Çin Alışveriş Siteleri 2024 [En Güvenilir 10+ Site]

çin alışveriş siteleri

Çin alışveriş siteleri özellikle son yıllarda e-ticaret konusunda adından sıkça söz ettiriyor. Hiç şüphesiz online alışveriş artık insanlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Yurtdışı alışveriş deyince de Çinden alışveriş yapmak akıllara geliyor.

Corona virüs nedeniyle çinden alışveriş yapmak isteyenlerin sayısı hayli azalsa da insanlar yine de uygun fiyatlı ürünler sipariş etmek için güvenilir ve hijyen kurallarına dikkat eden çin alışveriş sitesi arıyor.

Ben de bu yazımda virüs konusunda gerekli hassasiyeti gösteren çin e-ticaret siteleri hangileri olduğuna yer verdim. Herkesin bildiği üzere ilk korona virüs vakaları Çin’de görüldü ve bu da insanları oradan alışveriş yapmalarını engellemeye başladı. Ancak yine de işini iyi yapan ve virüs konusunda gerekli önlemleri almaya gayret eden hatta virüs ile mücadele için yardımlarda bulunan siteler bulunuyor.

Zahmetsiz bir şekilde internete bağlı telefon veya bilgisayarlardan yüzlerce mağazayı gezip istediği ürünü bulabilen tüketiciler, bunları fiziksel mağazalardan daha ucuza alabiliyor. Üstelik kargo maliyetine de katlanmadan.

Hal böyle olunca özellikle yurtdışından alışveriş yapmak oldukça cazip oluyor. 2020 yılında olduğu gibi, Çin alışveriş siteleri 2022 yılında da yurtdışı alışveriş siteleri denilince ilk akla gelen platformlar olacak. Hem çok fazla çeşit sunmaları hem de uygun fiyatlı olmaları Çin’den alışveriş yapmayı cazip hale getiriyor.

Not: Artık yurtdışından gelen tüm ürünler vergiye tabi hale geldi. Verginin ne kadar olacağının tespiti için de gümrük memurları kargoyu açıp inceliyor ve bunun için de ekstra olarak 8 TL gümrük sunum ücreti isteniyor. Bu durum Çin alışveriş siteleri başta olmak üzere tüm uluslararası alışveriş sitelerinin cazibesini bir miktar düşürdü.

Bu gelişmeler sonrası Türkiye’deki güvenilir alışveriş siteleri de tekrar öne çıkmaya başlar.

Binlerce ürün ve hizmet sunan çok sayıda Çin alışveriş sitesi var. Bunlar arasından benim de alışveriş deneyimi yaşadığım siteler bulunuyor. Çin online alışveriş siteleri birçok kategoride ürün sunuyor. Ben de bu sitelerin en iyilerini sizler için bir araya getirdim.

Günümüzde hizmet veren Çinden alışveriş siteleri hemen hemen tüm ülkelere sevkıyat yapıyor. Sipariş verdikten sonra eğer aksi bir durum meydana gelmezse birkaç hafta içinde ürün kapınıza kadar getiriliyor.

Çin alışveriş siteleri 2023 yılında zorlu bir süreçten geçiyor. Koronavirüs çin siteleri için adeta bir çöküşe yol açtı. Bir çok insan virüs bulaşır endişesi ile alışveriş yapmaktan çekiniyor. Ben de bu yazımda en iyi Çin siteleri 2023 yılında hangi siteler olduğuna yer verdim.

Çin pazarı online alışveriş için en çok tercih edilen siteler olarak biliniyordu. Bir dönem korona virüs kaynaklı insanlar çin alışveriş siteleri üzerinden bir şeyler satın almayı neredeyse bırakmıştı. Pandemi sonrasında çin alışveriş siteleri yine eskisi gibi rağbet görmeye başladı.

Şimdi gelin Çin alışveriş siteleri 2023 yılında hangileri bir göz atalım.

Çin Alışveriş Siteleri 2023 Yılında Hangileri?

İnternetten alışveriş yapmak kimilerine göre hala riskli. Ekranda gördüğü üründen farklı bir ürün gelmesinden korkan, hatta parasını ödediği halde ürünün gelmeyeceği ihtimalini düşünen pek çok tüketici bulunuyor.

