En Çok Para Kazandıran İşler 2023 | EN KARLI 60+ İŞ

en çok para kazandıran işler

En çok para kazandıran işler 2023 neler diye soranları çevremde çok görüyorum. İnsanlar, rahat bir hayata sahip olabilmek ve ekonomik olarak özgür olabilmek için çok para kazanmak istiyorlar. Bunun için hızlı para kazandıran işler de araştırılmakta. Ben de yazımda en çok kazandıran işler hangileri onlardan bahsedeceğim.

Para kazanmak için hangi iş olursa olsun uğraş gerekir. Onun için en çok kazandıran işler, çaba göstermenizi isteyecek. Bazılarında ise yetenek ve bilginiz ön plana çıkacak. Tüm bunları harmanladıktan sonra kar marjı yüksek işler 2023 yılında size tahmin edeceğinizden çok daha fazla para kazandıracaktır.

Para kazandıran işler arasında sermaye gerektiren işler olduğu gibi evden de yapılabilecek işler bulunmakta. Bazıları bir dükkan açmayı gerektirebiliyorken bazıları ise oturduğunuz yerden yapılabiliyor.

Gelecekte size para kazandıracak işler hangileri olur diye merak ediyorsanız listemdeki işlerin hepsi gelecekte de size gelir sağlayacak kısacası bitmeyecek işlerdir. Kısa sürede para kazandıran işler ise uzun ömürlü olması en zor olan işler olmakta.

Bana yöneltilen soruların başında ise ticarette en çok para kazandiran işler hangileri oluyor. Bu yazımdaki işler aslında ticaret olarak geçiyor. Dünyada en çok para kazandıran işler de yine ticaret mantığına dayanıyor.

Doğru bir sektör ve iş planı ile para kazandıran ürünler satarak iyi bir gelire sahip olabilirsiniz. Bu ürünleri internetten satabileceğiniz gibi açacağınız mağazadan da satabilirsiniz.

En karlı işler bazen en çok uğraş ve vakit gerektiren işler olabilmekte. Eğer uğraşmak ve beklemek istemiyorsanız, İnternetten para kazanma yolları yazımda anlattığım hızlı para kazanma yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Uğraşmak ve çok para kazanmak istiyorsanız, aşağıda size verdiğim işleri inceleyebilir ve kendinize uygun olarak gördüğünüz işle ilgili girişimlere başlayabilirsiniz.

İÇİNDEKİLER

En Para Çok Kazandıran İşler

1. Konsept Kafe Açmak

en çok para kazandıran işler

Günümüzde artık kafeler, her köşe başında her işlek yerde bulunmakta. Kafeler çok olunca sıradan bir kafe açarak para kazanmak oldukça zor hale geliyor.

Durum böyle olunca konsept kafeler ön plana çıkmaya başladı. Mesela sadece çay yapan yani onlarca çay çeşidini getiren kafeler, waffle üzerine hizmet veren kafeler, vintage kafeler son dönemlerde popüler oldu.

Eğer sizin de bütçeniz varsa ve bir işletme açmak isterseniz, bir konsept kafe açabilirsiniz. Konsept kafe açmak için ne kadar bütçe gerekli?

Konumdan konuma bu ücretler değişebilir. Tabi ki kafenin büyüklüğü de önemli fakat. Ortalama olarak 100 bin TL ile bir kafe açılabilir. Açılacak kafede en az 5 personele ihtiyaç duyabilirsiniz.

Konsept kafelerde size önerim birkaç konsepti de birleştirebilirsiniz. Vejeteryan yemekleri ve çay ürünleri konsepti mesela.

Böyle bir işletme kurduğunuzda güzel karlar elde edebilirsiniz. Ortalama olarak konsept kafeler %40 ve üzeri kar elde edebiliyor.

2. Tavuk Yetiştiriciliği Yapmak

para kazandıran iş fikirleri

Ben hayvanlarla ilgilenmeyi severim ve tavuk yetiştirebilirim derseniz bu işe girin derim. Son on yıldır Türkiye’de tavuk yetiştiriciliği hızla artmaya başladı. Çünkü sağlıklı beslenmek isteyenler, kırmızı et yerine beyaz ete yönelmeye başladılar. Bu da ne üretebilim 2023 yılında diye merak edenlere alternatif bir iş fikri olarak karşımıza çıkıyor.

Tavuk yetiştiriciliği yaptığınızda bir et firmasıyla anlaşıp, ürünlerinizi kolaylıkla satabilirsiniz. Zaten Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de beyaz et ihtiyacı günden güne artmakta ve satışı daha kolay hale gelmekte.

Sadece beyaz et değil yumurta satışı da yapabilirsiniz. Yumurtalar da çok talep edilmekte. İster kendi pazarınızı kurun, isterse toplu olarak satın.

Hele ki organik üretim yaparsanız çok güzel satışlar ve karlar elde edebilirsiniz. Tavuk yetiştiriciliği, Türkiye’de en çok para kazandıran işler arasında yer alıyor. Tavuk çiftliği açmak yazımdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

3. Spor Salonu Açmak

hızlı para kazandıran işler

Kafanızı nereye çevirseniz spor salonu görebilirsiniz. Özellikle kalabalık yerlerde yaşıyorsanız, spor salonlarıyla devamlı karşı karşıya geleceksiniz.

Spor salonlarının bu kadar artmasındaki en büyük etken gelir düzeyinin artması ve özellikle dış görünüşün daha çok önemsenmeye başlamasıdır. Tabi ki sağlıklı yaşam da önemsenmektedir.

Bu durumda siz de eğer bütçeniz varsa spor salonu açabilirsiniz. Bütçeden kastım ortalama 80-90 bin TL.

Bu rakamlar genelde spor salonu açabilmek için yeterli oluyor. Tabi kaliteli bir spor salonu kurabilmek için de yeterli. Zaten ucuza kaçmanızı tavsiye etmiyorum. Spor malzemelerini kaliteli alırsanız, size pek sorun çıkarmayacak ve yenilemek zorunda kalmayacaksınız.

Spor ya da fitness salonu açmak istediğinizde, en başlarda biraz fazla para gidecek. Daha sonrasında pek masrafınız olmayacak. Elektrik, su, temizlik ve personel gibi masraflarınız olacağı için kar yüzdeniz de %80’lere kadar çıkabilecek.

Dolayısıyla spor salonu açma işi, karlı işler arasında yer alıyor diyebiliriz.

Spor salonu açmak konusuna değişmişken Eşit Ağırlık Mesleklerinden olan Beden Eğitimi Öğretmenliğini anlattığım yazıma göz atmanızı tavsiye ederim.

4. Kişisel Bakım – Kozmetik Mağazası Açmak

en çok kazandıran işler

En çok para kazandıran işler arasında kişisel bakım mağazası açmak da var. Hatta son yılların en trend işlerinden biri de bu.

Aynı spor salonu gibi bu sektör de gelir düzeyinin artması ve kişisel bakıma verilen önemin artmasıyla beraber popüler hale geldi.

Türkiye’de hizmet veren ünlü kozmetik zincirleri bulunuyor. Ama bunlar yeterli olmadığı için butik şeklindeki kozmetik mağazaları da çok güzel iş yapabiliyor.

Kozmetik sektöründeki bu trendi siz de değerlendirebilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeye göre güzel bir yer bulup orada kozmetik mağazası açabilirsiniz.

Üstelik mağaza açabilmek için çok bütçeye de gerek yok. 50-60 bin lira ile kolayca mağaza açabilirsiniz. Zaten en büyük masrafınız iç dizayna gidecektir. Raflar, dolarplar vs.

Ürünler için çok bütçeye ihtiyacınız yok. Kozmetik ürünleri satan firmalarla anlaşıp, taksitle ürün alabiliyorsunuz. Hatta bazıları ertelemeli ödemeyle bile taksit yapabiliyor.

Eğer kozmetik mağazası açarsanız, kısa sürede para kazanmaya başlayabileceğinizi ve ayrıca bu işin dünyada en çok para kazandıran işler arasında yer aldığını söyleyebilirim.

5. Bebek Ürünleri

Bebek ürünleri her zaman talep edilen ürünlerdir. Mamalar, kıyafetler, bebek bakım ürünleri ve oyuncaklar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her zaman ihtiyaç olan ürünlerdir.

Türkiye’de 0-5 yaş arası 6-7 milyon insanın olduğu göz önüne alınırsa, burada büyük bir pazar var demektir.

Bebek ürünleriyle ilgili bir iş yapmak istiyorsanız, ister üretime girebilirsiniz isterse mağazadan satış yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bütçeniz yüksekse bebek kıyafetleri, eşyaları, oyuncakları üreten bir işletme kurabilirsiniz. Daha sonra ürettiğiniz ürünleri ister toptan satabilir isterse mağaza kurup kendiniz satabilirsiniz.

Üretim yapmak yerine mağaza açıp satış yapmak istiyorsanız, 50-60 bin lira bütçeyle mağaza açarak ürünleri bir yerden temin edip satışa başlayabilirsiniz.

Bu sektör emin olun para kazandıracak işler arasında yer alıyor.

6. Oyun Evi Açma

kolay para kazandıran işler

Oyun evi açma işi, kolay para kazandıran işler arasında yer alıyor. Öyle ki 20-30 dakika içerisinde 15-20 tl kazanabiliyorsunuz.

Genellikle AVM’lerde yer alan oyun evleri para kazanabileceğiniz işlerden birisi. Alışverişe gelenler çocukları eğlenceli vakit geçirsin ve oyalansın diye çocuklarını bu oyun alanlarına koymaktalar.

Siz de eğer oyun evi açarsanız, bu pazardan payınızı alabilirsiniz. Basit bir hesaplamayla 30 dakikası 15 TL olan bir ev kurduğunuzda, günde 100 müşteriniz olursa günlük 1500 TL aylık ise 45.000 TL ciro yapmış olursunuz.

