50 Bin TL İle Yapılacak İşler 2022 | En Karlı 15+ İş

50 bin tl ile yapılacak işler

50 bin TL ile yapılacak işler, düşük sermayeli iş girişimcilerin yöneldikleri iş alanlarıdır. Bu sermaye, bazen yetersiz gibi görülse de aslında birçok işi kurabilmek için yeterlidir. 50 bin TL nasıl değerlendirilir 2022 yılında gibi sorular almaktayım. Bu rehberimde sizlere bu konuda yardımcı olacağım.

İnsanlar, başkalarının altında çalışmak istemedikleri ya da iş bulamadıkları için kenarda köşede biriktirdikleri sermayeleri ile iş kurmaya karar verebilirler. Her beceriye ve iş dalına göre yapılacak işlerin maliyeti farklılık gösterebilir. Fakat bazı işler, ufak sermaye ile de kurulabilmektedir.

50 bin tl ile ne iş yapılır 2022 yılında en çok sorulan sorulardan biri. Elinde birikmiş parası olanlar ve bunu bir iş fikrine dönüştürmek isteyenler sıklıkla bu sorunun cevabını arıyor. 50 bin ile ne iş yapılır araştırması yapıyorsanız sizler için yapabileceğiniz işleri bir araya getirdim.

50 bin sermaye ile ne iş yapılır 2022 yılı için son derece kritik bir eşik diyebilirim. Çünkü para miktarı ne küçük ölçekli ne de büyük ölçekli bir iş için uygun. Ancak orta dereceli bir iş kurulabilir. Ben de yapılabilecek tüm işleri bulup yazımda yer verdim.

50 Bin TL İle Yapılacak İşler Nelerdir?

İş kurmak, meşakatli ve zaman alıcıdır. Yani bir iş kurmaya karar verdiğinizde, başkasının yanında çalıştığınızdan daha çok çalışabilirsiniz. Özellikle ilk başlarda daha çok çalışmanız gerekebilecek. Zaman içerisinde işler oturdukça, daha az çalışabilirsiniz ama işletme sizin olduğu için her şeyiyle siz ilgilenmek zorunda kalacaksınız.

Bu yüzden iş kurmadan önce, buna hazır olup olmadığınızdan emin olmalısınız. Eminseniz ve yapabileceğinizi düşünüyorsanız, sıra geldi ne kadar bütçeniz olduğunu sorgulamaya. Ben bu rehberimde, 50 bin TL sermaye ile yapılacak işler neler ondan bahsedeceğim ama bundan fazla ya da bundan daha az bir sermayeniz de olabilir.

Önemli değil, daha az sermayeniz varsa, 50 bin TL’ye sermayenizi tamamlayabilirsiniz. Bunun için kredilere veya hibe programlarına başvurabilirsiniz. Daha fazlaysa da zaten sermayenizin bir bölümünü kullanmış olursunuz.

Sermayenizi ayarladıktan sonra sıra geldi en can alıcı kısma, ne iş yapabilirim?

Size aşağıda vereceğim işler ortalama 50 bin TL ile yapılıyor. Bu işler arasından kendinize en yakın işi seçebilirsiniz. Elbette iş hakkında burada verdiğim bilgiler haricinde, araştırmalar da yapmalısınız. Unutmayın, her işe başlarken işi A’dan Z’ye araştırın. Avantajlarını ve dezavantajlarını öğrenin ve bir iş planı oluşturun. Böylece başarı ihtimaliniz daha da yükselir.

İş kurmanın hele hele sermaye bulmanın hayli zor olduğu bu günlerde sizler de paranızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsunuz. Örneğin bazıları şube açmak, bazıları ise kendi dükkanını kurmak istiyor. Ancak herkes bunda başarılı olamıyor. Başarılı olmak ve 50 bin tl ile yapılabilecek işler hakkında detaylara ulaşmak için yazımın tamamını okumanızı sizlere tavsiye ediyorum.