Evet, bu gibi durumları tecrübe edenler var ancak endişeye kapılmamak gerekir. Çünkü güvenilir alışveriş siteleri ile alım yaparsanız böyle kötü durumlar başınıza gelmez. Yurtiçinden bile alışveriş yapmaya çekinen insanlar nasıl olacak da yurt dışından bir şeyler sipariş edecek?

Eğer alışveriş yapacağınız siteden daha önce alışveriş yapanların yorumlarını okur ve doğru satıcıdan aldığınızdan emin olursanız bir sorun yaşamazsınız.

Zaten ürün size gelmezse paranız iade ediliyor. Bu yüzden endişelenmeye gerek yok. Eğer gümrükle ilgili bir sorundan dolayı ürün elinize ulaşmazsa bu da size bildiriliyor ve yine iade alabiliyorsunuz.

Yurtdışı alışveriş siteleri ile alışveriş yapmak zannedildiği kadar zor ve riskli değil. Zaten çoğunun mobil uygulaması da var telefon veya tabletinize indirip kolayca sepetinize ürünler ekleyebiliyorsunuz.

Şimdi gelelim Çin alışveriş sitesi listesini oluşturmaya. Bu listeyi hazırlarken en çok bilinen ve kullanılan siteleri seçtim. Ayrıca en güvenilir Çinden sipariş siteleri de bunlar diyebilirim. Listedeki sitelerden istediğinizi seçip güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Bu liste, Türkiye’ye ürün gönderen Çin alışveriş siteleri seçilerek oluşturuldu. Listede yer alan bazı Çin alışveriş siteleri Türkçe destek de veriyor.

En iyi Çin alışveriş Siteleri 2023 Listesi:

 1. Aliexpress
 2. Alibaba
 3. Banggood
 4. Gearbest
 5. DHgate
 6. LightIntheBox
 7. MiniIntheBox
 8. Geekbuying
 9. DealExtreme
 10. HobbyKing
 11. Zaful
 12. Yesstyle

Şimdi gelin yukarıda vermiş olduğumuz çin alışveriş siteleri listesini birlikte inceleyelim.

1. Aliexpress

Eğer Çinden alışveriş yapmak isterseniz karşınıza ilk çıkacak site elbette Aliexpress olacaktır. Çinden alışveriş yapılacak siteler arasında en bilineni olan Aliexpress, en düşük fiyatlı binlerce ürünü bulabileceğiniz dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri. Hatta en çok bilineni diyebilirim.

Birçok kişinin aklına Çin ticaret siteleri deyince Aliexpress benzeri siteler geliyor. Bu yüzden de listeye Aliexpress ile başlıyoruz. Ancak listenin devamında Aliexpress gibi siteler bolca bulunuyor.

çin alışveriş sitesi

Dünya çapında hizmet veren Aliexpress Türkçe destek de veriyor. Bunun yanında ürün fiyatlarını da TL cinsinden görüntüleyebiliyorsunuz. Çin alışveriş siteleri giyim, teknoloji, ev ürünleri, spor ve sağlık ürünleri, oto aksesuar başta olmak üzere aklınıza gelebilecek her türden ürün kategorisinden alışveriş yapmak mümkün.

Çin merkezli Alibaba Group’un bünyesinde olan Aliexpress dünyanın pek çok ülkesindeki tüketicilere hizmet vermekte. Aylık 700 milyon ziyaret trafiği olan site Türkiye’de de oldukça popüler.

Güvenli Çin alışveriş sitesi olan Aliexpress ile gönül rahatlığıyla alışveriş yapılabilir. Sitenin ürün satın alırken müşteri koruyucu bir politika izlediğini söyleyeyim.

Eğer yanlış veya kusurlu bir ürün elinize ulaşırsa şikayet oluşturup para iadesi alabiliyorsunuz. Bunun için dispute açıp satıcının onaylamasını bekliyorsunuz. Eğer onaylarsa ödediğiniz parayı geri alabiliyorsunuz.

Aliexpress’ten ürün olurken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da gümrük konusudur. Çin alışveriş siteleri vergi konusunda sıkıntı oluşturabiliyor. Güncel uygulamada Çin sipariş  siteleri limit uygulanmamakta. Yani herhangi bir satış limiti yok.

