İnternetten Ne Satabilirim 2023 | İnternette En Çok Satılan Ürünler

internetten ne satabilirim

Eğer hala e-ticarete başlamadıysanız ve internetten ne satabilirim diye düşünüyorsanız bu yazıyı sizin için hazırladım. Öyle ki günümüzde internetten yapılan alışveriş azımsanmayacak boyutlara ulaşmış durumda. Teknoloji ile birlikte evden hiç çıkmadan internetten alışveriş yapabilmek mümkün.

İnternetten ne satabilirim 2023 yılında da cevabı en çok merak edilen sorulardan biri durumunda. Bunun en önemli sebebi ise artık hemen hemen herkesin internete rahatlıkla ulaşması ve alışveriş yapmanın sanal ortama kayması. Bunun yanında ucuza ne alıp satabilirim gibi sorular da gelmekte. Hepsine cevap vermeye çalışacağım.

Geliştirilen uygulamalar sayesinde market ihtiyaçlarımız dahi yerimizden kalkmadan kapımıza kadar geliyor. Sadece alış anlamında değil satış yapmak da son derece kolay. İnternetten ne satılır diye merak içindeyseniz yazımın tamamından satılabilecek ürünlere ulaşabilirsiniz.

İnternette ne satabilirim konusunda kafanız karışıksa bu konuda sizlere trend olan ürünleri satmayı tavsiye ederim. Zaman zaman trendler değişse de belli başlı ürünlere olan talep her zaman yüksektir.

Özellikle de teknolojik ürünler ve hayatı kolaylaştıran ürünlere her zaman yüksek talep oluyor. İnternet üzerinden satış yapılabilecek ürünler arasında giyimden kozmetiğe oyuncaktan kitaba kadar pek çok seçenek bulunuyor.

Bir mağaza açmadan önce internetten ne satılabilir diye beyin fırtınası yapmaka gerekir. Bu önemli bir adımdır çünkü kolay satılacak ürünler bulmak ticaretin ilk adımlarından biridir.

İnternet üzerinden ne satabilirim sorusu doğrudan doğruya marka ismini, web sitesi dizaynını, pazarlama stratejisini, nakliye ve kargolama işlemlerini etkiler. Bu yüzden öncelikle ne satabilirim diye düşünmek gerekir. Bu bileşenlerin her biri başarılı bir strateji için gerekli olsa da, bunlar bir ürün olmadan değersizdir.

Gelin internette ne satılır derinlemesine inceleyelim.

İnternetten Ne Satabilirim?

İnternetten ne satılır 2023;

Ürün AdıKar Marjı
Hazır Yemek Satmak%40
Online Hizmet (özel ders, online seminer vb.)%60
Hediyelik Eşya Kutuları %80
Takı & Aksesuar%40
Vintage Ürünler%65
Spor Ekipmanları%75
Organik Ürünler%45
Seyahat Aksesuarları%85
Parti Malzemeleri%75
Sağlık ve Güzellik Ürünleri%60
Oto Aksesuarları%85
Kitap & Kırtasiye%30
Ofis Malzemeleri %40
Telefon Aksesuarları%70
Sırt Çantası%45
Masaj Aletleri %80
Ayakkabı%55
Giyim Ürünleri%50
internetten ucuza alınıp pahalıya satılan ürünler listesi

İnternetten ucuza alıp pahalıya satılan ürünler neler diye büyük araştırma içine girmiş olabilirsiniz. Fakat unutmayın ki online ne satabilirim diye düşünüp yapacağınız işte de birçok maliyet ile karşılaşırsınız. Bu nedenle de eğer finansal okuryazarlık konusunda kendinize biraz güveniyorsanız illa fiziki bir şeyler satmanıza gerek kalmaz.

Öncelikle şunu belirtmem gerekir. İnternetten bir şey satacaksınız bunun fiziksel bir ürün olmasına gerek yoktur. Nasıl mı? Örneğin internet üzerinden Dolar veya Euro da alıp satabilirsiniz. Hatta altın, hisse senedi veya kriptopara.

Bunun için ise bir yatırım hesabına ihtiyacınız vardır. Bunları borsa üzerinden yapabileceğiniz gibi, 5 gün 24 saat boyunca açık olan Forex üzerinden de bu işlemleri yapabilirsiniz.

Yani internetten ne alıp satabilirim diye düşünüyorsanız en iyi yatırım aracı yazımda da belirttiğim yatırım ürünlerine de bakmanızı tavsiye ederim.