Masrafları çıkardığınızda en kötü aylık 15-20 Bin TL kar elde etmiş olursunuz. Üstelik oyun evi kurmak için 30-40 bin TL gibi bir bütçe yeterli oluyor.

7. E- Ticaret Yapmak

e ticaret nasıl yapılır

İnternet, gündelik hayatımızın bir parçası haline geldi. Haberlerden tutun da işlerimize ve alışverişlerimize kadar neredeyse çoğu şeyi internet üzerinden yapıyoruz. Son yıllarda ise internet üzerinden alışveriş yapmak oldukça popüler hale geldi ve e-ticaret yapan çok güzel para kazanabiliyorlar. Hatta ticarette en çok para kazandiran işler de artık e-ticarette diyebilirim.

En çok para kazandıran sektör olarak da görülen e-ticaret sektöründe siz de para kazanabilirsiniz. Peki e- ticaret yapmak için ne gerekli?

Öncelikle satacağınız ürünler belli olmalı ve bu ürünleri deponuzda stoklamalısınız. Stok gerekli çünkü gelen siparişleri hızlı şekilde müşteriye ulaştırmanız önemli.

Ürünün dışında, ürünlerinizi pazarlayabileceğiniz bir platform kurmanız gerekiyor. Bu platform ister internet sitesi olabilir, isterse sosyal medya üzerinden bir sayfa olabilir. Benim tavsiyem ikisinin de olması. Çünkü size kurumsallık ve profesyonellik katar.

Kurduğunuz platform üzerinden ürünlerinizi pazarlamaya başlayabilirsiniz. Gelen siparişlerin ödemesini ister önce alabilir isterse kapıda ödeme yöntemiyle alabilirsiniz. Eğer sektörde yeniyseniz müşteriler kapıda ödemeyi daha çok tercih edeceklerdir.

Marka değeriniz yükselmeye başladıkça da artık direk ödemeyi alarak siparişleri gönderebilir hale geleceksiniz. Kazançlı iş fikirleri hangileri diye merak ediyorsanız, e-ticaret bu kadar talep görüyorken bu işe girebilirsiniz.

E- ticaret sistemi kurmak için işletme kurmanız gerekiyor. Yani vergiye tabi olacaksınız. Bunun için gerekli girişimleri kısa sürede yapabilirsiniz.

E-ticaret yapmanın diğer bir yöntemi de dropshipping yapmak. Burada ürün alıp göndermeden sadece ticarete aracılık ederek para kazanabiliyorsunuz. Burada aracılık edeceğiniz ürünle ilgili ticaret fikirleri oldukça önemli.

8. Takı ve Aksesuar Mağazası Açmak

takı mağazası açmak

Takı ve aksesuar sektörü günden güne gelişmekte. Hem takı ve aksesuar arzı hem de talebi artmakta. Durum böyle olunca ne üretebilirim 2023 yılında diye merak edenler için hem eğlenceli hem de kazanlı bir iş kapısı olarak karşımıza çıkıyor.

Şöyle düşünün 10 yıl önce takı üreten 5 ana üretici varken günümüzde 30 ana üretici var. Dolayısıyla takı talebine karşılık takı ve aksesuar arzı hızla artmakta.

Eğer siz de bu sektörden para kazanmak istiyorsanız, ister satıcı olarak isterse üretici olarak para kazanabilirsiniz.

Üretim yapacak sistemi kurabilirseniz, seri üretime geçerek toptan satışlarla güzel paralar kazanabilirsiniz.

Mağaza açarak da ürünleri pazarlayarak ve satarak para kazanabilirsiniz. İyi bir iç dizayn ve kaliteli ürünleri getirerek satışlarınızı yükseltebilirsiniz. Tabi ki fiyatlarınızı da piyasa ortalamasında belirlemelisiniz.

Ayrıca mağaza açmak isteyenlerin büyük bir mağaza bulmasına da gerek yok. Ufak, şirin bir mağaza açabilirsiniz. Hem böylece masrafınız da düşük olacaktır.

9. Metal Ürünleri Üretmek

Sanayi sektöründe yer almak isterseniz metal üretimi işine girebilirsiniz. Çünkü bu ürünlere talep oldukça fazla. Özellikle tarım, maden ve inşaat sektöründe metal ürünlerine çokça ihtiyaç olmaktadır.

Çeşitli sanayi bölgelerinde gerekli makinelerle metal üretim tesisleri kurabilirsiniz. Ürettiğiniz ürünleri de firmalarla anlaşıp kolayca pazarlayabilirsiniz.

Bu iş, biraz zahmetli gözükse de para kazandıran işler arasında önemli bir yere sahip.

10. Su Bayiliği Almak

su bayiliği veren firmalar

Su, temel ihtiyaçlar arasında yer aldığı ve özellikle şehirlerde çeşme suyu içilemediği için su satışı devamlı olmaktadır. İşte burada çok büyük bir iş sektörü ortaya çıkıyor su bayiliği.

Su bayilikleri, evlere, iş yerlerine, marketlere su dağıtımı yapmakta. Kar marjı yüksek işler arasında yer alıyor. Eğer siz de su bayiliği alabilirseniz, para kazandıracak işler arasından birine girmiş olursunuz.

Bayilik almak için Türkiye çapında hizmet veren birçok su firmasından birini seçebilirsiniz. Firmanın size sunduğu şartları sağlayabilirseniz ve bayilik ücretini öderseniz su bayiliğini alabilirsiniz.

Bayilik aldıktan sonra yapmanız gereken en önemli iş müşteri bulmak. Bunun için de pazarlama yeteneklerinizi kullanmalısınız. İster sahaya çıkıp müşteri bulabilirsiniz isterse reklamlar üzerinden müşteri çekebilirsiniz.

Ayrıca Yemeksepeti gibi platformlara üye olarak büyük müşteri potansiyeline sahip olabilirsiniz.

11. Mobil Sağlık

mobil sağlık hizmetleri

Modernleşen dünya ile beraber insanlar, kişisel bakımlarda olduğu gibi sağlıkta da daha dikkatli olmaya başladılar. Bu yüzden sağlık programları ve uygulamalar yapmaktadırlar.

İşte böyle bir ortamda siz de para kazanabilirsiniz. Peki nasıl para kazanacaksınız?

Sağlık üzerine mobil uygulamalar yaparak çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu uygulamalarda sağlık programları ve hizmetleri sunabilirsiniz.

Genellikle kilo verme programları, diyet programları, kalori hesaplama ve vücut egzersiz programları tutmaktadır.

Eğer siz de farklı özelliklerde, insanların ilgisini çekebilecek bir uygulama yaparsanız aylık en az 5-10 bin lira kazanabilirsiniz. Fakat size önerim yapacağınız bu uygulamalarda sağlık sektörüyle ilgili çalışmalar yapacağınız için sağlıkçılardan destek almanızı öneririm. Çünkü insanları yanlış yönlendirmenizi istemem.

12. Salep Tohumu Üretimi

Ben üretim yaparak para kazanmak, istiyorum ne üretebilim 2023 yılında diye araştırıyorsanız, salep tohumu üreticiliği tam size göre. Salebe olan talebin artmasıyla beraber üretime ihtiyaç duyulmakta.

Siz de salep bitkisinden salep tohumu üretmek isterseniz, güzel bir işe karar vermiş olursunuz. Salep üretimi için de 1-2 dönüm araziye sahip olmak yeterli.

Ayrıca salep üretimi yapmak isteyenlere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı teşviklerde bulunuyor. Şehrinizde yer alan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine giderek konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

13. Oyuncak Mağazası Açmak

ticaret fikirleri

Türkiye ve dünya geneline bakıldığında genç nüfustan sonraki en yoğun nüfus çocuk nüfusu. Dolayısıyla oyuncak ihtiyacı çok ve günden güne de bu ihtiyaç artıyor.

Ticarette en çok para kazandıran işler içerisinde gördüğüm oyuncak satış sektöründe siz de yer alabilirsiniz. Bunun için bir mağaza açmalısınız.

Türkiye’de oyuncak sektöründe, büyük markaların diğer çoğu mağazayı domine ettiğini görebiliyoruz. Özellikle Anadolu’daki birçok şehirde birkaç mağaza diğerlerini egale etmiş durumda. Siz de bunu fırsat bilerek bu sektörde yer almaya başlayabilirsiniz.

Oyuncak üretimi yapmak pek mantıklı değil. Çünkü kar marjı çok yüksek değil ve çok fazla rakip firma var. Bunun yerine perakende satış işine girebilirsiniz. Yani mağaza açarak satış yapabilirsiniz.

Satışlara örnek vermek gerekirse, fabrika 3 lira maliyetle ürettiği bir oyuncağı mağazaya 5 liraya satıyor. Mağaza ise bu oyuncağı 30-40 liradan tüketiciye satıyor. Gördüğünüz gibi kar marjı mağazada çok yüksek.

Mağaza açabilmek için çok miktara ihtiyacınız yok. 30-40 bin lira ile kolayca mağaza açabilirsiniz. Satışlarınız üzerinden de %80’e yakın kar elde edebilirsiniz.

14. Mobilya Mağazası Açmak

çok kazandıran işler

Mobilya sektörü çok geniş bir sektör ve rakip çok fazla. Fakat buna rağmen kar marjı çok yüksek. Eğer iyi bir mobilya mağazası açılırsa çok güzel karlar elde edilebilir.

Mobilya sektöründe hem üretim yapmak hem de satış yapmak ciddi paralar kazandırır.

İster üretim tesisi kurarak üretime başlayabilirsiniz. İsterse üreticiden alıp tüketiciye ulaştırabilirsiniz.

Benim tavsiyem mağaza açmanız yönünde. Mağaza açabilmek için 150 – 200 bin TL gibi bir bütçeye sahip olmanız gerekiyor. Tabi ki bir markanın bayiliğini alırsanız 50 bin TL ile de bir mağaza kurabilirsiniz.