Ancak önceden uygulanan 22 Euro’ya kadar ürünlerden vergi alınmaması uygulaması kaldırıldı. Artık fiyatı ne olursa olsun tüm ürünlerden %20 oranında vergi alınacak. Ayrıca gerçek ve tüzel kişiler bir ayda yurtdışından en fazla 5 ürün sipariş edebilecek. Bu durum Aliexpress gibi siteler için rağbeti biraz düşürmüş durumda.

Yurtdışı alışveriş sınırı eğer kendi adınıza dolduysa bir arkadaşınız veya akrabanız adına alışveriş yaparak bir ay içinde daha fazla ürün sipariş edebilirsiniz.

Bazı kaynaklarda hala daha eski uygulama bilgileri yer alsa da Aliexpress’ten ürün sipariş verme koşulları güncel olarak bu şekilde.

2. Alibaba

Alibaba, AliExpress’ten (kardeş web sitesi) ve eBay ve Amazon gibi diğer popüler e-ticaret platformlarından biraz farklıdır . Bunun nedeni, odak noktasının doğrudan tüketiciye veya kişiden kişiye bir yaklaşımdan ziyade işletmeler arasındaki ticarete odaklanmasıdır.

Diğer bir deyişle, işi tipik olarak, tedarikçiler tarafından toptan fiyatlarla dünya çapındaki küçük veya orta ölçekli işletmelere toplu olarak satılan ve daha sonra bunları iç pazarlarda kâr için yeniden satan ürünlerden oluşur. Bu anlamda Alibaba, Doba.com gibi “drop-shipping” hizmetlerine daha çok benziyor .

Bu modelin bir sonucu olarak, satın alınabilecek öğelerin çoğu, toptan olarak satılır. Çok nadir de olsa 1 ya da birkaç tane satın alabileceğiniz ürünler de vardır. Kısacası çin alışveriş siteleri içinde yer alan Alibaba, çoğunlukta toptan alışveriş yapacak kişilerin tercih ettiği bir yerdir.

3. Banggood

Çin alışveriş siteleri arasında yer alan Bangood elektronik ağırlıklı ancak spor malzemeleri, moda aksesuarları, mücevherler ve sağlık ekipmanları gibi ürünler de sunuyor.

çin alışveriş siteleri

2004 yılından beri hizmet veren Banggood en eski Çin ticaret sitelerinden biri olma özelliğine sahip. Uygun fiyatlara alışveriş yapılabilen Aliexpress benzeri siteler arasında yer alan Banggood Türkiye’ye de gönderim yapıyor.

Türkçe dil seçeneğine ve TL cinsinden ödeme özelliğine sahip olan sitenin Türkiye’den çok sayıda müşterisi olduğunu söylemek mümkün. Kendi ürünlerini kendi tedarik edip satan Banggood bu yönüyle de Aliexpress’ten ayrışmakta.

Satıcı kendisi olduğundan güvenilir Çin alışveriş sitesi olan Banggood ile sorun yaşamazsınız. Müşteri hizmetleri konusunda ise gayet hızlı ve ilgili olduklarını söylemek mümkün. Kendim de ara sıra bu siteden alışveriş yapıyorum.

Verdiğiniz siparişler ise yaklaşık olarak 10-20 gün arasında elinize ulaşıyor. Ancak bazı zamanlar bir aydan fazla sürdüğü de görülebiliyor. Eğer gümrükte bir sorun çıkmazsa veya nakliye esnasında bir sıkıntı çıkmazsa en geç 20 gün içinde siparişiniz elinize ulaşır.

4. Gearbest

Popüler Çin ticaret siteleri arasında Gearbest de yer alıyor. Çinden alışveriş yapmak isteyenler mutlaka bu siteye de göz atsın. Çünkü binlerce ürünü uygun fiyata kargo ücreti ödemeden alabiliyorsunuz.

çin alışveriş sitesi 2020

Türkiye pazarına önem veren Gearbest Türkçe dil desteği de sunuyor. Birçok kategoride çeşitli ürünler sunan sitenin arayüzü diğerlerine göre biraz daha derli toplu. Daha çok yerli yurtiçi e-ticaret sitelerine benziyor. Bu yüzden alışveriş yapmak oldukça kolay.