Gelelim fiziksel ürünlere. Hangi sektörde olursanız olun, internetten ne satmalı sorusuna iki tür ürünle cevap verilir. Bunlar; genel ürünler ( herkese hitap eden) ve niş ürünlerdir.

Genel ürünler temeldir, yüksek talebe sahiptirler, popüler ürünler ve hizmetlerdir. Bunlar herkesin ihtiyaç duyduğu ürünlerdir. Fiziksel veya dijital ortamda olabilirler.

Bu ürünler internetten satılan ürünlerin büyük çoğunluğunu oluşturur. Büyük e-ticaret sitelerinden alınan ve arkasında büyük markaların logolarının olduğu yiyecek, giyim, oyuncak gibi ürünlerdir.

Niş ürünler ise belirli bir müşteri tabanına ve ürün kategorisine hizmet eden mal veya hizmetlerdir. Birçok durumda, bu ürünler benzersiz, türünün tek örneği veya el yapımı ürünlerdir. Bu da onları çevrimiçi satın alınan en popüler ürünlerden bazıları haline getirir.

Niş ürünler genellikle talep üzerine yapılır. El yapımı takılar, sipariş üzerinde yiyecekler veya telefon kılıfı gibi düşünün. Bu ürünlerin fiyatları ve kar marjı işçilik gerektirdiğinden yüksek olur. Üstelik markalaşmak için önemli avantaj sağlar.

Bu ürün tiplerinden birini satabileceğiniz gibi bir çok kişinin yaptığı üzere ikisinin kombinasyonunu yaparak da internetten satış yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Satış Yapılabilecek Ürünler 2023

İnternetten ne satılır konusunda sayılabilecek pek çok ürün var. Binlerce ürün arasında kaldıysanız kendinize öncelikle bir sektör belirlemenizi tavsiye ederim. Ya da ben kolay satılacak ürünler satmak istiyorum diyorsanız o zaman bu listedeki ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.

internette ne satabilrim
internette ne satabilirim?

İnternet üzerinden ne satabilirim diyenler için bu yazının iyi bir alternatif olacağını düşünmekteyim. Gerisi sizin satış becerinize ve iş yönetiminize kalmış durumdadır. İnternette ne satabilirim sorusunu cevaplarken çeşitli kaynakları araştırıp hangi sektörlerde nasıl bir kar marjı ile karşılaşacağınızı bilmeniz gerekir.

1. İnternetten Bluetoth Hoparlör Satmak

İnternet üzerinden en çok satılan ürünler genellikle teknolojik ürünler oluyor. Kablosuz teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte artık kablolu ses sistemlerinin devri kapandı.

internetten ne satmalı

Artık pek çok insan müzik dinlerken bluetooth hoparlör kullanıyor. Kablosuz hoparlör endüstrisi de önümüzdeki yıllarda giderek büyüyecek. Bunu tahmin etmek zor değil. Bu yüzden geç kalmadan ne satabilirim sorusuna kolaylıkla bluetooth hoparlör diye cevap verebilmelisiniz.

2. İnternetten Drone Satmak

Uçan cisimler insanların her zaman ilgi duyduğu şeylerdir. Hele ki onu kumanda etmek oldukça eğlenceli. Bugün havacılıktan askeriyeye eğlence amaçlı uçuştan eğitime kadar pek çok alanda dronelar kullanılıyor. Haliyle talep yüksek.

Bugün çeşitli fiyat aralıklarında dronelar bulunuyor. Giriş seviyesi dronelar ve profesyonel dronelar olmak üzere her bütçeye hitap eden drone bulmak mümkün. Siz de internetten ne satabilirim diye düşünüyorsanız bir diğer teknolojik ürün olan drone satmayı deneyebilirsiniz.

3. İnternetten Hediyelik Eşya Kutuları Satmak

Gelelim bir diğer ürüne. İngilizce’si subscription box olan ve çeviri ile dilimiz abonelik kutusu olarak geçen ürün, içerisinde çeşitli hediyeler bulunan ve belirli aralıklarla kapıya gelen kutulara verilen addır.

internet üzerinden ne satılır

İçerisinde ne olacağına siz karar verebiliyorsunuz. Kitap, çikolata, oyuncak veya talebe göre bir başka ürün. Ayrıca sipariş verenlerin sürekli almak istediği ürünleri de içerisine koyabilirsiniz. Örneğin kozmetik ürünler, sağlık ürünleri gibi.

