En İyi Android Oyunlar 2022 – En İyi Mobil Oyunlar

en-iyi-mobil-oyunlar

Her gün piyasaya birbirinden güzel mobil oyunlar çıkıyor. E-spor’un günden güne yaygınlaştığı bu çağda ben de sizlere en iyi android oyunlar 2022 yılında hangileri ve para kazandıran mobil oyunlar neler gibi soruların cevabını vermek için mükemmel bir yazı hazırladım.

AdColony’nin dünya genelinde yaptığı araştırmaya göre her 100 kişiden 88’i mobil oyun oynarken, her 100 kişiden 42’si ise günde en az 1 kez mobil oyun oynuyor. Bu kadar büyük bir furya haline gelen online mobil oyunlar ile neler yapılabilir?

Oyun oynamak hepimizin akıllarında eğlence amaçlı ve vakit öldürmek için yapılan eylemlermiş gibi yer alsa da son yıllarda bu algı değişmeye başladı.

Mobil oyun sektörü ilerledikçe oyunlar daha gerçekçi bir hal aldı. Yani artık vakit öldürmekten ziyade insanlar bu oyunlara yıllarını veriyor. Hatta online mobil oyunlar ile para kazanan yüzlerce e-sporcu ve yayıncı var.

Peki, en iyi mobil oyunlar neler? Oyun oynayarak para kazanabilir misiniz? En çok para kazandıran mobil oyunlar hangileri? 

İşte sıkı araştırmalarım sonucu sizler için hazırladığım en iyi mobil oyunlar 2022 listesi karşınızda!

En İyi Mobil Oyunlar 2022 Yılında Neler?

Neredeyse her gün birbirinden güzel oyunlar piyasaya sürülüyor fakat hangisini seçeceksiniz? Hepsini aynı anda oynayıp denemek çok büyük bir zaman kaybı olacağı için ben de sizlere en iyi mobil oyunlar listesi hazırladım.

İşte en iyi mobil oyunlar listesi:

 • PUBG Mobile
 • Fortnite Battle Royale
 • Call of Duty
 • Garena Free Fire
 • Mobil Legends: Bang Bang
 • 101 Okey Plus
 • FIFA
 • Suspects: Mystery Mansion
 • Minecraft Pocket Edition
 • Pokemon GO
 • Arena of Valor
 • Asphalt 9 Legends
 • Black Desert Mobile
 • Brawl Stars
 • Need for Speed
 • Diğer oyunlar

Tabi bir çok oyun türü var. Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz mobil oyunlar, internetsiz mobil oyunlar, para kazandıran mobil oyunlar ve çok daha fazlası. Böyle bir çağda birçok oyun ve uygulamadan faydalanarak para kazanabilmek mümkün. Daha önce para kazandıran uygulamalar yazımda da bu konudan bahsetmiştim.

Şimdi bizim konumuz en iyi mobil oyunlar olduğuna göre aklınıza gelebilecek her kategorideki oyunları bulabileceğiniz listenin ilk oyunu ile başlayalım.

1. PUBG Mobile

PUBG, son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz online mobil oyunlar arasında yer alıyor. Yüzlerce ülkede en popüler mobil uygulama olarak bilinen bu oyun hala popülerliğini sürdürüyor. 100’e yakın oyuncunun büyük bir haritada birbirlerini öldürerek hayatta kalmasını konu alan PUBG, bir tür ölüm maçı oyunudur.

en iyi mobil online oyunlar
 • Google Play Puanı: 4.3

Oyuncular ister tek başlarına isterlerse de takımlar halinde katılabilirler. Oyunun amacı; ölmeden sona kalan oyuncu veya takım olmaktır.

Her maç oyuncular bir uçaktan istediği zaman atlayarak geniş bir haritaya dağılırlar. Oyuncular çeşitli ekipman ve aletler bulabilmek için çeşitli yerleri ararlar. Oyuncular, oyunu 1. veya 3. şahıs gözünden görerek oynayabilme hakkına sahiptirler.

Zamanla harita küçülmeye başlar ve haritada yer alan güvenli bölgeye ulaşmak isteyen oyunculara belirli bir zaman verilir. Belli bir zaman içinde etrafı saran mavi ışıktan kurtulamazlarsa, ölürler.

1 oyun minimum 30 dakika sürmektedir. Oyun içi para biriminin adı ise UC/ (Unknown Cash)’dir.

2. Fortnite Battle Royal

Fortnite Battle Royale, Epic Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan ücretsiz bir battle royale video oyunudur.