50 bin tl ne iş yapılır ve benzeri pek çok soru bana günlük hayattaki çevremden de geliyor. Ben de insanların kabiliyetleri ve ticarete yatkınlıklarına göre tavsiyelerde bulunuyorum. Siz de eğer ticarette kendinize güveniyorsanız paranızı o yönde değerlendirin.

Genellikle insanlar ticari konularda iyi olmadan bu işlere girişiyor ve sonu ne yazık ki hüsran oluyor. Eğer siz de iş kurma konusunda kendinizi yeterli görmüyorsanız bu paranızı yatırım ile değerlendirmelisiniz. En iyi yatırım aracı yazımdan kendinize en uygun yatırım aracını seçip bu şekilde karar almanız daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Şimdi gelin 50 bin tl ile yapılacak işler hangileri tek tek ele alalım. Elbette sizin bu iş fikirleri arasında en çok kafanıza yatan ve ben bu işi yapabilirim dediğiniz işi tercih etmeniz gerekir. Eğer bunlar haricinde aklınıza gelen ve yapmayı düşündüğünüz işler var ise yorum olarak da belirtmekten çekinmeyin.

1. Vitamin Bar Standı Açmak

vitamin bar standı açmak, 50 bin tl ile yapılacak işler

Son yılların parlayan iş fikirlerinden birisidir. Her meslek grubundaki insan rahatlıkla bu işi yapabilir. Çünkü nihayetinde, işiniz meyveleri sıkarak karışımlar yapmak ve müşterilere vermek. Ne kadar zor olabilir değil mi? Zaten zaman içerisinde işleri daha hızlı yapabilir hale gelebilirsiniz.

Vitamin barlar, son dönemlerde siz de farkettiyseniz artmaya başladı. Bu demek oluyor ki talep var. İnsanlar sağlıklı beslenmek için çeşitli aktiviteler yapmakta ve yediklerine içtiklerine dikkat etmekteler. Spordan sonra sağlıklı beslenmek için, soğuk kış günlerinde vitamin depolamak için meyve suyu içerler.

Öyleyse gelin siz de bu işi fırsata çevirin. Yaşadığınız bölgede ya da çok uzağa gitmeden talebin yüksek olduğu bir yerde vitamin bar açın. Üstelik 50 bin tl sermaye ile!

Emin olun 50 Bin TL, bu iş için yeterli olacaktır. Hatta fazla bile gelebilir. Çünkü vitamin bar standları için gerekli olan malzemelerin masrafları azdır. Düşünün ki en çok masraf, buzdolabı, masa ve sandalyeye gidiyor.

Vitamin bar standı açmak için bir dükkan tutmanıza da gerek yok. Çevrenizde görmüşsünüzdür, dar bir alanda stand kurularak, satış yapılıyor. Müşteriler ayakta bekleyerek ürünleri alıp gidiyorlar.

Tabi ki isterseniz, dükkan da açabilirsiniz. 50 bin TL bunun için de yeterli olacaktır. Bu iş hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için vitamin bar standı açmak adlı yazıma mutlaka bakın.

2. Oto Yıkama Dükkanı Açmak

oto yıkama açmak, 50 bin tl sermaye ile yapılacak işler

Oto yıkama dükkanı açmak, müşteri potansiyeli çok olduğu için karlı bir iş fikridir. Üstelik az sermaye ile yapılacak işler arasında da yer alıyor.

Oto yıkama işine girmek istiyorsanız, her işte olduğu gibi bazı zorluklarla karşılaşacağınızı bilmelisiniz. En basitinden birçok oto yıkama dükkanıyla rekabet edeceksiniz. Bu dükkanlarla rekabet edebilmek için de işinizi kaliteli şekilde yapmanız gerekecek. Ayrıca güvenli şekilde araba yıkadığınızı da akıllarda bırakmalısınız.