Yurt dışında oldukça popüler olan abonelik kutuları ülkemizde de giderek yaygınlaşıyor. Siz de erkenden bu ürünlerin satışını yapmaya başlayarak sektörün önde gelenlerinden biri olma şanısını yakalayabilirsiniz.

4. İnternetten Korse Satmak

Günümüzde insanlar dış görünüşlerine her zamankinden çok daha önem veriyor. Dış görünüşünden memnun olmayan fazla kilolarını saklamak isteyen veya duruşunu düzeltmek isteyenler de korse kullanımına rağbet gösteriyor.

İşte bu da korseye olan talebin her geçen gün artmasına sebep oluyor. Eğer internetten ne satsam diye düşünüyorsanız ve niş bir ürün arıyorsanız korse satışı yapmayı değerlendirebilirsiniz. Üstelik maliyeti de sandığınızdan daha düşük.

Korseye kadınların talebi yüksek olsa da erkeklerin de korse kullanımı giderek artıyor. Bu yüzden cinsiyet gözetmeksizin korse satışı yapmalısınız. İnternet üzerinden satış yapılabilecek ürünler arasında korseyi mutlaka aklınızın bir köşesinde bulundurmanızı tavsiye ederim.

5. İnternetten Akıllı Bileklik Satmak

İnsanlar spor yaparken harcadıkları kaloriyi, yürüyüş yaparken attıkları adımları ve nabızlarının kaç olduğunu kollarına taktıkları akıllı bileklikler sayesinde öğrenebiliyor.

Günümüzde spor hayatın bir parçası haline gelmişken bu aksesuar sayesinde insanlar kolaylıkla kendilerini kontrol edebiliyorlar. Nesnelerin interneti çağında yaşadığımızdan giyilebilir teknoloji ürünlerin yoğun talep var. Üstelik bu tür ürünlerin gelecekte sayısı giderek artacak.

İnternetten satılabilecek ürünler arasında akıllı bilekliklerin talebi giderek artıyor. Siz de internetten ne satabilirim sorusuna akıllı bileklik diyerek cevap vermelisiniz.

6. İnternetten Taşınabilir Şarj Cihazı Satmak

Her gün telefonlarımıza çok vakit ayırıyoruz. Bu sebeple telefonumuzun şarjını çok çabuk bitiriyoruz. Teknoloji her ne kadar gelişse de telefon bataryaları hala istenilen düzeyde değil. Tam da bu noktada yeni nesil taşınabilir şarj cihazları yardımımıza koşuyor.

Taşınabilir şarj cihazları, cep telefonu ve tablet gibi yanımızda taşıdığımız cihazlara ek batarya görevi görüyor. Bu sayede şarj sorunu yaşamadan yanımızda bulundurduğumuz cihaz sayesinde rahatlıkla işlerimizi halledebiliyoruz.

Prize erişimin bulunmadığı zamanlarda çok iyi bir yedek güç kaynağı haline gelen taşınabilir şarj cihazları kablosuz telefonlar için kablosuz şarj etme özelliğine de sahip olabiliyor. Bu yüzden internetten taşınabilir şarj cihazı satmak oldukça avantajlı bir fikir olarak karşımıza çıkıyor.

7. İnternetten Bebek Ürünleri Satmak

İnternetten en çok satılan ürünler arasında anne-bebek ürünleri yer alıyor. Özellikle ilk defa anne olacak kişiler bebek ürünlerine oldukça fazla talep gösteriyor. Bu kategoride ise sınırsız ürün yelpazesi bulunuyor.

Dilediğiniz bebek ürününe yoğunlaşıp tedarik edip satışını yapabilirsiniz. Beşik, salıncak, bebek arabası, biberon, ana kucağı, bebek oto koltuğu en çok talep gören ürünler arasında.

Özellikle bebek kıyafetleri bebeklerin çabuk büyümesinden dolayı bu kategorinin en çok talep gören ürünleri arasında yer alıyor. Siz de internetten satış yapmak istiyorsanız bu ürünlere yoğunlaşıp anne ve bebekler için hizmet verebilirsiniz.

8. İnternetten Takı Satmak

İnternetten satılabilecek ürünler arasında takılar da yer alıyor. Moda düşkünü pek çok kişi güzel takılar takmak için birbiri ile yarışıyor. Bu yüzden özellikle de kadınların takılara olan ilgisi sürekli devam ediyor.