Oyun konsept olarak eski sürümleri ile benzerlik gösteriyor.  100 oyuncu bir adaya hava dalışı yaparak kendilerini diğer oyunculardan korumak için teçhizat topluyorlar. Oyuncular tek başına veya takım olarak oynayabilirler. Battle Royale, oyunda yeni karakter özelleştirme içeriğine sahiptir.

arkadaşlarla oynanacak oyunlar

Genel olarak Fortnite, Minecraft ve Left 4 Dead’in bir kombinasyonu olarak görülse de Fornite birçok yönden hızla popülariteye kavuşmuş bir oyundur.

3. Call of Duty

Infinity Ward tarafından geliştirilen ve Activision tarafından 2003 yılında piyasaya sürülen serinin ilk oyunudur. Appstore ve Google Play’de 50.000.000’dan fazla indirmeye sahiptir.

Zaten kısa bir süre içinde de en çok oynanan mobil oyunlar arasında yer almıştır. İlk dönemlerinde yalnızca Windows cihazlar ile uyumlu olan oyun, şimdilerde android oyunlar için de ios için de uygun.

android en iyi oyunlar
 • Google Play Puanı: 4.3

Call of Duty oyununda birçok farklı mod bulunur. Seçtiğiniz moda göre bir oyun deneyimi yaşarsınız. İster 100 kişilik battle royal oyunu isterseniz de 5×5 takımlar ile hızlı tempolu maç seçeneğinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Sıralama Modu’nda arkadaşlarınızı geçmek ve daha fazla klan ödülü kazanmak için tüm yeteneklerinizi sergilemeniz gerekir. Oyunun mekaniğinden arttırılmış gerçeklik unsurlarına kadar Call of Duty eşsiz bir deneyim sunar.

4. Garena Free Fire

En iyi mobil oyunlar arasında yer alan Garena Free Fire bir tür hayatta kalma oyunu olarak bilinmektedir. Bu oyun dünyada 2019 yılında en çok indirilen mobil oyun oldu. Free Fire Battlegrounds veya diğer adıyla Free Fire, android ve IOS cihazlara indirilebilir.

Online mobil oyunlar arasında yer alan Garena Free Fire, çevrimiçi oynanan aksiyon-macera battle royale oyunlarından biridir.

en iyi mmorpg oyunlar mobil

Bu oyunda 50’ye kadar oyuncu bulunabilmektedir. Oyuncular oyuna girdiklerinde adanın üzerinden uçan bir uçakta olurlar ve adada istediklere yere atlayabilirler. Stratejik mobil oyunlar arasında yer alan bu oyunda, oyuncular adaya indikleri yere dikkat etmeli ve düşmanlardan uzağa atlamalıdırlar.

Her oyuncu, adaya indikten sonra silah vb. işine yarayabilecek aletleri aramaya başlar. Oyunun amacı; adada hayatta kalan çevrimiçi 50-51 oyuncu arasında yer almak ve bu süre boyunca karşılarına çıkan rakipleri ortadan kaldırmaktır.

Garena Free Fire’ın en güzel mobil oyunlar arasında yer almasının nedeni ise bana göre haritadaki güvenli alanının zamanla küçülmesi ve oyunculardaki heyecanın sürekli olarak arttırılmasıdır.

Oyun ilerledikçe hayatta kalan oyuncuların alanı daralır ve rakipler daha çok kişi ile karşılaşır. Hayatta kalan son oyuncu/takım mevcut turun galibi olur.

5. Mobile Legends: Bang Bang

Temmuz 2016 yılında piyasaya sürülen Mobile Legend: Bang Bang mobil online oyunlar arasında yer almaktadır. Oyunda bir harita üzerinde 5’er kişiden oluşan iki ayrı takım savaşır. Her iki takımın amacı da aynıdır; kendi takımının üssünü korumak.

en çok oynanan android oyunlar
 • Google Play Puanı: 4.1

Oyuncular, seçtikleri her bir kahramanla minyon ve orman yaratıklarını keser ve bu sayede altın biriktirir. Altın biriktirmenin amacı oyun içinde çeşitli aletleri alabilmek ve kahramanı güçlendirmektir. Kahramanlar ne kadar güçlü olursa karşı takımı yenmek ve üssü korumak daha kolay bir hale gelir.

Karşı takımı yenen ilk takım oyunun galibi olur. Oyunda birçok farklı mod bulunur. Haritada ise savunma alanları, üsler ve koridorlat vardır. Grafikleri iyi öğrenmek oyunda galip olabilmek için önemlidir.