Kararlı iseniz, her işte olduğu gibi bir iş planı oluşturmalısınız. Bunun için teorik bilgilerin yanında saha araştırması yapmanız da önemlidir. Bunun için tanıdığınız oto yıkamacılardan gidip işle ilgili detayları öğrenebilirsiniz. Ve ayrıca ortalama ne kadar müşteri geliyor ve ne kadar ciro yapılabilir gibi sorulara cevap bulmalısınız.

Oto yıkama işinde dükkanın yeri çok önemlidir. Eğer işlek yerlere yakın bir yerde dükkanınız çok iş yapabilir. Bunun için doğru yeri seçmelisiniz. Tabi ki sermayeniz gereği, işlek yerlerde dükkan açmak biraz zor olabilir fakat yine de rahatça para kazanabileceğiniz bir yerde dükkan açabilirsiniz.

Dükkanınızda olması gereken malzemeler başlıca; basınçlı yıkama makinesi, elektrikli süpürge, koltuk yıkama makinesi, köpük püskürtme makinesi, pasta cila makinesi, deterjanlar, fırçalar ve diğer basit araç gereçlerdir.

Yukarıdaki malzemeleri almak, 30-40 bin TL gibi bir maliyet çıkaracak. Malzemelerin dışında kira, depozito gibi masraflarınız olacak. Tabi ki ruhsat gibi masraflarınız da olacak. Ama bunlar pek fazla tutmaz.

Oto yıkama dükkanı açmaya karar verdiyseniz, mutlaka oto yıkama dükkanı nasıl açılır adlı yazımı okumalısınız.

3. Büfe Açmak

büfe açmak istiyorum, büfe nasıl açılır

Büfe açmak, 50 bin TL ile yapılacak işler arasında yer alıyor. Sadece ülkemizde değil, dünya genelinde de karlı iş fikirleri arasında yer alan büfe işletmeciliği, düşük sermaye ile kurulabilmekte.

Büfe açmak isteyen girişimciler, bu işe girişmeden önce bazı önemli noktaları bilmeliler. Mesela, büfenin yeri çok önemlidir. İşlek bir yerde büfe açmalısınız. Aksi takdirde cironuz düşük olabilir ve istediğiniz karları elde edemeyebilirsiniz. Bunun için insanların yoğun olarak kullandığı yolların üzerine, hastaneye ve okula yakın yerlere ve araçların durabileceği yerlere büfe açmalısınız.

Yer belirledikten sonra belediyeye başvurup, ruhsatınızı alabilirsiniz. Büfenizin açılışına izin çıkarsa, içerisine malzemeler almanız gerekecek. Satışınızı da düşünerek malzemeleri almanızda fayda var. Yani çevredeki insanların talepleri doğrultusunda temin edeceğiniz ürünler için gerekli malzemeleri almalısınız.

Mesela, bir hastane yanındaysanız, çay ocağı, tost makinesi; bir devlet kurumunun yanındaysanız, fotokopi makinesi, faks makinesi gibi malzemeleri almalısınız. Bazı büfelerde alkol de satılmaktadır. Alkol ruhsatı alabilirseniz, alkol de satabilirsiniz.

Büfe işinde çalışma saatleri önemlidir. Çevrenizdeki insanların taleplerine göre çalışma saatlerinizi belirlemeli ve ona göre geç saatlere kalıp kalmayacağınıza karar vermelisiniz. Geç saatlerde birçok yer kapandığı için sizin açık olmanız oldukça mantıklı olabilir.

Büfe açmayla ilgili detaylı bilgi almak için büfe nasıl açılır adlı yazıma göz atabilirsiniz.

4. Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

50 bin tl ile yapılacak işler

Mantar yetiştirmek genel olarak karlı işler arasında yer alır. Dünyanın çeşitli yerlerinde, çeşitli mantar türleri yetiştirilmektedir. Mantar yetiştiriciliği karlı yatırım fikirleri arasında yer alır. Birçok kişi mantar üretiminden geçimini sağlamaktadır.