Siz de bundan yararlanarak internetten ne satabilirim sorusuna cevaben takı satarak kazanç sağlayabilirisiniz. Özellikle minimalist takılar, bilezikler, kolyeler, saç tokaları, künyeler, küpeler en çok satılan takılar arasında yer almakta.

Yalnızca kadınlar değil erkekler de artık giyim konusunda kendilerine dikkat ediyor. Aksesuar için takı olarak bileklik, kolye gibi seçenekler erkekler için sunulabilir. Bu detayları da atlamadan internetten takı satışı yapabilirsiniz.

Hediyelik eşya dükkanı açarak da hem fiziki olarak satış yapabilir hem de internetten satış yapmak isteyebilirsiniz. Ancak dükkan açmak biraz daha masraflı olabilir.

9. İnternetten Parti Malzemeleri Satmak

Sosyal medyadan da gördüğümüz gibi artık parti ve organizasyonlar çok popüler. Çocukların doğum günü, bebeklerin diş çıkarma partileri ve diğer partiler artık herkes tarafından yapılıyor. Bunlar için de süslemeler ve parti malzemeleri gerekiyor.

İşte bu noktada süslemelerle uğraşmak istemeyenler hazır parti malzemelerine yöneliyor. Bu da talebin oldukça yüksek olduğunu bizlere gösteriyor. Parti malzemeleri özellikle ilk yaşına giren çocukların doğum günlerinde kullanılıyor.

Yılbaşı ve özel günler de her yıl parti yapılan zamanlar olduğundan aslında bitmeyecek bir sektör haline geliyor. Bu yüzden gelecekte de bu işi yapmak kazançlı olacaktır.

10. Sağlık ve Güzellik Ürünleri Satışı Yapmak

İnternetten ürün satmayı düşünenler için sağlık ve güzellik ürünleri her zaman güvenilir ürünler olmuştur. Onaylı ürünler satmak ise bu işte en önemli noktadır. Çünkü doğrudan insanların sağlığı ile alakalı bir konu.

Kadınlar için makyaj ürünlerinin yanı sıra erkekler için saç ve sakal bakım ürünleri de revaçta. Doğal ürünler tercih eden insan sayısı da oldukça fazla. Hatta üstüne vejetaryen- vegan ürünleri kullananlar da eklenince oldukça niş bir alan ortaya çıkıyor.

Bunu iyi değerlendirmek isteyen satıcılar ise internetten sağlık ve güzellik ürünleri satarak kazanç elde edebiliyor. Siz de internetten ne satabilirim diye soruyorsanız bu alanı değerlendirebilirsiniz.

11. Oto Aksesuarları Satmak

Araç sahibi olanlar arabalarının iç ve dış dizaynları için pek çok aksesuar alıyorlar. Modifiye amaçlı veya arabanın içi görünümünü güzelleştirmek için pek çok farklı ürün bulunuyor.

Elbette bunların da satış ve tedariği için birilerinin çalışması gerekiyor. Özellikle de internette araç aksesuarı satışları tavan yapmış durumda. Araç paspasları, direksiyon kılıfları, araç içi telefon tutucuları en gözde ürünler arasında.

Son zamanlarda talebi en çok olan oto aksesuarları arasında numaratörlü oto cam kartları bulunuyor. Ayrıca kol dayama kolçağı, çakmaklık girişli şarj aletleri ve Bluetooth bağlantı cihazları da en çok satılan ürünler oluyor.

Siz de internetten oto aksesuarları satmak istiyorsanız bu ürünlerin hepsini birden değerlendirebilir veya bazılarına yoğunlaşarak hizmet verebilirsiniz.

12. Evcil Hayvan Ürünleri Satmak

Evcil hayvan sahipleri internetten hayvanları için alışveriş yapıyor ve bu ürünlere olan talep de oldukça yüksek. Aslında, küresel evcil hayvan bakım pazarının 2025 yılına kadar 270 milyar doları aşması bekleniyor.

Evcil hayvan sahipleri evcil hayvanlarını sadece bir hayvan olarak değil, evlerinin merkezinde evin bir bireyi olarak gördüklerinden dolayı, satın alma zihniyeti tamamen değişiyor.

Hedef müşteri kitlesi tarafından , en yeni evcil hayvan ürünlerine para harcamak bir lüks gibi değil, yaşamı kolaylaştıran malzemeler şeklinde görülmektedir.  Zorunluluk haline gelen bu ürünlerin ihtiyacını online satış şeklinde fırsata çevirebilirsiniz.