6. 101 Okey Plus

En iyi mobil oyunlar arasında yer alan 101 Okey Plus, her geçen yıl popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Bu uygulamada kullanıcılar ister Facebook hesap bilgileriyle isterlerse de misafir kullanıcı olarak giriş yapabilirler.

Masa açabilir, özel odalardan birinde oynayabilir veya arkadaşlarınla oyuna girebilirsin.

arkadaslarla oynanacak mobil oyunlar
 • Google Play Puanı: 3.9

Oyun oynarken canlı chat bölümü ile de oyuncular birbirleriyle iletişime girebilirler. Böylelikle arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar arasında 101 Okey Plus önemli bir yere sahip olur.

7. FIFA

FIFA, 1993 yılından bu zamana her yıl çıkarılan bir futbol oyunudur. O dönemden bu döneme kadar birçok lig, kupa, milli takım ve futbolcuyu lisansı altına alan FIFA, global anlamda da önemli turnuvaları bünyesinde yürütmüştür.

Oyunun amacı tıpkı bir futbol turnuvasındaymışsınız gibi gerçekçi bir maç deneyimi yaşatmaktır.

android-oyunlar
 • Google Play Puanı: 4.3

Serinin ilk oyunlarında yalnızca milli takımlar bulunuyordu ve oyuncular gerçek isimlerden oluşmuyordu. Son serilerde ise oyun artık fazlasıyla gerçek bir deneyime dönüşerek en iyi online mobil oyunlar arasında girdi.

8. Suspects: Mystery Mansion

hikayeli android oyunlar

Among Us ile benzerlik gösterse de daha çok güncelleme alması sebebiyle bir tık önde olduğu söylenen en iyi android mobil oyunlar arasında yer alır.

 • Google Play Puanı: 4.4

İpuçlarını toplayıp, katilin kim olduğunu bulmanız gereken bu oyunda sıkça küçük yaştan kişiler ile denk gelebilirsiniz. Bu sebeple yetişkinler genellikle Suspects oynarken kendi arkadaşlarıyla bir oda kuruyor veya gece yabancı ülkelerin odalarına katılarak oynuyorlar.  Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz mobil oyunlar içinde ilk 5’e koyabilirsiniz.

9. Minecraft: Pocket Edition

Bildiğiniz üzere Minecraft en popüler pc oyunları arasında yer alır. Minecraft: Pocket edition ise her türlü akıllı telefon ve tablet aracılığıyla indirebileceğiniz önemli bir mobil oyundur.

en güzel android oyunlar
 • Google Play Puanı: 4.6

Oyunculara iki seçenek sunulur; ya her türlü kaynağa sahip olacakları yaratıcı modda oynarlar ya da hiçbir şeye sahip olmadıkları ve her şeyi sıfırdan elde edecekleri hayatta kalma modunda oynarlar.

Hayatta kalma modu adından da anlaşıldığı üzere en zorlu moddur. Eğer bir varlık seni veya kaynaklarını yerse sıfırdan başlaman gerekir.

10. Pokemon GO

Pokemon Go, 2016 yılında piyasaya sürülen ve büyük bir yankı uyandıran en çok oynanan mobil oyunlardan. Gerçek dünyada dolaşarak Pokemon yakaladığınız, küçük görevleri yerine getirdiğiniz arttırılmış gerçeklik oyunlarından biridir.

cok oyunculu mobil oyunlar
 • Google Play Puanı: 4.3

Neredeyse dünyanın en popüler mobil oyunu olarak birçok rekora imza attı. Hala yeni güncellemeler alan Pokemon GO, mobil oyun dünyasına yeni bir soluk katmıştır.

11. Arena of Valor

Arena of Valor, Dota 2 gibi oyunları seven oyuncuların dikkatini çekebilecek bir oyun. Strateji oyunlarını seviyorsanız bir şans verebilirsiniz.

 • Google Play Puanı: 4.0

5×5 oynanan bu oyunda ormanda savaşarak arkadaşlarınla birlikte düşmanları yok etmeniz gerekiyor. Birçok farklı karakter bulunması oyuncuların en sevdiği özelliklerden. En çok oynanan android oyunlar arasına yer alan Arena of Valor aynı zamanda hızlı eşleşme özelliği ile tanımadığınız insanlarla da takım olarak oynamanıza yardımcı olmaktadır.

12. Asphalt 9: Legends

Araba yarışı sevenlerin daha önce mutlaka duyduğu Asphalt 9, mükemmel grafiklere sahip bir araba yarışı. Grafiklerin gelişmiş olması adeta oyunun içindeymişsiniz gibi bir his katıyor.

