Anket Doldur Para Kazan Siteleri 2022 | Güvenilir Siteler

anket doldur para kazan

Anket doldur para kazan siteleri, internetten para kazanmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaktadır. Çünkü hem basit bir işlem hem de anketlere ulaşmak için internet bağlantısının olması yeterli. Anket doldurarak para kazananlar da oldukça fazladır.

Her geçen gün teknolojiyle ve internetle daha iç içe yaşamaya başlıyoruz. Çevremizde gördüğümüz birçok şey internetle bağlantılı olabiliyor. Tabi ki yapacağımız işlerin de internetle bir ilişkisi olabiliyor. Ayrıca evde para kazanmak isteyen kişiler, çeşitli internetten para kazanma yollarına başvurabiliyorlar.

Bu işlerden biri de anket doldurarak para kazanma yöntemidir.  Anket doldurarak para kazanmak isteyenler, bazı internet sitelerine üye oluyorlar ve gönderilen anketleri doldurarak anket başına para kazanıyorlar.

Anket doldur para kazanma işinden bir şeyler kazanmak istiyorsanız, boş vaktinizin çok olması gerekir. Çünkü gönderilen ücretli anketler, en az yarım saatinizi alacak şekilde hazırlanır. Günde birkaç tane doldurayım derseniz, en az 2 saatinizin boş olması gerekir. Anketlerde şıklı soruların yanında açıklamalı sorular da yer almaktadır. Yani ek iş olarak düşünmelisiniz.

Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle anket doldur para kazan siteleri bulmanız gerekiyor. Siteleri bulduktan sonra, sitelere üye olmalısınız. Üye olurken bilgilerinizi eksiksiz ve doğru şekilde doldurduğunuzdan emin olun. Özellikle mail adresine dikkat edin. Çünkü anketler size maille gelecek ve oradan dolduracaksınız. Devamlı kontrol edebildiğiniz bir maili verin.

Siteleri bulunca çoğuna üye olun. Yani birkaç siteye üye olursanız, çok anket gelmeyebilir ve kazancınız çok az olur. Çünkü siteler haftada birkaç kez anket göndermektedir.

Site araştırması yaparken güvenilir siteler bulmalısınız. Çünkü anket doldur para kazan sahtekarlığı olan siteler de vardır. Bunun için size vereceğim siteleri inceleyebilirsiniz.

Anket doldururken cevaplarınızı düzgün vermeye ve önceki anketlerde verdiğiniz cevaplarla aynı olmasına dikkat edin. Aksi halde bu siteler hesabınızı durdurabilir.

Anket Doldur Para Kazan Siteleri Neler?

Anket doldurarak para kazandıran siteler, oldukça fazladır. Fakat hepsi güvenilir değildir. Bu nedenle ben yazımda güvenilir olarak görülenlerden bazılarını vereceğim. Yine de siz direk siteye üye olmak yerine öncesinde bir takım araştırmalar yapmalısınız. Özellikle daha önce siteye üye olmuş kişilerin yorumlarına bakabilirsiniz.

1. Swagbucks

anket doldur para kazan

Swagbucks en büyük ve en güvenilir anket sitesidir. Şimdiye kadar dünyanın dört bir yanındaki üyelere 600.000.000$ ‘dan fazla ödül verdiler. Sitede oyun oynamak, teklif almak, web’de arama yapmak, online alışveriş yapmak ve video izlemek gibi görevler de bulunuyor ve bunları yapanlara ödüller veriliyor.

Verdikleri ödüller farklı olabiliyor. Para, kupon ya da hediye çekleri arasından istediğinizi seçebiliyorsunuz.

Peki ne kadar kazanılır? Sitede doldurulacak anket başına 30-150 SB yani Swagbucks puanı verilir. 100 SB de yaklaşık 1$’a tekabül eder. Yani 6 TL gibi düşünebilirsiniz.

Swagbucks sitesinde dolduracağınız anketler için en az 10 dakika zaman ayırmalısınız. Eğer 1 saat boyunca anket doldurursanız, 5$ kazanabilirsiniz. Bu da yaklaşık 30 TL yapar.

2. Toluna

anket doldurarak para kazanmak

Toluna, büyük şirketlerin belirli hizmetler ve ürünler hakkında kullanıcıların görüşlerini almak için kullandıkları sitedir. Burada çeşitli anketler ve yorum çalışmaları vardır. Bunların doldurulması karşılığında kullanıcılar para kazanırlar ya da çeşitli ödüller alırlar.