Hedef alıcı kitlesinin, ürünü alma yönündeki kararlarını motive eden önemli satın alma davranışlarını şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Evcil hayvanlarının sağlığını korumak
 • Evcil hayvanlarıyla boş zamanlarının tadını çıkarmak ve evde rahat olduklarından emin olmak.

Satış yapılabilecek ürünler arasında beslenme kaseleri, evcil hayvan bakım eldivenleri, hayvan selfie araçları, elektronik kedi oyuncakları, evcil hayvan yatakları ve kıyafetleri yer almakta.

13. Seyahat Aksesuarları Satmak

Seyahat sırasında kendini rahat hissetmek isteyenlere odaklanabilirsiniz. İster iş seyahati ister turizm hizmeti için olsun, internetten seyahat etmeyi kolaylaştıran ürünler satmayı düşündüğünüzde garantili bir kazanç elde edersiniz.

Seyahat adaptörleri ve şarj cihazları, yedek piller / güç kaynakları, bagaj takipçileri ve kilitleri, bagaj organizatörleri ve tuvalet çantaları, boyun yastıkları, uyku maskeleri ve battaniyeler internetten ne satabilirim sorusuna verilebilecek cevaplar arasında yer alır.

14. Telefon Aksesuarları Satmak

Akıllı telefonlar hayatımızın büyük bir parçası. Her an elimizdeler, iletişim ve iş anlamında pek çok avantaj sağlıyorlar. Ancak telefonlarımızı gerek korumak gerekse yeni özellikler eklemek adına çeşitli aksesuarlarla destekleriz.

Telefon piyasası gün geçtikçe büyüyor. Aynı zamanda telefon aksesuarları da giderek büyüyen bir pazar haline geliyor. Hal böyle olunca satış yapmayı düşünenler bu büyüyen talepten pay almak istiyor.

Bu aksesuarlar internette en çok satılan ürünler arasındadır. Bu yüzden de internetten ne satılır diye düşünenler için cep telefonu kılıfları, kamera mercekleri, bataryalar, şarj aletleri, telefon tutucular, selfie çubukları, ek kablolar gibi pek çok alternatif sunulabilir.

15. Sırt Çantası Satmak

Size garip gelebilir ancak internette en çok satılan ürünler arasında sırt çantası da yer alıyor. Üstelik kadın, erkek, genç, yaşlı demeden herkes bu ürüne talep gösteriyor.

Özellikle küçük sırt çantaları son zamanlarda oldukça trend. Çevrenizde de görmüşsünüzdür. Oldukça kullanışlı ve her bütçeye hitap eden modeller bulunuyor. Spor çantası veya eşya taşıma amaçlı kullanılabilen bu çantalar internetten ne satabilirim diyenler için iyi bir seçenek.

Sırt çantası satmak için hedef kitleniz çocuklar ise onlara göre uygun reklam kanalları bulmanız gerekir. Yine aynı şekilde yetişkinleri hedef alıyorsanız farklı reklam stratejisi geliştirmelisiniz.

16. Masaj Aletleri Satmak

Son yıllarda bel ve boyun ağrısından muzdarip olan çok fazla kişi var. Yaptıkları işten dolayı veya yanlış oturup kalkmaktan dolayı bu ağrıları yaşayan insanların sayısı giderek artıyor.

Küçük masaj aletleri de ağrısı olan insanların imdadına yetişiyor. Bu masaj aletleri ağrıyan yere uygulandığında kan akışı sağlıyor ve bu da oraya yeni hücrelerin gitmesine neden oluyor. Eğer fıtık veya başka bir sağlık sorunu yoksa masaj aletleri ile ağrıdan kurtulmak mümkün oluyor

Bu ürünlere talep de yine hiç olmadığı kadar fazla. Siz de internetten ne satılır diye düşünenlerdenseniz masaj aletleri satarak para kazanabilirsiniz.

17. Spor Ekipmanları Satmak

Spor yapmanın sağlık açısından oldukça faydalı olduğu herkes tarafından biliniyor. Spor salonları günümüzde dolup taşıyor. Hatta dışarıda koşu yapan ve spor aletleri ile çalışan insanların sayısı da oldukça fazla.