 • Google Play Puanı: 4.5

Direksiyon hakimiyeti ve araba kullanımı bakımından gerçek hayata göre daha kolay bir sürüş deneyimi sunar. Ancak oyun yine de çeşitli araba yarışları, gerçekçi grafikleri ve zorlu pistleriyle en iyi mobil araba yarışı olarak adlandırılabilecek düzeyde.

13. Black Desert Mobile

Black Desert Mobile, mmorpg oyunlar mobil bazında kullanıcıların en sevdiği türlerden biridir. Masaüstü sürümünün ilgi görmesinin ardından mobile versiyonu da piyasaya sürülmüştür.

 • Google Play Puanı: 4.0

Mobil versiyonda 5 farklı sınır bulunuyor ve her sınıfın sahip olduğu özellikler de beceriler de birbirinden farklı. Bu sebeple de Black Desert Mobile’da amaç pvp atmaktan ibaret değildir. Bu oyunda başka oyuncular ile  yarışmanın yanı sıra oyunda verilen görevleri yaparak da karakterleri geliştirebilmek mümkündür.

Oyunu tek başına veya gruplar halinde başka oyuncular ile oynayabilmek mümkündür.

14. Brawl Stars

Multiplayer mobil oyunlar arasında yer alan Brawl Stars, ücretsiz oyunlardan biridir. 3×3 oynanan çok oyunculu bir savaş oyunu da diyebiliriz. Turlar 3 dakikadan kısa sürmektedir.

 • Google Play Puanı: 4.4

İster takım halinde ister tek başınıza oynayabileceğiniz çeşitli modlar bulunur. Her modda farklı farklı ekipmanlar bulunur. Ne kadar çok ekipman ve kostüm toplarsanız oyun daha eğlenceli bir hal alacaktır.

Oyunda, oyunculara birçok farklı karakter ve mod sunuluyor. Özellikle karakter çeşitliliği bakımından Brawl Stars oldukça başarılı. Bu sebeple de her karakterde farklı öne çıkan özellikler sayesinde yeni bir deneyim yaşıyorsunuz. Bu oyun hem ios hem android en iyi oyunlar arasında yer alıyor.

Üstelik oyun içi eleme turlarını geçen oyuncular Brawl Stars e-spor turnuvalarına katılabilir.

15. Need For Speed

Need for speed pc ve konsol oyunu olmanın yanı sıra uzun yıllardır en iyi mobil oyunlar arasında da yer alıyor. Sunduğu gerçeküstü deneyim ile birçok farklı araç tercih edebilir, birçok yolu kullanabilirsiniz.

 • Google Play Puanı:3.8

İster sürüş yapın, ister yarış. Uygulama içi satın almalar ile de araçlarınızı değiştirebilir ve yükseltebilirsiniz. Başlangıç çizgisine kadar turları bitimeyi unutmayın.

Kimi telefonlarda Need for speed ile ilgili donma, kasma gibi şikayetler olabiliyormuş. Oyunu telefonunuz kaldırmıyorsa başka cihazlarda oynamayı deneyebilirsiniz.

16. Genshin Impact

Güzel tasarlanmış öyküsü ve yormayan arayüzü ile Gencshin Impact da en güzel android oyunlar arasında yer almakta. Oyunun amacı; kayıp kardeşini bulurken bir yolculuğa çıkarak yeni bir dünyayı keşfetmek ve yeni cevaplar aramaya başlamaktır.

en iyi hikayeli mobil oyunlar
 • Google Play Puanı: 4.1

Oyun boyunca sizlere rehberlik edecek Paimon adıyla iyi kalpli bir peri size katılarak ormanlardan, kasabalardan ve tehlikeli zindanlardan geçirir. Bu yolculuk süresince kötü düşmanlara denk gelebilir, şeytani bulmacalara denk gelebilirsiniz. Hikayeli mobil oyunlar arasında bulabileceğiniz en zevkli oyunlardan biridir.

17. Alto’s Odyssey

Alto’s Odyssey, Alto’s Adventure oyununun devamıdır. Bir devam oyunu olmasına rağmen bu oyunu anlamak için illa bir önceki versiyonunu oynamış olmanız gerekmez.

 • Google Play Puanı: 4.6

Hikayeli mobil oyunlar arasında önemli bir yere sahip olan Alto’s Odyssey, oyuncuları gizemli bir yolculuğa çıkartır. Bu yolculukta sezgilerinizi kontrol ederek keşfettiğiniz her şey, oyunda ilerlemenize ve yeni yerler keşfetmenize neden olur.