Genellikle ödemeler PayPal yoluyla yapılır. Bunun dışında Amazon hediye çekleri de kullanıcılara verilir.

Ne kadar kazanılır? Doldurulan anketlerin her biri 2000 – 50.000 puan verir. 80.000 puana ulaşıldığında ise 15$’lık bir kupon kullanıcılara verilir. Minimum para çekme miktarı ise 30.000 puandır. Eğer ödül çekilişine girmek isterseniz, 500 puan ile girebilirsiniz.

Toluna’da doldurulacak anketler en az 15 dakika sürer. Yani 15$’lık kuponu alabilmeniz için yaklaşık 4 saat boyunca anket doldurmanız gerekmekte. Bu da saatte 15 TL gibi bir para kazanmanız anlamına gelir.

3. OnePoll

anket doldur para kazanma

Anket doldur para kazan sitelerinden birisi de OnePoll’dur. OnePoll, yukarıda verdiğim sitelerden farklı olarak daha kısa anketlerle kullanıcılara para kazanma fırsatı sınan bir sitedir. Burada dolduracağınız anketler, genellikle büyük firmaların yapmış olduğu araştırmalarda kullanılır.

Sitede kazanılan ödüller, nakit olarak alınabilmektedir. Genellikle de PayPal yoluyla ödemeler alınır.

Ne kadar kazanılır? Yapılan anketlerden 10p yani 1 $ gibi bir para kazanılabilir. Toplamda 40 $’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Yapılan anketleri doldurmak yaklaşık 3 dakika sürer. Bu durumda minimum para çekme miktarına ulaşmak için yaklaşık 10 saat çalışmanız gerekmekte.

4. LifePoints

anket doldur para kazan siteleri

LifePoints, daha önce popüler olan MySurvey ve GlobalTestMarket adlı şirketlerinden birleşiminden oluşmuştur. Sitede anket doldurma işleri yapılmaktadır.

Anketlerden kazanılan ödüller, PayPal ödemeleri ya da Amazon kuponları olarak alınabilmektedir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 1$ civarında olmaktadır. 5$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Sitede doldurulan anketler için 15 dakika gibi bir zaman ayırmanız yeterlidir. Yani saatte 3$ kazanabilirsiniz.

5. i-Say (IPSOS)

Dünyanın dört bir yanındaki güvenilir markalar ve araştırma şirketleriyle birlikte çalışan en büyük (ve en iyi ücretli) anket tabanlı pazar araştırma şirketlerinden biridir.

High-street ve Amazon Kuponları, ayrıca tüm üyeler için ödül çekilişleri ile kazandıkları ödüller verilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 1$ civarında olmaktadır. 10$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Anket doldurarak para kazanmak için bu siteyi tercih edebilirsiniz. Fakat İngilizcenizin olması gerekmekte.

6. InboxPounds

ABD’de InboxDollars olarak da bilinen bu para kazanma sitesi, ücretli anketlerin dışındaki etkinlikler için de ödüller verir.

Kazanılan ödüller, para ya da kupon olarak alınabilmektedir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 1$ civarında olmaktadır. 20$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Sitede dediğim gibi sadece anket doldurma görevleri yok. Bunun yanında oyun oynama, e-posta okuma ve webde arama yapma gibi görevler de var. İstediğiniz görevleri seçerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

7. Opinion Outpost

para kazandıran anket siteleri

Anket doldur para kazanma siteleri arasında Opinion Outpost adlı site de yer alır. Site, hızlı ödemeler ve eğlenceli anketler nedeniyle popülerlik kazanmıştır.

Siteden kazanılan ödüller, nakit ya da kupon olarak alınabilmektedir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 0,50$ civarında olmaktadır. 2,5$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Ödeme alabilmek için yalnızca 5 ankete ihtiyacınız var ve her biri yaklaşık 10-15 dakika sürüyor. Yani 1 saatte ödeme alabilirsiniz. Yaklaşık olarak da 1 saatte 20 TL kazanabilirsiniz.

8. Panel Opinion

anket doldurarak para kazanma siteleri

Panel Opinion, en popüler anket sitelerinden biridir. Sitede bulunan anketlerin doldurulması karşılığında para kazanabilirsiniz.

Siteden kazanılan ödüller şuanlık sadece nakit olarak alınabilmektedir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 1$ civarında olmaktadır. 10$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Anketlerin tamamlanması genellikle 10-15 dakika sürer ve hatta bazen tek bir anket için 4 dolara kadar ödeme alabilirsiniz.