Diğer iki siteye göre oldukça yeni olan Gearbest 2014 yılından bu yana hizmet veriyor. Gearbest Çin akıllı telefon ve teknoloji ürünleri üreticisi Xiaomi ile yakın ilişkilere sahip. Yaptıkları indirimler ile oldukça uygun fiyatlara bu markanın ürünlerini almak mümkün.

Gearbest de ülkemizde popüler olan Çin alışveriş siteleri arasında yer alıyor. Ancak bazı ürünlerin nakliyesi 40 güne kadar çıkmaktadır. Eğer uygun fiyat özelliğinden faydalanmak için ben o kadar beklerim derseniz Gearbest size uygun bir site.

5. DHgate

Uluslararası hizmet veren bir diğer Çin alışveriş sitesi de DHgate. Türkiye’deki müşterileri için Türkçe destek de sunuyorlar. Üstelik Türkiye’ye ücretsiz kargo seçeneği ile gönderim yapıyorlar.

çin alışveriş siteleri 2020

Diğer üç siteden eksik kalan bir özelliği yok. DHgate en iyi Çin sipariş siteleri arasında yer alıyor. Merkezi Pekin’de bulunan DHgate, ağırlıkla olarak giyim ürünleri satıyor. Ayrıca elektronik ve ev eşyaları da mevcut.

Daha çok toptan satış yapılsa da perakende satış da yapılabilmekte. Dhgate kendi ürünleri yerine alıcı ile satıcıyı bir araya getiren bir alışveriş sitesi. Ürün fiyatları ise diğer sitelere kıyasla daha uygun olabiliyor.

6. LightIntheBox

Dünya çapında hizmet veren site olan Lightinthebox Türkiye’de de tercih edilen alışveriş sitelerinden biri. 2007 yılında kurulan sitede birçok kategoride ürünler yer alıyor.

yurtdışı alışveriş siteleri

Elektronik eşyadan giyime kadar çok sayıda ürün bulabilirsiniz. Öne çıkan özelliği ise uygun fiyatlı ürünleri ve yaptığı kampanyaları. Müşteri hizmetleri de gayet başarılı. Hızlı gönderi seçenekleri de bulunuyor.

Siteye kayıtlı mağazalar bulunuyor yani satış işlemlerini bu mağazalar yapıyor. Alışveriş yapmadan önce alacağınız ürünün mağaza puanına ve yorumlarına bakmanızı tavsiye ederim.

7. MiniIntheBox

Çin alışveriş siteleri alternatiflerinden biri olan Miniinthebox 2006 yılında kurulmuş. Lightinthebox ile kardeş site olan Miniinthebox, gerek nakliye hızı gerekse müşteri memnuniyeti açısından olumlu geri dönüşler alan bir alışveriş sitesi.

yurtdışı alışveriş sitesi

Sipariş edilebilecek ürün çeşitliliği oldukça fazla olan MiniIntheBox Türkçe desteğe de sahip. Ürünler hemen hemen LightIntheBox ile aynı ancak bu sitede daha farklı giyim ürünlerine ulaşmak mümkün.

Sipariş teslim süresi ise 15-20 gün arasında değişiyor. Express kargo ile gönderimleri de mevcut. Fiyat anlamında ise diğer Çin eticaret siteleri ile rekabet edebilecek düzeyde diyebilirim.

Siparişinizin durumunu, kargonuzun nerede olduğunu görebilme ve çıkabilecek herhangi bir sorunda site ve satıcı ile daha kolay iletişime girmek için siteye üye olmanız gerekiyor.

İade konusunda ise herhangi bir sorun çıkarmıyorlar. Eğer ürün elinize ulaşmazsa veya istediğiniz gibi çıkmazsa kolayca iade edip paranızı geri alabiliyorsunuz.

Bu özellikleri bakımından MiniIntheBox size önerebileceğim siteler arasında yer alıyor. Zaten dünya çapında da tercih edilen bir Çinden alışveriş sitesi. Bu yüzden siz de bu siteden gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.