Oyunu oynarken bir nevi meditasyon yaptığınızı hissedebilirsiniz. Güzel bulduğunuz sahnelerde Fotoğraf Modu’nu açarak güzel mobil oyunlar albümünüze yeni kareler ekleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra oyunda müzikler, renkler ve her bir karakter özenle seçilmiştir. Mistik olaylara ilgisi olanların tercih edebileceği oldukça güzel bir mobil oyun.

18. Among Us

En iyi mobil online oyunlar arasında yer alan Among Us, +100.000.000 indirmesi olan oyunlardan biri. Zaten en popüler mobil oyunlar arasında yer aldığını da söylememe gerek yok diye düşünüyorum.

en iyi android oyunlar
 • Google Play Puanı: 3.6

Bu oyunda uzay gemisi ile bir yolculuğa çıkacaksınız. Takımlar 4-15 oyuncudan oluşmakta. Fakat bu yolculuk sırasında içinizden bir sahtekar çıkacak ve takımın aleyhinde işler gerçekleştirecektir.

Mürettabatı güvende tutarak tüm görevleri tamamlayan ekip oyunu kazanacaktır. Sahtekar, hilelere ve kaosa neden olmak için sınırları zorlayacaktır. Dikkatli olmalısınız.

19. Clash Royale

Kule savunma oyunları arasında farklı bir mekaniğe sahip olan ender oyunlardan biridir. Arena savaşları ile en iyi kart destelerini oluşturabilir ve rakibinizin üssünü yenmek için bunları kullanabilirsiniz.

Gerçek zamanlı oyunlar arasında yer alan Clash of Clans’ı oynarken, dünyanın dört bir yanından oyuncu ile eşleşebilirsiniz.

 • Google Play Puanı: 4.2

Oyunu 1v1 ve 2v2 şeklinde oynayabilmeniz mümkün.

20. Monument Valley

Oynayan herkesi sakinleştirecek ve rahatlatacak şekilde tasarlanmış gerçeküstü bir deneyimdir. Hikayeli mobil oyunlar arasında yer alan bu oyunda amaç; bir prensesi varış noktasına götürmek gibi gözükse de bunun çok ötesinde bir deneyim yaşarsınız.

internetsiz mobil oyunlar
 • Google Play Puanı: 4.8

İmkansız bir geometriye ve mimariye sahip olan bu oyunda, uzun bir keşfe çıkarak ustalıkla varış noktasına ulaşmanız gerekecektir. Gizemli yollardan, görsel yanılsamalara kadar esrarengiz bir yolculuk sizi bekliyor.

21. Papers Grade Please

Bu oyun, +50.000.00 yüklenmeye sahip en popüler mobil oyunlar içinden yalnızca bir tanesi. Savaş oyunlarının yanı sıra bu oyunda bir öğretmen olacaksınız.

 • Google Play Puanı: 4.6

Oyunun amacı, öğrencilerinizin verdiği cevapların doğruluğunu puanlamak. Öğrencilerinizin sınav sorularından ne kadarını doğru biliyorsunuz?

Yalnızca sınav sorularını cevaplamak değil aynı zamanda bu öğrenciler ile teneffüse çıkmak, soruları yanıtlamak ve kavgaları ayırmak gibi tam anlamıyla gerçek bir okul deneyimi yaşayacaksınız.

22. Coin Master

Slot makinesi çevirme üzerine başlayan oyunda altınlarla köyünü büyütebilir, çıkan saldırı bonusları ile başka köylere saldırabilirsin. Elbette başkaları da senin köyüne saldıracak. Merak etme, her şey tamir edilebilir.

Coinmaster olabilmek için gerekli özelliklere sahip olmanız lazım. Zamanda yolculuk yapabilir, sihirli diyarlardaki karakterler ile dövüşebilir ve o karakterlerden biri olabilirsin.

 • Google Play Puanı: 4.4

Dilersen Facebook arkadaşlarını da davet edebilirsin. Coinmaster da en iyi multiplayer oyunlar arasında yer alıyor.

23. Subway Surfers

Google Play tarihi boyunca en çok oynanan mobil oyunlar arasındaki yerini koruyabilecek oyunlardan biri ile devam ediyoruz. Subway Surfers, +1.000.000.000 yüklenme sayısı ile bir zamanların en popüler oyunlarındandı. Hala da popülaritesini sürdürdüğü aşikar.

 • Google Play Puanı: 4.5

Oyun basit bir mekanizmaya sahip olsa da grafikleri HD ve dikkat çekici. Sörf yaparak hızlı bir şekilde kaçıyor ve puan topluyorsunuz.

