Faturalı Hatlara Kredi 2022 Yılında Nasıl Çekilir? Hat Üzerine Kredi Çekmek

hat üzerine kredi

Faturalı hatlara kredi 2022 yılında nasıl çekilir? Hat üzerine kredi çekmek isteyenler sıklıkla bu soruyu soruyor. Ben de bu yazımda sizlere telefon hattına kredi nasıl çekilir onu anlatacağım. Hatta kredi veren operatörler hangileri olduğunu ve ne kadar kredi çekilebileceğini bu yazımı okuyarak görebilirsiniz.

Ekonomik olarak zor durumda iseniz ve banka kredisi çekmek için gerekli şartları sağlayamıyorsanız faturalı hat kredi çekmek için size bir fırsat verebilir. Hat üzerinden kredi çekerek nakit para ile ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Peki bu yöntem riskli midir? Hat üzerinden kredi çekmek yasal mı? Bu gibi sorular ister istemez insanların kafasını kurcalıyor. Çünkü faturalı hatta nakit çekme suistimale açık bir yöntem. Özellikle acil paraya ihtiyacı olan kişiler bir an önce para bulabilmek için güvenilmez kişilerin mağduru olabiliyor.

Siz de onlardan biri olmak istemiyorsanız, telefon hattına kredi çekmeden önce mutlaka yazımın tamamını okumalısınız. Faturalı hat kredi konusunda tüm dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımda bulabileceksiniz.

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Çekilir?

Eğer faturalı hatta kredi çekmek istiyorsanız bazı kriterleri sağlamanız gerekiyor. Öncelikle adınıza bir faturalı hat olması gerekiyor. Faturalı hat kullananlara kredi imkanı veren operatörler ise bildiğiniz gibi Türkcell, Vodafone ve Türk Telekom. Bu faturalı hatları en az 6 aydır kullanıyor olmak gerekiyor.

Bunların haricinde en az 24 aydır ev veya iş telefonu aboneliğiniz var ise bunlar ile de faturalı hat üzerinden kredi çekebilme imkanı bulunmakta. Yine aynı şekilde 24 ay ve üzeri internet aboneliği bulunanlar da taksitlendirme ile kredi kullanabilmekteler.

faturalı hatlara kredi

Peki faturalı hat ile kredi çekme süreci nasıl ilerliyor? Bu süreçte siz bir aracıya başvuruyorsunuz. İnternette, görsel, yazılı veya sosyal medyada çokça gördüğünüz reklamlar vardır: Türkcell faturalı hatta kredi, Vodafone faturalı hat üzerinden kredi veya TürkTelekom hatta kredi gibi.

Başvuru yaptığınız firmalar sizin için alabileceğiniz en yüksek tutardaki telefonu faturalı müşterisi olduğunuz operatörden alıyor. Yani borçlu siz oluyorsunuz. Ancak aldığınız telefon sizde olmuyor. Size ödeyeceğiniz miktardan daha düşük bir bedeli nakit olarak veriyorlar. Yani sizden telefonu daha uygun bir bedele alıyorlar. Bu şekilde kredi çekmiş gibi oluyorsunuz ve taksitle ödemelerinizi yine fatura ödeyerek yapmaya devam ediyorsunuz.

Örnek vermek gerekirse; faturalı hattınız üzerinden değeri 6.500 TL olan bir telefon alıyorsunuz ve bu telefon karşılığında aracı şirket size 6.000 TL nakit para veriyor. Yani bildiğiniz kredi mantığı ancak arada banka yok. Zaten faturalı hattan nakit para elde etmek isteyenler genellikle kredi not düşük ve bankalarla arası iyi olmayan kişilerdir.

Faturalı hat üzerine kredi 2022 yılında 5.000 ile 10.000 arası miktarlardadır. Elbette fatura üzerine alabileceğiniz cihazların fiyatı ne kadar yüksekse o kadar fazla kredi de çekebiliyorsunuz. Günümüzde en pahalı cep telefonları 14.000 liraya kadar çıkmaktadır.