8. Geekbuying

Elektronik cihazların yoğunlukta olduğu Çin alışveriş sitesi olan Geekbuying en güvenilir sitelerden biri olarak gösterilmekte. Özellikle çabuk teslimat yönünden olumlu yorumlara sahip. Şöyle ki siparişiniz 7-15 gün gibi kısa bir sürede elinize ulaşıyor.

Kendine ait depoları olan ve ürünleri kendisi satan bir alışveriş sitesi. Buradan yaptığınız alışverişleri depolarının bulunduğu ülkelerden kargoya veriyorlar. Size en yakın şubelerinden gönderim yaptıkları için teslimat süresi de kısalmış oluyor.

Tüm dünyaya satış yapan bir site olduğu için güvenlik anlamında da bir sorun yaşatmıyor. Satın aldığınız ürünlere garanti de veriyorlar. Bir sorun yaşarsanız sorunsuz şekilde iade ve değişim talep edebiliyorsunuz. İade durumlarında paranız hesabınıza hızlı bir şekilde yatırılıyor.

Ödeme seçenekleri ise banka havalesi, kredi kartı ve çeşitli elektronik ödeme yöntemleri olarak sıralanmış. Dilediğinizi seçip ödeme yapabiliyorsunuz.

9. DealExtreme

Çin merkezli alışveriş sitesi olan Dealextreme ya da kısaca DX 2006 yılında kurulmuş bir sitedir. Düzenli ve iyi dizayn edilmiş tasarımı olan sitede aradığınız ürünleri kolayca bulabilmek mümkün.

Ürün çeşidi oldukça geniş olan DX, günümüzde eski popüleritesine sahip olmasa da yine de en çok tercih edilen alışveriş sitelerinden biridir. Ülkemizde de en çok kullanılan Çinden alışveriş yapıalcak sitelerin arasında olan DealExtreme ne yazık ki Türkçe destek vermiyor.

TL cinsinden alışveriş yapabileceğiniz DX ile 1$’lık siparişler de verebiliyorsunuz. Fiyatlar ise diğerleri ile hemen hemen aynı diyebilirim. Bu sitenin en önemli özelliği ise müşterilerin yaptığı yorumların dürüst ve tamamen gerçek kullanıcı yorumlarından oluşması.

Sipariş teslim süresi ise 7-14 gün sürmektedir. Hızlı kargo özelliği de bulunan sitenin bunu kullanmanız durumunda siparişleri 3-7 gün içinde teslim edebildiğini söylemek gerekiyor.

Bazı zamanlarda yaptığı kampanyalar ve fırsatlarla uygun fiyatlara güzel ürünler alabilmek mümkün oluyor. Bunları yakalayabilirseniz istediğiniz ürünleri çok daha ucuza satın alabilirsiniz.

10. HobbyKing

Hobi düşkünlerinin bayılacağı bir site olan HobbyKing dünya çapında en popüler hobi ürünleri satan site özelliğine sahip. Türkiye’den de birçok hobi merkalısı bu siteden alışveriş yapıyor.

Türkiye’ye gönderim yapmalarına rağmen dil desteği olarak Türkçe sunmuyorlar. Yine TL cinsinden fiyatları görmek mümkün değil. Ancak yine de kolay bir şekilde alışveriş yapabiliyorsunuz.

Teslimat süresi biraz uzun olsa da (yaklaşık 1 ay) acil bir ihtiyaç olmadığından önünde sonunda siparişini verdiğiniz ürün elinize ulaşıyor. Ürünlerin kalitesi ise müşterileri memnun ediyor. Zaten araştırdığınız ürünün puanına bakarak karar verebilirsiniz.

Eğer memnun kalmazsanız 30 gün içinde iade edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz. Bu yönden de olumlu bir izlenim oluşturuyorlar. HobbyKing sitesine giderek zevkinize uygun hobi ürünleri sipariş edebilirsiniz. Güvenilir ve problem yaşatmayan bir site olduğunu söylemek mümkün.

11. Zaful

Son olarak Çin alışveriş siteleri giyim kategorisinde yoğunlaşmış olan Zaful sitesine değinelim. Zaful aylık yaklaşık 10 milyon ziyaretçiye sahip. Bu trafiğin çoğu ABD’den olsa da Türkiye’den de alışveriş yapanların sayısı oldukça fazla.