Spor ekipmanları arasında kıyafet, ayakkabı, havlu, çanta, ağırlıklar ve daha bir çok farklı ürün sayılabilir. Ayrıca sporcular için takviye gıda satışı da düşünülebilir. Sporcular yediklerini dikkat ettiklerinden bu alanda da yüksek bir talep var.

Siz de internetten ne satabilirim acaba diyorsanız spor ekipmanları ve malzemeleri satışı yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

18. Vintage Ürün Satışı

Tüketim toplumunun yükseldiği son dönemlerde artık çok sık karşımıza çıkan kavramlardan birisi. Vintage ürün kavramı, insanların uzun vadeli şekilde güvenebilecekleri içerisinde doğal kaynakların kullanıldığı eski ürün anlamını taşır.

Günümüzde ev ve ofislerimizde yaygın yaşam tarzı olarak da hayatımızda. Eğer bu sektörde satış düşünüyorsanız, 2.el kavramına daha sıcak bakan kitleyi hedef almalısınız.

Ayrıca vintage ürün meraklıları olduğunu belirtmekte fayda var.

Burada önemli olan satın alma tercihlerinde nelere dikkat edildiği ve kullanmadığımız eşyaları nasıl değerlendirdiğimiz.

19. Organik Ürünler Satışı Yapmak

Son yıllardaki iklim değişimi ile birlikte GDO’dan kaynaklı temel yiyeceklerin kimyası değişiyor. Bu sebeple doğallık tamamen kaybolarak tüm canlılara ve çevremize zarar veriyor.

Gün geçtikçe insanlar, kendi sağlığını düşünmek ve doğal çevreyi korumak adına organik yaşama yöneliyorlar. Gıda, kozmetik, kişisel bakım, deterjan ve giyim sektöründe organik ürünler oldukça tercih edilenler arasında yerini aldı.

Organik ürünlerin, sosyal medyada ve e-ticaret sitelerinde dikkat çektiğini görebilirsiniz. Doğal yaşamı tercih ediyor ve bu alanda internetten satışa odaklanmak istiyorsanız bu iş sizin için biçilmiş kaftan diyebilirim.

20. Ev Modası Ürünleri Satmak

İnsanlar evlerinde birtakım yenilikler yapmak için çeşitli ürünler alırlar. Bunlar sehpa, masa, sandalye de olabilir, tablo, resim, saat gibi duvara asılabilir nesneler de.

Ev eşyaları da internetten satış yapılabilen ürünler arasında yer alıyor. Kitaplık, ayakkabılık, yastık, perde hatta yorgan bile internetten ne satabilirim diyenler için sayılabilecek ürünler.

Modası geçen ürünler ve insanların her gün gördüğü ürünlerden sıkılması nedeniyle ev eşyaları en çok talebin olduğu sektörlerden biridir. Evini yenilemek isteyen herkes internetten evi için mutlaka eşya bakar. Siz de onları hedef alarak satış yapabilirsiniz.

21. Elektronik Mutfak Eşyaları Ürün Satışı

Beyaz eşyaların dışında kalan bu ürünler gün içerisinde pratik şekilde sürekli kullanılan ürünler arasında. Genelde çalışan kesim tarafından hızlı olmaları sayesinde tercih ediliyor.  Aynı zamanda internet üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünler arasında neredeyse liste başı olduğunu söyleyebiliriz.

Ürün portföyünüzü biraz daha daraltarak internet üzerinden satış alanında kariyer sağlamanız ve yüksek kâra geçmeniz mümkün. Hedef müşteri kitlenizi biraz daha hanımlara yönelik baz alıyorsanız elektronik mutfak eşyaları satmayı düşünebilirsiniz.

22. Kitap Satmak

İnternette ne satabilirim diye soranlar için klasik bir ürün olan kitap cevabı verilebilir. Eski kitaplarınızı veya yeni ancak kütüphanenizde fazla olan kitapları satışa çıkarabilirsiniz.

Gerek şiir kitapları, romanlar, kişisel gelişim kitapları ve diğer pek çok türden kitap gerekse sınavlara hazırlık kitapları her zaman alıcısı olan ürünlerdir. Siz de internet üzerinden satış yapılabilecek ürünler arasında yer alan kitap satışı yapabilirsiniz.

23. Ayakkabı Satmak

İnternette en çok satılan ürünler 2023 yılında teknolojik ürünlerin yanında ayakkabı da yer almakta. Siz de internetten satış yapmak istiyorsanız talebi yüksek olan ayakkabı ürünü satışı yapabilirsiniz.

