Çiğ Köfte Bayilik Veren Firmalar 2022 | Ücret ve Şartlar

çiğ köfte bayilik veren firmalar

Çiğ köfte bayilik veren firmalar, yeni iş fikri isteyenler tarafından merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Çevrenizden de gördüğünüz üzere son 10 yılda ülkemizdeki çiğ köfteci sayısı giderek arttı. Günden güne de artmaya devam ediyor.

Sokağa çıkıp sağınıza solunuza baktığınızda mutlaka bir çiğköfte dükkanına rastlarsınız. Çifköfte dükkanlarının bu denli artmasında elbette talebin etkisi büyüktür. Yani insanlar bu lezzeti talep ettikleri için girişimciler de çiğ köfteci açmak için girişimde bulunmaktadırlar.

Yazımda sizlere çiğköfte dükkanı açmak için neler gerekli bahsedeceğim. Fakat en çok değineceğim konu çiğköfte bayiliği veren firmalar olacak. Çünkü sıfırdan bir işe başlamak, hem masraflı hem de zaman alan bir durum.

Elbette kendi işini kurmanın avantajları var. Kimseye bağlı kalmadan, kararları kendi kendine vermek çok güzel. Ancak dediğim gibi yeniden bir marka yaratmak ve müşteri bulmak kolay bir iş değil. Bunun için girişimciler, çiğköfte bayilik almak istemektedirler. Haklı oldukları birçok yön de var.

Eğer siz de çiğ köfte bayiliği almak istiyorsanız ve nereden alacağınıza karar veremiyorsanız, yazımdaki detayları inceleyebilirsiniz. Öyleyse gelin çiğ köfte bayiliği veren firmalar neler bakalım.

Çiğ Köfte Bayilik Veren Firmalar 2022

Ülkemizde pekçok firma bayilik vermektedir. Bu firmalar bayilik karşılığında belirli ücretler talep edebilmektedir. Bazıları ise ücret talep etmeden markayı büyütmek amacıyla bayilik verebilmektedir. Böylece her geçen gün sayıları ve popülariteleri artmaktadır. Peki çiğköfte bayilik veren firmalar neler?

 • Komagene
 • Battalbey
 • Tatlıses Çiğ Köfte
 • Adıyamanlı Çiğ Köfteci Erkan Usta
 • Afiyet Çiğ Köfte
 • Maksat Çiğ Köfte
 • OMİS Çiğ Köfte

Türkiye’de en çok karşımıza çıkan ve bayilik veren çiğ köfte firmaları yukarıdaki firmalardır. Bu firmalar hangi şartlarda bayilik veriyor sizlere tek tek anlatacağım. Öncelikle Komagene’den başlıyorum.

1. Komagene

komagene bayilik, çiğ köfte bayilik veren firmalar

Komagene, Türkiye’de en çok bayiliği bulunan çiğ köfte markalarından biridir. Türkiye’nin hemen hemen her il ve ilçesinde bayilikleri bulunur. Müşterilerine sundukları çeşitli kampanyalarla beraber de oldukça sevilen bir markadır.

2004 yılında kurulan firma, bayilik vererek günden güne büyümeye devam etmektedir. Bayilerinde yer verdikleri yerel ve yöresel tatlar da müşterilerin ilgisini çekmekte ve müşteri kitlesini artırmaktadır.

Komagenenin sadece ülkemizde değil, yurtdışında da şubeleri bulunur. Zaten büyümesindeki en önemli etkenlerden biri de bayilik vermesidir. Eğer Komegene bayilik almak isterseniz, doğru bir karar vermiş olabilirsiniz. Çünkü firma bayiliği ücretsiz olarak vermektedir. Belirli kampanyalarla ücretsiz ya da cüzi bir miktarla bayilik alabilirsiniz.

Tabi ki çiğ köfteci açmadan önce bu iş ile ilgili bilgi almanızı tavsiye ederim. Gerçi birçok bayilik veren firma, bu konuda kurs da vermektedir. Peki Komagene bayilik şartları neler?

Komagene Bayilik Şartları Neler?

Komagene bayiliği almak istiyorsanız, öncelikle firmayla iletişime geçmeniz gerekiyor. Bunun için de firma websitesinde bir başvuru formu açmış. Açılan forma giderek hangi il ve ilçede bayilik açmak istiyorsanız, onu yazıyorsunuz. Ardından iletişim bilgilerinizi verip formu yolluyorsunuz.

Formunuzdaki bilgilerle firma sizinle iletişime geçecektir. Bayilik almak isteyenlere genelde iki seçenek sunulmaktadır.