24. Candy Crush Saga

Tüm zamanların en çok oynanan mobil oyunları arasındaki bir diğer isim ise; Candy Crush Saga. +1.000.000.000 yüklenme sayısını aşarak global anlamda çokça sevilen bir oyun olmayı başarmıştır.

 • Google Play Puanı: 4.5

Oyunun amacı; şekerleri 3lü şekilde eşleştirerek bulmacayı çözmek. Hem basit hem eğlenceli bir deneyim sunan Candy Crush, her yaştan oyuncuya hitap eden bir oyundur. Şimdilerde bir seri haline gelen oyunun farklı versiyonları da piyasaya sürülmüştür.

25. Space Shooter- Galaxy Attack

Uzay vuruş oyunları sevenler için Space Shooter- Galaxy Attack  güzel bir tercih olabilir. Oyunda galaksinize uzay istilacıları saldırır ve siz ise galakside kalan son kahramansınızdır. Galaksideki son kahraman olduğunuz için uzay gemisinin kontrolünü alıp galaksiyi uzay istilasından kurtarmanız gerekiyor. Oyunun amacı bundan ibaret.

 • Google Play Puanı: 4.7

Oyun, gökyüzü simülasyonu olması sebebiyle de heyecanlı bir deneyim sunuyor. Bu tarz simülasyon oyunlarını sevenlerin denemesi gereken oyunlardan. biri.

26. Otobüs Simülatör: Ultimate

Otobüs Simülatör: Ultimate adından da anlaşıldığı üzere bir otobüs simülasyon oyunudur. Tamamen gerçekçi bir deneyim sunan bu oyunda birçok farklı şehrin otogarı da bulunmaktadır. Otogarlardan yolcuları alarak yola devam edebiliyorsunuz.

simulasyon mobil oyunlar
 • Google Play Puanı: 4.3

İşin güzel yanı; oyun o kadar gerçekçi ki mekanlar, grafikler, paralı otobanlar, 250’den fazla radyo kanalı ve dinlenme tesisleriyle tam anlamıyla bir yolculuk deneyimi yaşıyor ve yaşatıyorsunuz. Hatta farklı ülkelerde yeni tesisler alabilir, yurtdışında bir otobüs seyahati bile gerçekleştirebilirsiniz. Fakat unutmayın ki yolcuların hepsi oyununun sonuna kadar onlara sunduğunuz deneyimi puanlayacaklar.

Yolcularınızı memnun etmeyi ve isteklerini yerine getirmeyi unutmayın.

27. Dragon City Mobile

Ejderha Şehri inşa ederek onu çiftlikler, binalar ve ejderhalar ile doldurduğunuz bir oyundur. Ejderhaları eğiterek dilediğiniz gibi canavarlara dönüştürebilir ve oyunu daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Ejderhalar da şehir de sizin kontrolünüzde.

 • Google Play Puanı:4.5

Bu oyunda her hafta bir güncelleme yapılarak özel adalar ve yeni ejderhalar eklenmektedir. Aynı zamanda +100.000.000 indirmesiyle de Dragon City Mobile’ın en iyi android oyunlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

28. Play Together

Dünyanın her yerinden insanın gelerek Metaverse dünyasında ister alışverişe çıktığı isterse partiye katılabildiği bir oyun türüdür. Oyunda birçok farklı seçeneğiniz bulunur. Özel gezilere çıkarak yurtdışı seyahatine katılabilir, ziyaret ettiğiniz yerleri işaretleyerek gezilerinize devam edebilirsiniz.

en popüler online mobil oyunlar
 • Google Play Puanı:4.4

Oyunun birçok farklı modundan dilediğinizi seçerek ona göre bir deneyim yaşarsınız. Gizli hazineler arayabilir, partilere katılabilir, kendinizi yenileyerek yeni kostümler alabilirsiniz. Bu oyunu, aklınıza gelen her şeyi yapabileceğiniz size bir Metaverse dünyası sunan deneyim olarak düşünebilirsiniz.

29. Cooking Madness

Gerçek aşçılık deneyimine yakın bir kullanıcı deneyimi sunan Cooking Madness, gelen müşterilere istedikleri yemekleri hazırladığınız bir tür aşçılık oyunudur. Bu oyunda birçok farklı dünya mutfağını keşfedebilir, seviyenize göre mutfağınızı güzelleştirebilir ve daha lezzetli yemekler yapabilirsiniz.