Kurduğunuz mağazada sattığınız ürünlerden yaklaşık %60’a yakın kar elde edebilirsiniz. Böylece bir daha hangi işte para var diye sormanıza gerek kalmaz.

15. Sosyal Medya Hesap Ticareti

Sosyal medya git gide güçlenmekte ve gündelik yaşamın vazgeçilmezi haline gelmekte. Sosyal medyanın gücünü bilen işletme ve şirketler de bu platformları kullanmak istemekteler.

Sosyal medya da aktif olmak için de yüksek takipçili, belirli bir kitlesi olan hesaplara sahip olmak istemekteler. Fakat bir sosyal medya hesabını sıfırdan büyütmek çok kolay değil.

Bu yüzden şirketler hazır büyümüş olan hesapları satın alarak sosyal medyada güç kazanmak istiyorlar.

İşte burada sosyal medya konusunda iyi, hesap büyütebilen kişiler devreye giriyor ve hesapları şirketlere satarak para kazanıyorlar.

Bu iş, biraz farklı gelse de emin olun çok güzel paraların kazanılabileceği bir iştir. Kendim de deneyimlediğim için biliyorum. Size maliyeti 1000 TL olan bir hesabı 10.000 TL’ye satabiliyorsunuz.

Sosyal medya hesap ticaretinde en çok Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn gibi hesaplar rağbet görmektedir. Elinizde hesaplar varsa bunların yanında birkaç hesap daha açıp büyüterek sosyal medya ticaretine girebilirsiniz. Kazançlı iş fikirleri arasında yer alan bu iş kolunu listemize eklediğimize göre listemizin sıradaki en çok kazandıran iş fikri hangisi birlikte inceleyelim.

16. Şarküteri Açmak

Şarküteri ürünleri satmak, en çok para kazandıran işler arasında. Gıda sektörü, temel ihtiyaçlardan yeme ihtiyacını karşıladığı için geçmişte olduğu gibi gelecekte de ihityacın olacağı bir sektör. Dolayısıyla bu sektörde yer almak mantıklı.

Açıla şarküteriler üzerinden %35’e kadar kar elde edilebiliyor. Şarküteri açmak için de ortalama 50 bin TL gibi bir sermayenin olması yeterli.

Şarküteriyi açtıktan sonra müşteri toplamanız önemli. Bunun için kaliteli ürünleri uygun fiyata vermek ve müşteriye karşı davranışınızın düzgün olması gerekir. Böylece müşteriyi sürekli sizden alışveriş yapar hale getirebilirsiniz.

Şarküteride, hijyen ve sağlık gibi durumlara da ayrıca önem göstermeniz gerekir. Zaten gerekli denetlemeler yapılacaktır. Ama denetleme olmasa bile temiz ve sağlıklı ürünler sunmanızı tavsiye ederim. Burada çalıştıracağınız personelin de etkisi oluyor.

17. AVM’de Stant Açmak

çok kazandıran iş fikirleri

AVM sayıları her geçen gün artmakta ve insanların AVM’lere karşı olan rağbeti de buna paralel olarak artmakta. Durum böyle olunca AVM’lerde çeşitli iş fırsatları da çıkmaktadır.

AVM’deki iş fırsatlarından biri de stant açmak. Stant açarak çok para kazanılabilir. Siz de avmye gittiğinizde görmüşsünüzdür stantlar insanların ilgisini çekmekte.

Stant açmaya karar verirseniz satacağınız ürün ya da ürünleri iyi belirlemeniz gerekir. Özellikle bir AVM’de sizin ürünlerinizi satan başka stant var mı diye dikkat etmelisiniz.

Benim tavsiyem başka stantta bulunan ürünleri satmamanız. Satacağınız ürünleri farklı ürünlerden seçip, insanların ilgisini çekebilecek şekilde pazarlarsanız, güzel satışlar yapabilirsiniz. Peki stant açmak için ne kadar bütçe gerekiyor?

Stant açmak için 10-15 bin lira gibi bir bütçe yeterli olacaktır. Tabi ki her AVM’de kira ücretleri farklı olabilir. Ona göre bütçeyi net şekilde belirleyebilirsiniz. Ürünlerinizi de temin edebilirsiniz.

18. Kargo Şubesi Almak

Kargo sayısı ülkemizde günden güne artmakta. Kişisel transferlerin dışında, e-ticaretin gelişmesiyle beraber internetten satın almalar sonucunda kargo gereği artmıştır.

Her ilde ya da ilçede birçok kargo şubesi bulunur. Fakat kargo sayısı arttıkça bu kargo şubeleri yetersiz gelebilir. Siz de bu durumu göz önüne alıp, bütçeniz varsa kargo şubesi alarak bu işe girebilirsiniz.

Kargo şubesi almak için büyük kargo şirketleriyle görüşebilirsiniz. Yaklaşık olarak 100-150 bin TL ile birkargo şubesine sahip olabilirsiniz. Daha küçük kargo firmalarıyla anlaşırsanız 30-40 bine de bu işi halledebilirsiniz.

Kargo şubesi aldığınızda iş yapmaya başlarsanız güzel karlar elde ettiğinizi göreceksiniz. Kısa bir süre sonra aylık 20-30 binlere varan karlar elde edebilmeniz mümkün. Yani kargo şubesi almak çok kazandıran işler arasında önemli bir yere sahip.

Tüm bunlara ek olarak Trendyol Express Kurye veya Getir Kurye olarak da çok yüksek maaşlar alarak güzel getiriler elde edebilirsiniz.

19. Doğal Bitkiler ve Organik Gıdalar Üretin

para kazandıracak işler

Şehir hayatıyla birlikte kimyasallarla korunan yiyecek ve içecekleri tüketmek zorunda kalan insanlar, artık daha doğal ve taze ürünlere yönelmeye başladı. Özellikle fast food ürünlerinden uzaklaşmaya çalışıyorlar.

Uzmanların yani doktorların tavsiyeleri de bunda etkili. Doktorlar, daha taze ve organik ürünleri tüketmeleri için insanları uyarıyor ve artık bu baya etkili olmaya başladı.

İşte bu sayede organik ve taze gıda üretenler için çok iyi bir para kazanma fırsatı ortaya çıktı. Yani kazançlı iş fikirleri ararken bazen çok da uzağa gitmeden karlı işler yapabilirsiniz.

Siz de bu alandan para kazanmak istiyorsanız, doğal bitkiler ve organik gıdalar üretmeye başlayabilirsiniz. Bu ürünleri ister kendiniz pazarlayabilir, isterse marketlere, ilaç şirketlerine toptan satabilirsiniz.

Tabi ki üretmek ve satabilmek için bazı izinleri almanız gerekiyor.

20. Danışmanlık Yapmak

online danışmanlık yaparak para kazanma

Ticaretin, teknolojinin ve sosyal hayatın gelişmesiyle beraber hem kişiler hem de şirketler bazı konularda danışmanlık hizmeti almaya başladılar. Öyle ki danışmanlık hizmetleri son 5 yılda %20 seviyelerinde arttı.

Arama motoru optimizasyonları olsun, güvenlik olsun, sağlık olsun, pazarlama olsun tüm alanlarda kişiler ve şirketler danışmanlık hizmeti aramakta.

Teknolojinin ve sorunların değişmesiyle beraber yeni sorunlar oluşabilmekte ve sorunu olanlar bu sorunların çözümü için para dökmeye hazırlar.

Eğer siz de bir konuda kendinize güveniyorsanız ya da uzmansanız danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Bu hizmetten de çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Bunun için bir danışmanlık şirketi kurabilir ya da freelancer olarak iş bulup çalışabilirsiniz. İnternetten para kazanma yolları yazımda belirttiğim sitelerden kolaylıkla kendinize danışmanlık işi bulabilirsiniz.

21. Muhasebe Hizmetleri

Muhasebe işi herkesin ihtiyaç duyabileceği bir iş. Özellikle işletmeler muhasebe işleri için her zaman personele ihtiyaç duyabiliyor.

Eğer bir şirkete bağlı olarak çalışmak istemiyorum derseniz, kendi muhasebe firmanızı kurarak farklı işler alabilirsiniz. Bu işten de ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Benim tavsiyem işi kurarken hukuka uygun şekilde kurmanız ve yönetmeniz. Aksi takdirde şimdi olmasa da ileride karşınıza sıkıntılar çıkabilir.

22. İnşaat Malzemeleri Satışı

en iyi işler

İnşaat sektörünün Türkiye’de hız kazanmasıyla beraber inşaat malzemeleri de çokça talep edilmekte. Özellikle gelişmekte olan bölgelerde dikilen binalar bu malzemelere ihtiyaç duymakta.

Dolayısıyla inşaat malzemeleri satarak para kazanabilirsiniz. Bunun için büyük firmalardan distribütörlük alabilirsiniz. Eğer distribütörlük alacak sermayeniz yoksa daha düşük fiyatlı malzemeleri satabilecek bir işe girebilirsiniz.

Çimento, harç, ufak demirler, tesisat malzemeleri, tuğla, cam, tahta gibi malzemeleri satabilirsiniz. Emin olun bu sektörde güzel karlar elde edeceksiniz. Bazı kişilerin aklında bu iş, en çok para kazandıracak işler listesinin başında bile olabilir.

23. Akıllı Ev Sistemleri

akıllı ev sistemleri satma

Teknolojinin gelişmesinin bir göstergesi de akıllı ev sistemleri. Özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesinden sonra akıllı ev sistemleri de talep edilir hale geldi.

Çok kazandıran işler arayanların bu sektöre bakmasını tavsiye ederim. Bu işe girmek isterseniz tabi ki sermayenizin de biraz yüksek olması gerekiyor.

Bir şirket kurarak ürünleri temin edip, evlere kurulum yapabilirsiniz. Otomatik ışıklar, sular, ısıtma sistemleri, görüntülü konuşma sistemleri vs. gibi ürünler Türkiye’de çoğu ev tarafından tercih edilir halde.