9. Pinecone Research

Pinecone Research, anket doldurarak ve ürün test edilerek para kazanılabilen bir sitedir.

Siteden kazanılan ödüller, para ve test edilen ürünlerdir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 1$ civarında olmaktadır. 3$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Siteden oldukça güzel para kazanılabilmekte. Anket doldurma işlemi de uzun sürmemekte. Fakat siteye üye olmak için oraya üye olan birinin sizi daver etmesi gerekmekte. Yani üye alımları her zaman açık değil. Bunu göz önünde bulundurmalısınız.

10. YouGov

YouGov, sosyal konular ve genel ilgi alanlarına daha fazla odaklanarak diğerlerinden biraz farklı bir sistem yürütmektedir. YouGov anketleri politika, kamu işleri ve ticari ürünler gibi konuları içermektedir.

Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, para ve diğer ödülleri kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 3$ civarında olmaktadır. 50$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Sitede yayınlanan anketler biraz ilginçtir. Genellikle gündemde olan konularla ilgili anketler yayınlanır.

Doldurulacak anketler için yaklaşık 30 dakikalık bir zaman ayırmanız gerekmekte. Ancak bilmelisiniz ki site kullanıcılara çok sık olarak anket yollamaz. Haftada 1 ya da 2 haftada 1 kere anket doldurabilirsiniz.

11. PanelBase

PanelBase, anket doldurarak para kazanma siteleri arasında yer alan bir şirkettir. Her anket sitesinde olduğu gibi burada da anket doldurarak para kazanabilirsiniz.

Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, para, kupon ve diğer ödülleri kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 1,5$ civarında olmaktadır. 10$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Ayrıca siteye üye olanlara da 3$ gibi bir ödül vermekteler.

12. Hiving

Hiving, büyük firmalara anketle hizmet sunan bir anket doldurma sitesidir. Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, para kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerden 50p kazanılır. 4$’a ulaşıldığında para çekilebilir. 4$ da 4000p’a tekabül eder.

Hiving, anketleri tamamlarken dakikada yaklaşık 50 puan ile ödüllendirir ve 4000 puana (4 £$) ulaşır ulaşmaz geri çekebilirsiniz.

13. Prolific Academic

anket doldurma siteleri

Birçok firmaya ve akademisyenlere bilgi sağlayan bir anket doldurma sitesidir.

Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, para kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 2$ civarında olmaktadır. 20$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Prolific Academic, yüksek puan elde etmek için gerçekten iyi cevaplar vermeye odaklanmanız gereken üst düzey bir anket sitesidir. Belirli bir seviyenin altına düşerseniz, birçok anketten mahrum kalabilirsiniz.

Ancak biraz uğraşıp düzgün cevaplar verirseniz, güzel paralar kazanabilirsiniz. Anketler yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Bunun karşılığında 2-10 $ kazanabilirsiniz.

14. Surveybods

SurveyBods, görüşlerinizi almak isteyen en iyi şirketlerle çalışır. Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, para, kupon ve diğer ödülleri kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 3$ civarında olmaktadır. 15$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Anketler genellikle yaklaşık 10 dakika sürmektedir ve tamamlanması oldukça kolaydır. Bir kontrol sistemine sahip oldukları için olabildiğince dürüst olmalısınız.

15. The OpinionPanel Community

aanket doldurarak para kazanmak

13-30 yaş arası herkes için İngiltere’nin en büyük araştırma panelidir. Büyük markalar ve üniversiteler için ilginç anketler ve çevrimiçi odak grupları sunarlar, araştırmaları genellikle medyaya ulaşır.

Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, kupon ve diğer ödülleri kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 5$ civarında olmaktadır. 25$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

OpinionPanel Community güvenilir bir sitedir ve anketlerinin tamamlanması yaklaşık 10 dakika sürer. Anketlerin çoğunluğu yaklaşık 1-2 $ değerindedir.

16. Valued Opinions

Valued Opinions, daha büyük bir pazar araştırma grubunun parçasıdır. Profilleri, geniş demografik özelliklere ve gereksinimlere uyan üyelere online anketler gönderirler.

Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, kuponlar kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 1-2$ civarında olmaktadır. 10$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Anketler genellikle oldukça ilginçtir ve her biri 10-30 dakika arasında bir zaman alabilir, bu yüzden sadece bir saat içinde 10$ kazanabilirsiniz.