Ülkelerin farklı bölgelerinde farklı mantar türleri yetiştiği için sizin bölgenizde hangi mantar türünün yetişebileceğini öğrenmeniz gerekiyor. Tabi ki bazı mantar türleri, suni ortamlar yaratılarak da üretilebilmektedir. Mesela istiridye mantarı. İstiridye mantarı nasıl yetiştirilir yazımdan detayları öğrenebilirsiniz.

Mantar yetiştiriciliğine farklı sermayelerle girebilirsiniz. Fakat konumuz 50 bin TL sermaye ile yapılacak işler olduğu için 50 bin TL ile güzel bir mantar yetiştirme tesisi kurabileceğinizi söyleyebilirim.

Yetiştirebileceğiniz bazı mantar türlerini daha önceki yazılarımda anlatmıştım. Bu mantarların nasıl yetiştirilebileceğini aşağıdaki linklere tıklayarak öğrenebilirsiniz.

5. Ev Yemekleri Lokantası Açmak

ev yemekleri lokantası açmak, 50 bin tl ile yapılacak işler

Ev yemekleri, insanlar tarafından oldukça çok tercih edilen yemek türleridir. Çünkü fastfood ürünler, yeteri kadar tatmin etmeyebilir. Özellikle öğrenciler ve çalışanlar öğle aralarında karınlarını doyurmak için ev yemekleri yapan mekanları tercih ederler.

Bu nedenle öğrencilerin ya da çalışanların bulunduğu bölgelerde kuralacak ev yemeği lokanta ya da restoranları, iyi iş yapabilir.

İçeride vereceğiniz yemeklerin lezzeti ve çeşitliliği müşterilerinizin memnuniyetini belirleyecektir. Bu nedenle mümkün olduğunca dikkatli davranmalısınız ve kaliteli yemekler yapmalısınız. Tabi ki fiyatlar da müşteri potansiyelinize etki edecektir.

Başlangıçta kampanyalar yapmanız ve fiyatları düşük tutmanız yararlı olacaktır.

Böyle bir işletme açmak için iç dizayn dahil, 50 bin TL gibi bir sermaye oldukça yeterli olacaktır.

6. Ayakkabı Dükkanı Açmak

ayakkabı dükkanı açmak

Karlı iş fikirlerinden biri de ayakkabı dükkanı açmaktır. Ayakkabı satışlarından elde edilecek kar oranı oldukça yüksektir. Bu nedenle ayakkanı dükkanı açmak mantıklı bir girişim olabilir.

Dükkan açmaya karar verdiğinizde, kendinize bir dükkan yeri bulmanız gerekiyor. Bulacağınız dükkan, merkezi bir yerde olursa çok iyi olur. Büyüklüğünü de hesap etmelisiniz. Ayakkabı çeşitliliğini geniş tutmak istiyorsanız, geniş bir dükkanınızın olması yararlı olacaktır.

Dükkanınız hazır hale geldikten sonra, ürünlerinizi temin etmelisiniz. Ürünlerinizi temin edebilmek için ülkemizde birçok imalatçı bulunmaktadır. Buralardan ürünleriniz kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Ayakkabı dükkanı açma işinde en çok masraf ürünlere gitmektedir. Yani stok yapmanız gerekmekte. Hatta ne kadar çok stok yapabilirseniz, kar oranınızı o kadar artırırsınız. Çünkü toptan aldığınız için daha ucuza alacaksınız ve kar oranınız yükselecek.

Bu nedenle 50 bin TL gibi bir sermaye ile işe girmeniz mantıklı olacaktır.

7. AVM’de Stant Açmak

çok kazandıran iş fikirleri

Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim üzere AVM’lerde stant açmak, yatırım yapılabilecek iş fikirlerinden. Türkiye’de 500’ün üzerinde AVM var ve her geçen yıl daha da artmaktadır. Buralarda açacağınız stantlar, karlı işler yapmanızı sağlayacaktır.

AVM’lerdeki stantlarda, genellikle kozmetik ürünler, hediyelik eşyalar, tatlılar, çanta ve aksesuarlar ya da diğer yiyecekler satılmaktadır.