Özellikle sitenin Türkçe dil sunması tercih edilmesindeki en önemli kriterlerden biri. Diğer yandan kadın ve erkek giyim üzerine her kategoriden yüzlerce ürün bulabilmek mümkün. Uygun fiyatlı kıyafetler ise her tarza uygun diyebilirim.

Üstelik yılın belirli dönemlerinde büyük indirimler sunuyorlar. Bu zamanları denk getirdiğinizde dolabınızı baştan aşağıya çok ucuza yenileyebilirsiniz.

Nakliye süresi bakımından ise iyi yorumlar alıyorlar. 10-20 iş günü içinde verdiğiniz siparişler elinize ulaşmakta. Özellikle kadınlar tarafından kullanılan Zaful bir sorun olduğu takdirde sizinle yakından ilgileniyor.

Plaj giyim konusunda çok fazla çeşit sunan sitedeki ürünlerin kalitesi ise ortalamanın biraz üzerinde diyebilirim. Zaten beklediğiniz gibi çıkmazsa ücretsiz bir şekilde geri gönderip paranızı alabiliyorsunuz.

12. Yesstyle

Yesstyle çin alışveriş siteleri arasında yer alıyor. Fakat diğer çin alışveriş sitelerinden farkı Türkiye’ye gönderim yapmıyor olmasıdır. Eğer yurt dışında yaşıyorsanız ve çin alışveriş sitesi üzerinden bir şeyler satın almak istiyorsanız, bu platforma bir göz atabilirsiniz.

YesStyle, erkek giyim, kadın giyim, çocuk giyim ve ev dekorasyon ürünleri satıyor. Hamile kıyafetlerinden cosplay kıyafetlerine kadar her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca YesStyle çin alışveriş sitesi sadece kendi markasının ürünlerini satmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Çin alışveriş siteleri hakkında sıkça sorulan soruları bu başlık altında bir araya getirmek istedim. Sizlerin de sormak istedikleri var ise bana yorum kısmından yazabilirsiniz. Size en kısa sürede cevap vereceğimden de emin olabilirsiniz.

Çin Alışveriş Siteleri 2023 Yılında Neler?

En çok bilinen ve tercih edilen çin alışveriş siteleri arasında Aliexpress, Banggood, Gearbest yer almaktadır. Bunların yanı sıra pek çok sektöre özel farklı alışveriş sitelerini yazımın tamamında bulabilirsiniz.

En İyi Çin Alışveriş Sitesi Hangisi?

Hangi çin alışveriş sitesi en iyi sorusunun cevabı herkes için farklı olabiliyor. Ancak genellikle bu soruya Aliexpress cevabı verilmektedir.

En Güvenilir Çin Alışveriş Siteleri Hangileri?

En güvenilir çin alışveriş siteleri arasında Aliexpress, Banggood, DHgate, Gearbest ve Geekbuying gibi siteler yer almaktadır. Yazımdaki tüm alışveriş siteleri güvenilir olarak değerlendirilmektedir.

En Ucuz Çin Alışveriş Sitesi Hangisi?

Çin genellikle ucuz ürünlerin satıldığı bir pazardır. En ucuz çin alışveriş sitesi hangisi diye merak edenler aşağıdaki listeyi inceleyebilir.

 • Aliexpress
 • Alibaba
 • Banggood
 • Gearbest
 • DHgate
 • LightIntheBox
 • MiniIntheBox
 • Geekbuying
 • DealExtreme
 • HobbyKing
 • Zaful
 • Yesstyle
Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

2 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review
 1. Mrb uzakdoğu ülkelerinden yada Çinden yasaklı ürünler dışında her türlü ürün teminini yapmaktayız ödemeleri kendiniz yapabiliyorsunuz Dolayısıyla western union ve banka komisyonları gibi ücretler kendi kontrolünüzde oluyor tüm exspress kargoları veya çin devlet postası ile gönderim sağlamaktayız.Detaylar için importcenterels7@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz .

 2. Reply
  Enes Talha Uçar 29/11/2020 at 13:19

  Liste için çok teşekkür ederim. Tek bildiğim site aliexpressti çok sağolun başkalarından da bilgim oldu artık alışveriş yapabilirim belki ucuz 🙂

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general