 • Google Play Puanı: 4.6

Aşçılık yeteneklerinize göre bahşişler alır, anahtar kartlar toplayarak yeni restaurantlar açabilir ve başarılı bir şef haline dönüşebilirsiniz. Ama unutmayın ki; müşteriler bekledikçe sinirleniyor ve puanınız düşüyor. Yemekleri en hızlı ve güzel şekilde müşteriye ulaştırmak yeni restoran zincirinizi kurabilmek için oldukça önemli.

30. GTA Vice City

En iyi mobil oyunlar değil de bir zamanlar en çok oynanan mobil oyunlar listesine almamız gereken GTA Vice City ile karşınızdayım.

Bu oyun, eskilerin PC ve konsol ile oynamaya alışkın olduğu en popüler oyunlar arasında yer almakta. Hatta öyle bir oyun ki oyun içindeki şifreler ile çok farklı deneyimler yaşayabiliyordunuz.

internetsiz oyunlar mobil
 • Google Play Puanı: 4.2

Birçok farklı versiyonu bulunan GTA; görevler alarak para toplayabildiğiniz, suç işleyerek polise yakalanabildiğiniz, gece kulübüne gidip eğlenebildiğiniz eski zamanlara göre oldukça gelişmiş bir oyundur. Şimdilerde çok rağbet görmese de nostalji sevenler için GTA Vice City yüksek indirilme oranı ile fırsat verilebilecek oyunlardan biridir.

31. Township

Ekinleri ekip biçerek ve hayvanları büyüterek şehrinizi inşa edebileceğiniz hikayeli mobil oyunlar arasından biri ile devam ediyoruz. Township ürün satarak para kazanabileceğiniz ve kazandıkça da şehrinizi kurup, büyüteceğiniz bir oyun.

 • Google Play Puanı:4.2

Oyunda keşfedebileceğiniz onlarca şehir madeni, egzotik ürünler, ünlü şehir sembolleri bulunur. Keşfettiğiniz her şeyi şehrinize alabilmek için görevleri yaparak ürünleri satmanız gerekmektedir.

32. Brawlhalla

Konsol veya PC aracılığıyla oynamaya alıştığınız bu oyunu mobilde de oynayabilmeniz mümkündür. Multiplayer mobil oyunlar arasında yer alan Brawlhalla, 8 oyuncuya kadar oynanabilmektedir.

en iyi mobil oyunlar
 • Google Play Puanı:4.4

50 farklı karakter arasından kendinize uygun bir tanesini seçer ve oyuna başlarsınız. Birçok farklı oyun modu bulunur. Oyun modları içinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Brawlhalla tamamen ücretsiz ve multiplayer mobil oyunlardan biridir.

33. Lord Mobile : Kule Savunması

En popüler mobil oyunlar arasında yer alan Lord Mobile, krallıkları birleştirecek güçlü kahraman olup olamayacağınızı test eden bir oyundur.

 • Google Play Puanı: 4.2

Birçok farklı kökenden bir çok farklı kahraman bulunur. Bunlar arasından bazıları emrine alarak ordunu kurman gerekiyor. Ordunu kurduktan sonra imparatorluğunu kurmak için savaşmaya başlayabilirsin.

Oyunun amacı; eski hükümdar öldükten sonra yerine gelecek kişiyi belirlemektir. Krallıklar birleştirerek kendine bir ordu kurabilecek ve savaşı başlatabilecek misin?

34. Homescapes

Candy Crush ve Sims karışımı bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Garip bir şekilde bağımlılık yapan Homescapes, en güzel mobil oyunlar arasında yer alıyor. +100.000.000 indirmeye sahip olan bu oyunun farklı versiyonları da hala çıkmaya devam ediyor.

hikayeli online mobil oyunlar
 • Google Play Puanı: 4.4

Oyunun amacı, oyunda aynı renk eşyaları birleştirerek yıldız toplamak ve topladığınız yıldızlar ile belirli görevleri yerine getirmek. Oyunda ilerlemek için gittikçe daha fazla yıldıza ihtiyaç oluyor fakat bunu illa oyun için satın alma ile yapmanıza gerek yok.

Eğer bölümleri geçtiniz ama hala kapıyı açmak için bile sizden yıldız istiyorsa ve siz hiçbir şekilde yıldız satın almıyorsanız, oyun bir sonraki bölümde karşınıza daha basit bir bölüm getiriyor.

Oynayanların bırakmakta çok zorlandığını söylediği hikayeli mobil oyunlar içinden yalnızca biri diyebilirim.