Siz de hangi ürünleri satacağınıza karar vererek bir AVM’de stand açabilirsiniz. Yukarıda verdiğim ürünlerin kar marjları genel olarak yüksektir. Bu nedenle bunlardan birini seçebilirsiniz.

Sonrasında standınızı açarken bir dekorasyon yaptırmanız gerekecek. Bunun için biraz masraf yapacaksınız ve ürünlerinizi temin etmek için de masraf yapılacak.

Totalde en fazla 50 bin TL ile böyle bir stant açabilirsiniz.

8. Bebek Giyim Mağazası Açmak

50 bin tl ile yapılacak işler

Bebek giyim ve bakım ürünleri, talebi azalmayan hatta günden güne artan ürünlerdir. Bu nedenle birçok bebek ürünleri mağazası açılmaktadır. Eğer doğru yer bulunursa ve elinizde sermaye varsa, bu gibi bir işe girişebilirsiniz.

Bir mağaza yeri bulup, bulduğunuz mağazanın içini dekore etmelisiniz. Dekore ettikten sonra ürünleri temin etmelisiniz. Giyim ağırlı olmak isterseniz, bebek kıyafetlerini toptancılardan temin etmeniz gerekecek.

Bunun yanında diğer bebek ürünlerini de mağazanızda tutmalısınız. Çünkü kıyafet almaya gelenler o ürünlere de ilgi gösterecektir ve satışlarınız artacaktır.

Bebek ürünleri ve dekorasyon için 50 bin TL gibi bir sermaye yeterli olacaktır.

9. Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

hediyelik eşya dükkanı nasıl açılır, hediyelik eşya dükkanı açmak

Hediyelik eşya dükkanları herkesin ilgisini çeker. İnsanlar içeri girdiğinde alacak mutlaka bir şeyler bulur. Özellikle özel günler için hediye arayanlar burada kolaylıkla hediye bulabilirler.

Eğer siz de bu işe girişmek isterseniz, karlı bir yatırım yapmış olursunuz. Hediyelik eşya dükkanı açmak için öncelikle gözlem yapmanız gerekmekte. Çevrenizdeki dükkanları gezip hangi ürünleri satıyorlar, hangileri ilgi çekiyor, müşteri ilişkileri nasıl diye bakmalısınız.

Daha sonra dükkanınız için yer bulmalısınız. Bulacağınız yer, işlek bir yerde olursa oldukça iyi olur. Üstelik dükkanın çok büyük olmasına da gerek yok. Butik bir dükkan açmayı planlayabilirsiniz.

Dükkanınızın içerisine insanların acil ihtiyaçlarını karşılayacak fotokopi ve faks makineleri de koyabilirsiniz. Böylece yan gelir de elde edebilirsiniz.

Ürünlerinizle beraber böyle bir dükkanı açmak için 50 bin TL’lik bir sermaye yeterli olacaktır. Hediyelik eşya dükkanı nasıl açılır adlı yazımdan konu ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

10. Çiçekçi Dükkanı Açmak

çiçekçi açmak

50 bin TL ile yapılacak işler arasında çiçekçi dükkanı açmak da yer alıyor. Bu sermaye ile güzel bir çiçekçi dükkanı açabilirsiniz.

Bu işte önemli olan konsepttir. İçeride satacağınız ürünlerin kaliteli ve göze hitap edici şekilde olması gerekir. Bunun için dekorasyonu iyi yapmalısınız. İçerideki ürünleri de taze tutmalısınız.

Dükkanınıza gelenlere farklı hizmetler sunmalısınız. Düğün, nişan, tören gibi etkinliklerde paket halinde süsleme ve çiçek temin etme gibi işleri yapabilirsiniz. Oldukça karlı olacaktır.

Tabi ki reklam da önemli. Bunun için sosyal medya oldukça işinize yarayacaktır.

Böyle bir dükkan için 50 bin TL’ye güzel ve geniş bir dükkan açabilirsiniz.

