi belirleyebilir ve dilediği kadar sipariş teslimi gerçekleştirebilir.

Getir bünyesinde çalıştırdığı kuryelere telefon, kask, mont vb. gerekli araçları tahsis ediyor. Geri kalan giderler ise Esnaf Kurye’nin cebinden çıkmakta.

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general