Komagene bayilik ücreti ne kadar? İster sadece 15.000 TL vererek bayilik alabilirsiniz, isterse daha yüksek bütçeyle daha kapsamlı bir paket alabilirsiniz.

Burada vereceğiniz ücretler, isim ücreti değildir. Verdiğiniz ücretlerle dükkanınızın kurulumu yapılacak. Bu nedenle boşa gitmiş olmuyor.

2. Battalbey

battalbey bayilik, çiğ köfte bayilik veren firmalar

Türkiye’de en çok bayiliğini göreceğimiz çiğ köfte firmalarından biri de Battalbey Çiğ Köfte’dir. Battalbey, sadece çiğ köfte alanında değil, bunun dışında peçete ve giyim üretiminde de hizmet vermektedir.

Hatırlayacağınız üzere Battalbey’in kurucuları, öncelerden sokak tezgahlarında çiğ köfte satıyorlardı. Şuan ise sokaklardan bayilik zincirlerine kadar genişlemişlerdir. Birçok kişi bu firmadan bayilik almak istemektedir. Peki Battalbey bayilik alma şartları neler ve Battalbey bayilik ücreti ne kadar?

Battalbey Bayilik Alma Şartları Neler?

Battalbey, bayilik için herhangi bir ücret talep etmemektedir. İsmini kullanmanız için ürünleri oradan almanız gerekmektedir. Eğer Battalbey bayiliği almak istiyorsanız, öncelikle firmanın websitesine giderek başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Başvuru formunu doldurduktan sonra firma yetkilileri sizinle iletişime geçecek ve sizin ne kadar hazır olduğunuzu öğrenecekler. Eğer onay çıkarsa, sizden dükkan bulmanızı ve dizayn etmenizi isteyecekler.

Dükkanınızı açılışa hazır hale getirdikten sonra Battalbey ismiyle açabileceksiniz.

Dükkanınızın yerini seçerken işlek bir cadde üzerinde olmasına dikkat etmenizi öneriyorum. Çünkü ne kadar işlek bir yerde olursa karınız da o kadar fazla olacaktır. Tabi ki işlek caddelerde dükkan kiraları yüksek olacak. Eğer işlek bir yerde dükkan tutma şansınız yoksa, paket servise önem verin.

İster telefonla isterse çeşitli uygulamalarla müşterilerinizin ayağına servis yapın.

3. Tatlıses Çiğ Köfte

tatlıses bayilik, çiğköfte bayilik veren firmalar

İsminden de anlayacağınız üzere İbrahim Tatlıses önderliğinde 2011 yılında kurulmuştur. Türkiye’de şuanda 300 üzerinde bayisi bulunmaktadır. Sunduğu uygun fiyatlı bayilik seçenekleri nedeniyle de her geçen gün sayısı artmaktadır.

İsmi bir marka olduğu için birçok kişi tarafından bilinmektedir ve müşteri kitlesi hazırdır. Yani eğer bu firmadan bayilik alırsanız, müşteri açısından sorun çekmezsiniz. Böylece kısa sürede masraflarınızı çıkarıp kar elde edebilirsiniz.

Peki çiğ köfte bayilik nasıl alınır ve Tatlıses bayilik ücreti ne kadar?

Tatlıses Bayilik Alma Şartları Neler?

Çiğ köfte bayilik veren firmalar arasında yer alan bu firmadan bayilik almak için öncelikle isim bedeli için 5 bin TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bunun dışında dükkanınızın en az 20 metrekare olması ve işlek bir caddede olması gerekmektedir.

Bu şartları sağlıyorsanız, dükkanınızı dizayn ederek ismi alabilirsiniz. Dükkan dizaynı için de yaklaşık 20-25 bin TL’ye ihtiyacınız olacak. Dükkanın büyüklüğüne göre bu ücret değişebilir.

Firmanın avantajlı yönlerinden biri de firmadan bayilik aldığınızda size verilen faturayla KOSGEB kredisine başvurabilmenizdir. Genelde de bu kredi onaylanmakta ve işleriniz kolaylaşmaktadır.

Tatlıses Çiğ Köfte başvuru formundan başvuru yapabilirsiniz.

Başvurunuz sonucunda dükkanı açmanız kabul edilirse ve gerekli ödemeleri yaparsanız, firma size bir açılış paketi verecek. Peki bu açılış paketinin içerisinde neler yer alıyor?