Özellikle sezonluk giyilen ayakkabılar oldukça fazla satılmaktadır. Örneğin kışın giyilen botlar, yazın sandalet ve terlikler, özel günler için topuklu ayakkabılar ve sporcular için spor ayakkabıları internetten satılacak ürünler arasında yer almakta.

Belli bir kitleye hitap edebileceğiniz gibi, örneğin çocuk-bebek ayakkabısı, her yaşa uygun ürünler de satabilirsiniz. Futbol tutkunları için kramponlar ve basketbolcular için basketbol ayakkabıları da internette satılacak ürünler kategorisine girmektedir.

24. Kişiye Özel Ürünler Satmak

İnternetten ne alıp satabilirim diyenler için belki de en farklı seçenek kişiye özel üretilen ürünler olacaktır. İnsanlar kendi tasarladıkları herhangi bir ürünü örneğin bir cüzdan, kemer, bileklik, hatta tablo veya posteri kişiselleştirilebilir hale getirerek satabilmekteler.

Siz de insanların ismine veya kendi belirleyebilecekleri bir detaya özel tasarımlar geliştirip beğenilerine sunabilirsiniz. Yapmanız gereken ise insanların hoşuna gidecek tasarımlar oluşturmak ve kendi zevklerini yansıtmalarını sağlamak olacaktır.

Kişiye özel ürünler aynı zamanda hediyelik eşya da olabileceğinden insanların klasik hediyelerden daha orijinal hediyeler vermesini de sağlayabilirsiniz. Bu yüzden talebi fazla olan ürünleri seçip yüksek satış sayılarına ulaşabilirsiniz.

25. Ofis Malzemeleri Satmak

İnsanlar ofislerini daha güzel hale getirmek için çaba sarfederler ve tasarımsal ürünler almayı tercih ederler. Ofis mobilyası ve diğer ekipmanlardan ziyade daha küçük parçalar örneğin resim çerveleri, post-it, kalemlik, dosyalık gibi pek çok ürün daha fazla satılmaktadır.

Işıklandırma ve görsellik içeren pek çok ürün de bu kategoride satılabilmektedir. Ürün yelpazenizi ne kadar geniş tutarsanız bir o kadar fazla satış yapabilirsiniz. Ürünlerin kaliteli olması da tercih edilmesindeki önemli bir diğer kriter olacaktır.

Yazımda internetten ne alıp satabilirim sorusuna genişçe cevap bulabildiğinizi düşünüyorum. Ayrıca hangi ürünlerin popüler olduğunu ve gelecekte daha çok kazandıracağını da görmüş oldunuz. Zaten gelecekte e-ticaret daha da artacak ve çok daha karlı bir konuma gelecek. Bu nedenle internetten para kazanma yolları rehberim gibi rehberlere de bakarak para kazanmak için farklı yöntemlerin olduğunu görebilirsiniz.

Ayrıca en çok satış yapılan platformlardan biri olan Instagram’dan nasıl para kazanabileceğinizi öğrenmek için Instagram’dan para kazanma rehberime bakabilirsiniz.

Ucuza Alıp Pahalıya Satılan Ürünler Neler?

Ucuza alıp pahalıya satılan ürünleri toptancılardan bulabilirsiniz. Örneğin giyim sektöründe online ne satabilirim diye düşünenler İstanbul-Merter toptancılarından ucuza ürün alıp daha pahalıya satarak para kazanabilir.

ucuza alınıp pahalıya satılan ürünler
ucuza alıp pahalıya satılan ürünler

Eğer size para kazandıracak ve internette satışı yapılabilecek ürünler neler diye arıyorsanız bu ürünleri toptan alarak satış yapmalısınız. Böylelikle maliyetiniz düşer ve daha çok kar edebilirsiniz.

Ucuza alıp pahalıya satılan ürünler şu şekilde;

 • Kadın giyim
 • Ayakkabı
 • Telefon tutucu
 • Müzik kutusu
 • Ayıcık
 • Mutfak gereçleri
 • Çeyiz malzemeleri
 • Hediyelik eşya kutuları

Örneğin yaşadığınız şehirde gıda ürünlerinden tutun hediyelik eşyalara kadar toptan ne alıp satabilirim diye bir pazar araştırması yapın. Alacağınız ürünün fiyatı ve satacağınız fiyat arasındaki kazanç sizi tatmin eder mi, bunu araştırın.