17. MindMover

MindMover, yiyeceklerden toplu taşımaya kadar her konuda görüşlerinizi paylaşmanıza olanak tanır.

Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, para kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 1,5$ civarında olmaktadır. 20$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

MindMover iyi bir seçenektir, ancak anketlerin puan bazen az ve bazen çok olduğu için puan oluşturmak biraz zaman alabilir. Her ankete katılmak yaklaşık 15 dakika sürer.

18. iPoll

anket doldur para kazan siteleri

Anket doldur para kazanma siteleri arasında yer alan şirket, ABD merkezlidir. Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, para, kupon ve dergi abonelikleri kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 2$ civarında olmaktadır. 20$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

iPoll sitesinde ankete katılmak yaklaşık 15 dakikanızı alacaktır. Ancak anket miktarı oldukça düşüktür.

19. PopulusLive

Basın ve güncel olay programlarına istatistik sağlayan büyük bir İngiltere anket sitesidir.

Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, para kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 2$ civarında olmaktadır. 50$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

PopulusLive iyi bir ödeme sunuyor, ancak minimum ödeme değerine ulaşmak biraz zaman alabilir ve anketler çok sayıda katılımcı olduğunda hızlı bir şekilde tükenir. Maksimum anket sayısını elde etmek için profilinizi tam olarak doldurmanız önemlidir.

20. Branded Surveys

Daha önceki adı Mintvine olan Branded Surveys, yüksek miktarda anket sağlaması nedeniyle popülerdir.

Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, para ve hediye kartları kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti çok değişkenlik gösterebilmektedir. 10$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Ayrıca arkadaşlarınızı siteye yönlendirerek de para kazanabilirsiniz.

21. New Vista Live

New Vista Live, geleneksel telefonla arama yerine online anketler yapmayı seçen lider bir araştırma ve pazarlama şirketi.

Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, para ve diğer ödülleri kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 1$ civarında olmaktadır. 50$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Anketler genellikle 15 dakikada doldurulabilmekte. Yani saatte 4$ kazanılabilir. Ödeme sınırına ulaşmak için de 10-12 saat çalışmanız gerekmekte.

22. Mobrog

para kazandıran siteler

Mobrog, uzun süredir anket doldurma hizmeti vererek kullanıcılara para kazandıran bir sitedir. Türkiye’de de bağlantıları bulunmaktadır.

Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, para kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 1$ civarında olmaktadır.

Sitedeki anketler 15 ila 30 dakika arasında bir zaman almaktadır. Sitede anket doldururken tutarlı cevaplar vermeye özen göstermelisiniz. Çelişkiler olursa hesabınız kapatılabilir.

23. Myiyo

Myiyo, en iyi anket doldur para kazan siteleri arasında yer alır. Siteye girdikten sonra üye olma bölümünden gerekli bilgileri doldurup para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, para kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 1$ civarında olmaktadır. 20$’a ulaşıldığında para çekilebilmektedir.

Diğer sitelerde olduğu gibi burada da tutarlı cevaplar vermeye dikkat etmelisiniz.

24. MarketAgent

anket doldur para kazan

MarketAgent, dünya çapında hizmet veren ve 1 milyona yaklaşan üye sayısıyla büyük şirketlerden biridir. Türkçe hizmeti de bulunmakta.

Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, para ve hediye çekleri kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 1$ civarında olmaktadır.

Sitede ayrıca referans sistemi de bulunmaktadır. Yani sizin referansınızla siteye üye olanlardan da para kazanabiliyorsunuz. Bunun için size link verilecek.

25. Joinhiving

Joinhiving, para kazandıran anket siteleri arasında yer alır ve 2014 yılından bu yana hizmet vermektedir. Türkçe dil seçeneği de bulunmaktadır.

Siteye üye olan ve anketleri dolduran kullanıcılar, para ve hediye çekleri kazanabilir.

Ne kadar kazanılır? Anketlerin ücreti genellikle 1$ civarında olmaktadır.

Sitede referans yöntemiyle para kazanma şansınız da bulunuyor. Getirdiğiniz üyelerden para kazanabilirsiniz.

Anket doldur para kazan sitelerini listeledim. Eğer süreç hakkında daha detaylı ve kapsamlı bilgi almak isterseniz anket doldurma sitelerinden para kazanma taktiklerini de anlatan bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Diğer para kazanabileceğiniz platformları görmek için para kazandıran siteler ve para kazandıran uygulamalar yazılarımı okuyabilirsiniz.

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general