 1. 5 yıllık sözleşme yaparsanız, 500 kilogram çiğ köfte
 2. Çiğ köfte dürümleri için kağıt
 3. Islak mendil
 4. 20 adet tabak
 5. Ambalajlı kağıt
 6. Ambalajlı poşet
 7. 5000 adet broşür
 8. 1000 adet magnet
 9. Tatlıses tişörtleri
 10. Şapka ve önlük

Tüm bu paketteki eşyaları kullanarak, birçok ihtiyacınızı gidermiş oluyorsunuz.

4. Adıyamanlı Çiğ Köfteci Erkan Usta

çiğköfte bayiliği almak

Ülkemizin çeşitli yerlerinde görmeye başladığımız çiğköfte bayiliklerinden bir diğeri de Adıyamanlı ÇiğKöfteci Erkan Usta’dır. Bu bayilik zincirinin başlangıcı 2007 yılına dayanıyor. İlk çiğköfte dükkanı Eskişehir’de açılmıştı. Ardından yavaş büyümeye başladı ve bayilikler açıldı.

Müşteriler tarafından Erkan Usta’nın gösterdiği ilgi ve güler yüzlü ifadeler müşteriler tarafından sevgiyle karşılanmış ve ünü yayılmıştır.

Adıyamanlı Çiğ Köfteci Erkan Usta Bayilik Alma Şartları Neler?

Diğer bayilik veren çiğ köfte firmaları gibi bu firma da öncelikle websitesinden başvuru almaktadır. Yani bu firmadan bayilik almak istiyorsanız, öncelikle firmanın websitesine gidip başvuru formunu doldurmalısınız.

Firma isim hakkı için fiyat istemiyor gibi görünüyor. Benim düşünceme göre firma sadece yeterli sermayeniz var mı yok mu diye bakıyor. Eğer yeterli sermayeniz varsa ve dükkan yerini bulduysanız, kolayca buradan bayilik alabilirsiniz.

Bu da demek oluyor ki 20.000 TL gibi bir sermayeniz olmalı. Eğer böyle bir sermayeniz varsa bu firmadan bayilik alıp dükkanınızı açabilirsiniz.

Adıyamanlı Çiğ Köfteci Erkan Usta’dan bayilik alırsanız, ürünlerinizin kalitesi ve marka ismi dolayısıyla kısa sürede karlı işler yapmaya başlayabilirsiniz.

5. Afiyet Çiğ Köfte

afiyet çiğ köfte bayilik

Komagene ve Battalbey’e göre daha az duyduğumuz ama uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren, kaliteli firmalardan biri. Afiyet Çiğ Köfte markası, 1999 yılında ortaya çıkmıştır ve müşterilere verdikleri kaliteli hizmet sayesinde sevilmeye başlamıştır.

Müşteri memnuniyetini ve lezzeti önplanda tutan şirket günümüzde hali hazırda 300’ün üzerinde bayiliği bulunmaktadır. Önümüzdeki yıllarda ise bayiliklerinin sayısı artacak gibi görünmekte.

Eğer siz de çiğ köfteci açmak istiyorsanız, bu firmayı değerlendirebilirsiniz.

Afiyet Çiğ Köfte Bayilik Alma Şartları Neler?

Afiyet Çiğ Köfte bayiliği almak istiyorsanız, ilk olarak firmanın başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Formu doldurduktan sonra size geri dönüş yapılacaktır ve detaylar aktarılacaktır.

Firma başvuru yapanlardan 5 bin TL sermaye talep etmektedir. Zaten bu sermayenin karşılığı olarak bayilik açmak isteyenlere, iç dekorasyon hizmeti ve 200 kilo çiğ köfte vermektedir. Zaten verilen çiğ köfte satıldığında verilen ücret çıkarılmakta.

Bunun dışında bayilik seçeneği olarak, 9500 TL karşılığında 1 yıl boyunca kira desteği alabilirsiniz. Kira desteği, kiranın yüzde 50’si kadar olmaktadır. Ayrıca bu sistemde, firma bayilik alanlara 900 kilo çiğköfte de vermektedir.

6. Maksat Çiğ Köfte

maksat çiğ köfte bayilik

Çiğ köfte bayilik veren firmalar arasında yer alan Maksat Çiğ Köfte, 2001 yılından bu yana hizmet vermektedir. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bayilikleri bulunmaktadır. Bayilik almak isteyenlerin sayısı da artmaktadır.

Çiğköfte bayiliği almak isteyenlerin tercih edebileceği bir başka firma olan Maksat Çiğ Köfte, ürünlerini taze ve kaliteli tutmaya özen göstermektedir. Bayilerine kargo ve çeşitli transfer araçlarıyla ürünlerini yollamaktadır.

Maksat Çiğ Köfte Bayilik Alma Şartları Neler?