Başta da dediğim gibi bu sektörden çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

24. Tasarruf Cihazları Satışı

hangi işte para var

Tasarruf cihazları satışı, gün geçtikçe iyi bir iş konumuna geldi. Çünkü enerji pahalılaşmaya başladı.

Enerji ihtiyacı günden güne artmakta fakat enerji arzı, enerji ihtiyacına paralel olarak artmıyor. Dolayısıyla talep çok olduğu için pahalılaşmaya başlıyor.

Faturaların yüksek gelmesiyle beraber insanlar mecburen tasarruf yapıyorlar. Bunun için de tasarruf cihazlarını kullanıyorlar.

Eğer siz de tasarruf ürünleri satmak isterseniz, çok büyük bir pazar bulabileceksiniz. Bir dükkan açıp, tasarruf ürünlerini kolaylıkla pazarlayabileceksiniz.

İster bayilik alabilirsiniz isterse kendi markanızı oluşturabilirsiniz tamamen size kalmış. Ne şekilde açarsanız açın bu işten güzel karlar elde edebileceksiniz.

25. Online Eğitim

İnternetin popülerleşmeye başlamasıyla beraber eğitimlerin birçoğu da internet üzerinden verilmeye başlandı. Dil eğitimleri, sınavlara yönelik eğitimler gibi eğitimler online olarak oldukça ilgi görüyor.

Siz de online eğitim verip, iyi miktarda paralar kazanabilirsiniz. Yetenekli olduğunuz bir konu seçip bu konu üzerinde programlar oluşturup para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bunun için Udemy gibi platformları da kullanabilirsiniz.

26. Etik Makyaj

etik makyaj ürünleri üretmek

Duyduğunuzda kulağınıza farklı geliyor değil mi? Fakat böyle bir şey var. Peki etik makyaj nedir?

Etik makyaj, makyaj malzemeleri için hayvanların öldürülmesi ve üzerlerinde denemeler yapılması nedeniyle bu ürünleri almayarak boykot edenlerin kullandığı terimdir.

Günden güne de bu boykot ve etik anlayış büyümektedir. Eğer siz de etik makyaj ürünleri üretebilirseniz, satacak birçok kişi bulabilirsiniz.

Sadece üretim değil satış da yapabilirsiniz. Etik anlayışı düzgün olan firmalardan makyaj malzemelerini temin edip kendi mağazanızda satabilirsiniz.

Makyaj malzemesi satış işi zaten en çok kazandıran işler arasında. Bunun yanında etik makyaj ürünleri satma işi de çok hızlı şekilde büyüyor.

27. Sanal Gerçeklik Aksesuarları Satmak

sanal gerçeklik ürünleri satmak

Sanal gerçeklik ürünleri, pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle sanal oyunların popüler hale gelmesiyle beraber sanal gerçeklik ürünleri, daha çok ilgi görmeye başladı.

Sadece oyunlar için değil çeşitli film gösterimleri için de bu ürünler kullanılmakta. Yani piyasada müşterisi hazır bir sektör.

Sanal gerçeklik ürünleri tasarlayarak veya satışını yaparak para kazanabilirsiniz. İster aracılık edersiniz isterse kendi ürününüzü direkt pazarlarsınız. Her türlü de emin olun çok para kazanabilirsiniz.

28. Rahat Ev Mobilyaları Satın

hygge mobilyalar

Yakın gelecekte çok popüler olacak işlerden biri de rahat ev mobilyaları satışı. Zaten yavaş yavaş bu işe başlayanlar oldu.

Pinterest isimli sosyal medya platformuyla beraber Danimarka tarzı rahat mobilyaları oldukça çok görmeye başladık. Emin olun bu mobilyaları kullanmayı bırakın gördüğünüzde bile rahatlamaya ve mutlu olmaya başlayacaksınız.

Bu mobilyalara “hygge” deniyor. Siz de henüz bu sektör çok popüler değilken girip hygge ürünlerini satmaya başlayabilirsiniz.

Yatak, koltuk, battaniye, hamak ve mum gibi ürünler çok rağbet görecektir.

29. Spor Teknolojisi Üretmek

spor ürünleri üretmek

Spor yapanların sayısı günden güne artmakta ve sporu teknolojiyle bütünleştirince netice çok güzel olmakta. Spor ürünleri üretenler de güzel karlar elde etmekte.

Siz de bu sektörde yer almak isterseniz, spor teknolojisi ürünleri üretmeye başlayabilirsiniz. Farkındayım spor çok büyük bir alan ve seçenekler oldukça fazla. Ama siz bir alana yönelip, o alanla ilgili ürünler üretebilirsiniz.

Fiziksel bir ürünün dışında mobil uygulamalar da yapabilirsiniz. Mesela fitness hareketlerini gösteren bir program yapabilirsiniz. Bunun içine diğer uygulamalardan farklı özellikler de koyarsanız satışınız çok daha kolay ve çok olacaktır.

Spor teknolojisi üretirken sıfırdan bir üretim yapmanıza bile gerek yok. Piyasada bulunan bir ürünü ya da fikri alıp, değiştirerek ve geliştirerek uygulayabilirsiniz.

30. Glutensiz Tatlı Üretmek

Gluten hassasiyeti olan insan sayısı oldukça fazla. Ekmeğin ve tatlıların çoğunun içeririnde gluten olduğu için gluten hassasiyeti olanlar bu ürünleri tüketememekteler.

İşte bu durumda glutensiz tatlı üreterek, gluten hassasiyeti olanlara hizmet verebilirsiniz. Ne üretebilirim 2023 yılında yüksek satışa ulaşırım derseniz bu iş kolunu deneyebilirsiniz. İşi tutturursanız emin olun çok güzel karlar elde edeceksiniz.

Bu iş de geleceği olan ve sektörde çok rakibin olmadığı bir sektör. Bu sektörde yer edinmek için glutensiz tatlı çeşidinizi fazla tutmaya çalışabilirsiniz. Bunun yanında da tatlı harici glutensiz farklı ürünler de üretebilir ve satışa çıkarabilirsiniz.

31. Nostaljik Lokanta ve Kafe Açmak

Eskiye özlem son dönemlerde oldukça fazla olmakta. İnsanlar eskiden daha mutlu olduklarını, teknoloji ve şehir hayatı değiştikçe daha mutsuz olduklarını söylemekteler.

O halde siz de onları geçmişe doğru bir geziye çıkarabilirsiniz. Nasıl mı yapacaksınız?

Nostaljik bir lokanta ya da kafe açabilirsiniz. Bunun için kendinize bir yıl aralığı seçebilir ve o döneme ait dizaynı yapabilirsiniz. Mesela 80’li yıllar konsepti yapabilirsiniz.

Masaları, sandalyeleri, duvarları ona göre tasarlayıp çok güzel bir mekan oluşturabilirsiniz. Böyle bir mekandan para kazanmanız hiç de zor değil. Zaten gelenler bir daha gelmek isteyecek.

Şunu da söyliyeyim, mekanınızda nostaljik müzikleri çalmayı da unutmayın. Çünkü müzik konseptinizin tamamlayıcısı olacak.

32. Sağlıklı Yemek Arabası

sağlıklı yemek arabası

Türkiye’de de yemek arabaları meşhur. Kenarda köşede mutlaka yemek aranalarına rastlarsınız. Bunlarda genelde döner, kokoreç, tavuklu pilav gibi ürünler satılır. Ancak sağlıklı ürünlerin satıldığı yemek arabalarını ülkemizde pek göremezsiniz.

İşte size hızlı para kazandıran işlerden biri daha. Sağlıklı ürünler üreten bir yemek arabası tasarlayın ve satışa başlayın.

Mesela glutensiz ürünler üretebilirsiniz. Bunun yanında sebze içerikli pratik yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Belki de vegan dondurma üretebilirsiniz.

Gelecek vaat eden işlerden biri bu. Piyasada isim yapmaya başlarsanız çok iyi karlar elde edebilirsiniz.

33. Tekrar Kullanılabilir Malzemeler

Bazı ürünler hem doğaya zarar verdiği için hem de hammaddesi pahalı olduğu için geri dönüşümle tekrar kullanılır hale getirilmekte. Ülkemizde de buna yönelik birçok kampanya başlamıştı.

Bu kampanyalar sonrası bilinçlenen halk, hem geri dönüşüme destek verdi hem de tekrar kullanılabilen eşyalara daha çok ilgi göstermeye başladı. Böylece malzemeler tekrar kullanılabildiği için maliyet azaldı.

Tekrar kullanılabilir malzemelere olan talep arttığı için büyük bir pazar oluştu. Siz de bu pazarda yerinizi alabilirsiniz.

Bebek bezleri, diş fırçaları, masa örtüleri gibi ürünler üretebilir ve kolayca pazarlayabilirsiniz. Eminim ki bu işten güzel paralar kazanırsınız ve önümüzdeki yıllarda bu iş, en çok para kazandıran işler arasında yer alacaktır.

34. 3D Baskı İşi

en çok para kazandıran işler

3D baskı işi, son dönemlerin en revaçta iş fikirleri arasında yer alıyor. Birçok kişi bu işi duymuştur. Hem ilgi çekici hem de para kazandıran bir iş.

Sektör gelişmeye başlayınca birçok firma, ürünlerini 3D baskı le üretmeye başladı ve 3D baskıya olan talep arttı. Fakat 3D baskı biraz pahalıydı. Son zamanlarda ise biraz daha ucuzladı.

3D baskı işi yapmak isteyenler, 5 – 15 bin dolar gibi bir bütçeyle işe başlayabiliyorlar. Alacakları makinenin özelliklerine göre fiyat belirleniyor. Yani ucuz bir iş değil.

Eğer bütçeniz varsa 3D baskı işine girebilirsiniz. İşe girdikten sonra ister firmalarla anlaşma yapıp, onlara ürünlerinizi toptan satabilirsiniz. İsterse kendi mağazanızı açıp ürünlerinizi satabilirsiniz.

