Evde Nikah Şekeri Nasıl Yapılır? Evde Nikah Şekeri Yapımı Kolay Mı?

evde nikah şekeri yapımı

Evde nikah şekeri yapımı karlı mı? Evde nikah şekeri yapmak popüler ek iş fikirleri arasında yer almaya başladı. Düğünlerde ve nikahlarda insanlar mutlaka nikah şekeri alırlar. Bu nedenle törenler öncesi nikah şekerlerini temin ederler.

Nikah şekerlerini mağazalardan ya da tatlı dükkanlarından almak biraz pahalı gelebilir fakat evde nikah şekeri yapan kişilere sipariş vermek daha uyguna gelebilir. Bu nedenle evinde oturup, para kazanmak isteyenler için iyi bir iş sahası oluşmaktadır.

Özellikle ev hanımları ek gelir elde etmek için boş vakitlerinde evlerinde şeker yapabilirler. Düğün sezonlarında yani mayıs ayından eylül ayının sonuna kadar nikah şekeri için iş bulabilirler.

Her işte olduğu gibi bu işte de ekip olarak görev dağılımı yaparak çalışmak çok faydalı olacaktır. Bu nedenle en az 2 kişi olması daha yararlıdır. Nikah şekeri hazırlamak zor bir iş değildir. İnternetten videoları izleyerek bile birçok çeşit çıkarabilirsiniz.

Evde Nikah Şekeri Yapımı Nasıl Olur?

evde nikah şekeri yapımı

Nikah şekeri yapabilmek için çeşitli malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Üreteceğiniz modellere göre farklı malzemeler gerekeceği için kesin olarak şu malzemeleri alın diyemiyorum. Fakat aşağıda vereceğim malzemeleri genel olarak kullanacağınız için alabilirsiniz.

Yelpaze, iğnelik, küçük kutular, kuş tüyü, kalp aynalar, süsleme kağıdı, konfeti parçaları, el aynası, harf sticker, gelin ve damat figürleri gibi malzemeler genel olarak kullanılan malzemelerdir.

Peki nikah şekerlerini nasıl satabilirsiniz?

Nikah Şekeri Nasıl Satılır?

evde nikah şekeri yaptıran firmalar

Nikah şekeri yapmaya başladığınızda ürünlerinizi nerede satacağınızı bulmalısınız. Bunun için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunların başında sosyal medyadan, internet sitesinden, çeyiz eşyası satan dükkanlardan, kadın kuaförlerinden ve matbaalardan müşteri bulmak gelir. Tüm bu yöntemlerle kendinize rahatlıkla müşteri bulabilirsiniz. Ayrıca evde nikah şekeri yaptıran firmalar ile de anlaşabilir ve işleri hazır olarak alabilirsiniz.

Bu işi yapmaya karar verdikten sonra kendinize bir isim bulmalısınız. İsmin akılda kalıcı ve bir marka ismi gibi olması gerektiğini unutmayın.

1. Sosyal Medya ve İnternet Sitesi

Evde nikah şekeri yapımı işine başladıktan sonra kendinize sosyal medya hesapları açabilirsiniz. Ardından ürettiğiniz ürünlerin fotoğraflarını kaliteli şekilde çekerek sosyal medya hesaplarınıza yükleyebilirsiniz. Takipçileriniz arttıkça ürünleriniz daha çok beğenilecek ve siparişler gelmeye başlayacaktır. Ayrıca başlangıç için sosyal medyadan sponsorlu reklamlar da başlatabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarının yanında marka isminizle bir domain yani websitesi ismi alın ve websitesi kurun. Kurduğunuz siteye ürünlerinizi yükleyin ve açıklamalar yazın. İster bu sitede online satış sistemi kurabilirsiniz, isterse numaranızı bırakıp arayanlardan sipariş alabilirsiniz. Websitenizin olması size ayrıca kurumsallık da katacaktır ve bir süre sonra daha da çok sipariş alabileceksiniz.

2. Çeyiz Eşyası Satan Dükkanlar

Çeyiz dükkanları, evlenmeyi düşünen çiftlerin uğradığı yerlerdir. Çeyiz almak isteyenler nikah şekerine ihtiyaç duyacakları için çeyiz dükkanlarından bu konuda yardım isteyebilirler. Siz de ürettiğiniz el yapımı nikah şekerlerinin örneklerini bu dükkanlara bırakabilir ve gelen siparişleri alabilirsiniz.

Genellikle çeyiz dükkanları bu iş için komisyonlu bir çalışmayı tercih etmektedirler. Siz de dükkanlara komisyon vererek iş alabilirsiniz. Fakat her çeyiz dükkanı bunu kabul etmeyebilir çünkü kendileri de bu işi yapıyor olabilirler.

3. Kadın Kuaförleri

Evlenecek çiftlerin en çok uğradığı bir diğer yer ise kadın kuaförleridir. Bu sebeple kadın kuaförlerine de nikah şekeri örneklerinden koyabilirsiniz. Buralara koyacağınız ürün örneklerinin ilgi çekici ve farklı olmasına özen göstermelisiniz. Böylece iş alma şansınız daha yüksek olur.

Kadın kuaförleri de bu gibi bir iş için sizden komisyon alabilirler ya da ürün örneklerinizi dükkana koyabilmeniz için bir ücret isteyebilirler.

4. Matbaalar

Düğünlerin öncesinde düğünlere misafirleri davet etmek için davetiyelerin basılması gerekmekte. Bu nedenle düğün yapacak kişiler, davetiyelerini seçmek ve hazırlatmak için matbaalara gelirler. Matbaalarda eğer nikah şekerleri olursa ve nikah şekerleri de bu çiftlere gösterilirse, satış yapılma ihtimali yükselir.

Bunun için matbaa sahipleriyle anlaşılabilir ve komisyon üzerinden çalışılabilir. Hatta davetiye ile nikah şekeri bir paket halinde de satılabilir. Böylece satış daha da artacaktır. Yani sürümden kazanacaksınız.

Nikah şekerini satmak için yukarıda verdiğim yöntemlerin dışında kendi dükkanınızı açarak da satış yapabilirsiniz.

Nikah Şekeri Dükkanı Açmak

nikah şekeri dükkanı açmak

Nikah şekerlerini satmak için bir dükkan da açabilirsiniz. Böylece işinizi resmiyete dökmüş olursunuz ve müşteri potansiyeliniz daha da yükselir. Bunun için kendinize bir dükkan bulmanız gerekiyor. Dükkan bulduktan sonra ufak bir masrafla içerisine eşyaları düzebilirsiniz.

Eşyalar da hazır olduktan sonra dükkanınız iyi bir görünüme ulaşacak ve ürünlerinizi dükkanınızda sergiyelebileceksiniz. Böylece daha çok müşteri kazanabilirsiniz.

Ayrıca nikah şekerinin yanında düğün ve törenlerdeki diğer süsleme işlerini de yapabilirsiniz. Böylece daha büyük bir paket satmış olursunuz. Hem karınız yükselir hem de müşterinizi daha çok memnun edersiniz.

İşleriniz iyi giderse düğün sezonlarında full çalışabilirsiniz.

Yazımda evde nikah şekeri yapımı nasıl olur, nikah şekeri nasıl satılır hepsini ayrıntılı olarak anlattım. Diğer evde para kazanma fikirleri için evde para kazanma yolları adlı yazımı mutlaka inceleyin.

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general