İnternette En Çok Satılan Ürünler Listesi 2024

internette en çok satılan ürünler listesi

İnternette en çok satılan ürünler neler? İnternette ne satmalıyım? İnternetin hayatımızda olmazsa olmaz bir mecra olmasıyla beraber, internet üzerinden satışlar da gelişmeye başladı ve burada büyük bir pazar oluşmaya başladı. Bu durumda insanlar, internette neler satılabilir diye araştırma içerisine girmişlerdir.

Her yeni gün teknolojinin gelişmesiyle beraber yeni fırsatlar sunmakta ve yatırımcılar bu fırsatları değerlendirmek için çaba içerisine girmekteler. Ben de yazımda, yakın geleceği göz önüne alarak internette en çok satılan ürünler neler onları sizlere anlatacağım ve aklınızda yatırım fikirleri oluşturmaya çalışacağım.

İnternette Ne Satmalıyım?

internette en çok satan ürünler listesi

İnternette en çok satan ürünler neler onları bulmak pek kolay bir iş değil. Fakat iyi bir araştırmayla insanların ihtiyaçlarını ve beklentilerini değerlendirerek satılacak ürünleri bulabilirsiniz.

En başta da bahsettiğim üzere internet üzerinden ürün satışı çok popüler hale geldi. Bu sebeple birçok kişi de umudunu internette yani e-ticarette bulmakta. Artık çeşitli online ödeme yolları ve kapıda ödeme yolları var. Tüm bu yöntemler, öncelerden insanların güvenemediği şeyler olsa da daha sonra geliştirilen güvenlik çalışmalarıyla beraber güvenilirliklerini kanıtladılar.

Siz de online şekilde alışveriş yapanları çevrenizde görüyorsunuzdur. Hatta kendiniz de büyük ihtimalle bu şekilde birçok alışveriş yapmış olabilirsiniz. Dolayısıyla e-ticaret hayatımızın bir parçası artık. Siz de bu işi yapmak isteyebilirsiniz.

Fakat e-ticaret göründüğü kadar basit bir iş değil. Yani ürünü koy, alıcı ödeme yapsın ve sen de kargola şeklinde işler ilerlemiyor.

Burada karşılaşılan en büyük zorluk, hangi ürünü satacağını bulmak. Çünkü yapılan yanlış tercihler, e-ticaret kariyerinizi bitirme seviyesine bile getirebilir. Bu yüzden sizin için uygun en iyi ürünü bulmalısınız.

Ben de bu konuda size yardımcı olabilmek için genelden özele doğru çeşitli istatistikleri paylaşacağım. Buna hangi sektördeki ürünlerin e-ticarette ne kadar yer kapladığını göstermekle başlayacağım.

İnternette En Çok Satılan Ürünler Listesi

İnternette En Çok Satılan Ürün SektörleriYıllık SatışPazar payı
Yazılım, Kitap, Müzik, Çiçek37,5 $% 26
Bilgisayar Donanım, Tüketici Elektroniği, Ofis Malzemeleri22,8 $% 16
Giyim, Ayakkabı, Takı, Linens / Ev Dekorasyonu26 $% 13
Sağlık, Güzellik, Gıda ve İçecek11,4 $% 8
Oyuncaklar, Video Oyunları, Spor Malzemeleri9,975 $% 7
Küçük Ev Aletleri, Mobilya, El Aletleri, Bahçe Ekipmanları4,275 $% 3

Yukarıda verdiğim tabloda sektörlere göre pazar payının ne olduğu ortalama satış değerleri yer alıyor. Eğer siz de e-ticaret yapacaksınız, bu tabloyu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyorum. Kendinize en yakın sektörü seçerek işe başlayabilirsiniz.

Tabi ki girmek istediğiniz sektöre pek ilginiz olmayabilir fakat ürünleri tedarik edecek bağlantılarınız olabilir. Bu şansınızı iyi bir analizle maliyetleri de hesap ederek bir plan oluşturabilirsiniz. Peki internette en çok satan ürünler 2022 listesi nasıl?

Sıralama  İnternette En Çok Satan Ürünler
1.Kadın Giyim
2.Kitaplar
3.Bilgisayar Donanımı
4.Bilgisayar Yazılımı
5.Giysi
6.Oyuncaklar / Video Oyunları
7.Videolar DVD
8.Sağlık ve Güzellik
9.Tüketici Elektroniği
10.Müzik
11.Takı
12.Büro malzemesi
13.Ev Dekorasyonu
14.Çiçekler
15.Spor Malzemeleri
16.Ayakkabı
17.Küçük Ev Aletleri
18.Araçlar ve Bahçe
20.Hediyeler

Yukarıda verdiğim ürünler sadece 2022 yılında değil son birkaç yılda internette en çok satılan ürünler. Piyasa araştırması yapıldığında ve talepler incelendiğinde önümüzdeki yıllarda en azından 10 yıllık süreçte talebi olacak ürünler.