Aracı kurumlar sizden telefonu daha düşük ücrete alıyorlar bunu da hizmet bedeli veya komisyon olarak gösteriyorlar. Zaten insanlar nakit paraya ihtiyaç duyduğu için ve bir an önce telefon yerine parayı almak istedikleri için aradaki bu fiyat farkında razı oluyorlar. Bir nevi arz talep ilişkisi bulunuyor.

Günümüzde insanlar kredi ve kredi kartı ile çok fazla haşır neşir oluyor. Günü gelen kredi borçları ödenemeyince bu kredi puanına yansıyor ve sonraki kredilerde bankalar zorluk çıkartıyor. Hal böyle olunca insanlar da faturalı hatlara nakit imkanı veren kurumlara başvuruyor.

Cep telefonu faturasına kredi son zamanlarda çoğu kişinin başvurduğu bir yöntem. Artık insanlar faturalı hat kullanıyor ve telefonları da faturaya ek olarak alabiliyor. Para sıkıntısına giren kişiler faturaya ek telefon alıp bunu hemen nakite çevirerek bu sıkıntılarını gideriyor.

Hat Üzerinden Kredi Almak Yasal Mı?

Bu konu hakkında en çok sorulan sorulardan biri de bu. Çünkü insanlar para ve kredi işin içine girdiği zaman yasal zeminde işlerin yürümesini istiyor. Bankalar ile kredi anlaşması yapılırken bir sözleşme imzalanır ve her iki taraf da bu sözleşmeye uygun hareket etmek durumundadır.

Faturalı hatta kredi kullanmak isteyen kişiler bağlı oldukları operatör veya aracı kurum ile de sözleşme imzalarlar. Zaten aracı kurumlar kendi üzerine değil hat sahibinin kimliği üzerine telefon alış işlemini yapar. Bu sözleşme taraflarca iyi okunmalı ve maddeler tek tek gözden geçirilmelidir. İleride sizi zora sokacak maddeleri tespit edip ona göre sözleşmeye imza atmalısınız.

Faturalı hat üzeriden kredi çeken kişilerden kefil istenmez. Yapılan sözleşmede alıcı ve satıcı bulunur ve buna imza atılır. Sözleşmede belirlenen taksit tutarlarının krediyi çeken tarafından ödenmesi gerekir. Ödenmemesi durumunda yaptırımlar uygulanır.

Faturasız hat sahipleri bu şekilde kredi çekemezler. Çünkü operatörler kendilerine belirli bir süredir düzenli ödeme yapan faturalı hat sahiplerine bu imkanı tanımaktadır. Bir nevi güvenilir müşteri olarak değerlendirirler.

Normal şartlarda telefon satan operatörler 3 ay, 6 ay ve 12 ay üzerinden taksitlendirme yapar. Ancak aracı kurumlar üzerinden alım yapıldığında 24 aya kadar taksitlendirme olabilmektedir. Ancak geri ödeme tutarı da artar. Yani taksit sayısı arttıkça toplam ödenecek miktar da artar. Bu yüzden çektiğiniz miktardan çok daha fazlasını ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Telefon Hattına Kredi Çekmek

Paraya çok ihtiyacınız var ve bankalar size kredi vermiyorsa başvuracağınız yöntemler arasında faturalı hat ile kredi çekmek yer almakta. Faturalı hattan nakit çekme yöntemi olarak da bilinen bu yöntem ile alabileceğiniz en yüksek fiyatlı telefonu alıp bunu nakit paraya çevirebilirsiniz. Böylece bankaya yapacağınız aylık kredi ödemesini gsm operatörünüze fatura ödeyerek yaparsınız.

Hem kredi puanı düşük olanların hem de daha fazla kredi çekebilme imkanı olmayanların sıkça başvurduğu bir yöntem olan faturalı hat kredi çekme bir çok faturalı hat üzerinden yapılabiliyor. Yalnızca kendi adınıza kayıtlı ve uzun süredir kullandığınız bir aboneliğiniz olması gerekiyor.

Hattınızı ne kadar uzun süre kullandığınıza ve ödemelerinizi düzenli yapıp yapmadığınıza göre alabileceğiniz cihazlar değişmektedir. Örneğin 1 yıllık aboneyseniz ve faturanızı hiç aksatmadan ödediyseniz bu durumda 5.000 TL lik cihaz alımı yapabiliyor olmanız gerekir. Bunu da bazı kurumlar aracılığı ile nakit paraya hızlıca çevirebilirsiniz.