Her çiğköfte dükkanı bayiliği başvurusunda olduğu gibi bu firmaya yapacağınız başvurularda da bazı şartları sağlamanız gerekmekte. Bu firma en basitinden dükkanınızın işlek bir yerde olmasını ve en az 20 metrekare olmasını istiyor.

Firmaya bayilik için 8-10 bin TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bu ücret karşılığında da firma size dükkanınızın dizaynını yaparak diğer ihtiyaçlarınızı sağlıyor. Ayrıca çiğköfte ve satacağınız diğer ürünleri bu firmadan temin etmeniz gerekmekte.

7. OMİS Çiğ Köfte

omis çiğ köfte

Çiğ köfte bayiliği almak isteyenlere önerebileceğim diğer bir firma da OMİS Çiğ Köfte. Çiğ köfte sektöründe isim yapmaya başlamış olan firma, lezzetiyle de insanları cezbetmektedir. Kurumsallaşmayı önplanda tutmak isteyen OMİS, kendine ait nar ekşileri ve şalgam suları ile birlikte önemli adımlar atmıştır.

Bayilik almak isteyen kişiler, bu firmadan franchise alarak doğru bir adım atabilir. Peki bayilik şartları neler?

OMİS Çiğ Köfte Bayilik Alma Şartları Neler?

Çiğköfte bayiliği almak için öncelikle firmanın sitesinde bulunan başvuru formu doldurulmalıdır. Form doldurma esnasında karşınıza 4 adet paket çıkacak ve bunlardan birini seçmeniz istenecek. Bu paketler nedir?

 1. Small (15 metrekare)
 2. Medium (30 metrekare)
 3. Large (50 metrekare)
 4. X Large (100 metrekare)

Small paket ile 15 metrekare gibi ufak bir dükkan açabilirsiniz. Bu paketi alanlar genelde daha az bütçeli kişilerdir. İşlek bir caddede kira bedelleri yüksek olabileceği için küçük bir dükkan açmak mantıklı olabilir.

Medium paket ile 30 metrekare büyüklüğünde bir çiğköfteci açabilirsiniz. Müşterilerinizi daha çok mekanınızda ağırlamak istiyorsanız, bu paket sizin için daha uygun olacaktır.

Large paket ile 50 metrekare büyüklüğünde bir dükkan açabilirsiniz. Müşterilerinizin mekanınızda daha fazla vakit geçirmesini istiyor ve diğer hizmetlerinizi de satmak istiyorsanız, en ideal paket budur. Böylece karınızı daha da yükseltebilirsiniz.

X large paket ile 100 metrekare büyüklüğünde bir dükkan açabilirsiniz. Müşterilerinizin hem eğlenceli vakit geçirmesini hem de ürünlerinizi daha çok almalarını istiyorsanız, bu paket uygun olacaktır. Böylece daha çok kişiyi ağırlayabilir ve kar marjınızı yükseltebilirsiniz.

OMİS Çiğ Köfte bayilik ücreti ne kadar? Firma, bayilik almak isteyen kişilerden 12-15 bin TL arası bir ücret talep ediyor. Bunun karşılığında da dükkanınızın kurulumuna yardımcı oluyor. Alınacak paketlere göre de bu ücretin değişebileceğini unutmamalısınız.

Yazımda çiğ köfte bayilik nasıl alınır, çiğköfte bayilik alma şartları neler detaylı olarak anlattım. Vitamin bar nasıl açılır yazımdan da bir diğer iş fikrini inceleyebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Çiğ Köfte Bayilik Veren Firmalar Neler?

Çiğköfte bayilik veren firmalar başlıca, Komagene, Battalbey, Tatlıses, Adıyamanlı Çiğ Köfteci Erkan Usta ve OMİS Çiğ Köfte’dir. Her firmanın kendine ait çeşitli şartları bulunmaktadır.

Çiğ Köfte Bayilik Ücreti Ne Kadar?

Çiğköfte bayilik ücreti, 5 bin ila 20 bin arasında değişiklik göstermektedir. Bu ücretler her firmaya göre farklılık göstermektedir. Burada dükkanın büyüklüğü de önemlidir.

Çiğ Köfte Bayilik Nasıl Alınır?

Bayilik almak için öncelikle firma seçmelisiniz. Ardından firmaların şartlarını sağlayıp sağlamadığınızı göz önüne alarak firmaların websitelerindeki başvuru formunu doldurmalısınız. Form sonrası firmalar sizinle iletişime geçecek ve uygun bulunmanız halinde size bayilik vereceklerdir.

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general