Bu listeden kendinize ürünler seçmeye başlayabilirsiniz. Tabi ki yukarıdaki liste biraz daha genel. Siz o kategoriye girip içerisinden spesifik ürünler de tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin yaptığınız piyasa yoklaması ve analizler sonucunda verilebilecek bir karar.

Sizlere ürün araştırması yaparken nelere dikkat etmelisiniz ve neler yapmalısınız onlarla ilgi ipuçları vereceğim.

İnternette Satacağım Ürünleri Nasıl Bulacağım?

İnternette satış yapmaya yani e-ticaret yapmaya başlamadan önce sektörünüzü ve ürünlerinizi belirlemeniz gerektiğini söylemiştim. Peki siz tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?

Dropshipping yaparak aracılık mı yapmak istiyorsunuz yoksa bir internet mağazası açıp, belirli ürünlere odaklanıp onların üzerinde mi yoğunlaşmak istiyorsunuz?

Eğer dropshipping yapmak istiyorsanız, dropshipping yaparak para kazanma yazıma bir göz atabilirsiniz. Fakat bu yöntemde seçeceğiniz ürünler geçici ürünler olacağı için belirli bir aşamadan sonra büyümeniz olanaksız hale gelebilir. Bu yüzden e-ticaret yani sürekliliği olan bir sistem kurmanızı tavsiye ederim.

Elbette sürekliliği olan bir sistem kurmak kolay değil. Zaman alacak ve belki de para kazanma aşamasına geçmeniz biraz geç olacak. Başta zarar bile edebileceksiniz. Ancak düzgün, programlı bir projeyle hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Peki internette satacağınız ürünleri bulmak için ne yapmanız gerekiyor?

Günlük Analizler Yapın

Ürün araştırması yaparken öncelikle kendinize sektör belirlemeniz gerekiyor. Sektör belirledikten sonra tüketicilerin taleplerini incelemeniz lazım. Bunun için de genel bir analizle işe girmek yanıltıcı olabilir.

Çünkü tüketici talepleri her geçen gün değişebiliyor. Yani bir ürünün talebi ve satışı bugün popülerken, yarın bu durum değişebilir. Eğer istikrarlı şekilde bir ürünün talebinde ve satışında artış varsa ya da talep ve satış stabilleşmişse, o ürünü pazarlamak isteyen birçok girişimci olacaktır. Bu yüzden rekabet artacaktır.

Siz de ürünleri sık sık takip etmelisiniz. Hangi ürün ne kadar talep ediliyor ve satılıyor, talep ve satışta artış ya da azalışlar var mı diye analizler çıkarmalısınız. Böylece kendinize ürün belirlemede önemli bir adım atmış olacaksınız.

Daha sonra kaynak arayışına girişebileceksiniz.

Ürün ve Kaynak Bulma

Kendinize satılacak ürünler listesi çıkardıktan sonra ürünleri nasıl temin edeceğinizi ve hangi kaynaklardan yararlanacağınızı bulmanız gerekiyor.

Bunun için çeşitli araştırma yöntemlerini denemelisiniz. Analiz araçlarını kullanabilir, açık artırma raporlarını okuyabilir, Google’da araştırmalar yapabilir ve ürünlerin pazarlayıcılarından tüyolar alabilirsiniz.

Gerekli bilgileri aldıktan sonra sonraki maddelerde vereceğim yöntemlerle ürününüzü netleştirmeye başlayın.

En Çok Satan Ürünleri Bulma

İnternette en çok satılan ürünler neler onları bulmalısınız. Ben size yukarıdaki listede son yıllarda en çok satan ürünleri vermiştim. Siz bunları da göz önüne alarak, trendleri sosyal medya ve televizyon gibi mecralardan takip altına alın.

Şunu unutmayın ki sizin çalışacağınız alanda sizden çok daha büyük işletmeler olacaktır ve bunlar sizden daha profesyonel şekilde hareket edecektir. Fakat sizin bunların arasında pazar payına sahip olabilmeniz için halkın ihtiyaç duyduğu, gerekli olan ürünlere yönelmelisiniz.

Bunun için perakende satışlara bakılabilir. Bölgeniz veya ülkenizde hangi ürünlere talep var ve bunların tedariği nasıl yapılıyor araştırabilirsiniz. Böylece kar marjı yüksek olan bir alana girmeniz muhtemel olur.

Benzer Ürünleri Bulma

İnternette en çok satan ürünler listesini yaptıktan sonra, bu ürünlerin benzerlerine de göz atmalısınız. Çünkü popüler ürünlerin benzerleriyle oluşan piyasalar da vardır. Bu yüzden bu ürünlerin benzerlerini, kopyalarını ya da korsanlarını takip edin.