Her iki durumda da kar marjı yüksek olacak. Benim düşüncem bu iş, hızlı para kazandıran işler arasında yer alıyor.

35. Nesnelerin İnterneti (IOT)

nesnelerin interneti nedir

Gelecekte para kazandıracak işler arasında yer alan nesnelerin interneti, günümüzde de yavaş yavaş kullanılmaktadır. Peki nesnelerin interneti nedir?

İnsanların kullandığı tüm ürünlerin internete bağlı olması ve veri alış verişinin yapılabilmesine nesnelerin interneti denir. Gelecek yıllarda, gelecek yıllar derken bundan 5-6 sene sonrasından bahsediyorum, yaklaşık 5 ile 10 trilyon dolar arasında bir pazar haline geleceği uzmanlar tarafından öngörülüyor.

Eğer bu bütçelere ulaşırsa en çok kazandıran işler arasında da yer alabilir. Bu yüzden bu sektörü es geçmeyin derim. Şimdiden araştırmalar yapıp, bir şeyler üretmeye başlayabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere teknoloji ve internet kullanımı çok yaygınlaştı. Özellikle akıllı telefonların çıkmasıyla beraber her şey kolay hale geldi. Hatta birçok eşya da internete bağlanabilir hale geldi. Yani nesneleri internet üzerinden yönetebiliyoruz.

Mesela akıllı ev sistemleri, giyilebilir fitness cihazları, akıllı termostat uygulamaları gibi.

Siz de eğer bir fikir bulursanız bunun üzerine yoğunlaşarak insanların hayatını kolaylaştırabilecek ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Bu sayede çok iyi gelirler elde edebilirsiniz.

36. Dış Kaynak Kullanımı

Gelecek yıllarda daha da popüler hale gelecek iş fikirlerinden biri de dış kaynak kullanımı. Peki nedir dış kaynak kullanımı?

Şirketlerin işleri için yurtdışında merkezler kurup oralarda işlerin halledilmesine dış kaynak kullanımı deniyor. Yani bir şirket gidip Hindistan’da çağrı merkezi kuruyor ve müşteri hizmetleri işlerini orada yaptırıyor. Neden böyle bir şeye ihtiyaç var?

Dış kaynak kullanımına ihtiyaç var çünkü maliyetleri çok daha düşük. Maliyetler düşük olduğu için de firmanın kar yüzdesi yükseliyor. Bu yüzden firmalar dış kaynak kullanımına geçmek için çaba sarfediyorlar.

Peki dış kaynak kullanımı işine nasıl gireceksiniz? Önce kendinize bir ülke belirleyeceksiniz ve o ülkede bir çalışma ortamı ayarlayacaksınız. Sonra yapılması gereken işlerle ilgili personeller bulacaksınız. Daha sonra internet bağlantı sistemlerini kurarak ülkenize bağlayacaksınız.

Bu iş için çok masraf gerekmiyor. İster kendi şirketiniz için bu sistemi kurabilirsiniz. İsterse işi geliştirip, şirketlere dış kaynak kullanma hizmeti sağlayabilirsiniz.

37. Hazır Ofis Kiralamak

hazır ofis kiralayarak para kazanma

Birçok şirketin ofise ihtiyacı oluyor. Fakat az personeli olduğu için büyük ofislere yüksek ücret ödemek istemiyorlar. Bu yüzden paylaşımlı ofisler ile anlaşarak orada kendilerine ofis ayarlıyorlar.

Dünya çapında paylaşımlı ofisler, çok kullanılmakta. Türkiye’de de büyük şehirlerde paylaşımlı ofisler yavaş yavaş açılmakta. Bu ofislerin hem kirası uygun oluyor hem de masa, sandalye, ısınma gibi olanakları hazır olarak bulunuyor.

Siz sadece çantanızı alıp giderek bu ofislerde çalışabiliyorsunuz. Ofis firmasının sunduğu şartlara göre ister ufak bir oda alabiliyorsunuz, isterse kampüs alanı denilen ortak çalışma alanından bir masa kiralayabiliyorsunuz.

Hazır ofis işinden oldukça güzel para kazanılabilir. Eğer siz de bu işe girmek istiyorsanız fazla beklemeden işe atılın.

Kendi yeriniz varsa işiniz daha kolay. Oraya belirli ruhsatları alarak ve dizaynını yaparak hazır ofis sistemini kurabilirsiniz. Kendi yeriniz yoksa da bir yer bulup kiralayıp, hazır ofise çevirebilirsiniz.

Plaza gibi yerlerde açılan hazır ofisler çok daha rağbet görmekte. Onu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Bu bir pasif gelir kaynağı modelidir. Diğer pasif gelir kaynaklarını incelemek için bloğumdaki makalemi inceleyin.

38. Sağlık Bakım Hizmetleri

geleceği olan işler

Sağlık, yeme içme ve barınma ihtiyaçları gibi vazgeçilemeyecek ihtiyaçlardan biri. Bu yüzden sağlık sektöründe sürekli para kazanabilecek fırsatlar var.

Gelecek yıllarda da sağlık bakım hizmetleri daha çok genişleyecek ve ihtiyaçlara karşılık olarak farklı hizmetler sunmaya başlayacak. Çünkü nüfus hızla artmakta ve buna bağlı olarak sağlık bakım sorunları ortaya çıkmakta.

Geleceği olan meslekler arasında sağlık sektörünün önemli bir yeri var. Hatta neredeyse yarısı sağlık sektörüyle alakalı.

Siz de sağlık bakım sektöründe bir şeyler yapmak istiyorsanız geç kalmayın. Yatırım yapın. Emin olun yaptığınız yatırımları kat kat kar olarak geri alabileceksiniz.

Eşit ağırlık bölümü Sağlık Hizmetleri mesleği okuyarak bu işi yapabilirsiniz. Konuyla alakalı bir makaleme buradan ulaşabilirsiniz.

39. Emlak İşleri

emlak işleri, türkiye'de en çok kazandıran işler

Emlak işleri her zaman en çok para kazandıran işler arasında yer almıştır. Çünkü çevresi olan ve iyi hizmet veren bir emlakçı alacağı komisyonlarla çok iyi kazançlar elde edebilmekte.

Türkiye’de inşaat sektörünün gelişmesi ve köyden kente göçün hızlanmasıyla beraber konut arayanların sayısı da hızla artmıştır. Bu kişilere hızlı şekilde yardımcı olabilmek için emlakçılar devreye girmekte.

Siz de eğer bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız, emlak ofisi açabilirsiniz. Tabi daha öncesinde bir emlakçının yanında çalışmanızı tavsiye ederim. Böylece işleri daha hızlı öğrenebilirsiniz.

Ev, dükkan, arsa vs. kiralamalarından ve satışlarından çok güzel karlar elde edebilirsiniz.

40. Yenilenebilir Enerji Malzemeleri

Dünyada nüfus günden güne artmakta ve buna paralel olarak enerji ihtiyacı da artmakta. Fakat enerji üretimi yeterli seviyede değil. Birçok ülke enerji üretimiyle ilgili sorun çekmekte.

Gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkeler hala hidroelektrik, termik santralller ile elektrik üretmekte. Fakat bu sistemler yeterli olmadığı gibi çevreye de büyük ölçüde zarar vermekte.

Gelecek yıllarda enerji kaynaklarının daha da yetersiz olacağını varsayarsak, yenilenebilir enerji malzemeleri üretmek için çabalamamız gerektiğini de bilmeliyiz.

Yenilenebilir enerji malzemeleri işine girerek güzel karlar elde edilebilir. Çünkü bunlar, en karlı ticaret ürünleri arasında yer alır. Bunun için gerekli bilgileri edinip işe koyulabilirsiniz.

41. Araba Şarj İstasyonu Açmak

araba şarj istasyonu açmak, dünyada en çok para kazandıran işler

Elektrikli arabaların üretilmeye başlamasıyla beraber arabaları şarj edecek yer ihtiyacı da doğmuştur. Yazımın bu bölümünde size araba şarj istasyonu açma fikrinden bahsedeceğim. Çünkü bu iş ileride çok kazandıran işler arasında yer alacak.

Uzmanların öngörülerine göre 30 yıl içerisinde elektrikli arabalar, toplam araba sayısının yarısına kadar ulaşabilir. Bu nedenler araba şarj istasyonlarının sayısı da artacak.

Günümüzde bile birçok araba firması, elektrikli arabaları piyasaya sürmeye başladı. Gelecek yıllarda bu daha da hızlanacak. Diğer firmalar da arabaları elektrikli şekilde sunacak.

Elektrikli arabalar için gerekli olan şarj istasyonlarından siz de kurabilirsiniz. Bunun için 50-60 bin dolar gibi bir bütçenizin olması yeterli olacaktır. Peki ne kadar kazanacaksınız?

İki saatlik şarj etme işleminden yaklaşık 10 dolar gibi bir ücret alacaksınız. Maliyetler çıkarıldığında kar marjınızın oldukça yüksek olduğunu göreceksiniz.

Şarj istasyonu açtığınızda markanızı büyütmeniz önemli. Bunun için de iyi hizmet vermeye çalışmalı ve reklam çalışmalarına önem göstermelisiniz.

Kuracağınız istasyonlarda market ve restoran gibi hizmetler de verebilirsiniz. Böylece yan gelirler de elde etmiş olursunuz.

Bu iş güzel bir iş ama her işte olduğu gibi dezavantajları da var. Mesela arabaların şarj olması için 30 dakika gibi bir süre gerekiyor ve bu sürede park halinde kalması lazım. Müşteri sayısı çok olursa yer sorunu olabilir ve diğer müşteriler kaçabilir.

Bu dezavantajların da zaman içerisinde aşılacağını düşünürsek, güzel bir iş fikriyle yola koyulabiliriz.