Faturalı hatlara kredi imkanı ile para elde etmek için son iki yıl içinde yine bir cihaz kampanyasından yararlandıysanız bu kampanyadan hiç bir şekilde ceza almamış olmanız gerekiyor.

Ayrıca, seçmiş olduğunuz cihaz fatura tarifenize ek içerisinde olması gerekmekte. Hattınızda yer alan puanlar seçtiğiniz cihaza yetmelidir. Bunu da operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayarak sorgulayabilirsiniz. Puanınızın yani kredinizin yetmediği cihazları alamazsınız. Ancak bir kaç ay daha beklerseniz ve faturanızı zamanında ödemeye devam ederseniz daha yüksek puanlı cihazları alabilirsiniz.

 Faturalı Hat Kredi Çekme Güvenilir Mi?

Bu konuda en dikkat edilmesi gereken yer faturalı hat kredi çektikten sonra satış yapacağınız aracı kurumun güvenilirliği. Maalesef günümüzde zor durumda kalmış insanların bu durumundan istifade edip onları yüklü miktarlarda borca sokan çok sayıda kötü niyetli kişiler bulunuyor. Bunlardan uzak durmanız faydanıza olacaktır.

Yasal olarak faturalı hat üzerinden kredi çekmenin herhangi bir sakıncası bulunmuyor. Ancak bu durum yine de sizin temkinli olmanıza engel değil. Dediğim gibi piyasada insanların bankalardan alamadığı kredileri çok yüksek fiyatlara veren kişiler bulunmakta ve acil paraya ihtiyaç duyan kişiler faturalı hat üzerinden bu kişiler ile anlaşma yapmak zorunda kalmaktadır.

Ancak ne olursa olsun sizin bu zor durumunuzdan faydalanıp sizin çektiğinizden çok ödeme yapmanızı gerektirecek kişi veya kurumlardan uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Gerekirse biraz daha bekleyin bu işi gerçekten güvenilir yapan kurumlar ile çalışın. İnsanların her ne kadar acil nakit ihtiyaçları olsa da kendilerini finansal olarak zor duruma sokmalarına izin vermemeleri gerekiyor.

Sık Sorulan Sorular

Faturaları hatlara kredi çekme konusunda sıkça sorulan soruları burada bulabilirsiniz. Eğer siz de hat üzerine kredi almayı düşünüyorsanız ve işleyişin nasıl olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazımın tamamını okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Aksi takdirde kötü niyetli insanların kurbanı olmanız muhtemel. Özellikle para konularında insanlar çok kolay tuzağa düşüyor. Onlardan biri olmak istemiyorsanız dikkatli hareket etmelisiniz. Sizin de sormak istedikleriniz var ise bana aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

Faturalı Hatlara Kredi İmkanı Var Mı?

Bankalar tarafından verilmese de telefon hattı üzerinden kredi alabilme imkanı bulunmaktadır. Bunun için en az 6 aylık faturalı hat aboneliğinizin olması gerekir. Bu faturalı hat üzerinden bir cihaz almanız gerekmektedir.

Hat Üzerine Kredi Almak Yasal Mı?

Faturalı hat üzerine cihaz kampanyası tüm operatörler tarafından düzenleniyor. Siz de cihaz alıp hukuka uygun sözleşme dahilinde bundan yararlanabilirsiniz. Daha sonra telefon satışı ile elinize nakit para geçirebilirsiniz. Bu ülkemiz kanunlarına göre yasaldır.

Faturalı Telefon Hattına Kredi Çekmek Güvenilir Mi?

GSM operatörleri üzerinden faturaya ek cihaz almanız konusunda herhangi bir sakınca yoktur. Ancak bazı kurumlar bunu nakite çevirirken art niyetli davranabilir. Bunlara karşı dikkatli olmanız ve güvenilir kişiler ile alış veriş yapmalısınız.

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

2 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review
  1. bizde çekelim birader 05368563525

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general