Peki nasıl yapacağım? Çeşitli toptancıları ve ithalatçıları tarayabilirsiniz. Ayrıca özel tedarikçileri de tarayabilirsiniz. Böylece kar majı orta seviyelerde olan bir ürün portföyü oluşturmuş olursunuz.

Aksesuar ve Parçalar

İnternette satış yapmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri ürünler aksesuar ve ürün parçalarıdır. Bu alanda kar marjı düşük olsa da sürümden kazanma durumu söz konusudur.

Siz de bu ürünler hakkında bir liste çıkarabilirsiniz. Liste çıkardıktan sonra bu listede popülariteye ve maliyete göre elemeler yapabilirsiniz. Elbette kaynakları da değerlendirmelisiniz.

Bu tür ürünler genellikle online tedarikçilerden ve dropshipping yapan kişilerden temin edilebilmektedir.

Popüler ve Sezonluk Ürünler

Ürünleri popülarite ve sezonlara göre kategorize edebilirsiniz. Popüler olan ürünler genellikle sosyal medya mecralarında satılmakta ve oradaki kullanıcılar tarafından talep edilmektedir. İyi bir sosyal medya taramasıyla bu ürünleri analiz edebilirsiniz.

Aynı şekilde sezonluk olan ürünler de insanlar tarafından talep edilmekte. Her sezonda yeni trendler oluşabilmektedir. Bu trendleri önceden tespit ederek ona göre ürünleri hazırlamak çok mantıklı olacaktır.

Peki bu malları nasıl bulacaksınız? Ulusal ve yerel toptancılar, online perakendeciler ve dropshipping yapan kişilerden ürünlerinizi temin edebilirsiniz. Böylece kar marjı yüksek olabilecek ürünlere yatırım yapmış olursunuz.

İnternetten Ürün Satmak İçin Bilmeniz Gerekenler

  • Ürün satışına yeni başlayacaksanız ve bireysel olarak hareket edecekseniz, başlarda müşterilerin size güvenmesi biraz zor olacaktır. Çünkü internette özellikle sosyal medyada birçok dolandırıcı satışçılar bulunmakta. Bu yüzden öncelikle sizin bir marka oluşturmanız ve kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Bunun için Gittigidiyor gibi sitelerde bir dükkan oluşturarak satışlar yapmanız mantıklı olacaktır. Satışlar yaptıktan sonra güven oluşturacaksınız ve markanız önplana çıkmaya başlayacak.
  • Ürün belirlemesini çok iyi yapmalısınız. İnternette satacağım ürünleri nasıl bulacağım başlığında size bu konuda gerekli ipuçlarını verdim.
  • Satacağınız ürünü belirledikten sonra aynı ürünü satan diğer satıcıları da gözetimde tutun. Onları inceledikten sonra pazar ortalamasının üzerinde olmamak şartıyla bir fiyat belirleyin. En başlarda müşterilere kendinizi tanıtmak için çeşitli kampanyalar da düzenleyebilirsiniz.
  • Müşteri kitlenizi iyi seçin. Mesela 0-5 yaş çocuk kıyafetleri üzerine ürünler satmayı hedefliyorsanız, sizin hedef kitleniz 0-5 yaş çocuklar olacaktır. Bunu başlarda biraz daha genişletebilirsiniz. Böylece diğer ihtimalleri de görmüş olursunuz.
  • Google Trends adlı uygulamadan insanların nelere ilgi duyduklarını ve nelerin popüler olduğunu inceleyin. Böylece yeni satış fikirleri de aklınıza gelebilir.
  • Bütçe hesabının üzerinden defalarca geçin. Satacağınız ürünlerin tedarikçiden alıcıya ulaşana kadar size ne kadara mal olacağını ve bunun üzerinden ne kadar kar elde edeceğinizi iyice planlayın. Burada kargo ücretlerini de unutmayın. Bazı ürünlerin değişimleri ya da iadeleri de olacak. Onun için ekstra kargo ücretleri ortaya çıkabilir. Yani bütçe ve giderleri çok iyi analiz etmelisiniz.

İnternetten para kazanma yolları içerisinde ürün satışı yapmak, en karlı işlerden biridir. Birçok kişi bu sayede çok önemli kazançlar elde edebilmektedir. Üstelik internetten ürün satmak, evde para kazanma yolları içerisinde de yer alır. Tüm bu işleri evden de yönetebilirsiniz.

Yazımda internette en çok satılan ürünler listesi nedir onu detaylarıyla paylaştım. Ayrıca e-ticaret yapmaya başlamadan önce ürünleri nasıl bulabileceğinizi de net ayrıntılı şekilde verdim. Artık söz sizde. İyi kazançlar 🙂

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general