Online ne alıp satabilirim diye düşünenler için hediyelik eşya kutusu hazırlayıp satmak iyi bir alternatif olabilir. Bir kutu alıp içine birkaç atıştırmalık, bir tane güzel kupa bardak ve kutunun tabanına da süs koyarak maliyeti 30-40₺ olan bu kutuyu 80-90₺’ye satabilirsiniz.

E ticarette en çok satılan ürünler arasında yer alan abonelik kutuları veya hediyelik eşya kutuları günden güne daha fazla ilgi görmeye başlayan alternatifler arasında yer alıyor.

Dünyada En Çok Satılan Şey Nedir?

dünyada en çok satılan ürünler

Yapılan araştırmaya göre dünyada en çok satılan ürünler şu şekilde;

 • Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletleri
 • Giyim, Ayakkabı ve Aksesuar
 • Elektronik
 • Gıda ve Süpermarket
 • Yemek
 • Havayolları Sektörü
 • Seyahat

Eğer internette ne satabilirim diye düşünüyor fakat hangi ürünleri satacağınızı bilmiyorsanız yukarıdaki grafikten faydalanabilirsiniz. Özellikle sektöre yeni girecek olanlar en kolay ne satılır diye düşünerek bir girişim yapmalıdır. Bunun yanı sıra online satış yapsanız da giderlerinizi düştüğünüzde ne kadar kar edeceğinizi de hesaplamanızda fayda var.

Satılacak Ürün Nasıl Bulunur?

Satılacak ürün bulmak için öncelikle satmak istediğiniz ürünün toptancılarını bulmalısınız. Örneğin nikah şekeri yapıp satmak istiyorsanız bu şekerlerin satıldığı gıda çarşılarına giderek toptan ne alıp satabilirim diye detaylıca incelemelisiniz.

Bildiğiniz üzere satmak isteyeceğiniz her ürünü bulabileceğiniz toptancılar bulunur veya o ürünü kendiniz yaparsınız. Örneğin evde iş imkanı arayan ev hanımları erişte, tarhana vb. ev yapımı yiyecekler hazırlayıp paketleyerek satışını gerçekleştirebilir.

Ne alıp satabilirim 2023 yılında diye düşünerek işe başlamalı ve daha sonra satılacak ürünleri aramalısınız. Çünkü maliyeti düşük ürünlerde kar marjı da daha düşük olacaktır. Üstelik internetten ne satabilirim diye düşünüp bu işi yapan onlarca kişiden farklı olarak ne sunacağınıza ve rakiplerle yarışabilecek bir fiyat belirlemeniz gerektiğine büyük önem göstermelisiniz.

Sık Sorulan Sorular

İnternetten ne satılır konusu ile ilgili sıkça sorulan soruları bu başlık altında derledim. Soruları kısaca cevapladım ancak daha detaylı bilgileri yazımda bulabilirsiniz. Sizin de sormak istedikleriniz varsa aşağıda bulunan yorum kısmına yazabilirsiniz.

İnternetten Ne Satabilirim 2023?

İnternet üzerinden satış yapılabilecek ürünler arasında binlerce ürün yer alıyor. Ancak en çok talep görenler ise teknolojik ürünler oluyor. Özellikle mobil ve giyilebilir teknolojik cihazlar en çok satış yapılan ürünler olarak sıralanıyor.

İnternette En Çok Satılan Ürünler 2023 Yılında Hangiler?

İnternetten en çok satılan ürünler 2023 yılı için evcil hayvan ürünleri, kablosuz hoparlör, korse, seyahat ürünleri, telefon kılıfları gibi ürünlerden oluşmaktadır. İnternetten satılabilecek ürünlerin tamamını ise yazımın devamında bulabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Satış Yapılabilecek Ürünler Neler?

Yazımın içeriğinden de ulaşabileceğiniz üzere kozmetikten ev ürünlerine, spor ekipmanlarından araç aksesuarına kadar pek çok farklı ürün internet üzerinden satılabilir.

İnternette Toptan Ne Alıp Satabilirim?

İnternetten perakende alışveriş yapılabileceği gibi toptan ürün satışı da yapmak mümkün. Pek çok ürün toptan olarak satılabiliyor. Giyim, ayakkabı, ev araç gereçleri, kişisel bakım ürünleri, yiyecek ve içecekler dahil pek çok ürünün toptan satışı mümkün.

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general