11. Çiğköfteci Açmak

çiğköfte dükkanı açmak

Çiğköfteciler son yıllarda hızla artmaktadır. İnsanlar bu lezzeti sevmeye başladılar ve talep etmekteler. Siz de bu talebe karşılık olarak çifköfteci açabilirsiniz.

Bunun için en çok tercih edilen yöntem bir çiğköfte bayiliği almaktır. 10-15 bin gibi maliyetlerle ünlü markalardan bayilik alabilirsiniz. Bayilik aldıktan sonra da dükkanınızı dekore etmeniz gerekecek.

Yapacağınız düzenleme ve bayilik alma işlemleri sonrasında geniş bir dükkanı 50 bin TL ile açabilirsiniz.

Çifköftecilik karlı bir iştir. Satacağınız ürünlerin %50’sinden fazlasını kar olarak alabiliyorsunuz.

12. Korku Evi Açmak

az sermaye ile yapılacak işler, 50 bin tl ile yapılacak işler

Eğlenceyle karışık heyecan yaşamak istiyorsanız, korku evlerine gidebilirsiniz. Birçok kişi de bu nedenle korku evlerine gitmekte. Talep çok olunca çeşitli konseptlerde korku evleri açılmakta. Siz de bu işte başarılı olabileceğinizi düşünüyorsanız, hemen korku evi açmak için araştırmalara başlayabilirsiniz.

Bunun için kendinize bir ev bulmalısınız. Bazı korku evleri apartmanların bir dairesinde olabiliyor fakat daha geniş ve müstakil evlerde farklı konseptler oynatılabilir.

Ev bulduktan sonra içerisini konseptinize göre dizayn etmelisiniz. İnsanlara korkulu anlar yaşatacak, oyunlar hazırlamalısınız.

İsterseniz, büyük firmalardan korku evleri için bayilikler de alabilirsiniz. Böyle bir iş için 50 bin TL sermaye oldukça yeterli olacaktır.

13. Oyun Evi Açmak

Oyun evleri, karlı işletmeler arasında yer alıyor. Çocukların oynamaları için kurulan oyun alanları, ilgi çekmektedir ve müşteri potansiyelleri yüksekti.

Çocuklarının eğlenceli vakit geçirmesini ve dinlenmeyi isteyen ebeveynler, çocuklarını buralara bırakırlar. Bunun için de süreye bağlı olarak ücret öderler.

Siz de bir AVM’de bir oyun alanı yaratabilirsiniz. Bunun için 50 bin TL gibi bir sermayeye ihtiyacınız olacak. En çok masraf oyun alanını oluşturmak için yapacağınız dekorasyondur.

14. Reklam Ajansı Açmak

reklam işleri yapmak

50 Bin tl sermaye ile yapılacak işler arasında reklam ajansı açmak da yer alır. Reklam ajanslarına birçok firma ihtiyaç duyar. Sadece firmalar değil, kişiler, mekanlar ve diğer işletmeler de ihtiyaç duyar.

Özellikle afiş, broşür, kartvizit gibi ürünlere herkesin ihtiyacı olabilir. Bunları tasarlayacak bilgi ve beceriniz varsa reklam ajansı açmamak için bir nedeniniz yok.

İşletmenin içerisinde bilgisayar, baskı cihazları ve malzemelerine ihtiyacınız olacak. Bunlar için de 50 bin TL’lik bir bütçe başlangıç için yeterli olacaktır.

15. Okul Kantini Açmak

okul kantini açmak

Okul kantinleri, karlı işletmeler arasında yer alıyor. Okullarda öğrenci ve öğretmenlere hizmet verebilirsiniz. Bunun karşılığında da önemli karlar elde edebilirsiniz. Kantinlerin güzel özelliği, müşterisinin hazır olmasıdır. Okul içerisinde tek olacağınız için herkes sizden alışveriş yapacak ve siz kazanacaksınız.

Okul kantini açmak için okulların ya da Milli Eğitim Müdürlüklerinin açtıkları ihalelere katılmalısınız. Bunlar için belirli şartları sağlamanız gerekecek. Özellikle sağlıkla ilgili kriterler çok önemli.