42. Evcil Hayvan Pansiyonları

evcil hayvan pansiyonu açmak, en çok para kazandıran işler

Evcil hayvan beslemek daha yaygın hale geldi. Sahipleri, hayvanları yanında gezdirmeyi sevse de bazı durumlarda yanına alamayabiliyor. Böyle durumlarda ise evcil hayvan pansiyonları tercih ediliyor.

Bu pansiyonlar, evcil hayvanlarınıza kendilerini evlerinde hissettirmeye çalışıyor. Yeme içme, barınma ve oyun oynama hizmetleri veriyorlar. Bunun karşılığında da günlük ücret alıyorlar. Ücretler ne kadar?

Verilecek hizmetlere göre ücretler değişmekte fakat genel olarak 70-150 TL arası günlük ücret alınmakta. Uzun süreli konaklamalarda fiyatlarda indirimler yapılabiliyor.

Eğer siz de hayvanları seviyor ve onlara bakabileceğinizi düşünüyorsanız, hayvan pansiyonu açabilirsiniz. Pansiyon açabilmek için en az 60-70 bin gibi bir bütçeye ihtiyacınız olacak. Bahçeli bir yer tutacaksınız ve pansiyonu onun içerisine kuracaksınız. Konumdan konuma bu ücretler farklılık gösterebilmekte.

Masraflı bir iş olduğunu söylemek lazım fakat en çok para kazandıran işler arasında. Ayrıca hayvan bakımı konusunda profesyonel olmanız da gerekiyor. Bir de personellere ihtiyacınız olacak temizlikten tutun da bakımlara kadar yapabilecek.

Müşteri destek sistemi de kurmanız gerekiyor. Hem müşterileri bağlayabilecek hem de pansiyonda kalan evcil hayvalarla ilgili bilgi verebilecek bir sisteme ihtiyacınız var.

43. Yaşlı Bakım Hizmeti Vermek

en çok para kazandıran işler

Ortalama yaşam süresinin artmasıyla beraber yaşlı nüfus da günden güne artmakta. Yaşlıların bakımları da kolay olmadığı için ve zaman sorunu yaşadığı için birçok kişi yaşlı bakım hizmetine başvurmaktadır.

Yaşlı bakım hizmetlerinde evde bakıcılık, ev hemşireliği, ev temizliği gibi hizmetler bulunmakta.

Yaşlı nüfusun gelecek 30 yıl içinde %10-20 seviyesinde artacağını göz önüne alacak olursak, bu işe yatırım yapmak mantıklı.

Yaşlı bakım hizmeti vermek isteyenlere verilen en büyük tavsiyem, bakımı yapacak personellerinizi iyi seçmeniz. Çünkü onlar sizin hizmet yüzünüz olacak ve ne kadar iyi hizmet verirlerse o kadar hızlı büyüyebilir ve marka olabilirsiniz.

Türkiye gibi ülkelerde, yaşlı bakım hizmetleri yeni yeni popüler olmaya başladı. Türk halkında kültürel olarak anne babaya bakmak önemli olarak görüldüğü için birçok kişi bu hizmetlere başvurmaya çekiniyor.

Fakat özellikle şehirlerde bunlar aşılmaya başladı. Tabi ki yaşlı bakım personellerine özenli davranmaları konusunda tembihler yapılmakta.

Eğer bu işe girer ve düzgün hizmet verirseniz, önümüzdeki yıllarda çok güzel karlar elde edebilirsiniz.

44. Reklam İşleri Yapmak

reklam işleri yapmak, en çok para kazandıran işler

Sosyal medya ve diğer internet platformlarının gelişmesiyle beraber firmalar ve işletmeler, reklam konusunda interneti daha çok tercih etmeye başladılar.

İşte burada kendilerine iyi bir reklam yöneticisi gerekiyor. Eğer kendinize sosyal medya yönetimireklam yönetimigrafik tasarım gibi konularda güveniyorsanız, geç kalmadan bu işe girin derim. Çünkü her gün bu ihtiyaç artacak ve yetişmiş personel sayısı henüz az.

En çok para kazandıran işler arasında yer alan bu işten ne kadar kazanabilirsiniz? Firmadan firmaya, reklamdan reklama ücret değişse de firma başı en az 1500 TL ücret alabilirsiniz. 10 tane şirket bağlasanız aylık cironuz 15.000 TL olur. Masrafları da çıkarınca yaklaşık 10.000 TL gibi bir karınız olur.

Bu iş zor mu? Zor olduğunu düşünmüyorum. Kısa sürede kurslarla vs. işi öğrenebilirsiniz. Ayrıca çok bütçeye de ihtiyacınız yok.

45. Telefon Kılıfları Yapmak

en çok para kazandıran işler

Ne üretebilirim 2023 yılında en çok ne gider diye merak edenler için bir diğer alternatif iş kolu ise telefon kılıfı üretmek.Akıllı telefonların çoğalmasıyla beraber, telefonlarını korumak ve dıştan güzel görünmesini sağlamak isteyenler telefon kılıfları almakta. Oldukça da ilgi görmekte.

Tasarım yeteneğiniz varsa ve insanların ilgisini çekebilecek kılıflar üretebileceğinizi düşünüyorsanız hemen bu işe girebilirsiniz.

İster telefon merkezleriyle anlaşabilir isterse kendi mağazanızı açıp ürünlerinizi doğrudan satabilirsiniz.

Bu işin maliyeti çok düşük. 2-3 TL’ye ürettiğiniz ürünlere 15-20 TL’den müşteri bulabilirsiniz.

46. Telefon Tamirciliği

En çok kazandıran işler arasında telefon tamirciliği de yer alıyor. Günümüzde akıllı telefonların gelişmesiyle beraber birçok firma telefon üretmeye başladı. Telefon fiyatları da ortalama olarak 2-3 bin lira civarlarında.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber telefonların dilinden anlayanlar daha da önemli hale geldi. Bu kişiler hem telefonları tamir ediyorlar hem de güzel paralar kazanıyorlar. Bunun için eğer sizin de ilginiz varsa, iyi bir telefon tamircisinin yanına girip işi öğrenebilirsiniz.

Eğer başarılı olursanız ayda 6-7 bin lira gibi bir gelir elde edebilirsiniz. Hatta kendi dükkanınızı açarsanız bu miktar 10 bin liranın üstüne de çıkabilir.

47. Vitamin Bar Açmak

Sağlığa verilen önem gün geçtikçe artıyor. İnsanlar organik ve vücuda zararı olmayan ürünleri yeyip içmeyi tercih ediyor. Son yıllarda ise sokak aralarında ve cadde üzerlerinde vitamin barları görmüşsünüzdür. Bu barlarda meyveler sıkılıyor ve çeşitli karışımlarla müşterilere sunuluyor.

Vitamin bar açmak en karlı iş fikirleri arasında yer alıyor. Siz de elinizde bulunan 15-20 bin lira gibi bir bütçeyle vitamin bar standı açabilirsiniz.

Kısa sürede aylık olarak 7-8 bin gibi bir kazanç elde edebilirsiniz. Öyleyse vitamin bar standı açmak adlı yazımı okuyarak, konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

48. Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

Hediyelik eşyalar, herkesin özel günlerde aradığı araçlardır. Günümüzde de pekçok hediyelik eşya dükkanı açılmıştır. Eğer sizde karlı bir iş fikri istiyorsanız, bu iş size göre olabilir. Ayrıca sadece dükkan açmanız gerekmez, internet üzerinden de bu işi yapabilirsiniz. Tabi ki her ikisini bir arada da yapabilirsiniz.

Bu iş için 50 bin lira gibi bir sermaye yeterlidir. İşinizi kurduktan sonra kendinizi tanıtıp, güzel karlar elde edebilirsiniz. Çünkü eşyaların maliyetleriyle satış ücretleri arasında iyi bir kar miktarı olacak.

Hediyelik eşya dükkanı açma rehberimi inceleyebilirsiniz.

49. Halı Temizleme ve Koltuk Yıkama

Halı sürekli üzerine basılan bir eşya olduğu için sık sık kirlenir ve temizlenmesi gerekir. Sadece süpürmek yeterli olmadığı için belirli aralıklarla yıkanması gerekir. Özellikle ev hanımları bu konuda hassastır.

Siz de halı yıkama işletmesi kurarak evlerden halıları alıp, temizleyip geri verebilirsiniz. Aynı zamanda koltuk yıkama işini de yapabilirsiniz. Koltuk yıkama hizmetleri de çok talep edilmekte. İster bu iki işi bir arada yapabilir, isterse ayrı ayrı yapabilirsiniz.

Benim tavsiyem aynı anda yapmak. Çünkü paket halinde hem halıları hem de koltukları yıkarsınız ve karınız yüksek olur. Üstelik koltukları taşımanıza gerek yok. Bir koltuk yıkama makinesi alıp evlere ya da mekanlara götürerek orada yıkayabilirseniz.

Sosyal medyadan reklamlar yaparsanız, kısa sürede birçok iş bulabilirsiniz. Aylık ortalama olarak 5-6 bin gibi karlar elde etmeniz muhtemel. 

50. Golf Koçu Olmak

Golf, ülkemizde de yaygın hale gelmeye başladı. Önceden golf sahaları çok azken artık çoğalmıştır. Eğer siz de bu spora ilgi duyuyorsanız, bir kursa gidip kursu tamamladıktan sonra eğitmen belgesi alabilirsiniz.

Koç olduktan sonra golf öğrenmek isteyenlere eğitim verebilirsiniz. Bu meslek en çok para kazandıran meslekler arasında yer alır. Çünkü golf oynayanların çoğunun maddi durumu iyidir ve koçlara da güzel ücretler verirler. 

51. İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği

50 bin tl ile yapılacak işler

Mantar yetiştiriciliği kısa sürede para kazandıran işler arasında yer alır. İstiridye mantarı da kısa sürede yetiştirilen ve çokça talep edilen bir iştir. Yetiştirilmesi 1-2 ay arasında tamamlanır. Alanınıza göre de ne kadar üretebileceğinize karar verebilirsiniz.