35. Hero Wars

Taktik ve stratejiler ile karakterinizi geliştirdiğiniz, karakteriniz geliştikçe düşmanları daha kolay yenebileceğiniz oyundur. Oyunda karakterinizin becerileri olacak, beceri kilitlerini açarak karakterinizi geliştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra ordunuzu eğitmeli ve güçlü bir oyuncu olarak fantastik bir maceraya hazır olmalısınız.

 • Google Play Puanı:4.8

Hero Wars en çok oynanan çevrimiçi mobil oyunlar arasında yer alır. Epik oyun olarak adlandırabileceğimiz Hero Wars ile başkalarının ordusuna karşı savaşmalı ve onları yenmelisiniz.

En İyi Android Oyunlar 2022 Yılında Neler?

Google Play kısa bir süre önce 2021 yılı için en iyi android oyunlar listesini açıkladı. En iyi android oyun Garena Free Fire oyunu seçilirken daha birçok kategoride oyun incelendi. Yılın en iyilerine birlikte göz atalım.

Yılın en iyi rekabetçi oyunları:

 • League of Legends: Wild Rift
 • MARVEL Future Revolution
 • Pokémon UNITE
 • Rogue Land
 • Suspects: Mystery Mansion

Yılın en iyi bağımsız oyunları:

 • 7 Billion Humans
 • Bird Alone
 • Donut County
 • My Friend Pedro: Ripe for Revenge
 • Puzzling Peaks EXE

Yılın en iyi tablet oyunları:

 • The Procession to Calvary
 • Chicken Police — Paint it RED!
 • League of Legends: Wild Rift
 • My Friend Pedro: Ripe for Revenge
 • Overboard!

Oynayabileceğiniz En İyi İnternetsiz Mobil Oyunlar 2022

Hayatımızın her alanında internet ile işimiz olsa da kimi zaman internete erişim sağlayamadığımız durumlar olabiliyor. Bu anlarda kafamızı dağıtacak internetsiz mobil oyunlar bize eşlik etse nasıl olurdu?

İnternetiniz bittiğinde veya çekmediğinde de eğlenmeye devam edebilmeniz için bu başlık altında sizler için oynayabileceğiniz en iyi internetsiz mobil oyunlar hangileri, listeleyeceğim.

İnternetsiz oynayabileceğiniz en iyi mobil oyunlar:

 • Alto’s Odysses
 • Badland
 • Stack
 • Eternium
 • Monument Valley 2
 • Plague Inc.
 • Infinity Loop
 • Smash Hit
 • Sonic Dash
 • Carrage
 • Traffic Rider

Elbette çok daha fazla internet gerektirmeyen mobil oyunlar listesi oluşturulabilir fakat ben sizlere puanları yüksek olan ve yüzbinlerce kişinin indirip, oynamaktan zevk aldığı oyunları listeledim.

Şimdi de sırada arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz mobil oyunlar var.

Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz Multiplayer Mobil Oyunlar

Multiplayer adından da anlaşılacağı üzere çok oyunculu oyunlardır ve evet, birçok mobil versiyonu bulunan çok oyunculu oyun bulunmakta. Özellikle arkadaşlarınızla toplandığınız gecelerde sizler de mutlaka oynayacak oyun aramışsınızdır. İşte tam da bunun için sizlere arkadaşlarla oynanacak oyunlar mobil versiyonda neler, onları listeleyeceğim.

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz mobil oyunlar:

 1. Asphalt 9: Legends
 2. Call of Duty Mobile
 3. Brawl Stars
 4. Clash Royale
 5. Clash of Clans
 6. CSR Racing
 7. Fortnite Battle Royal
 8. Pokemon GO
 9. PUBG Mobile
 10. A Way Out

Yukarıda sizler için listelediğim oyunlar ücretsiz multiplayer mobil oyunlar olarak hizmet vermektedir. Elbette ücretli mobil oyunlar da bulunuyor fakat ben listeme yalnızca en çok oynanan mobil oyunlar arasından ücretsiz olanları dahil ettim.

Birçok farklı kategoride sizler için detaylı bir oyun listesi hazırlamak istedim. Çünkü sizlerin de bildiği üzere oyun sektörü günden güne büyüyen ve eğlencenin yanı sıra bir gelir kaynağı da olmaya başlamış bir sektör.

Bu sebeple en çok oynanan mobil oyunlar veya en iyi mobil oyunlar arasından sizler de kendinize uygun bulduğunuz bir tanesini indirerek e-spor konusundaki becerinizi deneyebilirsiniz. Eğer bu alanda başarılı olabileceğinizi düşünüyorsanız daha önce yazdığım para kazandıran oyunlar yazımı inceleyebilirsiniz.

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general