Yazımda 50 bin TL ile yapılacak işler neler detaylı olarak anlattım. Siz de bu işlerden birini seçip, hemen işe koyulabilirsiniz. Ayrıca az sermaye ile yapılacak işler ve en çok para kazandıran işler yazılarıma da göz atarak daha farklı fikirleri öğrenebilirsiniz.

Bazı kişiler 50 bin TL ile yatırım yapılabilir mi gibi sorular sormakta. Elbette yatırım yapabilirsiniz. Finansal piyasalarda çeşitli ürünlere yatırım yapabilirsiniz. Ülkemizde akla ilk olarak altın ve dolar yatırımı akla gelmekte. Özellikle altın en çok yatırım yapılan ürünlerin başında geliyor.

Paranızı değerlendirmek ve uzun vade için yatırmak istiyorsanız, altın almak sizin için mantıklı olabilir. Bu nedenle çeşitli altın alma yöntemlerine başvurabilirsiniz. Mesela kuyumcuya gidip altın alabilirsiniz ya da bankada altın hesabı açarak altın alabilirsiniz. (Altın hesabı nasıl açılır yazımdan altın hesabı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.)

Ayrıca borsa, VİOP ve forex gibi piyasalarda da yatırım yapabilirsiniz. Borsada hisse senetlerine, VİOP’ta vadeli ürünlere ve forexte tüm finansal ürünlere yatırım yapabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış. Benim tavsiyem hangine yatırım yaparsanız yapın, kısa vadede ihtiyacınız olan paranızı kullanmamanız yönünde. Aksi halde kar elde edemeden paranızı bozdurmuş olursunuz. Hatta bazı durumlarda zarar bile edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

50 bin TL ile ne iş yapılır hakkında sıkça sorulan soruları bu bölümde bir araya getirdim. Eğer sizin de elinizde 50 bin lira sermaye varsa ve ne iş yapacağınız konusunda fikir edinmek istiyorsanız bu yazımı mutlaka tamamını okumanızı tavsiye ediyorum.

Sormak istediklerinizi de aşağıda bulunan yorum kısmından bana sorabilirsiniz. En kısa sürede size cevap vereceğimden emin olun.

50 Bin TL İle Ne İş Yapılır 2022 Yılında?

Aslına bakarsanız 50 bin TL ile yapılabilecek işler çok fazla. Bunlar arasında vitamin bar standı açmak, çiçekçi dükkanı açmak, büfe açmak, ayakkabı dükkanı açmak, giyim mağazası açmak ve korku evi açmak gibi çeşitli işler bulunuyor. Daha fazla öneri için yazımın tamamına bakabilirsiniz.

50 Bin Sermaye İle Ne İş Yapılır?

50 bin ile ne iş yapılır sorusu aslında sermaye açısından düşük-orta seviyeli işler hangileri sorusu gibidir. Bu sermaye ile yapılabilecek işler arasında oto yıkama açmak, ev yemekleri lokantası açmak ve hediyelik eşya dükkanı açmak gibi işler yer alır.

50 Bin TL İle Yapılacak İşler Başarılı Olur Mu?

Yapacağınız işte sizin ortaya koyacağınız sermayeden çok işinizi ne kadar ciddi yapacağınız önemlidir. Öyle işler vardır ki çok yüksek sermaye gerektirir ancak tutmaz. Ancak küçük sermaye ile başlayıp başarılı olan ve işini büyüten çok sayıda kişi vardır.

Aylin Karaman

Aylin Karaman

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

1 Comment
  1. Reply
    Fahrettin Gürsoy 25/04/2020 at 22:09

    Yani bir lnsan, insanlık için kadar faydalı olablir. Slzln tüm yüreğimle tebrik ederim. Allah razı olsun güzel kardeşim başarıların devamını dilerim

Leave a reply

Para Kazanma Rehberi
Logo
Enable registration in settings - general