Ev ortamında bile yetiştirilebildiği için girişimciler tarafından istiridye mantarı yetiştiriciliği tercih edilmektedir. Peki yetiştiricilik yapmak için ne kadar sermaye gerekli?

20 Bin TL gibi bir sermayeyle bu işe başlanabilir. Başlangıçta böyle bir sermayeyle işe girip, daha sonra da kazanca göre alan genişletilebilir. Eğer başarılı şekilde üretim yaparsanız, emin olun güzel paralar kazanabileceksiniz.

İstiridye mantarı ile ilgili detayları öğrenmek istiyorsanız, istiridye mantarı yetiştiriciliği rehberimi inceleyin.

52. Trüf Mantarı Yetiştiriciliği

trüf mantarı yetiştiriciliği nasıl yapılır

Mantar türleri arasında en çok kazandıran mantarlardan biri de trüftür. Ancak yetiştirmek için uzun yıllar gerekecektir. Çünkü bazı ağaçların dibinde yetişirler ve o ağaçların yetişmesi için zaman geçmesi gerekmekte.

Zaman haricinde trüf mantarı yetiştirebilmek için dönüm başına 50-60 bin TL gibi bir yatırım yapmanız gerekecek. Ayrıca güvenlik önlemleri de almalısınız. Çünkü mantar avcıları, yetişen mantarları toplayabilirler.

Peki ne kadar kazanırım? Trüf mantarının kilosu son dönemlerde 2000-3500 dolar arasında değişmektedir. Gördüğünüz üzere oldukça iyi bir fiyatı var. Eğer düzgün bir yetiştiricilik olursa, çok güzel karlar elde edilebilir.

Eğer bu mantarı yetiştirmek isterseniz, trüf mantarı yetiştiriciliği rehberimi okuyabilirsiniz.

53. Kreş Açmak

kreş açmak mantıklı mı, en çok para kazandıran işler

Çalışan ebeveynlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Artık hem kadınlar hem de erkekler çalıştıkları için çocuklarını bir kreşe vermek ve eğitimlerine erken yaşta başlamak istiyorlar.

Böylece mesai saatlerinde çocuklarıyla ilgilenmek zorunda kalmazlar. Talep çok olmaya başlayınca da kreş açmak isteyen girişimcilerin sayısı artmaktadır. Özellikle büyükşehirlerde neredeyse her mahallede kreşler açılmaktadır.

Eğer sizin de 200-500 bin gibi bir sermayeniz varsa, bir kreş açabilirsiniz. Hatta daha küçük yerlerde maliyet daha da düşebilmektedir. Kreşin bulunduğu yer ve oradaki kira ya da bina ücretleri değişebilmektedir.

Çok kazandıran bir iş olan, kreş açmakla ilgili detaylı bilgi almak için kreş nasıl açılır adlı rehberimi inceleyebilirsiniz.

54. Büfe Açmak

büfe açmak, en çok para kazandıran işler

En çok para kazandıran işler arasında büfe açmak da yer alıyor. Gerek çok sermaye gerektirmemesi gerekse direk kazanılmaya başlanması açısından oldukça avantajlı bir iş fikri olarak görülmektedir.

Büfe açmak isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken husus, büfenin açılacağı yerin belirlenmesi ve satılacak ürünlerin ona göre belirlenmesidir. Yer belirlendikten sonra belediyeden gerekli izinler alınıp büfe kurulabilir.

Büfe açmak için gerekli olan bütçe 30 ila 50 bin TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bulunulan bölgedeki kira ücretleri, alınacak malzemeler ve ruhsatlara göre maliyet belirlenecektir.

Normal düzeyde işleyen bir büfe ayda ortalama 7-10 bin TL kar bırakabilir. Elbette farklı yerlerde farklı ücretler de kazanılabilecektir.

Büfe açma rehberimden konu ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

55. Halı Saha Açmak

halı saha açmak, en çok para kazandıran işler

Türkiye’de en çok para kazandıran işler arasında yer alan halı saha açmak, günden güne cazip hale gelmekte. Şehirleşmenin artmasıyla beraber sokaklarda boş alanların olmaması ve insanların futbol maçı yapabilmek için alana ihtiyaç duyması, halı sahalara talebi arttırmakta.

Durum böyle olunca bunu fırsata çevirmek isteyen girişimciler, halı saha açmak için fırsatlar aramaktadırlar. Bunun için halı sahanın kurulacağı alanı bulmalıdırlar. Çünkü özellikle büyükşehirlerde bu gibi alanları hem bulmak zor hem de fiyatları yüksek.

Halı saha ne kadara mal olur? İçinde 1 tane halı sahanın bulunduğu bir tesis 500.000 TL gibi bir maliyetle açılabilmekte.

Kazanç ne olur? Halı saha ücretlerinin 1 saatlik ücretinin 150 TL olduğunu hesap edersek, her gün ortalama 6 saat çalışan bir halı saha aylık 15-20 bin TL gibi bir kar bırakır.

Halı saha açmak adlı rehberimden konu ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

56. Yoga Eğitmeni Olmak

türkiye'de en çok para kazandıran işler

Günümüzde gittikçe popülerleşen yoga, bir spordan çok bir yaşam şekli haline geldi. Yoga felsefesinin temeli dinginlik ve sakinlik olduğu için stresli geçen bir günün ardında rahatlayabileceğiniz, faydalı bir meşgaledir. Hem stres atmak hem de para kazanmak istiyorsanız, yoga eğitmeni olmak tam size göre olabilir. Hatta yoga eğitmenliği evden para kazanabileceğiniz harika bir iş de olabilir.

Yoga eğitmeni olmak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur. Fakat işinizi iyi yapar ve kendinizi geliştirirseniz, en çok para kazandıran işler arasında yer alan yoga eğitmenliğini yapabilirsiniz. Eğer sportif yönünüze güveniyor ya da geliştirebileceğinizi düşünüyorsanız, hem online da hem de yüz yüze eğitim alarak bir yoga eğitmeni olabilirsiniz.

Yoga eğitmenleri, birebir derslerde seans başına 350 TL ila 1500 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

57. Barista Olmak

ticarette en çok para kazandıran işler

Son dönemlerde farklı konseptlerde birçok kafe, bar ve restoranların açılmış olması akabinde barista ihtiyacını da arttırdı diyebiliriz. Baristalar hangi ürünlerin ne şekilde mix edileceğini bilirler ve birbirine yakışan tatlardan yeni tarifler çıkarabilirler.

Yine yoga eğitmenliğindeki gibi barista olmak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur. Ayrıca baristalık en iyi para kazandıran işler arasında gösterilmektedir. Baristalığa evinizde başlamak istiyorsanız, iyi bir kahve makinası edinerek kendi tariflerinizi yaratabilirsiniz. En iyi filtre kahve makineleri yazıma bir göz atın derim.

İyi bir kafe ya da barda çalışan bir barista, bahşişleride hesaba katarsak bir günde 250 TL ila 600 TL arasında kazanabilir.

58. Kuryelik Yapmak

en iyi para kazandıran işler

Özellikle geçtiğimiz 2 yılda en çok para kazandıran işler kategorisinde hızla yükselen bir meslek de kuryelik. Hatta hali hazırda yaptıkları meslekleri bırakıp kuryelik yapmaya başlayan insanlar bile olduğunu duymuşsunuzdur.

İnternetin gelişmesi e-ticarete yansıdı ve insanlar artık ihtiyaçlarının neredeyse tamamını online olarak halletmeye başladı. Tabii ki online satış yapan işletmeler bir kargo firması ile gönderimi yapıyorlar. Ya da paket servis yapan bir restoran bünyesinde bir kurye çalıştırmak durumunda kalıyor. Bir de bunlara ek olarak Trendyol, Getir ve Yemeksepeti gibi firmaların hızlı market uygulamasına geçmesi ile kuryelik alanında birçok insan istihdam edilmeye başlandı.

Kuryelik için yapmanız gerekenlerin en başında A-A1-A2 sınıfı ehliyetlerden birine sahip olmanız gerekir. Kuryeler ne kadar kazanıyor diye merak ediyorsanız, paket başı ücretler ve bahşişler dahil günlük 350 TL ila 1000 TL arası kazanabiliyorlar. Kurye maaşları hakkında daha detaylı bilgiye Kurye Maaşları 2023 yazımdan ulaşabilirsiniz.

59. Trendyol Teslimat Noktası Olmak

Trendyol teslimat noktası olmak, Trendyol’un yeni başlattığı bir işbirliği uygulaması diyebiliriz. Alışveriş yapan kişilerin kargo şubesine gelir gibi teslimat noktasından paketlerini teslim alması işidir.

Bu uygulamada paket başı para kazanıyorsunuz. Hatta teslimat noktasını dükkanınız olarak belirlerseniz, bu size bir ek gelir bile olabilir. Bu konudan kısaca bahsettik ama daha detaylı bilgiye Trendyol Teslimat Noktası Olma Şartları Neler yazımı okuyabilirsiniz.

60. Çeviri Yapmak

Eğer yabancı diliniz varsa hem kendi işiniz olarak hem de ek iş olarak en çok para kazandıran işlerden birisini yapabilirsiniz. Çeviri yapmak her zaman en çok kazandıran işlerden birisi olmuştur. Özellikle İngilizce ilen biriyseniz gramer bilginizi geliştirerek çok iyi bir çevirmen olabilirsiniz.

Çeviri yapmanın en güzel tarafı ise evde para kazanma yolları kategorisine giriyor olmasıdır. Bir ofise gitmeden mesai saatleri olmadan ev konforunda çeviri işini yapabilirsiniz.

Çeviri işinde ne kadar para var diye merak ediyorsanız bunun için net bir cevap vermek çok zor. Çünkü kazanacağınız para aldığınız işin türü ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterecektir.

Türkiye’de Para Kazandıran İşler Neler?

türkiyede en çok para kazandıran meslekler ve maaşları

TÜİK’in verilerine göre Türkiye’de en çok para kazandıran işler listesi şu şekilde;

 • Uzman Doktorlar
 • Pilotlar
 • Yazılım Mühendisleri
 • Noterler
 • Bilgisayar Mühendisleri
 • IT Yöneticileri
 • Diyetisyenler
 • Dişçiler
 • Profesörler
 • Yatırımcılar
 • Avukatlar
 • Kabin Memurları
 • Sosyal Medya & Influencerlık

Türkiye’de en çok para kazandıran işler /meslekler bu şekilde. Elbette değişen dünya şartlarında bulunduğunuz döneme göre bu sıralamalarda değişiklikler olabileceği için geleceğin meslekleri konusunda da iyi araştırmalar yapmak lazım.

BONUS: Forex’ten Para Kazanmak

forexte altın yatırımı, en çok para kazandıran işler

Forex, günden güne hacmi büyüyen ve şuan günlük işlem hacmi 7 trilyon dolar civarında olan bir piyasadır. Bu nedenle bu sektör birçok para kazanma fırsatı içerir.

Forexten para kazanmak için bir forex şirketinde hesap açmanız gerekiyor. Ardından forex hesabına fonlama yapmanız ve yatırımlara başlamanız gerekiyor.

Forex, diğer para piyasalarına göre daha avantajlı. Neden mi? Çünkü diğer piyasalarda olmayan özellikleri içerir. Nedir bu özellikler?

Kaldıraç, en önemli özelliğidir. Kaldıraçla birlikte yatırım miktarınızdan çok daha üst miktarlarla işleme girebiliyorsunuz ve kazanma şansınız artıyor.

5 gün 24 saat işlem yapılabilmesi. Haftaiçi istediğiniz saatte forexte yatırım yapabiliyorsunuz. Bu özellik çok önemli. Diğer piyasalarda yok.

Çift yönlü işlem yapılabilmesi. Yani hem fiyat yükselişlerinden hem de fiyat düşüşlerinden para kazanabilirsiniz.

Forexte işlem yapmaya başlayabilmek için ortalama 100$ gibi bir yatırım yapabilirsiniz. Daha sonra işlemlerinizi yapıp karlar elde edebilirsiniz.

Forex hakkında daha fazla bilgi edinmek için en iyi forex şirketleri yazıma bir göz atın.

Yazımda en çok para kazandıran işler neler, yeni ticaret fikirleri ve en iyi işlerden bahsettim. Hangisini uygulamak istediğiniz size kalmış. Hangisini isterseniz isteyin, geç kalmayın 🙂

Sık Sorulan Sorular

En çok para kazandıran işler hakkında en çok sorulan soruları bu başlık altında cevaplamak istedim. Umarım size faydalı bir yazı olmuştur. İşler hakkında sormak istediklerinizi yorum bölümünden bana sorabilirsiniz. En kısa sürede yanıt vermeye çalışacağım.

En Çok Para Kazandıran İşler 2023 Hangileri?

Konsept kafe açmak, spor salonu açmak ve kozmetik mağazası açmak, golf koçluğu yapmak en çok para kazandıran işler arasında yer alıyor. Çok para kazandıran işlerin hepsini görmek için yazıma göz atabilirsiniz.

Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler Hangileri?

Bakım hizmetleri yapmak, araba şarj istasyonları açmak, yenilenebilir enerji malzemeleri üretmek gelecekte popüler olacak iş fikirleri arasında yer alıyor. En çok para kazandıran işler yazımdan diğer ticaret fikirlerini de görebilirsiniz.

Kısa Sürede Para Kazandıran İşler Hangileri?

Tavuk yetiştiriciliği yapmak, spor salonu açmak, bebek ürünleri satmak ve telefon kılıfları satmak hızlıca para kazanmaya başlamanızı sağlayacak işler arasında yer alıyor.

Kolay Para Kazandıran İşler Neler?

Dropshipping yapmak, telefon kılıfları satmak ve forexten para kazanmak, kolay para kazandıran işler arasında yer alıyor.

En Çok Kazandıran Sektör Hangisi?

Para kazanmak için her sektörde fırsatlar bulunmakta. Fakat özellikle sağlık ve gıda sektörü, gelecekte de ihtiyaç olduğu için en çok para kazandıran sektörler arasında yer alıyorlar.

Dünyada En Çok Para Kazandıran İşler Hangileri?

Kişisel bakım ve kozmetik mağazası açmak, bebek ürünleri mağazası açmak ve emlak işleri dünya genelinde çok kazandıran işler arasında yer alıyor.

Türkiye’de En Çok Para Kazandıran İşler Hangileri?

Tavuk yetiştiriciliği, kozmetik mağazası açmak, su bayiliği açmak ve inşaat malzemeleri satışı Türkiye’de en çok kazandıran işler arasında yer alıyor.

Ne Üretebilirim 2023?

Ne üretebilirim diyenler için 2023 yılının ve son zamanların en çok kar ettiren işlerini, aşağıdaki listede derledim:

 1. Tavuk Yetiştiriciliği Yapmak
 2. Bebek Ürünleri
 3. Takı ve Aksesuar Mağazası Açmak
 4. Salep Tohumu Üretimi
 5. Doğal Bitkiler ve Organik Gıdalar Üretin
 6. Glutensiz Tatlı Üretmek
 7. İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği
 8. Trüf Mantarı Yetiştiriciliği

Müşterisi Hazır İşler Hangileri?

Eğer müşteri bulmakla uğraşmak istemiyor ve müşterisi hazır işler hangileri diye merak ediyorsanız, aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

 • Spor Salonu Açmak
 • Oyun Evi Açmak
 • Su Bayiliği Almak
 • Kargo Şubesi Almak
 • Araba Şarj İstasyonu Açmak
 • Halı Saha Açmak

Ticarette En Çok Para Kazandiran İşler Hangileri?

Eğer ticaret yapmak istiyor ve ticarette en çok para kazandıran işler hangileri diye merak ediyorsanız, aşağıdaki listeyi incelleyebilirsiniz.

 1. Konsept Kafe Açmak
 2. Tavuk Yetiştiriciliği Yapmak
 3. Kişisel Bakım – Kozmetik Mağazası Açmak
 4. Bebek Ürünleri Satmak
 5. E- Ticaret Yapmak
 6. Takı ve Aksesuar Mağazası Açmak
 7. Su Bayiliği Almak
 8. Oyuncak Mağazası Açmak
 9. Sosyal Medya Hesap Ticareti
 10. Şarküteri Açmak
 11. AVM’de Stant Açmak
 12. Kargo Şubesi Almak
 13. Doğal Bitkiler ve Organik Gıdalar Üretin
 14. İnşaat Malzemeleri Satışı
 15. Tasarruf Cihazları Satışı
 16. Nostaljik Lokanta ve Kafe Açmak
 17. Sağlıklı Yemek Arabası
 18. Tekrar Kullanılabilir Malzemeler
 19. 3D Baskı İşi
 20. Hazır Ofis Kiralamak
 21. Emlak İşleri
 22. Yenilenebilir Enerji Malzemeleri
 23. Telefon Kılıfları Yapmak
 24. Telefon Tamirciliği
 25. Vitamin Bar Açmak
 26. Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak
 27. Halı Temizleme ve Koltuk Yıkama
Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

11 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review
 1. site apartman yöneticiliği işi yapılabilir mi? Sandığım kadarıyla biraz sıkıntılı bir iş ama yinede yapmaya değer mi? yorum yapacak fikir verecek bir arkadaş var mıdır?

 2. Siz siz olun market&büfe bakkal işine girmeyin zincir marketleri artık ara sokaklara dahi girdigi için küçük esnaf öldü.
  Ruhuna El Fatiha …

 3. Reply
  hüseyin uysal 11/03/2021 at 16:57

  Benim tavsiyem işi kurarken hukuka uygun şekilde kurmanız ve yönetmeniz. Aksi takdirde şimdi olmasa da ileride karşınıza sıkıntılar çıkabilir. diye bir yorum yapmışsınız muhasebe hizmetlerinin altında.
  1. Mali müşavir olarak büro açmak için 4 yıllık ilgili bölüm mezunu olmak
  2. stajı başlatma sınavına girip kazanmak
  3. bir Mali müşavir yanında veya gözetiminde 3 yıl staj yapmak
  4. staj bitince bitirme sınavlarına girip 70 ortalama ile SMMM belgesi almanız gerekiyor.
  Yani bir mali müşavir olmak için bir hayli emek vermeniz gerekiyor.

 4. Arkadaşlar kültür mantar yetiştirme yer açmayi düşünüyorum,az çok ariştirdim kazançi iyi. Tek başima açmak istedim ama hem maddi hemde manavi destek ihtiyaç var.ortak olmak istiyen arkaşlar beni arasin.05380314616

 5. iyi bir pazarlama yani ikna yeteneğim var çalışmak istiyorum büyük bir beraberlik için 0549 825 68 74

 6. Hazır toptan müşterili gıda ürünü işimize yeni bir yer kurmak için yatırımcı ortak arıyorum aylık 50.000 TL net kar her ay artar gel gör kendi elinle harcamanı yap hesabını takip et her şey net sadece istanbul bilgi için 05378200482

 7. Maliyet neydi ne kadar maliyetle girdi

 8. Affilate Marketing Başkasının ürünlerinin linkini paylaşarak da para kazanabilirsiniz. 0 maliyet link paylaşarak para kazanıyosun.

 9. Paylaştığınız sektörlerin hepsi mantıklı tek içlerinde canlı şahit olduğum çocuk oyun merkezi akrabam 2019 yılı başında açtı 250 bin TL nakit kalanı eş dost Çek 2milyon maliyeti oldu 1 senede borcu kapadı okullardan öğrenci de getirdi İSTANBUL Avrupa yakasında maşallahı var şuan 2.şube açıyor ortak okulların açık olduğu sezonda çok iyi para kazandı düşünen varsa Bilgi destek konusunda yardımcı olurum.

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general